HWSW Informatikai Kerekasztal: Internet kávézóba... gép - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Internet kávézóba... gép Bekapcsolás után mindig újra rakja magát Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Geza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 776
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 02. 09:55

Sziasztok!

Az inetrnet kávézóba mindig szétbarmolják a wint. Egyszer halottam arról, hogy meg lehet csinálni, hogy minden ujraindításnál egy iso-ból újra telepíti a wint, ezért nem kell agódni, hogy tönkerteszik a wint.
Hogyan lehet ezt megcsinálni?
Milyen program kell hozzá?

Köszönöm a segítséget.
A Geza csak a fedőnevem! Egyébként Attilának hívnak.

#2 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 02. 10:46

Ez ugyan más megoldás, de használható: http://www.microsoft.com/windows/products/...ss/default.mspx
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#3 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 02. 11:07

BartPe lenne a harmadik megoldás.
(amúgy azt nem tudom, hogy mi tenné vissza a a WIN-t magától, de ilyent ma már minden valamirevaló HDD mentő progi tud. Tehát Ghost, Paragon HDM, Nero Backitup...

Negyedik megoldás: Vendég fiók?

#4 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 08:41

A negyedik, h Linuxot használsz. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#5 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 14:41

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. nov. 2., hétfő - 11:07

Negyedik megoldás: Vendég fiók?

Hát igen, ha szét tudják barmolni a gépet, ott alapvető probléma van a beállításokkal. Vendég-szintű felhasználóból kéne kiindulni, és csak azt engedélyezni, amit tényleg muszáj.

#6 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 15:23

Idézet: Geza - Dátum: 2009. nov. 2., hétfő - 9:55

Sziasztok!

Az inetrnet kávézóba mindig szétbarmolják a wint. Egyszer halottam arról, hogy meg lehet csinálni, hogy minden ujraindításnál egy iso-ból újra telepíti a wint, ezért nem kell agódni, hogy tönkerteszik a wint.
Hogyan lehet ezt megcsinálni?
Milyen program kell hozzá?

Köszönöm a segítséget.

Hardware Based PC Recovery PCI Card

Egy ilyan kártyával a windows akár olyan formában is backup-olható, hogy minden restart után visszaálljon az eredeti állapotába.
Az ára valahol 3 és 10 dollár között van, ennél olcsóbban szoftveresen sem lehetne megoldani.

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 11. 03. 15:26

Kell egy rendesen bekkorlátozott júzer és kész is.

Ha a HW visszaállítós kártya mellett döntesz, akkor ne feledd időnként updatelni az OS-t, alkalmazásokat, meg a vírusvédelmes izéket se, aztán elmenteni a konfigot. Ezt sok helyen hanyagolják, aztán szarul is működik, össze is trójaizzák, majd 1 napig ontja a szemetet a világba, reggeli bekapcsnál meg visszaáll a 2-3-X éves elhanyagolt verzió.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 15:33

Erről jut eszembe, a régi PIII-as masinám pl. képes volt BIOS szinten klónozni a particíót egy nem elérhető területre,  ehhez kellett annyi szabad terület a vinyón, vagy másik vinyón, mint az éles particíó.

Én ezt nem használtam, mert NTFS partíciót nem támoghatott, nem tudom miért, meg aztán kellett nekem a hely a gépben, inkább külső mentést preferálom. De ilyen helyre pl. tökjó lehet.
Ez a deszka QDI gyármányú volt. Ma nincsenek ilyenek?

#9 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 15:48

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 15:33

Én ezt nem használtam, mert NTFS partíciót nem támoghatott, nem tudom miért, meg aztán kellett nekem a hely a gépben, inkább külső mentést preferálom. De ilyen helyre pl. tökjó lehet.
Ez a deszka QDI gyármányú volt. Ma nincsenek ilyenek?

Az általam linkelt kártya valami pár MB helyet igényel a HDD-n.
A technikai megvalósítást mikéntjét ne kérdezd, de működik és ez a lényeg.

#10 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:07

Idézet: MisterY - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 15:48

Az általam linkelt kártya valami pár MB helyet igényel a HDD-n.
A technikai megvalósítást mikéntjét ne kérdezd, de működik és ez a lényeg.

Az ott lelhető hozzászólásokból azt olvastam ki, hogy ez kb. így működik:
-Van neki kliens szoftvere, amit telepíteni kell, ennek kell a pár MB. (Ott arról panaszkodnak, hogy a szoftver kínai, a screenshotok is ezt tanúsítják, és nincs semmiféle supportja a gyártónak).

-A mentés a hálókártyát veszi igénybe, azaz a LAN-on keresztül történik egy szerverre, amivel rendelkezned kell. Tehát ez is igényel szépen tárolókapacitást. A HW tkp azt csinálja, hogy oprendszer nélkül is képes a szerverről visszaírni a particítót. Úgy tűnik, hogy elég gyorsan, kérdés, hogy gigabite hálón próbálták ki, vagy mezei 100-ason. Ja, és azt írják, wifi hálót nem támogat, ahogy dualbootos vinyókat sem.

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:11

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 16:07

-A mentés a hálókártyát veszi igénybe, azaz a LAN-on keresztül történik egy szerverre, amivel rendelkezned kell. Tehát ez is igényel szépen tárolókapacitást.

Ez más megoldás, amit linkelt annál kvázi nem veszed észre, hogy gyorsabb lett a bootolás.

Ellenben idehaza nekem lett igazam a marketingre, mikor vérus-PC védelmi kártyaként emlegették, mert akkor megkérdeztem midnenkit, honnan tudja, hogy én módosítok valamit, vagy vírus, esetleg véletlenül, vagy direkt törlök? Nekem ez zavaros volt, ki is derült, hogy vannak állapotok, azt lehet boot közben visszaállítani, de elég gyorsan.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:14

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 15:33

Erről jut eszembe, a régi PIII-as masinám pl. képes volt BIOS szinten klónozni a particíót egy nem elérhető területre,  ehhez kellett annyi szabad terület a vinyón, vagy másik vinyón, mint az éles particíó.

Én ezt nem használtam, mert NTFS partíciót nem támoghatott, nem tudom miért, meg aztán kellett nekem a hely a gépben, inkább külső mentést preferálom. De ilyen helyre pl. tökjó lehet.
Ez a deszka QDI gyármányú volt. Ma nincsenek ilyenek?

Gigabyte deszkám van, ez is tud valami ilyesmit.

#13 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:16

Idézet: MisterY - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 15:23

Az ára valahol 3 és 10 dollár között van, ennél olcsóbban szoftveresen sem lehetne megoldani.

Mondjuk az első hozzászólásomban javasolt Steady State ingyé van, csak egy legális windows kell a letöltéshez...
http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=en
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#14 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:19

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 16:11

Ez más megoldás, amit linkelt annál kvázi nem veszed észre, hogy gyorsabb lett a bootolás.

Ellenben idehaza nekem lett igazam a marketingre, mikor vérus-PC védelmi kártyaként emlegették, mert akkor megkérdeztem midnenkit, honnan tudja, hogy én módosítok valamit, vagy vírus, esetleg véletlenül, vagy direkt törlök? Nekem ez zavaros volt, ki is derült, hogy vannak állapotok, azt lehet boot közben visszaállítani, de elég gyorsan.

Nézem, de nem értem.  :confused:
Nem volt szó gyorsabb bootolásról. Hanem arról, hogy ha vissza kell állítani, akkor valahol azt, amit visszaállít, tárolni is kell valahol. Lehet, hogy van egy rejtett SSD benne, de akkor mitől ennyire olcsó?
Szerintem szerveren tárol.

A boot során történő visszaállítással van problémám. Mert terhelt hálón már egy CD-nyi anyag is elég lassan megy át, ha az csak 10/100-as.

#15 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:21

Idézet: szucsati - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 16:14

Gigabyte deszkám van, ez is tud valami ilyesmit.

Az nem a BIOS-ról tud másolatot? Gigabyte régi találmánya, ez jellemző rá, a Dual BIOS.
Tud particíórol is?

#16 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:22

Más ötlet: mi lenne, ha virtuális gépet használnátok? Annak az az előnye is megvan, hogy különböző fizikai gépeken is ugyan azt a rendszert lehet használni, nem kell külön telepítgetni.

#17 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:26

Idézet: szucsati - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 16:22

Más ötlet: mi lenne, ha virtuális gépet használnátok? Annak az az előnye is megvan, hogy különböző fizikai gépeken is ugyan azt a rendszert lehet használni, nem kell külön telepítgetni.

Gyerekcipőben jár a rendes 3D támogatás (már ha ez számít), és egy normális virtuális infrastruktúra üzemeltetése (frissítések/karbantartás) sem olyan egyszerű ám...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#18 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:32

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 16:16

Mondjuk az első hozzászólásomban javasolt Steady State ingyé van, csak egy legális windows kell a letöltéshez...
http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=en

Megnéztem, leszedtem, ki fogom próbálni, mert kíváncsi vagyok, de szerintem ez nem tud eltűnt rendszerparticíót visszaállítani pl., ill. semmit betöltött win nélkül.

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:38

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 16:19

Nem volt szó gyorsabb bootolásról. Hanem arról, hogy ha vissza kell állítani, akkor valahol azt, amit visszaállít, tárolni is kell valahol. Lehet, hogy van egy rejtett SSD benne, de akkor mitől ennyire olcsó?
Szerintem szerveren tárol.

A boot során történő visszaállítással van problémám. Mert terhelt hálón már egy CD-nyi anyag is elég lassan megy át, ha az csak 10/100-as.

Szerinted ott tárol. Én meg tudom, hogy nem ott tárol. És gyprsan bootol. És nem több 10 gigákat imagel vissza.
Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 11. 03. 16:38

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. nov. 3., kedd - 16:32

Megnéztem, leszedtem, ki fogom próbálni, mert kíváncsi vagyok, de szerintem ez nem tud eltűnt rendszerparticíót visszaállítani pl., ill. semmit betöltött win nélkül.

Azért ahhoz csúnyább dolognak kell történni, mint a napi internetkávézás, nem?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó