HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Microsoft felfedi a Chrome Frame hibáit - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Microsoft felfedi a Chrome Frame hibáit Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

• HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2009. 11. 20. 20:23

A Microsoft nem nyugodott bele, hogy a saját Internet Exploreréből a Google képessé vált Chrome konzolt varázsolni, s továbbra is mindent megtesz azért, hogy elrettentse a felhasználókat az Internet Explorerbe alá telepíthető plug-in használatától.
https://www.hwsw.hu/...-biztonsag.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...-biztonsag.html

#2 Felhasználó inaktív   Poetro 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2009. 11. 20. 20:23

És a Silverlight telepítésével meg megnégyszereződik a sebezhetőség? Ugyan már.
---------
Poetro

#3 Felhasználó inaktív   b0c1 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2009. 11. 23. 08:27

IE toy. Miota kijott a chrome, csak azt hasznalom es imadom. Sot mindenkit atszoktattam a kornyezetemben. Ha Proxy jelszo tarolast is megoldanak, akkor minden fasza lenne...

#4 Felhasználó inaktív   nhw 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2009. 11. 23. 10:01

@b0c1: Vállalati környezetben vajon jó nekünk ha a böngésző a weblátogatási trendeket, kereséseket logolja? Nem vagyok szilárdan meggyőződve arról hogy a googli nem nézi hogy Te mit nézel...

Mióta kijött a króm, tudatosan kerülöm!
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#5 Felhasználó inaktív   eddie 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 23. 12:21

Idézet: nhw - Dátum: 2009. nov. 23., hétfő - 10:01

@b0c1: Vállalati környezetben vajon jó nekünk ha a böngésző a weblátogatási trendeket, kereséseket logolja? Nem vagyok szilárdan meggyőződve arról hogy a googli nem nézi hogy Te mit nézel...<br />
<br />
Mióta kijött a króm, tudatosan kerülöm!

Távol álljon tőlem, hogy védjem bármelyiket. Néhány évvel ezelőtt ugyanezeket mondták a Microsoftról is. Értem ezalatt a Nagytestvér figyel dolgot.

#6 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 23. 12:47

@nhw: Használsz bármihez google accountot? Mert ha nem, akkor hiába kerülöd a Chrome-ot, ugyanúgy minden lépésed megy feléjük (browser history ugye full kinyerhető, tracking cookie-k települnek is jók nyomkövetésre, s ezen felül rengeteg weboldal használ google-analytics-et is (pl a hwsw is)). Szóval nem egyszerű elrejteni magad Gugli elől.

Tud valaki olyan fejlesztést, amivel a browser history-t ki lehet iktatni (hülyeségeket reportáljon a JS) és működik is?

#7 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 23. 12:48

Mert ha nem => mert ha igen Kép.

#8 Felhasználó inaktív   nhw 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 23. 13:56

@eddie: Az a gáz hogy a Google ezt be is vallja, hogy a gmailes leveleidet a kis botok olvassák... Akkor mi történik valójában...

#9 Felhasználó inaktív   nhw 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 23. 14:00

@bakagaijin: Azért nem mindegy, hogy az Analytics figyeli a weblátogatást adott oldalon ahová én rakom be, vagy engem figyel a böngésző, hogy milyen gyakran netbankolok, e-bayezek, stb...

Nem igazán szeretem a google szolgáltatásait... A keresőjük az viszont, valóban nagyon jó, de ha oda meg accounttal nem vagyok loginelve, akkor azért az rólam nem sok adatot gyűjt. Viszont ha egy olyan esetet nézünk ahol, google docs, analytics, gmail stb cuccokat használ csak valaki, már már félelmetes.

#10 Felhasználó inaktív   otto_dc 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 23. 15:47

Szerintem elsősorban nem a személyes adat a lényeg, hanem a tömegtrend. Ettől függetlenül szükség esetén nyilván a személy "viselkedése" is elemezhető.
Amúgy meg az anonim proxyk használata nem tilos, csak akkor nem kell gugli accountot felkeresni, nem igaz?

#11 Felhasználó inaktív   pret83 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 29. 17:26

En nem terjesztem, de szinten imadom. Az uj betaban meg mar bookmark szinkronizacio is van, ami nekem edddig a legjobban hianyzott.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

• vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2009. 11. 29. 18:56

Idézet: nhw - Dátum: 2009. nov. 23., hétfő - 13:56

@eddie: Az a gáz hogy a Google ezt be is vallja, hogy a gmailes leveleidet a kis botok olvassák... Akkor mi történik valójában...

Erre tudsz mutatni egy linket, hogy hol vallja be?
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2009. 11. 29. 19:13

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. nov. 29., vasárnap - 18:56

Erre tudsz mutatni egy linket, hogy hol vallja be?

A sponsored links pl ilyen mechanizmusokkal működik, azért is lehet így hekkelni... :) http://homepage.mac..../art/gmail.html

"Célzott hirdetéseket kapok a Gmail szolgáltatásban. – Elolvassa valaki amit írok, és hirdetéseket társít leveleimhez?

Mint a legtöbb szolgáltató, a Gmail is szoftver segítségével vizsgálja át az e-maileket, hogy megtalálja a vírusokat és kiszűrje a spamet. A Google ugyanilyen szoftverrel találja meg a felhasználók e-mailjeiben szereplő kulcsszavakat, amelyeket aztán felhasználhatunk a hirdetések társításánál. Amikor a felhasználó megnyit egy e-mail üzenetet, a számítógépek átvizsgálják a szöveget és azonnal olyan releváns információt jelenítenek meg, ami kapcsolódik az üzenet szövegéhez. Az üzenet bezárása után nem jelennek meg hirdetések. Az egész folyamat automatikus és nem igényel emberi beavatkozást. "

forrás: http://www.google.com/privacy_faq.html

Szerkesztette: Szabcsi 2009. 11. 29. 19:16 -kor

"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó