HWSW Informatikai Kerekasztal: Gépfejlesztés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (171 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Gépfejlesztés

#21 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 05. 18:00

Kint van a cikk, tessék reagálni! (pl. reagál, reagál, reagál...:Đ

#22 Felhasználó inaktív   BeneJoe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 19:41

Koala!

Elolvastam a cikket, és sztem jó lett! Jó a stílus, meg info is van benne bőven.

Egy kérdésem lenne: tudnátok e olyan oldal címet adni, ahol vinyó teszteket olvashatnék, mert engem ez most naon érdekelne...ha vki tud, segítsen! Köszi.


Only human!

#23 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 19:54

Tesztekkel nem tudok szolgálni, de van egy kis tapasztalatom winyók terén + elég sok tesztet nézegettem... milyen kategóriájú kéne (gondolok a méretre, mert az hogy IDE az talán nem kérdés :Đ)?
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#24 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:15

Nem tudjátok kb. mennyibe fognak kerülni az új 64 bites procik?
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#25 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:18

Az Opteron már jobb árú mint az Itanium, de még mindig szerverekbe szánt. Az Athlon 64 otthoni gépekbe szánt --> olcsó lesz. Szerintem kezdetben a mai 3ghz körüli procik ára körül mozog majd (80-100e), de a számtech ipart ismerve fél év múlva jó ha a fele lesz...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#26 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:20

Akkor nemtom mi lesz karácsonyra még a régi 32 bites aztán majd jövőre ez... :Đ
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#27 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 06. 10:06

Engem is izgat az Athlon64. Septemberben megjelenik, karácsonykor már gondolom kapni is lehetne, de én is félek, hogy túl drága lesz eleinte. Bár akkor meg a régi lesz bűn olcsó:Đ Kíváncsi leszek, hogy az alaplapja drága lesz-e, hiszen elméletileg olcsóbb lesz előállítani, nem? Meg milyen lesz a rászabott Windows. Nagyon berágok Microsoftra (márpedig ezt ők sem akarhatják:), ha nem csinálnak neki egy tuti kis 64 bites WinXP-t. Persze lehet, hogy a kis 1700+ utódja nálam is egy nforce2+barton lesz egyszer... Nehéz kihagyni lépcsőfokokat, mert amikor már szükség lenne az újra, akkor a legkorszerűbb etchnológia még drága, de bosszankodni sem akarok a sok szaggatás meg butítás miatt. Ezért döntöttem (és propagálom is) a viszonylag gyakori, de mindig éppen bombaáron kapható cuccokra fejlesztés mellet. Most szerintem (remélem) ilyen lesz a barton hamarosan.

#28 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 10:27

Engem is izgat az Athlon64. Septemberben megjelenik, karácsonykor már gondolom kapni is lehetne, de én is félek, hogy túl drága lesz eleinte. Bár akkor meg a régi lesz bűn olcsó:Đ Kíváncsi leszek, hogy az alaplapja drága lesz-e, hiszen elméletileg olcsóbb lesz előállítani, nem? Meg milyen lesz a rászabott Windows. Nagyon berágok Microsoftra (márpedig ezt ők sem akarhatják:), ha nem csinálnak neki egy tuti kis 64 bites WinXP-t. Persze lehet, hogy a kis 1700+ utódja nálam is egy nforce2+barton lesz egyszer... Nehéz kihagyni lépcsőfokokat, mert amikor már szükség lenne az újra, akkor a legkorszerűbb etchnológia még drága, de bosszankodni sem akarok a sok szaggatás meg butítás miatt. Ezért döntöttem (és propagálom is) a viszonylag gyakori, de mindig éppen bombaáron kapható cuccokra fejlesztés mellet. Most szerintem (remélem) ilyen lesz a barton hamarosan.
Én perpillanat egy 1700+ Palo mellett ülök, és egy hete gondolkoztam Bartonra cserélésén, de nem tettem meg. Ugyanis itt van mellettem egy másik gép (az a szerverem), ami egy 633-as coppermine magos intel, 1 ghz-re húzva, benne 512 (4*128) 133-as SD-vel, és egy Matrox Milleniummal... szinte minden elmegy rajta, ha a vidikártyáját átcserélem arról a 4MB-s ereklyéről a Radeon 9000-esemre... és az csak 1ghz... tehát én megfogadtam most, hogy azért is kivárom az athlon 64-et, és nem fejlesztek addig, amíg akár egyik gépemen is minden elmegy :)Alaplapügyileg az első széria az Opteronnal egyező foglalatba fog passzolni, aztán váltanak sajátra. (a saját foglalat gyorsabb lesz). Természetes hogy akinek nem fontos az új foglalat a váltás után vegyen az opteron foglalatosakból, hiszen azoknak akkor fog leesni az ára. Az új foglalat megint újdongás lesz, drágább lesz, tehát aki olyat akar venni az ősztöl számolva akár 1 évet is várhat szvsz mire normális ára lesz....
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#29 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 13:25

Engem is izgat az Athlon64. Septemberben megjelenik, karácsonykor már gondolom kapni is lehetne, de én is félek, hogy túl drága lesz eleinte. Bár akkor meg a régi lesz bűn olcsó:Đ Kíváncsi leszek, hogy az alaplapja drága lesz-e, hiszen elméletileg olcsóbb lesz előállítani, nem? Meg milyen lesz a rászabott Windows. Nagyon berágok Microsoftra (márpedig ezt ők sem akarhatják:), ha nem csinálnak neki egy tuti kis 64 bites WinXP-t. Persze lehet, hogy a kis 1700+ utódja nálam is egy nforce2+barton lesz egyszer... Nehéz kihagyni lépcsőfokokat, mert amikor már szükség lenne az újra, akkor a legkorszerűbb etchnológia még drága, de bosszankodni sem akarok a sok szaggatás meg butítás miatt. Ezért döntöttem (és propagálom is) a viszonylag gyakori, de mindig éppen bombaáron kapható cuccokra fejlesztés mellet. Most szerintem (remélem) ilyen lesz a barton hamarosan.
Hogy mi????? Szeptemberben jelenik meg?!?!? Nem februárban?
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#30 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 13:31

Szeptember elírás, ősz akart lenni... legalábbis kb. két hete mikor néztem még ősz volt az az idő amit mondtak. De azért van téli lehetőség is, mert csak találgatnak. Mindenesetre az ezzel foglalkozó oldalak 80%a kb. ősszelt mond.
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#31 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 17:34

Én ugyanígy tom, de ha jól hallottam eléggé hajlanak a tél felé, igaz ez várható volt... :Đ
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#32 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 06. 19:38

Lehet ám, hogy igazatok van, a szeptember 23, amire gondoltam, végül is csak a hivatalos bejelentés napja, hogy mikor lesz ténylegesen kapható, pláne itthon, ebből talán elhamarkodott volt megtippelnem. Azért várom:)

#33 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 19:45

Hát na igen, de azért mélyen még én is reménykedem a 23-án... : )
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#34 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 21:42

Lehet ám, hogy igazatok van, a szeptember 23, amire gondoltam, végül is csak a hivatalos bejelentés napja, hogy mikor lesz ténylegesen kapható, pláne itthon, ebből talán elhamarkodott volt megtippelnem. Azért várom:)
Nos, mire itthon kapható lesz eltelik pár hónap... az tényleg igaz, hogy itthon valószínüleg évvégén lesz, de ezt talán mindenki bele tudta kalkulálni mikor szeptembert mondtam :Đ
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#35 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 21:49

Hát sajna ez mindenhol így van... Igaz hogy ez nem ide tartozik, de most majd arra leszek kiváncsi, hogy a Half-Life2 tényleg megjelenik-e szeptember 30-án, mert nagyon azt híresztelik...
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#36 Felhasználó inaktív   BeneJoe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 08:24

Tesztekkel nem tudok szolgálni, de van egy kis tapasztalatom winyók terén + elég sok tesztet nézegettem... milyen kategóriájú kéne (gondolok a méretre, mert az hogy IDE az talán nem kérdés :Đ)?

Hát méretben kb 80 gigától fölfele, de inkább 120...

Ja, éshogy azért árban is a földön maradjunk.Kép


Only human!

#37 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 10:49

120asban szerintem viszonylag jó ára van és jó minőségű a Maxtor Diamond Plus 9 120GB... ATA133-as, 7200RPM-es, jók a teszteredményei (mint mindegyik winyóval ezek közül is van párral gond, de az ált. garanciaidőn belül történik, és nem sok --> nem vészes. annyit kell tudni ha elkezd kattogni vissza kell vinni amig még van garancia (alapban 1 év garit ad rá az üzlet, de a gyári gari a valóságban kettő v. három én szinte minden winyóra, ezt hasznos tudni!) Továbbá ha jól tudom a DP9-nek van 80as kivitele is, ami a teszteredmények során kicsit gyorsabb... (és halkabb, mivel 1 lemezzel kevesebbet tartalmaz, ez okozza a méretkülönbséget).
Az e-connecten (ami a legolcsóbb onlájn bolt) az áruk:
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#38 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 10:56

Az a 120 gigás 27ezerér milyen gyors...? 7200-es?
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#39 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 11:09

Mint írtam igen. A Diamond Plus 9-esek ATA133-asok VAGY S-ATA-sok (mindkét változat árát írtam), és 7200asok.
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#40 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 11:15

De hát az rohadt olcsó! De komolyan én sokkal durvább árakat olvasgattam róluk! Hát akkor karácsonyra eléggé lemegy majd az áruk... : ) Yuhééééé! : )))))))))
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

Téma megosztása:


  • (171 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó