HWSW Informatikai Kerekasztal: LG 32LF2510 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

LG 32LF2510 Minden, ami ezzel a típussal kapcsolatos Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 04. 19:24

Sziasztok!

Kerestem a fórumon, de nem találtam topikot, ami ezzel foglalkozna, így elindítottam egyet.

Mindjárt legyen itt egy kérdés:

Megokosítottam a TV-t, hogy tólja az USB-ről a filmeket (MKV-t is). Egy PDA-val sikerült megoldani az infra hack-kel, így firmware-t sem kellett bizgetni.
No de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ha jól tudom az MKV-ben (illetve bármiben) lévő DTS hangsávokat a TV nem játsza le. Vagyis nem támogatja a DTS hangot, csak az AC3-at.
A kérdés az, hogy a TV az optikai kimeneten kiadja-e ettől függetlenül a DTS hangsávot? Ugyanis van erősítőm, ami szereti a DTS-t, és azzal tudnám dekódolni a hangot. Csak egyelőre nem tudtam szerezni olyan filmet aminek DTS lenne a hangsávja. Van valakinek ezzel tapasztalata?

Köszi!

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#2 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 14:44

Szia,

Tapasztalatom nincs, de a kulcsszó így hangzik: "DTS passthrough". Beírod gugliba a tv típusával együtt (gondolom a hack valami olyasmi lehet, hogy más típusúnak hiszi magát a TV, mint ami rá van írva, szal nem keresgettem a típusodra).
De az a tuti, ha valahonnan letöltesz DTS-es anyagot és kipróbálod.

Mindenesetre subscribe, érdekel engem is, hogy megy-e

x

#3 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 08. 18:34

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2010. 04. 06. 15:44

Szia,

Tapasztalatom nincs, de a kulcsszó így hangzik: "DTS passthrough". Beírod gugliba a tv típusával együtt (gondolom a hack valami olyasmi lehet, hogy más típusúnak hiszi magát a TV, mint ami rá van írva, szal nem keresgettem a típusodra).
De az a tuti, ha valahonnan letöltesz DTS-es anyagot és kipróbálod.

Mindenesetre subscribe, érdekel engem is, hogy megy-e

x


Szia!

Megpróbálok rákeresni. Már egy ideje vadászok DTS-es videót, de úgy tűnik nem egyszerű, mert sokszor a DTS-esnek jelölt videón is le van cserélve AC3-ra a hang :( 8-20GB-okat meg nem túl egyszerű 5mbittel töltögetni blindre.

A hack az annyit tesz, hogy a TV-t (közel) ugyanazzal a hardverrel és firmware-el szállítják, mint a drágább típust, amiben gyárilag engedélyezve van az MKV lejátszás az USB porton. Ennél a típusnál az USB port az "Service only". Élelmes emberek rájöttek, hogy behatolva a Service menübe, elérhetőek a JPG/MP3 ill. DIVX/MKV bekapcsoló opciók és ezeket bekapcsolva a TV ugyanúgy működik, mint a 2x drágább típus, vagyis lejátsza a videókat, zenéket, képeket az USB porton keresztül. A behatolást persze lehet több módon, én egy infra portos PDA-val csináltam egy univerzális távirányító progival, amibe be volt programozva a TV Service menü infra kódsorozata, a jelszó pedig 0000, mint szinte minden készüléknél :)

Most szedek egy Ryan közlegény megmentését angol DTS hangsávval (NFO szerint), de 20gb, úgyhogy eltart néhány napig. Ha nem találok mást a google-val, akkor megírom, mi lett a teszt eredménye.

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 08. 20:06

Üzenet megtekintéseIdézet: byr - Dátum: 2010. 04. 08. 19:34

Megpróbálok rákeresni. Már egy ideje vadászok DTS-es videót, de úgy tűnik nem egyszerű, mert sokszor a DTS-esnek jelölt videón is le van cserélve AC3-ra a hang :( 8-20GB-okat meg nem túl egyszerű 5mbittel töltögetni blindre.

Próbálj meg valami kisebb demó/promó videót letölteni, amiben van DTS-es hang. Nem muszáj GB-okat bevárni. Ami meg a tv-t illeti, arra tippelek, hogy nem fogja optikai kimeneten sem kiadni a DTS hangsávot, ahogy a drágább modellek sem tudják szerintem. De ez messze nem biztos, ne legyen igazam. Majd úgyis elválik.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 09. 16:43

Üzenet megtekintéseIdézet: byr - Dátum: 2010. 04. 08. 19:34

Most szedek egy Ryan közlegény megmentését angol DTS hangsávval (NFO szerint), de 20gb, úgyhogy eltart néhány napig. Ha nem találok mást a google-val, akkor megírom, mi lett a teszt eredménye.


Szia,

Most a cégnél nem kezdtem el letölteni, de beírtam a gugliba, h "dts test video" aztán volt pár találat.
Szerintem érdemes lenne azzal kezdeni.

#6 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 12. 08:41

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2010. 04. 09. 17:43

Szia,

Most a cégnél nem kezdtem el letölteni, de beírtam a gugliba, h "dts test video" aztán volt pár találat.
Szerintem érdemes lenne azzal kezdeni.


Rákerestem én is. Nagy nehezen találtam olyat, ami letölthető. Persze nem DTS hang volt benne :(

Nem könnyű ez... Úgy látszik előszeretettel cserélik ki a hangsávot másra.

Üdv: byr

szerk: találtam infót német fórumon, hogy nem támogatják a DTS Passthrough-t sem az optikai kimenetre... Szomorú :(

Szerkesztette: byr 2010. 04. 12. 08:47 -kor

I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#7 Felhasználó inaktív   Ingy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.489
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 16. 13:21

Sziasztok!
Vsz hüje kérdés :D, PC-hez hogy lehet csatlakoztatni hogy full hd felbontás legyen? Jelenleg DSubon megy 1360*768nál nagyobbat nem enged, nincs jelenleg HDMI átalakítóm és itt falu közepén nem bujik meg a bokorban számtech bolt. :D
Üdv
Ingy
Azok, akik nem tudnak magukon nevetni, meghagyják ezt a feladatot másnak.

#8 Felhasználó inaktív   Crime 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 21. 07:33

Üzenet megtekintéseIdézet: byr - Dátum: 2010. 04. 04. 19:24

Megokosítottam a TV-t, hogy tólja az USB-ről a filmeket (MKV-t is). Egy PDA-val sikerült megoldani az infra hack-kel, így firmware-t sem kellett bizgetni.

Szia! Ez a TV-m van nekem is (illetve lesz, meg van rendelve, de még nem ért ide), és kimondottan érdekel ez az "okosítós" dolog. Tudsz nekem erről írni (akár privátban is)?
Köszi Crime

#9 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 21. 08:35

Hi!

Na, kipróbáltam a DTS-t a Ryan közlegény film sample videójával. Sajna a TV reakciója annyi volt: "Nem támogatott hangformátum!", a kép megjelent, de nem volt hang, sajna az Optikán sem, pedig szerintem ez nem lett volna nagy varázslat oda kitolni a hangsávot. :(

Okosítás: Okosítás

Itt mindent megtalálsz. Ha van infrás Symbian telód, vagy infrás PDA-d, akkor én az Irda okosítást javaslom, mert nem kell firmware-t flashelni, és működik mindegyik firmwarrel.

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#10 Felhasználó inaktív   Crime 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 21. 22:25

Üzenet megtekintéseIdézet: byr - Dátum: 2010. 04. 21. 08:35

Okosítás: Okosítás

Itt mindent megtalálsz. Ha van infrás Symbian telód, vagy infrás PDA-d, akkor én az Irda okosítást javaslom, mert nem kell firmware-t flashelni, és működik mindegyik firmwarrel.

Üdv: byr

Uhh, köszi! Nekiállok olvasgatni. Infrás PDA-m van, van is rajta egy távirányítóprogi, remélem jó lesz, mert S60-as telóm nincs... Köszi mégegyszer!

Szerkesztette: Crime 2010. 04. 21. 22:27 -kor


#11 Felhasználó inaktív   Goodman 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 27. 21:02

Sziasztok,

nem nagyon találtam más LG-s topikot. Nekem egy 42LH3000-em van lassan egy éve, USB hackkel okosítva, és nem bírtam rájönni hogy a bekapcsolást jelző összevissza nagyon designosan fadelő LED az mitől kék, vagy mitől piros fényben tündöklik éppen. Manual szerint bekapcsolva kéken világít, standbyban piros, de nekem bekapcsolva is bepirosodik csomószor. :D Ötlet? :)

Szerkesztette: Goodman 2010. 04. 27. 21:06 -kor


#12 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 28. 07:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Goodman - Dátum: 2010. 04. 27. 22:02

Sziasztok,

nem nagyon találtam más LG-s topikot. Nekem egy 42LH3000-em van lassan egy éve, USB hackkel okosítva, és nem bírtam rájönni hogy a bekapcsolást jelző összevissza nagyon designosan fadelő LED az mitől kék, vagy mitől piros fényben tündöklik éppen. Manual szerint bekapcsolva kéken világít, standbyban piros, de nekem bekapcsolva is bepirosodik csomószor. :D Ötlet? :)


Hi!

Hát ezt ennyire nem figyeltem meg, de szerintem ha bemegyek a menübe, akkor piros lesz, egyébként meg kék ha be van kapcsolva, piros ha meg standby, de majd megfigyelem :)

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#13 Felhasználó inaktív   Goodman 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 11. 19:21

http://pastebin.com/PWtjbA5C

lassan már a hűtőgépen is linux fut (ez egy 42LH3000) :)

#14 Felhasználó inaktív   csanadu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 02. 10:51

sziasztok!

csak infó !!!

http://filmkonvertal...iewforum.php?72

http://forum.mpeg4-p...hp?showforum=22

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó