HWSW Informatikai Kerekasztal: Minden ami SSD - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (87 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Minden ami SSD Értékeld a témát: ***** 4 szavazás

#21 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 14. 00:58

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 0:52

"Sami 501 sata"

hd501lj-re gondolsz? mi van velük? :D

Arra ja. Vettem vagy 30-40-X darabot, pár látványosan megadta magát. Aztán 2 darab 502-es is, de az nem mennyiség. Adtam egy adagot belőle VKPnak, csak nem fog érte utálni, de majd ha baja lesz megírjuk, occsó volt.
Make love not Wor.

#22 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 01:03

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 1:54

Húúú, tudok én annál többet is írni rá, csak adjanak már egy ilyet. Mezei gépben az 5 giga nem túl sok, de asszem ma is megtettem, amit lehetett, csak most du. 27 milliárd írt/olvasott bytenál tartok :-)

Tesztnek továbbra sem hiszünk, csak kár, hogy nincs lóvém egy SSDre, amit megküldhetnék, mint a kurvaélet.

ez nem teszt, hanem egy emberke leírta a véleményét.

btw ha "kíméletesen" használod az SSD-t (nem defragolsz, nincs rajta pagefile, stb), akkor egy átlagjúzerkének a napi 5 GB még bőven sok is. én speciel semmit nem írok rá mióta felinstalláltam a rendszert, a pagefile vinyón van, a cache ramdisken :D, szal sztem nem 5 GB, de még 500 MB írás sincs naponta.

Szerkesztette: fLeSs 2010. 02. 14. 01:03 -kor


#23 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 14. 01:23

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 1:03

ez nem teszt, hanem egy emberke leírta a véleményét.

btw ha "kíméletesen" használod az SSD-t (nem defragolsz, nincs rajta pagefile, stb)

Ja, csak másik topikban emlegették az enterprise storagét, ami szerintem tök ugyanez.

Elvégre már vannak csak SSD-s storagék, meg laptopok, meg a SAS helyre dugható csodák. Egy vállalati file storage meg mondjuk durván tolja, ahol megint csak tippelni lehet. Nyilván az egész ilyen technical mambo-jumbo hülyeség mi? Én meg tejelném a 100ezreket.

De a leírásodból látszik, hogy nagyjából OS-t mertél telepíteni, semmi más... Azért ez még kemény.
Make love not Wor.

#24 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 01:37

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 2:23

Ja, csak másik topikban emlegették az enterprise storagét, ami szerintem tök ugyanez.

Elvégre már vannak csak SSD-s storagék, meg laptopok, meg a SAS helyre dugható csodák. Egy vállalati file storage meg mondjuk durván tolja, ahol megint csak tippelni lehet. Nyilván az egész ilyen technical mambo-jumbo hülyeség mi? Én meg tejelném a 100ezreket.

De a leírásodból látszik, hogy nagyjából OS-t mertél telepíteni, semmi más... Azért ez még kemény.

ez nem merés kérdése. mivel ez egy 40 GB-os hangyakuki SSD ami direkt arra van, hogy gyors legyen a rendszer, ezért csak az van rajta (a felinstallált progikkal) meg egy játék. korábban a vinyómon is volt egy kisebb partíció a rendszernek, azon sem csináltam semmit miután felraktam az oprendszert a gépre.

az átlagjúzerek nem nagyon vesznek 64 GB-nál nagyobb SSD-t idehaza (sztem az USA-ban/Japánban sem elterjedt a 256 GB-os), sőt valszeg semmilyet sem, mert még drága. de ha mondjuk vki vesz egy 128-asat vagy 256-osat, és állandóan DVD-filmeket rippel rajta meg hasonlók, akkor sem hiszem, hogy aggódni kéne,  azért van a wear leveling, hogy a memcellák az idő folyamán együtt fáradjanak és így minél később nyiffan ki az SSD. de ezt leírta az emberke azon a linken. kétlen, hogy olyan szar lenne az SSD megbízhatósága mint ahogy azt sokan elképzelik, az ezzel foglalkozó cégek nem dobták volna piacra, ha ezek 2-3 év alatt tönkremennének (miközben ugye elég sok vinyó behal 2-3 év után vagy bad sectoros lesz).

laptop: gondolom rengeteg laptoptulaj másolgat ide-oda napi 5 GB-ot. :D
fileszerverbe meg sejtésem szerint nem egy szimpla pártízezer forintos SSD-t raknak, hanem egy 100 000 írást elviselő SLC SSD-t.

Szerkesztette: fLeSs 2010. 02. 14. 01:39 -kor


#25 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 14. 01:44

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 1:37

kétlen, hogy olyan szar lenne az SSD megbízhatósága mint ahogy azt sokan elképzelik, az ezzel foglalkozó cégek nem dobták volna piacra, ha ezek 2-3 év alatt tönkremennének (miközben ugye elég sok vinyó behal 2-3 év után vagy bad sectoros lesz).

HDDknél sem úgy alakultak az üzemórák, mint hirdetted, de másik rossz példa pld. a magneto optikai drive, aminél a marketing és a gyakorlat által emlegetett újraírás az merőben eltért.
Make love not Wor.

#26 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 07:00

látom ua. a témát gyömöszölitek megint. :Đ
a piacra kb. 2 éve került ki nagyobb arányban, ha nem tévedek. az első teszteket valamikor 2008 első harmadában olvastam. egyelőre nem olvasni tömeges elhullásról, de ez még semmit sem jelent.
ellenben:
van egy 320 gb 7200 rpm toshiba vinyó a laposban. ennek a helyére vennék ssd-t. 64 giga nekem bőven elég.
ez az occsó kingston vajon megfelel nekem?
valahol azt olvastam, h a beugró modellek a párhuzamos írás-olvasáson elvéreznek.
átlagos felhasználás mellett késztetést érzek majd anyázásra, mert occsó húsnak leve híg lesz, és dobjak rá még pénzt? a 80 gigás intel 50-60k környéke, kérdés megéri-e a pluszt.
bár, most mennyire átlagos az, h van egy server, amin általában dolgozok, ezen fut egy syncback, ami folyamatosan frissíti a hálózaton a többi számítógépen futó adatbázist. olyan sok oda-vissza írás nem megy (bár, ha épp egy 200 megás access adatbázis nyüvök, akkor egy délelőtt simán összejöhet az az 5 giga.   de inkább csak olvasás, meg word, pdf, excel, 10 mega alatt.

Szerkesztette: avman 2010. 02. 14. 07:02 -kor

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#27 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 08:30

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 1:50

Ipari SCSIból is döglött már meg, ezek beleférnek, de mostnagyjából ez a sok éves tendencia: Quantum LCT, AS, lapos Maxtor, Samu 80-as IDE, Sami 501 sata, Seagate lapos 250-es, kék címkés WD-k.

Pár éves vékony 80-as samuk. és 80-as Hitachi vinyók szállnak elfele nálunk. Volt régebben, h vékony maxtorokat szoptunk be. A legendásakat. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#28 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 08:35

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 2:23

De a leírásodból látszik, hogy nagyjából OS-t mertél telepíteni, semmi más... Azért ez még kemény.

Üffélnél nálunk is csak OS lenne rajta, meg a progi, amit használ. Az meg csinál mondjuk napi 1000db 10k méretű fájlt, a többi csak olvasás. Az meg nem fárassza.

De mán írtam: van olyan üffél, akinél alaplapba dugható pata 2G transcend ssd van, már vagy 3 évesek, hiba nélkül. Vagy 15db van kitéve. Pedig még a swap sincs kikapcsolva.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#29 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 09:57

Idézet: avman - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 8:00

látom ua. a témát gyömöszölitek megint. :Đ
a piacra kb. 2 éve került ki nagyobb arányban, ha nem tévedek. az első teszteket valamikor 2008 első harmadában olvastam. egyelőre nem olvasni tömeges elhullásról, de ez még semmit sem jelent.
ellenben:
van egy 320 gb 7200 rpm toshiba vinyó a laposban. ennek a helyére vennék ssd-t. 64 giga nekem bőven elég.
ez az occsó kingston vajon megfelel nekem?
valahol azt olvastam, h a beugró modellek a párhuzamos írás-olvasáson elvéreznek.
átlagos felhasználás mellett késztetést érzek majd anyázásra, mert occsó húsnak leve híg lesz, és dobjak rá még pénzt? a 80 gigás intel 50-60k környéke, kérdés megéri-e a pluszt.
bár, most mennyire átlagos az, h van egy server, amin általában dolgozok, ezen fut egy syncback, ami folyamatosan frissíti a hálózaton a többi számítógépen futó adatbázist. olyan sok oda-vissza írás nem megy (bár, ha épp egy 200 megás access adatbázis nyüvök, akkor egy délelőtt simán összejöhet az az 5 giga.   de inkább csak olvasás, meg word, pdf, excel, 10 mega alatt.

napi 5 GB-tal 219 év. :) de ha 50 GB-ot veszünk, akkor is 21,9 év. hol lesznek ezek a cuccok 21,9 év múlva? én már arra sem emléxem, hogy milyen vinyóm volt 10 éve, talán 80 MB-os volt... :D

egy Intel+Micronos preziben kicsit más értékek (40 GB SSD / napi ~2 GB írás / 211 év élettartam) szerepeltek mint amit a fentebb belinkelt emberke írt. de ők vettek egy worst case scenario-t is amikor a wear leveling algoritmus nagyon gyenge, és még így is 37 év jött ki.

Szerkesztette: fLeSs 2010. 02. 14. 10:06 -kor


#30 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 10:10

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 9:57

napi 5 GB-tal 219 év. :) de ha 50 GB-ot veszünk, akkor is 21,9 év. hol lesznek ezek a cuccok 21,9 év múlva?

btw az a csávó akit belinkeltem jó dolgokat írt, mert egy Intel+Micronos preziben kicsit más értékek (40 GB SSD / napi ~2 GB írás / 211 év élettartam) szerepeltek. de ők vettek egy worst case scenario-t is amikor a wear leveling algoritmus nagyon gyenge, és még így is 37 év jött ki.

nem is az életet az éveknek miatt izgulok...  :Đ
de olvastam olyat is, h a párhuzamos írás-olvasás mellett a használat döcögősebb volt, mint amiről váltottak 7200 rpm.
az lenne a legjobb, ha elég lenne 40 giga, mert ez a 26k bőven a lélektani határ alatt van, de a kocsog win7 23 gigán terpeszkedik. oem hp. de a 23 gigából a program files a telepített meg előtelepített progikkal jelenleg 5 giga, lapozófile 512 mega, hibern.: 1,5 giga.
a dok meg egyebek a másik partición 27 giga.
lehetne biztos szabászkodni a win-en, és leszorítani valamelyest, meg a dokumentumok mappában sem raktam rendet 2002 óta  :Đ , csak gyűlik minden magándoksi, ebook, kép. de az se lenne utolsó, ha lenne még maradék 10 giga hely csak úgy.

Szerkesztette: avman 2010. 02. 14. 10:13 -kor

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#31 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 10:43

Idézet: avman - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 11:10

nem is az életet az éveknek miatt izgulok...  :Đ
de olvastam olyat is, h a párhuzamos írás-olvasás mellett a használat döcögősebb volt, mint amiről váltottak 7200 rpm.
az lenne a legjobb, ha elég lenne 40 giga, mert ez a 26k bőven a lélektani határ alatt van, de a kocsog win7 23 gigán terpeszkedik. oem hp. de a 23 gigából a program files a telepített meg előtelepített progikkal jelenleg 5 giga, lapozófile 512 mega, hibern.: 1,5 giga.
a dok meg egyebek a másik partición 27 giga.
lehetne biztos szabászkodni a win-en, és leszorítani valamelyest, meg a dokumentumok mappában sem raktam rendet 2002 óta  :Đ , csak gyűlik minden magándoksi, ebook, kép. de az se lenne utolsó, ha lenne még maradék 10 giga hely csak úgy.

párhuzamos írás-olvasás alatt milyen feladatot értesz? én még nem tapasztaltam semmilyen lassulást, minden szempontból gyorsabb, mint a vinyó.

nekem ilyen 40 GB-os Kingstonom van, ráraktam az Intel TRIM-es firmwarejét, és azt mondom, hogy ez életem legjobb upgrade-je. a probléma csak az, hogy állítólag a Kingston már nem szállít ilyet, szal nem fox kapni sehol, max az Inteles megfelelőjét, az Intel X25-V-t veheted meg, de az meg még nem ért ide Mo.-ra.

a hellyel kicsit jobban kell gazdálkodni, mint egy vinyón. :) nálam nincs hiberfil.sys, sosem hibernálom a gépet és a pagefile is a vinyón van, szal így, hogy a win mellett még fentvan a TF2 (10 GB) és az AvP (1 GB), illetve egy nagyadag program, maradt 14 GB szabad hely. asszem kb. 38 GB szabad hely van rajta üresen.

Szerkesztette: fLeSs 2010. 02. 14. 10:45 -kor


#32 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 11:11

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 10:43

A probléma csak az, hogy állítólag a Kingston már nem szállít ilyet, szal nem fox kapni sehol, max az Inteles megfelelőjét, az Intel X25-V-t veheted meg, de az meg még nem ért ide Mo.-ra.

Erre gondolsz? :confused: Elég húzós ára van. :think: Ráadásul a Kingston-hoz képest lassabb írási sebességgel.

Szerkesztette: Csokis 2010. 02. 14. 11:12 -kor

Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#33 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 11:26

Idézet: Csokis - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 12:11

Erre gondolsz? :confused: Elég húzós ára van. :think: Ráadásul a Kingston-hoz képest lassabb írási sebességgel.

erre. ez ugyanaz, mint a Kingston, az a 35 MB-os írás valójában 40 mint a Kingstonnál, láttam egy tesztet, ahol összehasonlították a kettőt, és teljesen megegyeznek (most nem találom a linket).
hát igen, az ára húzósabb, mert Intel, meg ugye ez alapból TRIM-es (van hozzá firmware frissítés), a Kingston viszont nem, az már más kérdés, hogy az Intel firmware-jét rá lehet frissíteni a Kingstonra is.

Szerkesztette: fLeSs 2010. 02. 14. 11:28 -kor


#34 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 11:47

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 11:26

erre. ez ugyanaz, mint a Kingston, az a 35 MB-os írás valójában 40 mint a Kingstonnál, láttam egy tesztet, ahol összehasonlították a kettőt, és teljesen megegyeznek (most nem találom a linket).

Ez azért lassabbnak tűnik. :)

Kép
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#35 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 11:51

Idézet: Csokis - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 12:47

Ez azért lassabbnak tűnik. :)

Kép

HD végződésű firmware-esről van képed? mert ez HB.

#36 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 12:39

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 11:51

HD végződésű firmware-esről van képed? mert ez HB.

Tessék. :) Egyébként mi a különbség? :think:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Szerk.: Itt egy másik.

Kép

Szerkesztette: Csokis 2010. 02. 14. 12:42 -kor

Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#37 Felhasználó inaktív   Dan(td) 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.906
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 13:28

Idézet: avman - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 10:10

nem is az életet az éveknek miatt izgulok...  :Đ
de olvastam olyat is, h a párhuzamos írás-olvasás mellett a használat döcögősebb volt, mint amiről váltottak 7200 rpm.
az lenne a legjobb, ha elég lenne 40 giga, mert ez a 26k bőven a lélektani határ alatt van, de a kocsog win7 23 gigán terpeszkedik. oem hp. de a 23 gigából a program files a telepített meg előtelepített progikkal jelenleg 5 giga, lapozófile 512 mega, hibern.: 1,5 giga.
a dok meg egyebek a másik partición 27 giga.
lehetne biztos szabászkodni a win-en, és leszorítani valamelyest, meg a dokumentumok mappában sem raktam rendet 2002 óta  :Đ , csak gyűlik minden magándoksi, ebook, kép. de az se lenne utolsó, ha lenne még maradék 10 giga hely csak úgy.

Én még a pagefile-on túl a Temp könyvtárakat(system+userek) és a user-ek dokumentum mappáit is másik vinyóra állítottam be, ezekben a mappákban is jó sok írás szokott lenni(ugye a gamék is ide mentik a dolgaikat)

Csokis: érdekes a crytaldiskmark eredményen jól látszik az írás pl. tényleg karcsúbb mint a kingston-é. Pfú gyak. rohadt nagy mázlim volt hogy még kaptam ilyen kingston-t utolsó kettőben(ha nem én voltam a legutolsó) voltam benne sztem :D amikor megvettem iponból utána le is vették árlistáról.

szerk: mértem én is ezzel a crystaldiskmark 3.0 béta 64bit-essel:
Kép

Ez biza jobb, mint az intel.

Szerkesztette: td 2010. 02. 14. 13:42 -kor

Config.: NZXT.H440.V2.Matte+5xFractal.Design.Venturi.HF-14 ~ ASRock.Z170.OC.Formula ~ Corei7-6700k@4.4ghz ~ Scythe.Mugen.2.rev.b ~ Kingston.HyperX.Savage.Black.16GB@3000MHz.CL15 ~ XFX.RX480.BlackEdition.8GB ~ Samsung.SM961.NVMe.SSD.256GB@KryoM.2 ~ Samsung.PM951.NVMe.SSD.512GB@KryoM.2 ~ Intel.SSD.535.480GB ~ Asus.Cerberus.Keyb. ~ Logitech.G403.Prodigy ~ ENERMAX.625W.Modu82+ ~ Dell.P2414H.:.OnePlus 5T (8GB RAM/128GB ROM~Android 8.1_O).:.Moto.360.2ndGen(Android 7.1.1_N)
Kép

#38 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 14:02

Idézet: Csokis - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 13:39

Tessék. :) Egyébként mi a különbség? :think:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]



Szerk.: Itt egy másik.

Kép

ezzel vmi nem stimmel (kivéve az utolsó képet, mert ott megvan a 40 MB/s), mivel ugyanaz a két SSD belseje, szal az eredményeknek egyeznie kell.
a HD támogatja a TRIM-et, a HB meg nem. ez a te géped? AHCI be van kapcsolva? Matrix Storage Manager ugye nincs a gépen?
az is lehet, hogy ezeket a képeket már olyan SSD-n készítették, amin már vannak adatok (pl. az oprendszer). úgy lassabb, mint teljesen üres állapotban.

Szerkesztette: fLeSs 2010. 02. 14. 14:06 -kor


#39 Felhasználó inaktív   Dan(td) 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.906
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 14:17

Nos ha tényleg tök egyforma akkor valóban nem okés ott vmi, sztem olyan az eredmény mintha a TRIM nem lenne engedélyezve.
Config.: NZXT.H440.V2.Matte+5xFractal.Design.Venturi.HF-14 ~ ASRock.Z170.OC.Formula ~ Corei7-6700k@4.4ghz ~ Scythe.Mugen.2.rev.b ~ Kingston.HyperX.Savage.Black.16GB@3000MHz.CL15 ~ XFX.RX480.BlackEdition.8GB ~ Samsung.SM961.NVMe.SSD.256GB@KryoM.2 ~ Samsung.PM951.NVMe.SSD.512GB@KryoM.2 ~ Intel.SSD.535.480GB ~ Asus.Cerberus.Keyb. ~ Logitech.G403.Prodigy ~ ENERMAX.625W.Modu82+ ~ Dell.P2414H.:.OnePlus 5T (8GB RAM/128GB ROM~Android 8.1_O).:.Moto.360.2ndGen(Android 7.1.1_N)
Kép

#40 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 15:58

Idézet: fLeSs - Dátum: 2010. febr. 14., vasárnap - 14:02

ezzel vmi nem stimmel (kivéve az utolsó képet, mert ott megvan a 40 MB/s), mivel ugyanaz a két SSD belseje, szal az eredményeknek egyeznie kell.
a HD támogatja a TRIM-et, a HB meg nem. ez a te géped? AHCI be van kapcsolva? Matrix Storage Manager ugye nincs a gépen?
az is lehet, hogy ezeket a képeket már olyan SSD-n készítették, amin már vannak adatok (pl. az oprendszer). úgy lassabb, mint teljesen üres állapotban.

Nem, hanem egy svéd fórumból vannak a képek. Van ott még egy két kép és lehet, hogy pont erről beszélgetnek. :think:
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

Téma megosztása:


  • (87 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó