HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nagyon drága itthon az iPhone 3G S - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nagyon drága itthon az iPhone 3G S

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:04

Július 31-től forgalmazza Magyarországon az iPhone 3G S-t a T-Mobile, amely kezdetben csak néhány üzletben és korlátozott számban lesz elérhető. Az okostelefon jóval drágább elődjénél, a 16 gigabájtos modell listaára 220 ezer forint.
https://www.hwsw.hu/...kostelefon.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...kostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:04

nagyon draga. Kép
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#3 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:25

Erre vártam már jóideje, a külföldi árakat vettem alapul (nem lett volna szabad). Ez egy nagyon gonosz lépés a T részéről. Mindenhol Európában olcsóbb, jóval olcsóbb, a fizetéseket meg már nem is említem... Szóval nem lesz iphone telefonom. (Ez nem a piaci monopóliummal való visszaélés?)

#4 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:36

Én azt gondolom, ezt az árszintet nem elsősorban a T-Mobile húzta meg, a szolgáltatónak ugyanis egyszerűen nem lehet érdeke, hogy ilyen elszállt árakkal kínáljon bármit is. Ennek nagyon rossz üzenete van, és úgy érzem jelen pillanatban nagyon káros a T-nek, hogy ilyen konstrukcióban tudja csak adni az új iPhone-t.
Can you hear me, major Tom?

#5 Felhasználó inaktív   LámaZ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:40

Gagyi!
Én nemrég vettem az MM-ben egy Nokia XpressMusic 5800-ast, HÁLÓZATFÜGGETLENÜL, 70 kilóért. Mindent tud, amit ez a fos iPh.

#6 Felhasználó inaktív   Gabberzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 568
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:55

Én sajnos ezt vártam! Kép Ez magyarország gyerekek.. nem elég hogy szarabbul keresünk de drágábbak is a temékek.. most nem kifejezetten iPhone-ra értem. Amcsiban pl ami dollárban van megadva azt itt simán 1:1 arányban konvertálják euróra, és még dobnak is rá kicsikét! Pedig nem az lenne az okos hogy ha mondjuk adnák 3GS-t pl 75.000-ér a sima 3G-t pedig egy 50-esért. Egyből másképp állna mindenki hozzá! a T-nek ezek a csomagjai meg annyira lehúzóak hogy még... elmehetnek a sunyiba....
"A nyúl egy igazi jellem, ott ül a fűben de mégsem szívja"

MacBook Pro 15.4"

#7 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:56

Szerintem csak nem kaptak belőle eleget (lásd nem tud eleget gyártani az Apple hírt), és nem akarnak abba a helyzetbe kerülni, hogy kifogyjanak a készletek. Tamás annak meg milyen üzenete van már ha hónapokig nem tudnak eleget tenni az előrendeléseknek? Inkább drágán adják... Akinek kell az úgyis megveszi, mert iphone 3g s nélkül nem lehet élni, mit tudjuk. Kép

#8 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:59

Én nem vagyok híve a Mac alapú dolgoknak itt az EU-ban! Azért szeretem a telómat ami egy csóró 3110c Nokia mert a cégnél ugye Outlook 2k7-et használok és jól sync-elhető, ha vennék csak MS alapú CE telót vennék mert az "kompatibilis" Kép a többi MS cuccal. Nagyon drága ahhoz képest h egy qwerty bill-t se kapsz hozzá, akkor inkább HTC?! szvsz
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#9 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:59

@LámaZ: Osztom!
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#10 Felhasználó inaktív   Devarion 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:04

Ha egymilliós nettó fizetésem lenne sem adnék 220k-t ezért a ****-ért Kép Egyszerűen maga a termék nem ér ennyit, ezért már középkategóriás laptopot vagy egy használt - nem mai, de működő - autót lehet kapni. Szerintem a megfelelő ár - igaz így is magas lenne - max. 85-90k. Ez így túl van árazva, a hűségnyilatkozatos konstrukciók meg nevetségesek, ha van olyan hülye, aki két éven át fizetne a kütyüért 17.690 Ft-ot (két év alatt ez 424 560 Ft!) hát egészségére. Azt mondod komoly üzletember ki tudná fizetni? Igen. Viszont nem égetné magát ezzel a telefonnal.

#11 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:08

Drága vagy sem, túlárazott vagy sem, tuti pillanatok alatt el fog fogyni. Vannak, akiknek _semmi_ nem drága.

#12 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:16

Ennyi pénzből simán veszek egy kis atom-os notit, igaz azzal telefonálni nem lehet, de többet tud, mint bármelyik iphone.
Majd várok karácsonyig, hátha akkor olcsóbb lesz, mondjuk ebből az árból nem lesz nehéz akciózni.

#13 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:22

@Atko: ha nincs kifejezett hiány, de drága egy a termék, az a legtöbb potenciális vásárlóban azt az érzetet kelheti, hogy az eladó szimplán le akarja húzni. nem hiszem, hogy bárki készletgazdálkodási kalkulációkat végezne, amikor egy t-pontban meglátja az árakat. Kép
persze ez az árképzés egy olyan dolog, amire soha nem fog fény derülni, de tekintve, hogy a t-mobile saját bevallása szerint a tárgyalások során az apple diktál, én hajlamos vagyok arra, hogy ne okoljam ezekért az árakért annyira az MT-t.
Can you hear me, major Tom?

#14 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:28

Méghozzá tényleg nagyon drága! 2 éves előfizuval csaknem félmilliót költesz a telefonal és előfizetési díjjal együtt. Míg ha az 5000 Ft-os konstrukciót választod akkkor "csak" a felét, ellenben akkor a telefon drága először. Ez az érdekes benne, miért nem lehet egy olyan díjcsomag, ami a mostan 4900 helyett 6900 havonta, ez még kifizethető (2 év alatt 48 e Ft--val hajt többet) De az elképesztő 100 000 Ft környéki ár helyett olyan 39 990 Ft-ba kerülne, így 2 év alatt közel ugyanannyi pénzt hozna be a telo....
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#15 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:32

@Tamás: ez a telefon egy erősen rétegtermék, divathóbort, és mint ilyen az árképzése valszeg nem igen magyarázható józan észérvekkel (még akkor is, ha az előbb megpróbáltam holmi készlethiánnyal indokolni Kép). Én az Apple és a T helyében nagy ívben lesz@rnám, hogy ki mit gondol az árképzésről, mert ennek ennyi az ára, ugyanis ez egy prémiumtermék(nek hirdetett) telefon. Aki meg ilyet akar venni, az meg valszeg el van annyira eresztve anyagilag, hogy ne azon agyaljon, hogy most lehúzzák (szvsz most húzzák le a legkevésbé, hiszen ez a telefon már legalább használható, nem úgy, mint az előző kettő).

#16 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:37

Amúgy egy táblázatot berakhattatok volna, hogy mennyibe került az eredeti, a 3g és a 3gs a megjelenése időpontjában. Mert most lehet ezen nyavajogni, de a 3g megjelenésekor én is azt számoltam, hogy mire kipengeted a telefont két év alatt, az közel fél misibe fáj. Ilyen szempontból ez talán nem sokkal drágább, de legalább sokkal jobb.

#17 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:40

Mondjuk a vicces az, hogy összesen ennyi pénzért, mint amennyit két év alatt kicsengetsz az iphone-ért, akár Alu MacBookot lehet kapni a T-nél. Kép

#18 Felhasználó inaktív   FTeR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:42

szvsz az sem elhanyagolható hír, hogy az új atombiztos ájfón egyszerűbben törhető, mint a korábbi, titkosítás nélküli változatok. http://pcforum.hu/hi...itkositasa.html

#19 Felhasználó inaktív   Pepitox 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 155
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:44

Nagyon buta vagy Koi Tamás ha azt hiszed ezt az árszintet nem a rabló t-mobile húzta meg!Dehogynem ő húzta meg!Tudják jól ,hogy a magyar prolik inkább bankhitelt vesznek fel és sorbaállnak, csakhogy meg tudják venni a telefont.Utána beülnek a szintén bankhitelre vásárolt suzukiba és játszák az eszüket valami lakótelep kutyaszaros játszóterén.A magyarok sokat adnak a külsőségekre 99%-uk nem engedhetné meg magának ezt a fajta "luxust" de a pénzt összekaparják rá a kisebbségi érzetü 80 ezerből élők.A rabló t-mobile és társai ezt nagyon jól tudják,ki is használják ahogy csak lehet,elég megnézni a külföldi mobilszolgáltatók árlistájátés percdíjait ott mennyiért adják a telefonokat,(ja és 10x annyit keresnek ezt ne feledjük !!!!! )vodafone stb INGYEN!Ott nem tehetnék meg,nem mernék megtenni ,hogy ilyen rablást folytassanak,a magyar birkákon megtehetik!Mert van rá (és lesz is ) kereslet!!! (sajnos)

#20 Felhasználó inaktív   dev567 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 12:49

majd azért egyszer vki leirhatná hogy mi az amiért mindenki ilyet akarna venni? milyen olyan funkció van benne amiért ennyi pénzt kiadnál érte?

én mindig ugy vásároltam mobilt hogy először be kell lőni mire van szükséged, és csak utána jön az árkategória. Hiába tud videótelefonálást meg HSDPA-t ha nem használod.

- Ha netezni akarsz vegyél laptopot (olcsóbbak mint ezek és többet is tudnak)
- Ha csak emailre kell akkor azt már bármelyik teló tudja, GMAIL alkalmazás (java-s) bármikor letölthető
- 3 megás kamera már a 30 ezres telefonokba is van
- Giroszkóp, GPS, extrém cucc kell? Vegyél HTC G1-et. Atom sok kütyüvan hozzá és többet tud mint az iPhone (80-90 K függetlenül)
- A többi funkciót pedig egy 5,000 forintos telefon is kielégiti.

Állítom hogy aki 100 ropinál többet ad egy telefonra az rohattul vagy nem tudja mit vesz, vagy csak sznobságból veszi. Most nem kell ezen szégyenkezni. Van ilyen. Nekem is van ilyen ismerösöm aki csak azért vett 90K-s nokia N series telót mert azt mondta "kell egy olyan szép, fasza kis, okos telefon amivel jó megjelenni, meg jó ránézni". Van ilyen. Bár az SMS meg a telefonáláson kivül másra nem hsználja...fényképezésre se. Na nekik van ez a telefon...

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó