HWSW Informatikai Kerekasztal: Gépfejlesztés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (171 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Gépfejlesztés

#1 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 01. 03:16

na Hello...

a gépemet akarom fejleszteni de nem tudom hogy mien alkatrészeket vegyek ,hol , és hogy mennyiértvegyek ... és hogy az én alkatrészeimet mennyiért és hol tudom eladni .... ennek örömére be is másolok egy levelet amit még a lordnak küldtem csak nmej ött válasz:

Üdvözletem

Az a gondom hogy gépet szeretnék bővíteni,de nem tudom hogy milyen alkatrészek
lennének egymással kompatibilisek.
a mostani konfiguráciom egy abit SA6, celeron II 800mhz, 256 mb sd ram,
asus v7100 32 mb Video és ezt szeretném cserélni egy intel 1,8 ghz
processzorra ,256 mb ddr ram ra, és egy 128 mb os gf 4 ti4200 videokártyára
az alaplap szempontjábol pedig olyat szeretnék ami kompatibilis a
felsorolt alkatrészekkel
Tehát azt szeretném megtudni hogy a régi configom mennyibe kerül
és hogy az általtam kijelölt uj alkatrészek mennyibe kerülnek
az önök mostani árviszonylata szerint.

Köszönettel: &nb sp;   ; & nbsp; &nb sp; Varga István



#2 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 09:00

Szerintem mindenképp vegyél teljesen új Vasat! Én amikor fejleszteni szoktam a gépem, az azt takarja, hogy majdnem kompletten lecserélem. A cd-író és vinyó marad, a többi megy :Đ

Hogy mit érdemes venni? Mindenképp AMD-t, hisz ár/teljesítményben elég jó,

VGA kártya: ATI RADEON 9500, ugyanis sok közülük átcimkézett 9700-es és azért az már nem mindegy! :-D

RAM: Minimum 512 legalább 333Mhz-es legyen.

A többit majd még mondja Lord :-D



#3 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 09:35

nekem is hasonlo gepem volt, de meg mindig nem adtam el.
olyan 20-25 kozott lehetne(800 celeron, gfmx400 64 mb, 256 mb ram, mercury alaplap 815EPs) eladni.

kb. egy honapja vettem egy amd athlon 2500+ bartont(1,83ghz), 512 ddr333 es hozza egy ecs k7 alaplapot(sis chippes). ez volt nekem 55 penz.
meg vagyok vele elegedve, a 800as utan eleg jol megy.

szerintem amdt vegyel, mert az olcsobb es meg talan gyorsabb is.

video karit meg nvidiat ajanlok.
gf fx 5200 64mb mar van 16 korul afa nelkul.
bar nem a leggyorsabb, csak minden cucc benne uj verzioju.


"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#4 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 15:13

A processzorral egyetértek, de a GeForce FX 5200 nagyon gyenge, a sebessége a GeForce 4 MX-szel egyenértékű. Ha peches az ember, akkor a 64 bites busszélességű változatot fogja ki, ami az MX alatti teljesítményt nyújt. Az NVidia kártyák közül a Ti 4200-at és az FX 5600-at tudom javasolni. Azonban jelenleg az ATI kártyák ár/teljesítményben jobbak, és a képminőségük is kiemelkedő. Ár szerint nagyjából növekvő sorrendben az ajánlataim: 8500LE,9100,9000Pro,9200,9500,9500Pro,9600Pro. Ezeknél régebbi kártyát ma már nem ajánlatos venni. Cserébe egyes programokban a pixel shader-eknek köszönhetően olyan látványban lesz részed, hogy ha még nem láttál olyat előtte, akkor leesik az állad (pl. a víz a Morrowind-ben gyönyörű). A DirectX9-et egyelőre nem kell erőltetni, úgysem kapsz olyan programot, egyelőre, ami azt kihasználná.Néhány tudnivaló az egyes ATI kártyákról:A 8500LE,9100 és 9200-as típusok szinte teljesen megegyeznek. Arra oda kell figyelni a vásárláskor, hogy a kártya/mag órajele 250/250 MHz legyen, mert sajnos egyes gyártók 220-as, sőt 200-as memóriákkal szúrják ki az ember szemét.A 9500-at már ajánlották előttem is. Olyat csak akkor szabad venni, ha biztos vagy abban, hogy átalakítható 9700-assá, különben ár/teljesítményben túl gyenge kártyád lesz (cirka a Ti 4200 sebessége, annál jóval drágábban). Az átalakítás egyik álőfeltétele, hogy 128MB-os példány legyen, a 64MB-osat csak 9500Pro-vá lehet átalakítani.A 9500Pro már kifutófélben van, ha jó áron látsz olyat, akkor érdemes lecsapni rá. A GeForce FX 5600 Ultra-nál is gyorsabb kártyához juthatsz általa.És egy fontos tudnivaló, ami miatt régen sokan nem vettek ATI kártyát: az utóbbi kb. egy évben az ATI driverei rendkívül színvonalasakká váltak (problémát néha akadnak, de a következő verzióba már ki is javítják), tehát nem kell attól félni, hogy a meghajtó miatt fog rosszul menni a kareszod.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#5 Felhasználó inaktív   Cold Fire 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 200
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 20:31

Mit szóltok ehhez a géphez:

NVidia GeForce 4 MX 440

Intel Celerom 2.00 GHz-es proci

512 MB RAM ???


Az alvástól megéhezem. Az evéstol elálmosodom. Az élet szép.

#6 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 20:39

Mit szóltok ehhez a géphez:

NVidia GeForce 4 MX 440

Intel Celerom 2.00 GHz-es proci

512 MB RAM ???


Mire szeretnéd használni? És mennyit szánsz rá? AMD konfiguráció is jöhet, vagy megrögzött Intel-párti vagy? A Celeron 2GHz ugyanis nagyon rosszul hangzik. Teljesítményben alig több, mint egy 1.2 GHz-es Coppermine Celeron. A memórira rendben van, ajánlom, hogy minimum DDR333 (2700-as) legyen. Ha esetleg dual módban akarod hajtani, akkor mindenféleképpen a vásárláskor vegyél két egyformát (ilyenkor márkás RAM-ok előnyben). A videokártya választásoddal viszont megint csak vitába szállnék. Csak akkor érdemes DX7-es kártyát venni, ha nagyon kicsi a költségvetésed, és megelégszel a legújabb játékok (ebbe MX 440 esetén a tavalyi év második felétől kiadott játékok egy része is beleértendő) erőteljesen lebutított formában való futtatásával.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#7 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 01. 20:40

Hát nem tom ... az általad emlitett videókártyárol nem sok jot hallottam ... én most fogom bőviteni a gépem ha ez még nem derült volna ki Kép és én szerintem egy 128 mb os gf4 ti4200 asat veszek ...

ha rosszul teszem javitsatok ki please Kép



#8 Felhasználó inaktív   Cold Fire 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 200
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 20:44

Háát nem tom.
Elvileg játszásra kéne...

Szal ez szar?

Amúgy kösz a gyors reakciót!


Az alvástól megéhezem. Az evéstol elálmosodom. Az élet szép.

#9 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 20:50

Hát nem tom ... az általad emlitett videókártyárol nem sok jot hallottam ... én most fogom bőviteni a gépem ha ez még nem derült volna ki Kép és én szerintem egy 128 mb os gf4 ti4200 asat veszek ...

ha rosszul teszem javitsatok ki please Kép


Melyik kártya az, és mi rosszat hallottál felőle? Nekem egyébként Radeon 9700-am van (3 NVidia kártya után váltottam), és eddig semmiféle problémám nem volt a karesszal. Egyébként a 4200 NVidia fronton jó választás, csak a DX9 támogatás hiánya, valamint a kisebb teljesítmény miatt valamivel hamarabb fog elavulni, mint az ATI 9500-9600-9700-9800 sorozata.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#10 Felhasználó inaktív   Cold Fire 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 200
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 21:01

Értem. Még azt szeretném tőled kérdezni, hogy tehát ezzel a géppel meddig tudok jól ( !! ) eljátszogatni??? Szóval mondjuk mikor kell majd szerinted új dolog bele?
Az alvástól megéhezem. Az evéstol elálmosodom. Az élet szép.

#11 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 21:06

Háát nem tom.
Elvileg játszásra kéne...

Szal ez szar?

Amúgy kösz a gyors reakciót!


Nem szeretem semmire sem azt mondani, hogy szar, mert valaki azzal azért dolgozott, és becsüljük már meg a munkáját. Azt viszont biztosan állítom, hogy a tudásához képest túl magas az ára. A Celeron2 és az Gf4 MX tipikusan az a kategória, amit a tapasztalatlan vásárlók megvesznek, és utólag jönnek rá, hogy hamarosan cserélhetik le az egészet újra. Nem is a tervezőjüket, hanem a marketingesüket hajítanám a poklok legmélyebb fenekére. Játékra jelenleg valami ilyesmit ajánlanék:

Proci: AMD Athlon XP 1700+ (jó eséllyel felhúzható 2000+ - 2400+ szintre) Ezzel a sebességgel a P4 alapú Celeron csak 3GHz fölött versenyezhet. Ára bruttó 13.500 forint.
Alaplap: elég széles a választék, az NForce2 kellemes képességekkel rendelkezik. Ha van hangkártyád, akkor az Abit NF7 (bruttó 22.000), ha nincsen, akkor az NF7-S (bruttó 28.700) kiváló alap lenne a gépépítéshez.
A memóriát rád bízom, a korábban leírt szempontokat vedd figyelembe.

A videokártyából mindenféleképpen DX8-at támogatót javaslok, még akár használtan is érdemes keresni, mert úgy megspórolhatsz pár ezer forintot. A szomszéd srácnak így keresünk ki videokártyát, és igen jó vételt sikerült kötnünk egy GeForce3-ra. Két ajánlatom van a GeForce 4 MX-nél kicsit (max 5000 Ft-tal) drágább kategóriában:
GeForce 3 Ti 200 : előnye, hogy olcsóbb, és tudja a legfontosabb DX8-as képességeket
Radeon 9000 Pro (fontos, hogy Pro legyen) : drágább, ellenben gyorsabb (a GF 3 és a GF 4 Ti 4200 között van), hardverből támogatja a DX 8.1 tulajdonságokat is (Pixel Shader 1.4). Valamint ATI kártyáról lévén szó, a képminőség is mellette szól.

No, mit szólsz hozzá.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#12 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 21:13

Értem. Még azt szeretném tőled kérdezni, hogy tehát ezzel a géppel meddig tudok jól ( !! ) eljátszogatni??? Szóval mondjuk mikor kell majd szerinted új dolog bele?
Ez attól is függ, hogy mikkel akarsz játszani. A Doom 3 számára valószínűleg már alapból kevés ez a gép, de azért minden bizonnyal erős kompromisszumokkal futni fog. Szerintem ez év végére ki fognak jönni azok a programok, amelyek ezen a fiktív gépen már legfeljebb 800x600-ban játszhatók, ráadásul ott is további grafikai kompromisszumokkal. Ha teheted, akkor spórolj még egy keveset, és vedd fontolóra az általam ajánlott konfigurációt. Egy-két hónap múlva az árak is lejjebb mennek (a nyár tipikusan árcsökkentő hatással van, az ősz eleje viszont a tanévkezdés miatt ideiglenesen fel szokta emelni az árakat, ilyen még a karácsony is) Ha pedig nem vagy túl igényes, akkor talán még a jövő nyarat is megélné az a gép (csak ne menj el semmilyen LAN partira, vagy erősebb hardvert birtokló ismerőshöz, mert akkor elszorul a szíved).
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#13 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 21:35

Update: lentebb az árakat a Mistral és az Alien computers weboldalán néztem meg. Viszont amíg a Mistral az MX440-et 17000 Ft körüli áron adja, addig az Aliennél a Radeon 9100 128MB RAM-mal bruttó 20.700, 64 MB RAM-mal bruttó 16.500 Ft. Mind a két Radeon remek vétel, középkategória körüli gépbe kiváló.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#14 Felhasználó inaktív   Cold Fire 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 200
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 22:24

Huhhh. Nem is tudom mit mondjak. Hogy köszönjem meg neked???

Egyenlőre annyi, hogy tényleg nagyon kösz. Meglátjuk mi lesz belőle!


Az alvástól megéhezem. Az evéstol elálmosodom. Az élet szép.

#15 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 22:59

Az arak miatt nem tudok igazan hozzaszolni Myko! Itt mindent ugy szamolunk, hogy olcsobb-e egy csupor jak tejnel vagy dragabb...

Nvidia

Have a good byte!!!

#16 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 02. 02:09

nah láttam itt egy két jo tippet gépfejlesztésre ... ezeket köszönöm .. és igérem figyelembe fogom venni vásárláskor Kép

#17 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 10:37

Egy fontos dolgot elfelejtettem: a tápegységet. Ma már szinte minden alaplap igényli a P4-es tápot (azt, amelyiknek van egy külön 4 pólusú, 12V jelzésű csatlakozója). A teljesítlménye legyen legalább 300W, de a 350W, sőt 400W is megfontolandó. Márkás tápnak minősülnek: DTK, Cheftec, Enermax, FSP. A legfontosabb szempont, hogy túlfeszültség esetén ne robbanjon fel (ez nem vicc), és ne vigye a sírba magával a gép többi alkatrészét. Ezek alapján a Vargáné és Tsa. gyártású tápot SZIGORÚAN TILOS venni (ajánlott olvasmány: HWSW Vargáné topic). Egy igen jó táptesztet pedig a Prohardver táp teszt címen lehet olvasni, talán megkönnyíti a választásotokat.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#18 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 03. 03:07

A robbanasra en komolyan javaslok egy kis ups beszerzeset ami tulfesz ellen is ved!!! Nem vicc.. a hazunkba rendszeresen erdekes mennyisegu energia szabadul fel (lehet ufok vannak a szomszedban?) Alattam lakonak most csereltem hdd-t mert elvitte a sirba egy kilenges.. Meg a masik, hogy a mai ups-ek ra vannak kotve a gepre es ha el is megy az aram es nem vagy ott szepen lekapcsoljak a gepet. Nem fontos bazi nagyot venni mert nagyon draga. A legkissebb is megteszi csak tudja ezeket a dolgokat. Ha belegondolunk akkor egy olcso ups mennyivel kevesebbe kerul mint egy monitor+gep? Ahol vagyok itt a jakfejuek arulnak tulfesz ellen vedo sima elosztot is es mit mondja nem sokat gondolkoztam a nagy tv es dvd bekotesenel, hogy kell-e....
Have a good byte!!!

#19 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 05. 14:29

Elkészült egy kis vásárlási tanácsadó! Ha majd Mykoék is úgy akarják, megláthatjátok. Jó lenne, ha véleményt írnátok majd róla, mit tegyek még bele, miben nics igazam (legalábbis szerintetek:), mert tényleg, tapasztalt felhasználók nyugodtan szóljanak bele a dolgkba, a fiatalabbak érdekében is! Sajnos nem tudtam eddig regisztrálni, de örömmel látom, hogy az első kérdező baját rendesen ellátáttok:) Csak így tovább! A hardware cikkek egyik írója/fordítójaként (eddig mind, ezután részben) örülnék, ha mondanátok valamit arról is, az eddigi ilyen irányú cikkek tetszette-e, mit szeretnétek látni... Tudom, legtöbbeteknek nem fogok újat mondani, de legalább angolul nem tudók is olvasgathatnak. Szóval véleményeket kérek!

#20 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 14:59

Gépfejlesztéskor nagyon jól jön ha nem tudtok nagykerböl vásárolni: www.e-connect.hu, a legolcsóbb onlájn áruház. Valamint ha nem fontos hogy új legyen a www.hwsw.hu bolhapiaca.

Processzorból: egy 1700+ éri meg a legjobban. Jobban, mint a nagyobbak (kb. 2000-2200+ alatt), mivel lazán hozza a 2000+ szintjén. Ha oda tudsz rá figyelni mindenképpen a "B" magosat kell megvenni, bár ma már "A"-t nagyon ritkán árulnak, de Palomino még kapható! (ha érdekel valakit leírom a "B" ismertetöjegyét, viszont ahhoz az kell, hogy: a. müködjön a proci egy gépben és az AIDA 32 megmondja b. lásd a procit és a ráírt sorozatszám beazonosítja... erröl is lehetne sokat írni, hogy mit kell megvenni)

Videókártya: mint az ATI vs. nVidia topicba már leírtam véleményem szerint a legjobb vétel pillanatnyilag a Radeon 9000 Pro-II, Gigabyte kivitelben... nem túlzottan drága, eléggé korrekt hütés van rajta (nem egy Zalman borda de hütés... memórián is vannak bordák stb.), viszonylag húzható, és teljes dx8.1 támogatás, az említett 1.4-es shaderekkel...

Ha alaplap is szóbajön akkor az AMD téren mindenképp az N-Force2 éri meg, olcsó otthoni felhasználóknak természetesen Abit kivitelben, aki kicsit komolyabbat céloz meg annak egy Gigabyte vagy MSI sem utolsó...

Mivel ezekbe az alaplapokba már szinte kivétel nélkül (én még nem láttam kivételt...) található Dual-DDR támogatás, ezért semmiképp nem szabad megvenni 1*valahány memória modult, hanem 2*valamennyit kell, és megfelelöen befejezni, hogy dualban fussanak. Természetesen márkás memória elönyben. Az if fontos, hogy bár a legtöbb lapon 3-4 memória foglalat található a legtöbben csak 2 333/400 Mhz-s, a többi csak 266-os DDR-t támogat, tehát azzal senki ne számoljon, hogy 4*256 DDR-333, jobb ha inkább 2*512-ben gondolkodtok... hacsak nem elégedtek meg a lassabbal.

Meg ha már belemegyünk fontos téma a hütés is. Ez az a téma, ahol semmiképp sem szabad spórolni. Videókártyára pl.5000 Ftért lehet szerezni Zalman bordát, ami eléggé hasznos, és passzív volta ellenére eléggé lejjebbviszi a hömérsékletet. AMD processzorokra pedig nagyobb teljesítményü hütö kéne, tény, hogy jobban melegszenek. 4-5 ezer RPM-et ajánlok, bár az tény, hogy egy márkásabb 3000 RPM-es halkabb és jobban hüt mint egy noname 5000-es... tehát oda kell rá figyelni, noname cuccot manapság venni nem szabad!

Fontos a tápegységcsere is valószínüleg... tudom, hogy nem a legolcsóbbak, de az AMD-k eléggé tápigényesek... 300/400W alatti tápra nem szabad rákötni, mert valószínüleg mindkettö el fog füstölni. Olcsó kategóriában vannak Codegen tápok, de ha azt nézzük, hogy feszültségingadozásban a Chieftec mennyivel jobb, és az egyik 400W-os már 12e forint körül kapható jóval jobban megéri...

Ez egy minimum csere így egyben, ennél kevesebbel nem nagyon lehet megúszni. Azaz a vidikártyát lehetne késöbb cserélni, de ha jól emléxem itt a topicban arról is volt szó, hogy az is kéne új.


Mental Static  - blog minden hülyeségről

Téma megosztása:


  • (171 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó