HWSW Informatikai Kerekasztal: Gépfejlesztés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (171 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 169
  • 170
  • 171
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Gépfejlesztés

#3401 Felhasználó inaktív   princeps27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 30. 17:25

Idézet

Üdv. Tudna valaki véleményt mondani egy sapphire 4870-es vga-ról? Újabb játékok terén mit tud?
az egy nagyon durván jó vga... volt, most középkategória itt egy teszt


#3402 Felhasználó inaktív   toniote 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 30. 17:45

Idézet

Idézet

Üdv. Tudna valaki véleményt mondani egy sapphire 4870-es vga-ról? Újabb játékok terén mit tud?
az egy nagyon durván jó vga... volt, most középkategória itt egy teszt
Köszi

#3403 Felhasználó inaktív   ZERO88 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 01. 16:52

Hali skacok! Nem tud valaki ajánlani egy jó vezeték nélküli routert? Olyan 5e körül kéne hogy legyen! Vezetékkel lenne laptophoz csatlakoztatva és az én gépemhez pedig vezeték nélkül! Na szóval akkor még kéne hozzá nekem egy olyan antennás kártya is nem? Kép

#3404 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 06. 20:17

Egy hete videókártya problémáim akadtak és a héten hiteleztek szülők nekem egy NVIDIA Geforce 9800 GT 1gb DD3 -as kártyát. Nos olyan kérdésem lenne, hogy a gépemben 350W-os táp van és ennek a kártyának a grafikus procija a tápról kapja az engergiát, kaptam hozzá egy átalakító kábelt, ami a négyes csatlakozoót, ami a tápból jön átalakítja a videókártyának a kisebb fekete hatos dugasszá. Nos két darab négyes kábel csatlakozik bele a hatosba amit a videókártyába kell csatlakoztatni, így vettem egy "Y" kábelt és így működik f*szául. A boltban viszont azt mondták, hogy a 350W-os tá kevés lesz neki és nem merek egyenlőre játszani. Mit gondoltok lehet így játszani, vagy inkább várjak egy új tápra?
"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#3405 Felhasználó inaktív   Cootermain 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 598
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 06. 20:32

Idézet

Egy hete videókártya problémáim akadtak és a héten hiteleztek szülők nekem egy NVIDIA Geforce 9800 GT 1gb DD3 -as kártyát. Nos olyan kérdésem lenne, hogy a gépemben 350W-os táp van és ennek a kártyának a grafikus procija a tápról kapja az engergiát, kaptam hozzá egy átalakító kábelt, ami a négyes csatlakozoót, ami a tápból jön átalakítja a videókártyának a kisebb fekete hatos dugasszá. Nos két darab négyes kábel csatlakozik bele a hatosba amit a videókártyába kell csatlakoztatni, így vettem egy "Y" kábelt és így működik f*szául. A boltban viszont azt mondták, hogy a 350W-os tá kevés lesz neki és nem merek egyenlőre játszani. Mit gondoltok lehet így játszani, vagy inkább várjak egy új tápra?
Pontosan milyen tápegységről van szó? Pl. egy jó minőségü 350W-os FSP lazán elbirná azt a GT-t. Jah és a 6 pinest ami a VGA-ba csatlakozik, ha két molexben végződik akkor azt ne alakitsd át egy molexessé Y-al ( ha jól értettem te ezt tetted), az a stabilabb áramfelvétel miatt van így kitalálva, mivel így nem egy ágát terheli a tápnak hanem 2-t de elosztva ( feltéve hogy a táp több ágra van osztva ). Y-os megoldással is jó lehet, de ha gyenge a táp ez egy kis mértékben segíthet.

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig.    


#3406 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 06. 20:38

Idézet

Idézet

Egy hete videókártya problémáim akadtak és a héten hiteleztek szülők nekem egy NVIDIA Geforce 9800 GT 1gb DD3 -as kártyát. Nos olyan kérdésem lenne, hogy a gépemben 350W-os táp van és ennek a kártyának a grafikus procija a tápról kapja az engergiát, kaptam hozzá egy átalakító kábelt, ami a négyes csatlakozoót, ami a tápból jön átalakítja a videókártyának a kisebb fekete hatos dugasszá. Nos két darab négyes kábel csatlakozik bele a hatosba amit a videókártyába kell csatlakoztatni, így vettem egy "Y" kábelt és így működik f*szául. A boltban viszont azt mondták, hogy a 350W-os tá kevés lesz neki és nem merek egyenlőre játszani. Mit gondoltok lehet így játszani, vagy inkább várjak egy új tápra?
Pontosan milyen tápegységről van szó? Pl. egy jó minőségü 350W-os FSP lazán elbirná azt a GT-t. Jah és a 6 pinest ami a VGA-ba csatlakozik, ha két molexben végződik akkor azt ne alakitsd át egy molexessé Y-al ( ha jól értettem te ezt tetted), az a stabilabb áramfelvétel miatt van így kitalálva, mivel így nem egy ágát terheli a tápnak hanem 2-t de elosztva ( feltéve hogy a táp több ágra van osztva ). Y-os megoldással is jó lehet, de ha gyenge a táp ez egy kis mértékben segíthet.
Azért kellett Y kábelt vennem, mert a tápból csak egy üres csatlakozóm volt üres. Csak akkor tudtam volna megoldani Y kábel nélkül, ha lehúzok valamelyik winchesterem, vagy a dvd olvasóm.
"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#3407 Felhasználó inaktív   princeps27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 07. 15:43

Idézet

Idézet

Idézet

Egy hete videókártya problémáim akadtak és a héten hiteleztek szülők nekem egy NVIDIA Geforce 9800 GT 1gb DD3 -as kártyát. Nos olyan kérdésem lenne, hogy a gépemben 350W-os táp van és ennek a kártyának a grafikus procija a tápról kapja az engergiát, kaptam hozzá egy átalakító kábelt, ami a négyes csatlakozoót, ami a tápból jön átalakítja a videókártyának a kisebb fekete hatos dugasszá. Nos két darab négyes kábel csatlakozik bele a hatosba amit a videókártyába kell csatlakoztatni, így vettem egy "Y" kábelt és így működik f*szául. A boltban viszont azt mondták, hogy a 350W-os tá kevés lesz neki és nem merek egyenlőre játszani. Mit gondoltok lehet így játszani, vagy inkább várjak egy új tápra?
Pontosan milyen tápegységről van szó? Pl. egy jó minőségü 350W-os FSP lazán elbirná azt a GT-t. Jah és a 6 pinest ami a VGA-ba csatlakozik, ha két molexben végződik akkor azt ne alakitsd át egy molexessé Y-al ( ha jól értettem te ezt tetted), az a stabilabb áramfelvétel miatt van így kitalálva, mivel így nem egy ágát terheli a tápnak hanem 2-t de elosztva ( feltéve hogy a táp több ágra van osztva ). Y-os megoldással is jó lehet, de ha gyenge a táp ez egy kis mértékben segíthet.
Azért kellett Y kábelt vennem, mert a tápból csak egy üres csatlakozóm volt üres. Csak akkor tudtam volna megoldani Y kábel nélkül, ha lehúzok valamelyik winchesterem, vagy a dvd olvasóm.
típust még mindig nem mondtál


#3408 Felhasználó inaktív   princeps27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 08. 20:24

aki nevetségesen olcsón akar brutál ramot annak itt van


#3409 Felhasználó inaktív   Crysisman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.268
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 15:30

nos,szeretném egy kicsit feltuningolni a gépemet.az lenne a kérdésem hogy ha vennék egy 5-ös szériájú ati kártyát (ami ugye dx11-es) attól még tudnám a játékokat dx9-be is futtatni? Mert még nem sok játék támogatja a dx11-et.

a másik kérdésem: esetleg tudnátok segíteni abban, hogy milyen alkatrészeket vegyek?
jelenlegi configom: - Nvidia geforce 9600 GT
- 2 gb ddr2-es RAM
- intel core 2 duo 2,2ghz
- asus p593 alaplap
- 550W-os táp
80 ezerből tudok gazdálkodni.
a válaszokat előre is köszönöm. :Đ

#3410 Felhasználó inaktív   OLLiE 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 168
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 15:49

Az ATI HD 5770-es MSI HAWX-ot ajánlanám egyéertelműen!
Igen nem kell állandóan DX11-esen lennie, de ha lehet akkor igen, dx11-esre rakja!
továbbá:Csendes, mint a sír(amit az Nvidiárol nem lehetne mondani!), alapban dupla Ventil gondoskodik a király hűtésről!
..kevest fogyaszt, minden pozitívum!!
Egyszerűen nagyszerű!!!!!!!!!!!!!
Minden játék fullon(a haveromank is ez van ;D)Kép

#3411 Felhasználó inaktív   Crysisman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.268
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 16:00

nagyon jól hangzik a kártya de elég drága :Đ 50e és akkor csak 30e maradna az új procira (azt mindenképpen leakarom cserélni). a másik hogy szerintem akkor alaplapot is kéne cserélnem :-D az meg megint pénz..

#3412 Felhasználó inaktív   princeps27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 16:22

Idézet

Az ATI HD 5770-es MSI HAWX-ot ajánlanám egyéertelműen!
Igen nem kell állandóan DX11-esen lennie, de ha lehet akkor igen, dx11-esre rakja!
továbbá:Csendes, mint a sír(amit az Nvidiárol nem lehetne mondani!), alapban dupla Ventil gondoskodik a király hűtésről!
..kevest fogyaszt, minden pozitívum!!
Egyszerűen nagyszerű!!!!!!!!!!!!!
Minden játék fullon(a haveromank is ez van ;D)Kép
de ennek a kártyának csak akkor van értelme ha tuningolod, ha nem akkor nincs olyan sok előnye a többi 5770 hez képest ami megér 10k t


#3413 Felhasználó inaktív   princeps27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 16:33

Idézet

nagyon jól hangzik a kártya de elég drága :Đ 50e és akkor csak 30e maradna az új procira (azt mindenképpen leakarom cserélni). a másik hogy szerintem akkor alaplapot is kéne cserélnem :-D az meg megint pénz..
vegyél egy hd 5750-et(34k körül van) elég az 512-es 1680*1050-ig és akkor még maradna pénzed is


#3414 Felhasználó inaktív   Crysisman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.268
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 16:40

Idézet

Idézet

nagyon jól hangzik a kártya de elég drága :Đ 50e és akkor csak 30e maradna az új procira (azt mindenképpen leakarom cserélni). a másik hogy szerintem akkor alaplapot is kéne cserélnem :-D az meg megint pénz..
vegyél egy hd 5750-et(34k körül van) elég az 512-es 1680*1050-ig és akkor még maradna pénzed is
és procit mit ajánlanál?

#3415 Felhasználó inaktív   princeps27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 16:55

Idézet

Idézet

Idézet

nagyon jól hangzik a kártya de elég drága :Đ 50e és akkor csak 30e maradna az új procira (azt mindenképpen leakarom cserélni). a másik hogy szerintem akkor alaplapot is kéne cserélnem :-D az meg megint pénz..
vegyél egy hd 5750-et(34k körül van) elég az 512-es 1680*1050-ig és akkor még maradna pénzed is
és procit mit ajánlanál?
Milyen vonalon intel vagy amd?


#3416 Felhasználó inaktív   k o x [R] . 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 17:50

Idézet

nos,szeretném egy kicsit feltuningolni a gépemet.az lenne a kérdésem hogy ha vennék egy 5-ös szériájú ati kártyát (ami ugye dx11-es) attól még tudnám a játékokat dx9-be is futtatni? Mert még nem sok játék támogatja a dx11-et.

a másik kérdésem: esetleg tudnátok segíteni abban, hogy milyen alkatrészeket vegyek?
jelenlegi configom: - Nvidia geforce 9600 GT
- 2 gb ddr2-es RAM
- intel core 2 duo 2,2ghz
- asus p593 alaplap
- 550W-os táp
80 ezerből tudok gazdálkodni.
a válaszokat előre is köszönöm. :Đ
Nem érné meg fejleszteni minimum kéne egy új alaplap vga meg proci és ram is. inkább várj még vele. kb 140-50k-ból ezt lehetne kihozni:
CPU: AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition 41.978 Ft
LAP: ASROCK 870 Extreme3 vs MSI 870A-G54 24.563 Ft
Memoria: GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT 28.400 Ft
VGA: ASUS EAH5770 CuCore/2DI/1GD5 1G DDR5 PCIE 47.926 Ft
össz. ~150k Ft(árak ipon.hu )

Lehet tápot is kéne venni mert ha valami noname akkor esélyes, hogy táp miatt elszáll a gép.
Gigabyte 460W SUPERB (FSP belső) 9 590 Ft

Ki tudom hozni olcsóbban is gyengébb procival mag alaplappal úgy kb 130k

Remélem tudtam segíteni.:-D

Szerk.: Ja, és ezzel bármkor tudsz FullHD-ben is játszani ha akarsz csak, monitor kell alá.Kép (kb 36-40k)




#3417 Felhasználó inaktív   princeps27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 20. 22:16

Idézet

Idézet

Idézet

nagyon jól hangzik a kártya de elég drága :Đ 50e és akkor csak 30e maradna az új procira (azt mindenképpen leakarom cserélni). a másik hogy szerintem akkor alaplapot is kéne cserélnem :-D az meg megint pénz..
vegyél egy hd 5750-et(34k körül van) elég az 512-es 1680*1050-ig és akkor még maradna pénzed is
és procit mit ajánlanál?
alaplap: MSI 770 C45 -19k
proci: Athlon2 X3 435-20k
memória: kingmax 1333Mhz 2gb -14k(ez 1 modul később lehet bővíteni még 1 el)
vga: Sapphire HD5750 512MB -34k
ez így 87 de ha 3 helyett 2 magos procit raksz bele lejön 4-5k


#3418 Felhasználó inaktív   K2 The Highest 

  • Őstag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 5.924
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 10. 09:46

Na...Le lett cserélve a GTS-em...

http://imagerz.com/Q...UtvAwJRX1seFwVR
http://imagerz.com/Q...UtvAwJRX1sfEQVR

ATi Radeon HD 4870 GS Dual Fan

elcseréltem a GTS-re:) és 4k-t dobtam rá:Đ

RiG:
Mobo: ASUS P5KPL-AM-In-Roem-Si
CPU: Core 2 Quad Q9550 Stock 2.8Ghz 12Mb cache 1333MhZ
VGA: Gigabyte GTX550Ti Oc 1GB GDDR5 + ASUS GTX 260 [Just in Case]
RAM: Kinston 4GB DDR2 800MhZ
HDD: 2TB Samsung & 250GB Maxtor



Kép

#3419 Felhasználó inaktív   Sogi
 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 10. 11:49

Idézet

Na...Le lett cserélve a GTS-em...

ATi Radeon HD 4870 GS Dual Fan

elcseréltem a GTS-re:) és 4k-t dobtam rá:Đ
ezt is megéltük. ká tú dö hájgeszt, az ati radeon júzer:) have fun a vga-hoz amúgy:)

#3420 Felhasználó inaktív   K2 The Highest 

  • Őstag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 5.924
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 10. 11:55

Idézet

Idézet

Na...Le lett cserélve a GTS-em...

ATi Radeon HD 4870 GS Dual Fan

elcseréltem a GTS-re:) és 4k-t dobtam rá:Đ
ezt is megéltük. ká tú dö hájgeszt, az ati radeon júzer:) have fun a vga-hoz amúgy:)
Kössz:) Am csak azért lett ATi, mert NVidia nem volt:D
RiG:
Mobo: ASUS P5KPL-AM-In-Roem-Si
CPU: Core 2 Quad Q9550 Stock 2.8Ghz 12Mb cache 1333MhZ
VGA: Gigabyte GTX550Ti Oc 1GB GDDR5 + ASUS GTX 260 [Just in Case]
RAM: Kinston 4GB DDR2 800MhZ
HDD: 2TB Samsung & 250GB Maxtor



Kép

Téma megosztása:


  • (171 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 169
  • 170
  • 171
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó