HWSW Informatikai Kerekasztal: Melyik funkció lenne számodra a leghasznosabb? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Melyik funkció lenne számodra a leghasznosabb?

Szavazás: Milyen új funkcióval bővülhetne elsősorban a fórum? (211 felhasználó adott le szavazatot)

Milyen új funkcióval bővülhetne elsősorban a fórum?

Vendégek nem láthatják a szavazást.
Voks

#21 Felhasználó inaktív   padawan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.929
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 05. 17:31

Idézet: padawan - Dátum: 2010. Jan. 5., Tuesday - 10:30

Egyikse   :)

Ja de igen: "Barmilyen Web 2.0-as szutyok kikapcsolasanak lehetosege".
Lenovo N200 /w Ubuntu x64 -- Playstation 3 /w Samsung LE37A656 -- Nokia E63 /w BH-606

#22 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 05. 18:29

+1 szavazat a választható skinre.

A jelenleg dobogós második KCS-rendszer szerintem nagyon rossz döntés lenne, sok viszály és fals mérlegelés alapja; minden előnyével együtt.

#23 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2010. 01. 05. 19:54

A "Választható skinek" opcióra szavaztam. Szerintem egy modern fórumon ez alapvető követelmény, s én is úgy gondolom, hogy a fórummotor adta lehetőségek közül a hasznos újításokat kellene kihasználni.

Tisztán emlékszem, hogy pár éve a "Visszabeszélőben" felmerült igényként a fórumtagok aláírásainak fejlettebb lehetősége, meghatározott (nem túl nagy) méretű kép elhelyezésével akár.

A "Spoiler" gombot is nagyon jónak tartom, mert én a TV sorozatokkal, filmekkel kapcsolatos - egyébként érdekes - témákról annak hiánya miatt szoktam le.

A szavazásban felsorolt többi lehetőséget feleslegesnek, a KCS-t "reaktiválását" egyenesen butaságnak tartom, a felhasználó név cseréjét pedig szerintem nem szabad megengedni.

Ugyanakkor, ha végre megfelelő "vasat" toltok a fórummotor alá, én nagyon várom vissza a fórumtagok hozzászólásainak listázását. Ha jól emlékszem ezt anno a hardverigényre hivatkozva tiltottátok le a fórummotorban, de azóta lefolyt pár millió köbméter víz a Dunán... bízom benne, hogy ma már nincsen ennek akadálya!

A több választható opció a szavazások esetében (esetleg olyan, fejlettebb szavazás, ahol több lehetőséget is meg lehet jelölni) szintén jól jöhet több témában, amennyiben feltételezzük, hogy a szavazás elindítója szeretne minél reprezentatívabb képet kapni végeredményként.

Röviden és tömören számomra a fontossági sorrend:
1. Stabilabb működés;
2. Modernebb fórum, választható skinekkel, spoiler gombbal, fejlettebb aláírásokkal;
3. Fórumtagok hozzászólásainak listázása (beleértve a saját hozzászólások listázását, kereshetőségét);
4. Fejlettebb szavazási lehetőségek.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#24 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 05. 20:43

Idézet: Carmaged - Dátum: 2010. jan. 5., kedd - 18:29

+1 szavazat a választható skinre.

A jelenleg dobogós második KCS-rendszer szerintem nagyon rossz döntés lenne, sok viszály és fals mérlegelés alapja; minden előnyével együtt.

En is, de kizarolag azert, mert nem volt "kijavitjuk vegre az idegesito bugokat" lehetoseg.

Saját, integrált blogtér - nem kell a buzz, kosz :)

Felhasználók minősítése (KCs és társai) - hat, max ha lesz kulon jofej, meg erthozza skala is. Viszont a valaszok jo/rossz minosegenek lenne ertelme, aztan ezt lehetne latni egy userrol, hogy melyikbol mennyi. A szakmai oldalrol tan jobb mint a felhasznalo direkt ertekelese.

Felhasználók ignorálása (a megjelölt fórumozó hozzászólásai nem jelennek meg) - gyuhet, de nem letszukseglet. elobb a bugok.

Felhasználónév-csere (limitált mennyiségben, visszakövethető módon) - nem kell.

Facebook-integráció - minek?

Választható skinek - military for president.

Részletesebb szavazások (például egyszerre több választási lehetőség) - ez sem volna rossz, de elobb a bugok.
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#25 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 05. 20:44

Idézet: Piftuka - Dátum: 2010. jan. 5., kedd - 19:54

A "Választható skinek" opcióra szavaztam. Szerintem egy modern fórumon ez alapvető követelmény, s én is úgy gondolom, hogy a fórummotor adta lehetőségek közül a hasznos újításokat kellene kihasználni.

Tisztán emlékszem, hogy pár éve a "Visszabeszélőben" felmerült igényként a fórumtagok aláírásainak fejlettebb lehetősége, meghatározott (nem túl nagy) méretű kép elhelyezésével akár.

A "Spoiler" gombot is nagyon jónak tartom, mert én a TV sorozatokkal, filmekkel kapcsolatos - egyébként érdekes - témákról annak hiánya miatt szoktam le.

A szavazásban felsorolt többi lehetőséget feleslegesnek, a KCS-t "reaktiválását" egyenesen butaságnak tartom, a felhasználó név cseréjét pedig szerintem nem szabad megengedni.

Ugyanakkor, ha végre megfelelő "vasat" toltok a fórummotor alá, én nagyon várom vissza a fórumtagok hozzászólásainak listázását. Ha jól emlékszem ezt anno a hardverigényre hivatkozva tiltottátok le a fórummotorban, de azóta lefolyt pár millió köbméter víz a Dunán... bízom benne, hogy ma már nincsen ennek akadálya!

A több választható opció a szavazások esetében (esetleg olyan, fejlettebb szavazás, ahol több lehetőséget is meg lehet jelölni) szintén jól jöhet több témában, amennyiben feltételezzük, hogy a szavazás elindítója szeretne minél reprezentatívabb képet kapni végeredményként.

Röviden és tömören számomra a fontossági sorrend:
1. Stabilabb működés;
2. Modernebb fórum, választható skinekkel, spoiler gombbal, fejlettebb aláírásokkal;
3. Fórumtagok hozzászólásainak listázása (beleértve a saját hozzászólások listázását, kereshetőségét);
4. Fejlettebb szavazási lehetőségek.

Pifu, a profilon van egy "Az elmúlt hét napban elkövetett hozzászólások" link, az mar most is megcsinalja, ugyahogy, bar nem tokeletes. a prune= erteket bizgetheted, ha regebbit akarsz nezni.
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#26 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2010. 01. 06. 15:49

Idézet: kroozo - Dátum: 2010. jan. 5., kedd - 20:44

Pifu, a profilon van egy "Az elmúlt hét napban elkövetett hozzászólások" link, az mar most is megcsinalja, ugyahogy, bar nem tokeletes. a prune= erteket bizgetheted, ha regebbit akarsz nezni.

Ezt tudom, de én szeretném vissza a régi, tökéletes, ám hardverigényre hivatkozva lekapcsolt "Fórumtag összes hozzászólása" lehetőséget.  ;)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#27 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 06. 17:58

a listából a leghasznosabb nekem talán a a részletesebb szavazás.
a többit ugysem használnám.
De a KCS is egy jó pofa dolog.
ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#28 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 06. 20:58

Idézet: Piftuka - Dátum: 2010. jan. 6., szerda - 15:49

Ezt tudom, de én szeretném vissza a régi, tökéletes, ám hardverigényre hivatkozva lekapcsolt "Fórumtag összes hozzászólása" lehetőséget.  ;)

Ok :up:

Csak gondoltam hatha nem tudod.
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#29 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 07. 16:57

hogy őszinte legyek, egyik sem ...

-C0pp3rM!n3-

#30 Felhasználó inaktív   KaLeun 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.917
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2010. 01. 07. 20:23

Na a kcs a mai világban tényleg hiányzik.......  :rolleyes:  :omg:

#31 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 09. 14:58

Idézet: didyman - Dátum: 2010. jan. 4., hétfő - 12:14

Ezek egyike sem olyan fontos, mint a meglévő hibák javítása a cikkommentben, a bolhán és a fórum mindennapi működésében. Én szeretném, hogy minden más újdonság előtt ebbe fektessetek energiát, munkaórát.

:up:  :up:  :up:

Tökéletesen egyetértek! A Bolhát végre megcsinálni - uppolás, rendes szerkeszthetőség stb.



KCs nem rossz, bár lehet, hogy tényleg csak KCs kéne, és a TG-t kihagyni.
Ignorálást én csak a Bolhánál tartanám jónak, szerintem ezzel el lehetne veszteni egy-egy fórum fonalát.
Felhasználónév-cserére nem tudom, mi szükség lenne.
F*szbook :omg:  :omg:  :omg:
Skineket már sokat kértük...
Részletes szavazás nem rossz.

#32 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 11. 11:52

A KCS regi formajaban nem meno. Viszont ha lehetne valaszokat minositeni/elfogadni es mondjuk az adott post ettol kiemelt szint kapna (pl. zold), az hasznos lenne.

#33 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 13:56

A régieknek tuti a KCS hiányzik a leginkább... :D Meg persze a kaki sz(k)in...
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#34 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 21:30

Mi van a heti kérdéssel? :D

#35 Felhasználó inaktív   MarKinG 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 14. 17:01

nem tudom én egy felhasználó név frissítési lehetőségnek örülnék, gyerekkori LAN nick mai fejjel már elég vicces.... :)
A man must accept his fate or be destroyed by it.

#36 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 05. 08:51

Ez tenyleg nem artana, a regebbi neveket aliaskent alul meg lehetne jelentetni (vagy a profilban stb.) Lehetne olyan hogy 5000 hozzaszolasonkent vagy 2 evente egyszer megvaltoztathatod stb. esetleg penzert :D Tenyleg, most kinek es mennyit kell egy nevvaltoztatasert tejelni? :Đ
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#37 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 05. 12:36

Idézet: N.M.I. - Dátum: 2010. febr. 5., péntek - 8:51

Tenyleg, most kinek es mennyit kell egy nevvaltoztatasert tejelni? :Đ

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/US/hu/...valtoztatas.htm



#38 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 11. 00:54

Skin. Főleg az új fórummotorral, a fehér kiégeti a szemet, a khakit használom, de borzalom a színösszeállítás. Kéne vagy tucat skin, ha lehet, felhasználó szerint, hogy más gépen se kelljen már állítgatni :)

#39 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 03. 11. 01:20

Hol találom a fácsebóók klienset, meg a twitter integrációt?
Make love not Wor.

#40 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 11. 01:25

Üzenet megtekintéseIdézet: spidey - Dátum: 2010. 03. 10. 23:54

Skin. Főleg az új fórummotorral, a fehér kiégeti a szemet, a khakit használom, de borzalom a színösszeállítás. Kéne vagy tucat skin, ha lehet, felhasználó szerint, hogy más gépen se kelljen már állítgatni :)


Skin ugyben egyebkent ha mast nem akkor hekkelhetsz magadnak egy skint firefox/stylish ala (asszem talan chrome alatt is megy), az elozo ipb-ben is ugy volt a keki.
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó