HWSW Informatikai Kerekasztal: Megújult a HWSW fóruma! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (89 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Megújult a HWSW fóruma! Új fórummotor, és egyéb változások. Értékeld a témát: ****- 15 szavazás

#81 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2010. 03. 10. 11:15

Most meg eltűntek a fórumtagok adatai közül a "megjegyzések". :think: (Amit az adatok mező legaljára lehetett kiírni.) Ezt mi okozza? https://forum.hwsw.h...tyle_emoticons/default/confused.gif


Ez érdekes, úgy látom van, akinél ott van, van akinél nem. A privát üzeneteid könyvtára még mindig betelt?

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#82 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:24

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2010. 03. 10. 11:13

tevedes! a meretezes egyaltalan nem szubjektiv kategoria, hanem ergonomiai kerdes. (mellesleg igen sokan szolaltunk fel jelezve a problemat, ami ugyancsak ezt jelzi.)
a szinek kerdese reszben esztetikai, de reszben van amikor ergonomiai kerdesse valik. (jelen esetben itt talan az elso.)

a meretezeshez jeleznem, hogy a 12-es subnotebookomon a valasz kepernyon nem talalhato a "HOZZASZOL" gomb. gorgetni kell hozza, tehat kifejezetten kenyelmetlen a hasznalata.

szerk: a hozzaszolas elkuldese es a valasz kozott kb 15-20 masodperc telt el. meg mindig vannak teljesitmenybeli problemak? (szerk.szerk: a modositas azonnali volt.)


Esztétika != ergonómia, ugye ebben egyetértünk? :)
A hozzászólás adatbázisba illesztése még valamiért valóban lassú, tudunk róla, de ma ez még sajnos biztosan nem lesz megoldva.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#83 Felhasználó inaktív   zka67 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:25

Akkor én mostantól határozatlan idejű sztrájkot hirdetek!

Addig nem vagyok hajlandó használni a fórumot, amíg a kedvencek nem úgy működik mint régen. Mert most úgy szar ahogy van. Egyáltalán minek kellett ez az egész baszakodás, amikor a régivel se volt semmi baj? Sok szabadidőtök van, úgy látom.

Igen, dühös vagyok, mert így áttekinthetetlen, kezelhetetlen lett az egész. Ne haragudjatok, de én nem fogom egész nap az egér görgőjét tekergészni mert ti vakegérnek gondoljátok a népet. Nem megmagyarázni kell, hogy ez nem szar, hanem jobb, hanem megcsinálni normálisan, vagy ha nem akarjátok, akkor nem kell fórum.

Sok sikert!

#84 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:28

Ha már "kedvencek". Eddig az utolsó hozzászóláshoz is volt link, most csak a témához, tehát az első kommenthez dob.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#85 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:29

Üzenet megtekintéseIdézet: zka67 - Dátum: 2010. 03. 10. 10:25

Akkor én mostantól határozatlan idejű sztrájkot hirdetek!

Addig nem vagyok hajlandó használni a fórumot, amíg a kedvencek nem úgy működik mint régen. Mert most úgy szar ahogy van. Egyáltalán minek kellett ez az egész baszakodás, amikor a régivel se volt semmi baj? Sok szabadidőtök van, úgy látom.

Igen, dühös vagyok, mert így áttekinthetetlen, kezelhetetlen lett az egész. Ne haragudjatok, de én nem fogom egész nap az egér görgőjét tekergészni mert ti vakegérnek gondoljátok a népet. Nem megmagyarázni kell, hogy ez nem szar, hanem jobb, hanem megcsinálni normálisan, vagy ha nem akarjátok, akkor nem kell fórum.

Sok sikert!


Huha, most berittyentettunk.
Gondolod az uzemeltetes azert csinalt uj forummotort h teged szivasson? A kategoriaelrendezest en se szeretem, de gondolom ha a szamok azt hoztak ki nekik h igy jobb akkor nekik biztos igy jobb (mert mondjuk tobben hasznaljak a rendszert)
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#86 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 10. 11:22

Ez érdekes, úgy látom van, akinél ott van, van akinél nem. A privát üzeneteid könyvtára még mindig betelt?


Igen, még mindig betelt. Nem fejeztem be a régebben már törölt, de a fórumcserével visszaállított hozzászólások törlését, de rajta vagyok! :)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#87 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2010. 03. 10. 11:30

Igen, még mindig betelt. Nem fejeztem be a régebben már törölt, de a fórumcserével visszaállított hozzászólások törlését, de rajta vagyok! :)


Szerintem első körben ezt várjuk meg, nem kizárt, hogy köze van a kettőnek egymáshoz.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#88 Felhasználó inaktív   gemini 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:36

Üzenet megtekintéseIdézet: zka67 - Dátum: 2010. 03. 10. 11:25

Akkor én mostantól határozatlan idejű sztrájkot hirdetek!

Addig nem vagyok hajlandó használni a fórumot, amíg a kedvencek nem úgy működik mint régen. Mert most úgy szar ahogy van. Egyáltalán minek kellett ez az egész baszakodás, amikor a régivel se volt semmi baj? Sok szabadidőtök van, úgy látom.

Igen, dühös vagyok, mert így áttekinthetetlen, kezelhetetlen lett az egész. Ne haragudjatok, de én nem fogom egész nap az egér görgőjét tekergészni mert ti vakegérnek gondoljátok a népet. Nem megmagyarázni kell, hogy ez nem szar, hanem jobb, hanem megcsinálni normálisan, vagy ha nem akarjátok, akkor nem kell fórum.

Sok sikert!

moderátor vagyok egy másik, elég nagy fórumon.
az ilyen megjegyzésekre annyit szoktunk mondani, hogy ez egy nyilvános, ingyenes fórum. követelőzni csak ott lehet, ahol fizetsz a szolgáltatásért. nem kötelező ide járni.
ha valami nem tetszik, kéred. ha nem lesz megcsinálva, megszokod.
Asrock G43 Twins Full-HD :: Intel E4500 @ 2,90 Ghz + Xigmatek HDT-1283S :: XFX Radeon HD5850 OC 1024Mb :: 4096Mb Corsair DHX DDR-2 800Mhz :: 2x 320Gb WD Caviar SE16 + 320Gb Seagate Barracuda 7200.10 16Mb :: Sb Audigy 4 :: Coolermaster CM690 :: Enermax Modu82+ 425w :: Logitech G5 :: Dell 2007 WFP

Abit IP35-E :: Intel E2160 @ 2,90 GHz + AC Freezer 7Pro :: Sapphire Radeon HD3850 256Mb + Zalman VF900cu :: 2048Mb Geil Ultra DDR-2 800Mhz CL4 :: 250Gb + 500Gb WD Caviar RE :: Sb Audigy 1 :: AC Silentium T1 :: Arctic/Seasonic 350w :: Logitech G5 :: FuSi P19-2

#89 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 10. 11:24

Esztétika != ergonómia, ugye ebben egyetértünk?
termeszetesen! ezert jeleztem, hogy a kerdesek es problemak fokepp ergonomiai jelleguek voltak, es nem esztetikaiak.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#90 Felhasználó inaktív   Qwerty4 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.709
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:40

Üdv!

Nekem sem tetszik a jelenlegi "kedvencek", mert alkalmatlan a célra...
Plusz az előző fórum motor alatt írt hozzászólások idézetei összekeverednek a komment szövegével, mivel nincsenek "dobozba" téve.Ez nagyon rosszul néz ki, átláthatatlanná és moslék jellegűvé teszi a fórumot (több ezer régi hozzászólást).
Kb. ennyi, ami az én szememet nagyon szúrja...lesz változtatás vagy így marad?Remélem lesz.

A többi változás, apró javításokkal OK lenne, sőt van több tetszetős új funkció is.Szóval megszokható a dolog, csak a hiányosságokat jobb lenne valahogy megoldani.
Qwerty4

#91 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Qwerty4 - Dátum: 2010. 03. 10. 11:40

Üdv!

Nekem sem tetszik a jelenlegi "kedvencek", mert alkalmatlan a célra...
Plusz az előző fórum motor alatt írt hozzászólások idézetei összekeverednek a komment szövegével, mivel nincsenek "dobozba" téve.Ez nagyon rosszul néz ki, átláthatatlanná és moslék jellegűvé teszi a fórumot (több ezer régi hozzászólást).
Kb. ennyi, ami az én szememet nagyon szúrja...lesz változtatás vagy így marad?Remélem lesz.

A többi változás, apró javításokkal OK lenne, sőt van több tetszetős új funkció is.Szóval megszokható a dolog, csak a hiányosságokat jobb lenne valahogy megoldani.


A régi idézetekkel nem tudunk sajnos mit kezdeni, az IPB hivatalos konverter scriptjei így hozták át őket. :(

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#92 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:44

Üzenet megtekintéseIdézet: gemini - Dátum: 2010. 03. 10. 11:36

moderátor vagyok egy másik, elég nagy fórumon.
az ilyen megjegyzésekre annyit szoktunk mondani, hogy ez egy nyilvános, ingyenes fórum. követelőzni csak ott lehet, ahol fizetsz a szolgáltatásért. nem kötelező ide járni.
ha valami nem tetszik, kéred. ha nem lesz megcsinálva, megszokod.


Ez kissé demagógnak hangzik. Egy "kereskedelmi" weboldalon, a kattintásaiddal fizetsz. Ha nincs kattintás, nincs bannerpénz. Aztán a "nem kötelező ide járni" ingyenes fórum olyan ingyenes lesz, hogy még a domain nevet sem kell meghosszabbítani.

#93 Felhasználó inaktív   Qwerty4 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.709
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 10. 12:42

A régi idézetekkel nem tudunk sajnos mit kezdeni, az IPB hivatalos konverter scriptjei így hozták át őket. :(

üdv

R.

Kár. :(
Qwerty4

#94 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:50

Üzenet megtekintéseIdézet: cyberde - Dátum: 2010. 03. 10. 11:44

Ez kissé demagógnak hangzik. Egy "kereskedelmi" weboldalon, a kattintásaiddal fizetsz. Ha nincs kattintás, nincs bannerpénz. Aztán a "nem kötelező ide járni" ingyenes fórum olyan ingyenes lesz, hogy még a domain nevet sem kell meghosszabbítani.


Nem akarnám ezt a vitát gerjeszteni, mindenesetre annyiban igaza van a HWSW pártján állóknak, hogy a cég valóban nem azért csinálta a konverziót, hogy jól megszívassa a fórumozókat, épp ellenkezőleg. Ami hiba még van, megpróbáljuk megoldani, a konstruktív javaslatokat pedig megfontoljuk, de azért ne essünk már át a ló túloldalára.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#95 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:52

Frankón nem értem, hogy miért kell hisztizni. Szemmel láthatóan heggesztik mág a cuccot. Igyekeznek segíteni is a dolgokon. Korábban azért ment a hiszti, hogy új motor kéne, most meg ez van fikázva. A türelem, és kis megértés ismeretlen fogalmak?

#96 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 11:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 10. 11:42

A régi idézetekkel nem tudunk sajnos mit kezdeni, az IPB hivatalos konverter scriptjei így hozták át őket. :(

üdv

R.

Akkor nyilvánvaló, hogy sz*r az IPB hivatalos konverter scriptje.
Ez nem lett lepróbálva az átállás előtt?
Amúgy olyan nincs hogy lehetetlen. Akkor nyilván át kellett volna írni a konverter scriptet.
Mert ez így tényleg nagyon amatőr, hogy a régi idézetek összemosódnak a szöveggel.
Ha megvan még az átállás előtti adatbázis, újra kell konvertálni az egészet.
Tudom tudom innen könnyű okoskodni, de nem szabad feladni semmit.
Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

#97 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 12:08

Üzenet megtekintéseIdézet: batagy - Dátum: 2010. 03. 10. 10:57

Akkor nyilvánvaló, hogy sz*r az IPB hivatalos konverter scriptje.
Ez nem lett lepróbálva az átállás előtt?
Amúgy olyan nincs hogy lehetetlen. Akkor nyilván át kellett volna írni a konverter scriptet.
Mert ez így tényleg nagyon amatőr, hogy a régi idézetek összemosódnak a szöveggel.
Ha megvan még az átállás előtti adatbázis, újra kell konvertálni az egészet.
Tudom tudom innen könnyű okoskodni, de nem szabad feladni semmit.


Ezzel egyetertek. Szerintem ha most lezarjatok egy napra es ujra az egeszet, meg akkor is jobb lenne mintha hagynatok ahogy van.
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#98 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 12:11

Üzenet megtekintéseIdézet: e-lias - Dátum: 2010. 03. 10. 11:52

Frankón nem értem, hogy miért kell hisztizni.
a magam reszerol en nem hisztizek, csak jelzem a problemat, es azt vitatjuk meg, valoban problema-e.

az idezes kijavitasat gondolom utolag is meg lehet tenni, bar nem latok bele a reszletekbe, de szimplan lehetseges, hogy egy QUOTE/quote csere megoldja a dolgot.. vagy valami hasonlo. probaltatok mar valamit tenni vele? (vagy fogtok-e -- mielott barki ugy hinne, hogy turelmetlen lennek.)

Szerkesztette: bogdan 2010. 03. 10. 12:21 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#99 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 10. 12:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 10. 11:50

Nem akarnám ezt a vitát gerjeszteni, mindenesetre annyiban igaza van a HWSW pártján állóknak, hogy a cég valóban nem azért csinálta a konverziót, hogy jól megszívassa a fórumozókat, épp ellenkezőleg. Ami hiba még van, megpróbáljuk megoldani, a konstruktív javaslatokat pedig megfontoljuk, de azért ne essünk már át a ló túloldalára.

üdv

R.


Te tényleg úgy gondolod, hogy itt csak óvódások vannak, akiknek minden maszlagot be tud adni az óvónéni?

Tán karitatív alapon működik a hwsw bt?

Azért csináltátok, mert ez nektek valamiért jó. Arra akár mérget is veszek, nem csak azért, hogy a user járjon jól. Ha nem akkor sokkal inkább amatőrök vagytok, mint amilyennek kívülről tűntök.

Itt kétévente van vmi olyan változtatás amvel meg van szivatva a fórumozó. Ráadásul minden alkalommal meg van magyarázva, hogy így marad, mert az így jó és punktum, ha nem tetszik, akár le is lehet pattanni.

#100 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 10. 12:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Wyco - Dátum: 2010. 03. 10. 12:08

Ezzel egyetertek. Szerintem ha most lezarjatok egy napra es ujra az egeszet, meg akkor is jobb lenne mintha hagynatok ahogy van.


Erre vajmi kevés esélyt látok, nincs most rá kapacitás. Tény viszont, hogy ennek előzetesen ki kellett volna derülnie, legközelebb jobban figyelünk erre.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

Téma megosztása:


  • (89 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó