HWSW Informatikai Kerekasztal: Torchlight - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (49 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 47
  • 48
  • 49
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Torchlight a Mythos készítőitől

#961 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 20. 06:47

Ma indul. :) Fontos, hogy aki multizni akar, annak regisztálni kell a Runic oldalán is és ezt összekötni a Steam accountjával (másik topikban írták, én még nem csináltam meg, vszleg nem is fogom).
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#962 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 21. 07:30

Emberek, ez a játék k* jó! :)
Aki ismerte az első részt, rögtön el fog igazodni benne, csak minden még okosabb és játékosbarátabb lett benne. A terület hatalmas, bár még éppencsak elkezdtem az Act I-et. Aki stat-pontokra és skill pontokra vágyik, ugyanúgy megkapja, mint az első részben (a skillek jelentős része új, bár néhol az ikon ugyanaz, mint volt). Az inventoryban az új item ikonok eleinte furák lesznek, de megszokhatók, bár szerintem kevésbé kivehető, hogy mi micsoda. A nagyobb ikonok miatt úgy érződik, hogy az inv is kisebb lett, de nem így van.
A történet követi a D2 alapsablont és itt most az
Spoiler
Alchemist a főgonosz. Három Act van és egy fő sztoriszál, plusz sok kis al-quest, amelyeket itt-ott lehet összeszedni. A térképek elég nagyok és gyönyörűek, változatosak, ennek ellenére a gépemen minden flottul megy full/max-ban (jó, ez talán nem mérvadó, mert viszonylag erős gépem van). A külső helyszíneken van időjárás, napszakok, fények és árnyékok, a belső terek baromi hangulatos dungeon-ok változatos típusokban (nem úgy, mint az elsőben, ahol csak ötféle típus volt). A külső részek is részben random generáltak, ahol bizonyos pályaelemek mindig ugyanolyanok és ugyanott vannak, de a köztük lévő területek már változnak (pl. öt karaktert indítottam az első településig, az első külső map két esetben volt hasonló, egyszer tó helyett szakadék volt középen, és csak kétszer kaptam meg az assassinok táborát). A dungeon-ök mind random generáltak, minden újrajátszásban mások (azt még nem tudom, hogy load után is újragenerálódik-e). A monszták egy része ismerős az első részből, de van sok új is, illetve meg is változtak.
Pár érdekesség még:
- Minden külső térképen van egy boss, vagy egyedi szörny, ami kulcsot dob és ez egy gazdagabb ládát nyit, amit szintén meg kell keresni.
- A phase beast-ek maradtak, de a zseb-dimenziókban változatos challenge-ek vannak, nem csak darálás (nekem eddig egy volt: először néhány kultistát kellett levernem, majd a mini-térkép közepéről folyamatosan újratermelődő méreggel egyenként bezárnom a pókfészkeket, amelyek amúgy folyamatosan kis pókokat árasztottak, majd a legvégén jött néhány anyapók is).
- A mellék quest-ek sokfelé felbukkanhatnak, nem csak mindig fixen ugyanott. Érdemes megcsinálni ezeket, mert sok XP van bennük.
- Ezeken felül is sok változatos event-et lehet találni, hasonlóan a D3 random event-jeihez.
- A kísérőnk ("aki" már lehet párduc, pincsi, görény, sárkány, bulldog, sólyom, meg még pár ilyesmi is) nem csak eladni tud, hanem vásárolni is, beállíthatjuk neki, hogy ha visszamegy az aktuális településre, akkor mit vegyen nekünk (potion-öket, tekercseket, ilyesmiket tud visszahozni).
- A történet előrehaladtával kapjuk meg a korábbi NPC-ket, eleinte csak árusok és skill respec NPC van, de később jönnek a gem-es törpék, meg a többiek sorban.
- Egy mátrix-szerű ablakon teljesen testreszabható, hogy miféle loot-ot akarunk látni, tehát a kezdeti pár szint után akár teljesen kikapcsolhatjuk pl. a fehér és a zöld fegyvereket és tárgyakat, de a gyűrűket, amuletteket és a gem-eket fent hagyhatjuk. Ettől ezek még eshetnek, csak nincsenek feliratozva.
- A D3-hoz hasonlóan itt is van már egy részletező ablak, ahol minden statisztika-b*zi kiélheti magát a számokat böngészve. :) Steam-en is több, mint 120 achi kaparható össze, ha valaki erre utazik.
- Ismét van monster shrine! :D
- Mész a dungeon-ben és a csontvázak leszakadnak a falról, meg felállnak a földről, hogy rád támadjanak. Egy kútból kaparászó zaj tör fel, majd egy csapat ijedt denevér robban ki belőle és csontvázak kezdenek kimászni a peremen. Borús, esti időben a monszterek fáklyákkal mászkálnak és kutatnak utánad. Satöbbi...

Még alig kezdtem el tegnap este (7-kor aktiválódott), de éjfélig toltam és teljesen lekötött, magába szippantott. Aki kedvelte az első részt is, biztosan nem fog csalódni, ennyi pénzért egy ilyen játék gyakorlatilag ingyen van (még akkor is, ha már megjelent a wrz változat).
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#963 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 21. 07:51

Bizony nagyon jó játék! :) Én is 7-től éjfélig toltam tegnap, alig bírtam abbahagyni! :D Nézzétek meg Metacritic-en, hogy milyen magas pontokat adtak rá az oldalak. Pl. IGN review - 9.1 pont!!! :eek: :cool:
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#964 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 21. 07:56

Torchlight 2 Armory, Skill Calculator
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#965 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 21. 08:10

Valamit kihagytam: a zene. Az utóbbi évek (!) első és egyetlen olyan játéka (a D3-mat is beleértve), ahol a kezdeti végighallgatás után is bekapcsolva hagytam és nem a foobar ment a háttérben...

Ezek után roppant kíváncsi leszek, mit fognak kihozni a Torchlight MMO-ból. Az Elder Scrolls Online mellett ez lesz a másik, amit tutira bepróbálok.
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#966 Felhasználó inaktív   Daihelyon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.491
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 21. 23:18

A területek/dungeon-ök nem resetelődnek? Mert betöltöttem a karaktert és amit korábban kipucoltam az üres. Itt nincs szörny respawn?
Egy milliárd légy is tévedhet.
Csak azért is.
"Üdvözlöm, az anyázáshoz kérem vegyen egy sorszámot és álljon be a sorba. Köszönöm megértését."

#967 Felhasználó inaktív   Turley 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 112
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 22. 10:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Daihelyon - Dátum: 2012. 09. 21. 23:18

A területek/dungeon-ök nem resetelődnek? Mert betöltöttem a karaktert és amit korábban kipucoltam az üres. Itt nincs szörny respawn?

Ezt énis észrevettem, jólenne ha lenne, mert néha szivesen visszamennék 1 kicsit szintet farmolni.

#968 Felhasználó inaktív   bega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 00:00

Dual wieldes karinak melyiket válasszam? Berserker? Jól látom a skill calculator-ban, hogy nem nagyon vannak külön dual-os támadásra skillek? :think:
F*ck Valentine's, I want Ballantine's.

#969 Felhasználó inaktív   Daihelyon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.491
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 09:31

Üzenet megtekintéseIdézet: bega - Dátum: 2012. 09. 23. 01:00

Dual wieldes karinak melyiket válasszam? Berserker? Jól látom a skill calculator-ban, hogy nem nagyon vannak külön dual-os támadásra skillek? :think:

Ami dual wieldes skill, az az "execute" passzív, más a skill-fában nincs. Inkább tárgyakon van tulajdonságként, pl "+x% dmg when dual wield", vagy amit spell tekercseket eldobnak, ott lehet, bár abból még értelmes varázslattal nem találkoztam.

@Turley
Találtam egy olyan leírást, hogy elméletileg, ha csinálsz/csatlakozol egy bármilyen multi játékhoz (lan/internet), akkor az reseteli a single térképeket, és elméletileg a dungeon-ök maguktól is resetelődnek, csak sok idő kell neki. Majd estére kipróbálom.
Egy milliárd légy is tévedhet.
Csak azért is.
"Üdvözlöm, az anyázáshoz kérem vegyen egy sorszámot és álljon be a sorba. Köszönöm megértését."

#970 Felhasználó inaktív   bega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 10:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Daihelyon - Dátum: 2012. 09. 23. 10:31

Ami dual wieldes skill, az az "execute" passzív, más a skill-fában nincs. Inkább tárgyakon van tulajdonságként, pl "+x% dmg when dual wield", vagy amit spell tekercseket eldobnak, ott lehet, bár abból még értelmes varázslattal nem találkoztam.

Köszi. Hát... elég gáz, hogy az az 1 skill van csak, ami azt erősíti. És a "same type" is ott van... tehát elvileg ha 1 kard meg 1 fejsze van nálam, akkor az nem is érvényesül, ugye?
F*ck Valentine's, I want Ballantine's.

#971 Felhasználó inaktív   Daihelyon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.491
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 10:55

Üzenet megtekintéseIdézet: bega - Dátum: 2012. 09. 23. 11:27

Köszi. Hát... elég gáz, hogy az az 1 skill van csak, ami azt erősíti. És a "same type" is ott van... tehát elvileg ha 1 kard meg 1 fejsze van nálam, akkor az nem is érvényesül, ugye?

Melee-t nem tudom, de tippre azt mondanám, hogy igen, ugyan olyan típusnak kell lennie mind két fegyvernek.
Egy milliárd légy is tévedhet.
Csak azért is.
"Üdvözlöm, az anyázáshoz kérem vegyen egy sorszámot és álljon be a sorba. Köszönöm megértését."

#972 Felhasználó inaktív   Turley 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 112
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 15:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Daihelyon - Dátum: 2012. 09. 23. 09:31

Ami dual wieldes skill, az az "execute" passzív, más a skill-fában nincs. Inkább tárgyakon van tulajdonságként, pl "+x% dmg when dual wield", vagy amit spell tekercseket eldobnak, ott lehet, bár abból még értelmes varázslattal nem találkoztam.

@Turley
Találtam egy olyan leírást, hogy elméletileg, ha csinálsz/csatlakozol egy bármilyen multi játékhoz (lan/internet), akkor az reseteli a single térképeket, és elméletileg a dungeon-ök maguktól is resetelődnek, csak sok idő kell neki. Majd estére kipróbálom.

szuper, köszi az infot! megnézem ma este énis.

#973 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 24. 10:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Turley - Dátum: 2012. 09. 22. 11:35

Ezt énis észrevettem, jólenne ha lenne, mert néha szivesen visszamennék 1 kicsit szintet farmolni.

LAN módban kell indítani és akkor lesz opció a nehézségre és a reset/respawn-ra is. Single-ben nincs reset, amit kipucoltál, az úgy marad. (Ilyen szempontból kicsit visszalépés az elsőhöz képest, mert ott, ha két szint között mozogtál, volt reset és új random. Nagyon hiányolom a vásárolható térképeket is, amelyek pont ilyenre lennének jók.)
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#974 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 24. 13:57

Kb 10 percre kipróbáltam, elsőre nekem túl rajzfilmes volt, de érdekes.
Diablo3 bukta óta kevésbé vágyom erre a műfajra, de később még lehet próbálkozom vele, multiról, ha vannak tapasztalatok jöhetnek.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#975 Felhasználó inaktív   bega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 24. 14:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2012. 09. 24. 14:57

Kb 10 percre kipróbáltam, elsőre nekem túl rajzfilmes volt, de érdekes.
Diablo3 bukta óta kevésbé vágyom erre a műfajra, de később még lehet próbálkozom vele, multiról, ha vannak tapasztalatok jöhetnek.

Én meg pont a diablo3 bukta miatt vágyom nagyon ennek a műfajnak valami jeles képviselőjére. :D És úgy tűnik, hogy ez az lett. :) Illetve már csak picit több, mint 1 hét, és jön a RAW, na arra leszek még kíváncsi!
F*ck Valentine's, I want Ballantine's.

#976 Felhasználó inaktív   bega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 08:17

Kipróbáltam embermage-dzsel... hát ez valami eszméletlenül brutális! :up: :doom: A prismatic bolt mindent szétpusztít, sokkal haladósabb, mint a közelharcos karim. :)
F*ck Valentine's, I want Ballantine's.

#977 Felhasználó inaktív   Daihelyon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.491
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 27. 19:42

Üzenet megtekintéseIdézet: bega - Dátum: 2012. 09. 26. 09:17

Kipróbáltam embermage-dzsel... hát ez valami eszméletlenül brutális! :up: :doom: A prismatic bolt mindent szétpusztít, sokkal haladósabb, mint a közelharcos karim. :)

15-ös szinten próbálgatom az első skilleket és tényleg nagyon jó a prismatic bolt. Jól jön a skill refund a próbálgatáshoz.
A másik, amit nem értek, hogy mint ha valami trend lenne most, hogy a "teleport" vagy "phase" jellegü skillek használhatatlanok. Ok, nehéz trendnek nevezni, de akkor is, Diablo 3-ban is a teleport skill-el még csak terepen sem lehet ugrálni, erre tessék, itt is, ahol alapvetően nem lehet elmenni, ott átugrani sem lehet a phase-el. Miért? Pedig úgy rákészültem, hogy na lesz egy jó kis haladós karakter, nem kell körbe futkosni, és erre még csak egy kis szint különbséget sem tudok ugrani vele. (Miért van olyan érzésem, hogy ez programozói/level design egyszerűsítés, a "pathable" részből? Simán csak rárakták a spellre is, hogy pathable részen tud közlekedni.)
Egy milliárd légy is tévedhet.
Csak azért is.
"Üdvözlöm, az anyázáshoz kérem vegyen egy sorszámot és álljon be a sorba. Köszönöm megértését."

#978 Felhasználó inaktív   Daihelyon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.491
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 01. 11:48

Ki hogy halad?
Embermage-dzsel most járok Act3 közép tájt, és az egyetlen aktív varázslat amit használok a prismatic bolt. Hatékony, passzívakkal együtt nagy pusztításra képes, és gyorsan tölt.

Tárgyakkal ki hogy áll? Van fölösben 3 értelmesebb tárgyam, nem tudom, hogyan lehet itt megoldani a tárgy adogatást, de ha kell valakinek ingyen vihetőek.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: t2_unique.jpg

Egy milliárd légy is tévedhet.
Csak azért is.
"Üdvözlöm, az anyázáshoz kérem vegyen egy sorszámot és álljon be a sorba. Köszönöm megértését."

#979 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 01. 12:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Daihelyon - Dátum: 2012. 10. 01. 12:48

Ki hogy halad?
Embermage-dzsel most járok Act3 közép tájt, és az egyetlen aktív varázslat amit használok a prismatic bolt. Hatékony, passzívakkal együtt nagy pusztításra képes, és gyorsan tölt.

Tegnapelőtt jutottam át Act 3-ba, egyelőre nem volt még időm folytatni (a dzsinnesbe belefáradtam kicsit, mert nagyon hosszú volt, de piszkosul élveztem is, főleg a második és a harmadik küldetését :) ), szintén embermage. Eddig a kezdő tűz spellel és a másodlagosban a harmadik tűz skillel (ami szétcsap és a földön mászik) mentem, de pár szint óta álltam át én is prismatic-ra, most már elég magas a szintem ahhoz, hogy jó bónuszokat adjon (plusz a passzívak).
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#980 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 10. 17:40

Torchlight II free weekend van steamen akit érdekel, valamint a hétvége alatt -75% akcióban 4.74 EUR-ért adják. Egy mozi jegy áráért szerintem egész jó! :)
If your mind can conceive it, you will achieve it.

Téma megosztása:


  • (49 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 47
  • 48
  • 49
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó