HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az Oracle nem kér az AMD-ből - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az Oracle nem kér az AMD-ből Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 05. 13. 19:54

A Sun felvásárlásának lezárása, vagyis a tavasz kezdete óta a az Oracle világszerte tart rendezvényeket, úgynevezett Sun Welcome eseményeket, amelyeken a Sun ügyfeleit igyekszik tájékoztatni elképzeléseikkel kapcsolatban. Az ausztrál állomáson kiderült ami már várható volt: az Oracle dobja az AMD-t.
https://www.hwsw.hu/...processzor.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 13. 19:54

Részletes a cikk, így nehéz hozzászólni. :)
Azt,h a kisebb teljesitményü szerverekkel nem kivánnak foglalkozni régen megmondták,bár ugy rokonszenv alapján kár az amd-k ért,de ez van... szerintem a célközönséget (szóval akik ugye a nagyobb "profittartalmú" rendszereket veszik) az jobban érdekelné,h mi lesz a SPARC-os rendszerekkel(pl ilyen az OTP is azt hiszem). Vagy ezzel a szűkszavusággal akarja megnyugtatni az Oracle az ügyefeleket: "Annyira rendben van,h szót sem érdemel!"? :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   Herr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 207
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 13. 20:39

Ezzel az erővel a Xeonokat is dobhatná.

#4 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 05. 13. 21:33

@map: "az jobban érdekelné,h mi lesz a SPARC-os rendszerekkel"

a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy ismét kifejlesztenek egy saját high-end skálázódó SPARC platformot, kockázatmentes konzervatív architektúrát használva, hogy kiszolgálják a meglévő felhasználói bázist. ennek érkezése 2012-re várható. ahogyan én hallottam, a sun csapat igyeszik létrehozni egy közös processzortechnológiai alapot, kb. egy közös fejlesztési libraryt és blueprinteket, amelyből kiindulva a megcélzott szegmensre szabják az aktuális chipeket, ami végeredményben két processzorvonalat jelent. addig pedig a SPARC64-et használják.

kiegészítettem a cikket ezzel.

#5 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 14. 10:22

Motsmár tényleg nem lehet kikezdeni a cikket :)
Az Oracelnél nem félnek,h migrálnak az ügyfelek ! De új ügyfeleket sem csábítanak érzésem szerint (Föleg az új IBM rendszerek ellenében.), ök is az X86 világban hisznek inkább úgy látom.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#6 Felhasználó inaktív   elwoodblues2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 14. 12:42

Nem tűnik jó ötletnek. Az Oracle egyrészt csökkenti a Solaris támogatottságát a nem Sun gyártmányú gépeken, kényszerítve az ügyfeleket a Sun-os gépek használatára, másrészt nem nagyon elkötelezett a különböző beszállítók processzorai iránt sem.

Vagyis az üzenet, csak Sun Sparc-on használj Solarit. De ilyen most csak a Niagara család van, ami önmagában egyátalán nem versenyképes a UNIX piac minden szegmensében.

Mire ismét lesz egy saját erős Sparc processzor (ha lesz valaha) már minden ügyfél kitalálja a migrációs terveit.

A Solaris pedig egy működő termék lehetne, de hozzáláncolva a Niagarához az magával húzza lefelé.

#7 Felhasználó inaktív   Abu85 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 14. 13:00

Arról van valami információ, hogy a szoftveres licenszek szempontjából a Bulldozer magja hogyan számít. Mert ugye ott lényegében egy modulról beszélünk inkább, mint konkrét magról.
Szösszenetek és egyéb dolgok: katt

#8 Felhasználó inaktív   fLeSs 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 14. 13:51

@Abu85: ehhez előbb az AMD-nek kéne kitalálni, hogy minek nevezi a saját termékét.

#9 Felhasználó inaktív   Benoke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 14. 14:01

Az SUN ügyfelek így lesznek ex SUN ügyfelek...
Inkább maradt volna az Adatbázisánál az Oracle, az tényleg jó, de ezek az ötletek éles váltások. Szerintem nekik sincsen sejtésük sem arról hogy mi lesz csak bíznak abban amit csinálnak... AMD -t eldobni szerintem hülyeség az hogy nem verseny képes az egyértelműen nem igaz...

#10 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 05. 14. 14:38

@Abu85: Ez szoftvercégenként teljesen önkényes kérdés. Én azt gondolom, a legjobb kiindulási pont az, hogyan nyilatkozik az AMD. Az AMD azt mondja, hogy egy modul két maggal bír, tehát két mag, így egy négy ilyen modulból felépülõ chip nyolcmagos. Én arra számítok, hogy az AMD egy ilyen 4 modulos chipet készít, és ebbõl kettõt rak össze az Interlagoshoz, így születik meg a 16 mag, és ezt a szoftvercégek is 16 magosnak fogják gondolni.

Ha technikailag közelíted meg, akkor egy processzor dedikált hardveres aritmetikai egységekkel rendelkezik, amelyeken képes végrehajtani egy adott ISA utasításait, a processzor vezérlõ logikája pedig képes fogadni egy ilyen utasításfolyamot, megfelelõen feldolgozni azt, és helyesen felépíteni a kimenetet, õrizve a kimeneti eredmények és memóriamûveletek sorrendjének helyességét. Mivel a Bulldozer egy modulja két független blokkal is rendelkezik, amellyel képes erre, ezért kétmagosnak számít. Egyfajta redukciós megközelítést is lehet alkalmazni: meddig marad funkcionális processzor? Ha eltávolítod a modul bármelyik "belsõ integer magját", akkor is mûködõ processzor marad. Mivel ez az állítás szimmetrikusan, vica versa igaz, ezért kétmagos a Bulldozer.

Kétségtelen azonban, hogy a jövõben egyre inkább elmosódhat, mit értünk mag alatt, így ennek a licencelési típusnak valószínûleg leáldozóban van.

#11 Felhasználó inaktív   Abu85 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 14. 17:15

@Bizó Dániel: Aha értem. Valahogy sejtettem, hogy így lesz.

A távolabbi jövő érdekes lehet. Tényleg kell valamit a licenceléssel csinálni, mert pár generáció és eléggé átalakul a procik felépítése. Már most látható, hogy jön a GPU core, de az csúnyán fogalmazva el fog CPU-sodni ... amolyan vektormag féleség lesz belőle.
Szösszenetek és egyéb dolgok: katt

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó