HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Moblin v2 operációs rendszer - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Moblin v2 operációs rendszer Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

• HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2009. 08. 19. 09:26

A Linux vázon nyugvó Moblin V2 bétája már letölthető és bár van még mit csiszolni a végleges változatig, a stílusával már most lehet azonosulni. A főképp hordozható gépekre optimalizált rendszer kiváló társ lehet netbookokon, illetve mobil internetes eszközökön.
https://www.hwsw.hu/...hato-teszt.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...hato-teszt.html

#2 Felhasználó inaktív   r0cket 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2009. 08. 19. 09:26

Jó lenne, de ez nekem nagy gond: "egyedül a Skype hiányzik a sorból."
Azért használok skype-ot, mert arra gondoltam, hogy platform független. De utólag, ha nem lesz a véglegesben feltelepítve, gondolom, feltehetö. Fedorán már használtam skypeot. Windowsos PDA-n használom, telefonra is találtam, de nem próbáltam, mert smsen keresztül tölthetö le, ha jól értettem.

"a próba során még MP3-állományokat sem volt képes lejátszani, filmekkel nem is próbálkoztunk. Ez persze nem jelent semmit, az egyszerű dolgok mindig a végére maradnak."
Gondolom már megint a jó öreg licens probléma, már megoldhatnák véglegesen.

#3 Felhasználó inaktív   Signal 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2009. 08. 19. 12:39

Idézet: r0cket - Dátum: 2009. aug. 19., szerda - 9:26

licens

Nem létező szavakat felejtsük el, köszi...

Csatolt fájl:

#4 Felhasználó inaktív   Nezelodo 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 09. 09. 02:21

Licensz. Letezik sok-sok-sok eve, ne a mobi legyen a szotarad Kép
Udv: Nezelodo

#5 Felhasználó inaktív   szucsati 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 27. 13:16

Megjelent a 2.1-es végleges változat. Elég jónak tűnik, már a szélesvásznú monitorral is megy alapból. Egy dolog nem megy vele, mégpedig az Intel 5300 N-es wifi karim. Próbáltam a drivert feltenni, de a make nem fut le, ha jól látom, a kernel forrás, vagy mi a fene hiányzik. Nem tudja véletlen valaki, mit lehetne tenni az ügy érdekében?

#6 Felhasználó inaktív   sede 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2009. 11. 27. 15:24

Nagyon régen nem kellett drájvert vagy bármi komolyabb dolgot fordítanom linuxra, a linux-headers csomag kell általában a fordításhoz, a kernel pedig a kernel-source nevű csomag ha jól emlékszem, de az nem hiszem, hogy szükséges. Nálunk van egy wireless hálókártya, ahhoz kellett a gyári firmware, amit a weboldaláról leszedve a /lib/firmware könyvtárba kellett helyezni, hogy menjen. Persze ha kábeles internet volt, akkor az ubuntu maga feltelepítette a firmware-t az internetről. A moblint nem ismerem.

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 12. 03. 17:04

Idézet: Nezelodo - Dátum: 2009. szept. 9., szerda - 2:21

Licensz. Letezik sok-sok-sok eve, ne a mobi legyen a szotarad ;)

Utálok nyelvtannácizni, de tényleg nincs olyan szó, hogy licens, sem licensz. A magyar helyesírás szerint licenc(ia), az eredeti idegen írásmódot követve licence, ritkábban license. A kiejtésre is vonatkozik, licensz-nek nem ejtjük: vagy magyarul licenc (c-vel a végén), vagy angolul ['laisns] (németül is c-vel van a végén: [li'tsents]). Nem árt szótárra hagyatkozni, nem dísznek van.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   kroozo 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 12. 03. 17:13

Idézet: szucsati - Dátum: 2009. nov. 27., péntek - 13:16

Megjelent a 2.1-es végleges változat. Elég jónak tűnik, már a szélesvásznú monitorral is megy alapból. Egy dolog nem megy vele, mégpedig az Intel 5300 N-es wifi karim. Próbáltam a drivert feltenni, de a make nem fut le, ha jól látom, a kernel forrás, vagy mi a fene hiányzik. Nem tudja véletlen valaki, mit lehetne tenni az ügy érdekében?

Jol mondja kollega feljebb, kellene lenni valami kernel-headers nevu csomagnak, ami tartalamazza az aktualis kernel forrasat (meg esetleg konfigjat is, ha kell).
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.

“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó