HWSW Informatikai Kerekasztal: Jolicloud-1.0 Netbook Operációsrendszer - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Jolicloud-1.0 Netbook Operációsrendszer Operációsrendszer a felhőből. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 24. 04:21

Megjelent a Jolicloud-1.0 Netbook Operációsrendszer 1.0-ás végleges kiadása.

Letölthető ISO formátumba ami telepíthető, vagy LIVE CD-ként használható. Letölthető egy JolicloudInstaller.exe fájl is. Ez meg a meglévő Windows mellé pakolja és a bootmenűbe választható, melyik induljon. Az eltávolítás is működik, ha ráuntál.

Eddig nekem tetszik a kis program. Minden van benne ami egy netezős géphez kell. Mivel nem értek a linuxhoz, ez meg Debian alapokra épül és a Chromium böngészőre, azt már sikerült megoldani, hogy a windowsos szerver megosztásait elérem (filmek,  zenék). Ami viszont nem akar sikerülni, a JDownloader és a TeamViewer üzembeállítása. Elviekbe települnek de valami nem stimmel vagy velük, vagy az én linuxos tudásommal. Én az utóbira tippelek.

Nagyon megköszönném, ha valaki leírná jó szájbarágósan e két progi munkárafogásának lépéseit!

Ja! Használatához kell egy ingyenes regisztráció a Felhőbe, de megteszi a Facebook, vagy a Twitter azonosítod is. Nagyon összeépültek! Bár én kerülöm mindkettőt.


RaidX

#2 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 20:34

akkor inkább már az ubuntu netbook remixet próbáld ki...
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#3 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 27. 06:12

Ott már előtelepítve az általam használni kívánt két progi?
RaidX

#4 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 27. 08:48

Üzenet megtekintéseIdézet: RaidX - Dátum: 2010. 08. 27. 07:12

Ott már előtelepítve az általam használni kívánt két progi?

Nem, de ha valahol elakadsz, gyorsabban találsz majd segítséget, ez a Jolicloud ki tudja, milyen specifikus beállításokat igényel, hogy működésre bírj egy adott szoftvert.

#5 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 27. 13:33

Amit eddig megtudtam róla, Debian és UBUNTU alapokon nyukszik.  Saját kínálatába lévő programcsomagok egy kattintással telepíthetők illetve eltávolíthatók ha mégsem kell.

A JDowloader esetében a Java telepítésen bukik a dolog mivel a JD nem telepítős de java alatt működik csak. A TeamViewert a wine segítségével már szóra bírtam, bár anélkül jobb lenne. Nem a Jolicloud a kötekedős. Én nem értek egyáltalán a Linuxhoz és hatvanon túl már nehezebb az önerős tanulás.

A választás meg azért esett erre, mert alapból ez működik a D201GLY és D510MO Intel MiniITX alaplapos gépeimen. Igaz it is az 1024*768 a max felbontás 32-es színnel, de mégsem 800*600 16 színnel és futó csíkokkal mint a korábban próblt linuxok. 



Szerkesztette: RaidX 2010. 08. 27. 13:39 -kor

RaidX

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 28. 16:29

Üzenet megtekintéseIdézet: RaidX - Dátum: 2010. 08. 27. 14:33

Amit eddig megtudtam róla, Debian és UBUNTU alapokon nyukszik.  Saját kínálatába lévő programcsomagok egy kattintással telepíthetők illetve eltávolíthatók ha mégsem kell.

A JDowloader esetében a Java telepítésen bukik a dolog mivel a JD nem telepítős de java alatt működik csak. A TeamViewert a wine segítségével már szóra bírtam, bár anélkül jobb lenne. Nem a Jolicloud a kötekedős. Én nem értek egyáltalán a Linuxhoz és hatvanon túl már nehezebb az önerős tanulás.

A választás meg azért esett erre, mert alapból ez működik a D201GLY és D510MO Intel MiniITX alaplapos gépeimen. Igaz it is az 1024*768 a max felbontás 32-es színnel, de mégsem 800*600 16 színnel és futó csíkokkal mint a korábban próblt linuxok. 


jó, akkor ne higyj nekem és szenvedj tovább
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 17. 21:36

A sírból hozza vissza a kiszenvedett PC-ket a Jolicloud
PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó