HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk a Koobe ekönyv-olvasót - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk a Koobe ekönyv-olvasót Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 06. 26. 12:45

Magyarországon még csak születőben van az elektronikus könyvolvasó kultúrája, de lassan túljutunk azon, hogy interneten veszünk nyomtatott könyvet. A HWSW bízik a jövőben, s ahelyett, hogy csak az amerikai példákon irigykednénk, mi is kipróbáltuk az első magyarországi támogatással is rendelkező és hivatalosan is forgalmazott eInk-alapú elektronikus könyvolvasót.
https://www.hwsw.hu/...ltuk-teszt.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...ltuk-teszt.html

#2 Felhasználó inaktív   negyvenketto 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 26. 12:45

Én továbbra sem tudom elképzelni, hogy könyv helyett nbármilyen elektronikus kütyünk olvassak, legyen az akármilyen megoldás.
Az élet a világmindenség meg minden...

Hivatásos topicsüllyesztő...

#3 Felhasználó inaktív   Enolagay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: 2000. okt. 27.

Elküldve: 2009. 06. 26. 12:50

arról nem is beszélve, hogy én szeretem az új könyv illatát
free élettér service for addicts

#4 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 26. 13:17

Költözködős időszakhoz optimális. Kép Meg könyvespolc se kellene...
Ha most kellene összepakolnom, rámenne 2napom a könyveink bedobozolására.
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#5 Felhasználó inaktív   dreamice 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 176
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 26. 13:20

Nekem nagyon tetszik és ahogy az energiafelhasználását megoldották az maga a csúcs.

#6 Felhasználó inaktív   Finrod 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 27. 16:40

Amerikaban mar fele ennyiert lehet kapni ennek a modellnek az amerikai megfelelojet, EZ Reader (Basic) neven. A Fry's-ban neha 229 dollarra is leviszik akcioban.

Nemsokara (2 honap kb.) jon a kovetkezo modell, az 5"-es atloju lesz, modernebb technologiaval es kb. 209 dollaros arral. Szoval nem itthon erdemes venni ha kint is tudod.

Ami meg a konyvillatot illeti: lehet kapni konyvszagu spray-t... :-)

#7 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 06. 27. 17:26

Áhhh. lapozás, rajzok, a papír érintése, ezeket nem lehet utánozni. Maga a könyv is kézzelfogható, nem olyan,mint egy memóriakártya. Itthon vannak 30-40 éves könyvek. Azok az adathordozók, amiken tárolom az eeeeeekönyveimet, hol lesznek 30-40 év múlva?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#8 Felhasználó inaktív   worxland 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 28. 09:15

Korrekt teszt.
" Ha valaki csak illegálisan letöltött könyveket majszolna a Koobe-n, akkor is elég sok időnek kellene eltelnie, hogy behozza 82 ezer forintos árát" - 2-3 ezer forintos könyvekkel számolva 30-40 könyv után nullszaldós, ezt pölö nekem pár hónap alatt sikerült összehozni. Azóta nyereséges.
 aláírás
Spoiler

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 06. 28. 13:44

Sajnos annyit nem olvasok, sem időm, sem pénzem. Ami meg érdeelne, az biztos nincs meg ebookban.

A mérete az tetszik, leírás alapján jó is lehet, mert mindenféle kézikütyükön olvasni nekem kb. reménytelen vállalkozás, nyaralás/egyéb opciókor viszont sokszor feleslegesen cipeltem könyvet, de olyan is volt, hogy a helyi boltban vettünk valamit, aztán pillanat alatt kivégeztem. Azétr az kemény, hogy a köny vásárlása manapság luxuscikk, míg kiccsávó koromban folyamatosan dőltek be a mindenfélék, akár enciklopéiák is, amik manapság megfizethetetlenek. Ezen meg kis helyen sok cucc elférne, de 80 küvecsért gyanítom nem sokan fognak rábukni.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 29. 11:02

könyv illata meg tapintása... hát igen, biztos jó az is.

de egy erdő illata, "tapintása" talán mégjobb...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#11 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 29. 11:29

Idézet: WiZARD - Dátum: 2009. jún. 29., hétfő - 12:02

könyv illata meg tapintása... hát igen, biztos jó az is.<br />
<br />
de egy erdő illata, "tapintása" talán mégjobb...

Teljesen egyetértek. Csak azért ne kelljen már pusztítanunk az erdőket, mert az új könyvnek jó az illata.

Akinek pedig a könyv szaga hiányzik annak itt van ez: http://smellofbooks.com/

... de visszatérve az olvasóra: ezen az áron még nem lesz túl nagy piaca magyarországon, hiába alig több, min 15-20 könyv ára. Ha legális felhasználással számolunk, akkor ugye az e-book sincs ingyen, tehát nem 1-2 hónap, amíg megtérül, hanem inkább pár év, ha egyáltalán.

#12 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 06. 14:29

Biztos jó a könyv illata, kézbe fogni, miegymás. De egy költözéskor mindez sajnos leminősül iszonyatos súllyá, és a "mit selejtezzünk le" égető és szomorú kérdésre. Többszáz kg könyvet hurcolni nagy távolságokra nem vicces, tehát gyakran nagypapi sufnijában végzik a "kevésbé fontos" könyvek, és természetesen pont ezekre szokott felmerülni a "hejj, de szeretném én ez most olvasni" érzés... Az egyetemi jegyzeteknél meg pláne, egy-egy diploma az kb 40-60kg, és pont arra az egy jegyzetre van szükség amit otthon hagytál, hogy ez biztos nem kell... Én szeretem magammal cipelni mindenhova a Rejtő összest, Jules Verne-ről nem is szólva, plusz a tech könyvek, és a... nomeg a... és a... -t se hagyjuk otthon. Ez így pár tíz-mega; kilóban meg annyi, hogy repülőre tutira nem engedik fel Kép.

Jó a könyv, szeretem őket, csak nagyon nehezek és sok helyet foglalnak ;(...

Egyébként ha nem a legmenőbb olvasót akarod megvenni, akkor régi de jó pda-t 10-20e-ért már bőven lehet venni.

#13 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 06. 14:38

Ez egyébként megvan a dvd-knél is... Költözésnél a ráér kategóriába csúsznak át, mert nagyok és nehezek. Az otthon hagyás viszont automatikusan a nézni akarást vonja maga után...

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 07. 06. 16:01

Idézet: bakagaijin - Dátum: 2009. júl. 6., hétfő - 15:38

Ez egyébként megvan a dvd-knél is... Költözésnél a ráér kategóriába csúsznak át, mert nagyok és nehezek. Az otthon hagyás viszont automatikusan a nézni akarást vonja maga után...

Én egyelőre nem költözöm olyan sűrűn, de ezek nem olyan problémák. Vagyis 100 darabos mennyiségnél nem annyira, a TV mosógéppel sokkal jobban megszenvedtem, meg ami nem fért be személyautóba, mert első körben magam költöztettem egy kisautóval, esti 1-2 fordulóval.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   HookR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.751
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 06. 20:51

Idézet: didyman - Dátum: 2009. jún. 27., szombat - 18:26

Azok az adathordozók, amiken tárolom az eeeeeekönyveimet, hol lesznek 30-40 év múlva?

Azt nem tudom, de amin 30-40 év múlva lesznek, még nem gyártották le. ;)
A tévedés jogát fenntartom :)

"Consciousness is the uninterrupted stream of memories and simulations taking place within your brain using models of yourself, people you know, and other aspects of reality in order to accurately choose behaviours likely to result in the most beneficial outcomes."

Server Tower - 2in1
Server Tower - SSI MEB
DTX-Box :: Koncepció

#16 Felhasználó inaktív   Dworkyll 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 23. 14:49

@negyvenketto: Hát akkor ne olvass ilyenen. Komolyan. Én meg nem szeretem a pacalt, mégsincs vége a világnak.

Bár, lehetséges hogy az ékírás-, a papirusz- és a kódexfanatikusok is azt mondták anno, amit te ;-)

#17 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 23. 19:03

Nekem van Koobém, szépirodalom (lineáris) olvasására tökéletes. Már elolvastam rajta egy tucat könyvet, és teljesen ugyanolyan, mint a papír könyv, azzal a különbséggel, hogy ha pl. az utcán sétálva vagy az ágyon hanyatt fekve olvasol (tehát fél kézzel tartod a könyvet), nem csukódik az ujjadra a könyv. :)

Ide-oda lapozgatni, keresni viszont kínszenvedés benne, és képleteket, ábrákat tartalmazó szakirodalmat sem jó rajta olvasni. (Viszont a pdf-et is könnyedén át lehet konvertálni e-book formátumra, amióta erre rájöttem, azóta iszonyúan nagyra nőtt a könyvtáram.)

Megéri megvenni, ha az egész család használja (nálunk feleségem és két gyerek), illetve ha egyébként is sokat olvas az ember.

Érdekesség viszont, hogy amióta van a koobém, azóta még több papír könyvet veszek, csak nem olyan jellegűt, mint amit a koobén is el lehet olvasni. Tehát az őserdőket ugyanúgy irtják miattam, csak így más jellegű könyvek vannak a polcomon. (Ehhez hasonlóan pl. papír szótárt, lexikont sem vesz manapság már a legtöbb ember, erre ott van a mobiltelefonos szótár és a wikipedia.)

#18 Felhasználó inaktív   chariot 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 71
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 03. 16:44

Elmentem a boltba megnézni, kipróbálni. Aztán egyetlen szóban összefoglaltam a tapasztaltakat: KICSI.
Egy baperback-et olvasni jó, de amire nekem igazán jó volna, pl szakkönyveket benne tartani, arra gyk alkalmatlan. Ha már az oldalt görgetni kell, akkor megette a fene, inkább előveszem a könyvet! Ott látom egyben!

#19 Felhasználó inaktív   jovihugi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 21. 09:21

@Bőle György: én meg az erdők illatát szeretem, és szeretném, ha a gyerekeim is szagolhatnák.


#20 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 21. 10:17

Nomeg gondolom van benne keresés. Tegye fel a kezét, akinek jutott már eszébe könyv olvasása közben, hogy nyomjon egy ctrl+f-et :)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó