HWSW Informatikai Kerekasztal: C&C Generals - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

C&C Generals

#41 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 20:15

Huhh úgy kedvett kaptam a játékhozKép

Jaja sok új kampány és egység!Ez kell nekünk!


...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#42 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 01:06

En a legjobban azt remelem, hogy az AI-nak palyankent nem csak egy tamadasi utvonalat lehet majd tervezni. Ha barmelyik palyat betoltod az editorba akkor latod, hogy milyen utirany van megadva a gepnek tamadashoz. Na most ugye nem kell sok esz, hogy betoltod, megnezed es aztan azt az oldalt veded be mert a budos eletben nem fog a masik oldalrol tamadni.... Termeszetesen a kulonbozo szinteknek mas a hozzarendeles tobbnyire a brutal ter el a legjobban a easy-tol meg a normal-tol, hogy legyen valami extra meglepi (de neha meg az sem)
Have a good byte!!!

#43 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 14:35

Ezt nem is tudtam!Mondjuk igen,mert kicsit megkönnyítené a játékot,ha nem így lenne!
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#44 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 15:05

A gep elleni jatekban az a rossz, hogy nem taktikazik. Nem hasznal ki semmit. Pedig az lehet kicsit erdekesebb lenne ha okosan jatszana. Most jelenleg csak a bazi bejaratahoz epitem a vedelmem. A gep jon es (remelhetoleg) ledaralom. De sok vedelem kell mert a gep iszonyat sok egysegre megy. Gep ellen USA val nagyon jol hasznalhato a mi kis "rambo" sracunk. Amit meg hianyolok az a szuper fegyver tiltasanak bekapcsolasa.

Az editorrol nem tudok szolni (szerencsetekreKép) mert meg nem hasznaltam...


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#45 Felhasználó inaktív   Weres 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 00:54

Egyrészt az, hogy elmondhatod magadrol, meg tudtad csinálni. Nagyfoku precizitásra van szükség ahhoz hogy sikerüljön eredményesen megcsinálnod, és azért sztem eléggé feelinges dolog két rusholo ember 1v1 meccse. Amikor csak hajszálak, másodpercek döntenek, vagy akár egyetlen kattintáson mulik a gyözelmed. Véleményem szerint egy termelö, épitgetö stratégiábol is lehet rusholni. Mondjuk adott az a szituácio, hogy van egy kétszemélyes map, rajta egy olyan ember aki zuz, és egy olyan aki nem, aki inkább a lassabb megfontoltabb játék hive, vagy egyszerüen ezt találta ki arra a pályára. Ha a rusholo fél már a játék elején eredményesen támad, te nem teheted meg hogy tovább védekezel, mert felmorzsol.Ezért neked is ellentámadásbe kell lendülnöd, és a lehetö leghamarabb leteritened az ellent. (itt egí kb 3 perces idöintervallumrol beszélek, ami ha belegondolunk nem sok...) Nem szeretek egyébként rusholni, mert tul sok idegszálam ég ki játék közben, és az orvos is azt mondta hogy csak lazán adjam elö. :DA legjobb rushom egyébként 4 percesre sikeredett, ahol 10 kinai kiskatonával (1. szintü ofkorz), és öt roksis fickoval legyalultam az ellenfelem bázisát. Persze ehhez mák is kellett, de szvsz nincs olyan menet ahol nem kellne el némi segitség fortunaasszonytol...Ha már a kedvencek is szoba jöttek, nekem kina, de ez teljesen egyénfüggö dolog sztem. Mármint az, hogy kinek milyen a stilusa és ahhoz melyik fél illik a legjobban. Ha mondjuk kinát neked készitették, vagy forditva; neked kinára van szükséged mert az illik a gondolkodásodhoz, akkor sztem hülyeség arrol beszélni hogy melyik a legjobb, és melyik a legroxxabb. Higyjétek el, mindhárom fél ugyanolyan erös, csak a megfelelö emberre van szükség ahhoz hogy a maximumot ki tudjuk hozni belöle...

#46 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 05:57

Hi Weres! (Jo ujra latni)

Valoban mindegyik eros tud lenni es akar usaval is lehet rusholni. Ha valaki elkezdi tesztelgetni akkor hamar rajon, hogy barakhoz nem kell aram pl. Szoval elejen csinal 1 dozert, 1-el felrant egy barakot kozben kijon a masik azzal megegyett es ahogy kesz az elso abban granatot fejleszt majd 9 puskas katonat kozben a dozer mehet penzszedot epiteni a masik barakban meg 9 raketast csinal az ember az elejere meg berakja az epulet foglalast ha van ut kozben olajkut vagy valami. Ezek utan 18 katonaval lehet rettenet csunya dolgokat muvelni... Egyszer egy USA ellenfel elen alkalmaztam mert lattam, hogy csinalja a dozerokat sorban azaz o penzt akart szedni, vedelmet epiteni stb. Meg a warfactory alapjait tervezgette mikor megjelentek az en kis bohokas sracaim es lemeszaroltak az egesz sereget (ami volt vagy 5 dozer meg egy-ket sallang).
Szerencse: rakj be egy 2 szemelyes palyat brutalra a gep ellen es 10 jatek alatt rajossz, hogy meg ha tudod is, hogy hova kell loholni eloszor neha pont nem akkor nezel oda egy terkepreszletre amikor levadasszak azt az egysegedet ami kb 5 perc mulva a siker kulcsa lenne.... Egyszer bejon egyszer nem. Human ellenfelnel mas a helyzet mert ott inkabb a jatekok mennyisege mutat fel nagy kulonbseget (no meg a cheat progik jelenlete)


Have a good byte!!!

#47 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 10:10

De jo nap ez a mai. Reggel felkelek es mi fogad? Persze, hogy egy zero hour videoKép Le is rantom gyorsan es elinditom. Jelentem a GLA-nak lesz egy alaguta ami a semmibol keletkezik es vannak benne (vagy csak atmentek) egysegek. Vegignezhettem, ahogy az USA sajat lezere ketevagja az anyahajot. Bepillantast nyertem egy ket bombazasba is. Erdemes megnezni. A video szerint 30 uj egyseg es 15 uj kuldetes lesz. Ja meg lesz 9 uj ruthless generals. Szoval mar ide is adhatnak azt a kiegeszitot mert nem tudom, hogy fogom birni nelkuleKép

megjelenes: 09.26.

Talaltam meg 4 uj kepet de abbol 2-on semmi ujat nem lathatunk. De a masik 2...

http://www.renegadeg...s.php?name=News

Itt talalsz kepeket is boven!


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#48 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 14:06

Moderalta: Lord Mixxx (problema eseten tessek a Myko irodaja elott levo sor vegere beallni)

Teljesen felTSIgaztal!! Jol latom, hogy ott egy humvee-bol lezeres iranyzekot hasznalo skacok ucsorognek? Ha igen akkor az extra brutal power lesz... gondlj el ebbol a kocsibol 3-at 5 raketassal az azt jelenti 15+3(humvee sajatja)=18 raketa 1 celpont ellen ha kell.. hat tank legyen a talpan aki birja a 2-ik kort...


Have a good byte!!!

#49 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 15:27

Igazsag szerint en egy nagyobb felbontasu es 10-szer nagyobb kepen inkabb valami lezeragyut lattam.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#50 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 11. 16:26

Mint minden realtime strategia kisfia (mert az apu ugyebar a Dune2), a C&C egyszeruen mar csak elvbol sem lehet rossz! Nekem szemelyesen minden egyes resz es kiegeszito megvan! Kiveve a Generalst, mert ahhoz mar sajnos gyengus a gepem. De akkor is a C&C nekem tobb mint jatek, az egesz eletemet vegigkiserte, eljen soka es remeljuk, hogy a Westwood es a Blizzard bekessegben meg tudnak maradni egymas mellett, egymastol lopva a piacon. :Đ
Kép

#51 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 11. 16:52

Az a baj, hogy a Westwoodot felvasarolta az EA. A Blizzardbol meg kivaltak a fo emberek... igy mar egyik sem a regiKép
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#52 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 11. 17:07

Hat ez bizony baj! De attol meg az emlekeimben annak maradnak meg, amiknek megismertem oket! :Đ))
Kép

#53 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 15. 01:11

Nekem is ez az egyik kedvenc játékom (meg persze SoF2+Rally Tropy) Egyszer szívem szerint meg is venném.
Az elobb olyat nyomtam, hogy egy brutal terrorista, egy normál USA és egy normál Kína ellen, persze USA-val, az egyik legnagyobb pályán (a zöldek szebbek). Szeretek helikkel operálni, kiváló ázisvédelem, gyorsan kitámad a kis rakétás genyókra (buggy), csak a légvédelem elol kell rejtegetnem:) Mikor be vagyok védve (legtutibb alakzatom: patriot sor, köztük lézeres tank, feletük heli, elöl pár mesterlövész fedezékben:), akkor egy kommandós csapat (két sniper, többi ranger) egy csapatszállító helivel , ha kell támadó helivel kísérve megsemmisíti az ellenállást, elfoglalja az épületeket a lggyengébb ellenséges bázison, bevédi a bázist, aztán jön a másik kis béna ellenség. Így kéne lenni az életben is, öröm nézni az atom felhoben úszó, részecske fegyverrel felperzselt, bombáktól széttépet terrosrista tábort:) Persze úgy szaporodnak, hogy gyorsabban javítanak, mint ahogy én rá tudok kattintani a következo bekészített stratégiai atomfegyveremre... A legjobb, hogy a rádióaktív felhoben csavarkulcsozik az épületük, pedig kötve hiszem, hogy azt a parasztok olyankor megközelítik:)

A legbosszantóbb az, hogy a gép halál primitív, ugyanott támad stb. és ha erosre veszed, akkor meg nagyon nehéz lesz, mert ontja az egységeket, és eláraszt csodafegyverrel. Azt én is sajnálom, hogy nem lehet kikapcsolni a csodafegyvereket... Egy brutál meg egy hard ellenség ellen egyedül már nagy szerencse is kell. Az is rengeteget számít, hogy milyen a pálya, hová rak le. Van, hogy kirak a pusztába, mindenfelol támadnak, esélyem sincs kiépíteni a bázisvédelmet. Máskor berak egy természetes védelemmel rendelkezo, egy-két, szuk bejáratos katlanba, és pár heli úgy lefedezi, hogy öröm nézni.

Én egyébként útálom a rusht. Úgy szeretek játszani, ahogy az életben is vannak az ilyen dolgok: a jól képzett katona élete és a harcrendszerek értékesek, a cél a minimális veszteség. Vagyis jól megtervezett védelem, semmi felesleges öngyilkos akció. Persze előfordul, hogy tévedek, és egy-két egységem gyalázatos módon halálba küldöm, de igyekszem ezt elkerülni. Mikor megvan a bázisvédelem, és már ki tudom szedni a csodafegyvereket, onnantól fogva végül is nyertem, de az is élvezetes, hogy ezt tényleg végig is vigyem minimális veszteséggel. Valami olyasmi lehet ez, amivel tipikusan az USA-nak igazából is szembe kell nézni, vagyis hiába a döntő erőfölény, a teljes hadszíntért uralni veszteség nélkül igen nehéz. Precíz légicsapások (A10, A/F22,MIG), close air support (commanche), commando style raid (csapatszállító+sniper+ranger) a kívánatos út:) Élvezetes dolog így kijátszani a helyzeteket, mintha tényleg minden egység életéért felelősséggel tartoznánk...



#54 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 15. 14:22

Majdnem egyet ertek veled. A gep szerintem nem annyira kemeny ellenfel. Egyszeruen a bazis 1-2-3 bejaratat jol bevedem. Amikor mar tamad akkor tudom honnan jon majd a nagyobb csapas igy azt a pontot tovabb erositem. Altalaban 5-6 legvedelem, ket szelre mesterloves, hatul biztos ami biztos nehany tank. Na meg folote koroz par raptor, es masodperceken belul akkar 3-4 helikopter is megerkezik ha kell. Bejonni soha nem tudnak. A szuper fegyver felepiteset is meg kell akadalyozni. 1 ellenfelnel egy ramboval gyerekjatek megakadalyozni. 2-3 brutalnal mar azert nem art ha neked is van 2-3 szuperfegyvered. Vagy helyettuk nehany bombazo de az mar csak akkor ha gazdag vagyok mert koltseges mulatsag mindig felaldozni 3-4 olyat... De en lazan vertem 3 brutalt. USA-nal nem art bekoltozni egy masik helyre is hat ha nem sikerul megakadalyozni a szuperfegyvert. En szinte tokeletesen be tudok vedekezni a gep ellen. Csak az a baj, hogy ezzel neten szart sem erekKép
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#55 Felhasználó inaktív   Weres 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 15. 14:38

A gép a legnehezebb fokozaton is ultrabuta sztem. Ugyanugy egy helyen küldi csak az egységeit, és hiába a nagy tulerö, egy jol felépitett védelmen egyik sem jön át. (Pláne ugy, hogy libasorban küldi öket...) Az szuperfegyvertöl meg nem érdemes parázni, mivel egyet épit belöle mindössze, és addira én már a hatodik atomomat huzom fel serényen. (Kina rulez :Đ) Két brutálnál ugyanez a helyzet, semennyivel nem nehezebb, csak épp annyival hogy két szuperfegyverre kell odafigyelned. Három már egy kicsit huzosabb, de azt is meg lehet oldani. Mondjuk kicsit oda kell figyelni, mivel immáron három atomra/scudra/particularra kell koncentrálni. Summa summarum, a generalsban az AI minden, csak nem taktikus, ahogy azt elvárnánk ugye egy stratégiai gammában. (Ezért kell humanoidok arcát elgyepálni helyette :-D) Csak gyakorlásra valo. Egyébként lehet töle tanulni is. Én az épitkezés sorrendjét töle lestem el, aztán az elsö pár egység legyártását is primán szemlélteti. Onnan már nektek kell felépiteni a saját elgondolásotokat... Egyébként ha már a gépröl van szo, ellene az általam használt védelem a következö: (függetlenül az ellenfél kilététöl) bunker hegyek, mindegyikben öt-öt rakétás, ezek között izlésesen elhelyezve gattlingok (gyalogosok, és ami a legfontosabb, hidden egységek ellen. Utálom ha bejut a Lotus. Vagy ahogy én nevezem, "a k**va") Ezek mögött pedig atomágyuk osztják az észt. garantáltan egy darab ember nem jut át. Az AI ráadásul annyira ostoba, hogy nem is kell tul sok bunkert felhuznom, és megtöltenem emberrel, mert böven elég kettö. Ha mellette egy egész alföldnyi üres terület van, ö akkor is azt fogja megtámadni, az istennek sem kerülné meg. Persze ez csak számitogép ellen müködik, ember ellen meg kell spékelni némi felderitéssel, mivel egy valamirevalo ellenfél ügyesen kombinálja az egységeit. Erre használom a Lotust, mivel az enemy nem látja, és a bázisom közelében nyugodtan használhatom fogyoeszközként. Csak egy kattintás és rögtön ott terem a következö. Ha látom hogy valami készülödik, már küldöm is a migeket. Arabok ellen annyi a teendö hogy a legközelebbi lukat ki kell bombázni, és máris lassitottam a támadásban. Felderitésre pedig a kiskatonák is kiváloan bevethetök. Olcsok, és sokan vannak. :DAmit te irtál védelemre az amikkal, az szerintem is jol alkalmazhato, csak ezzel az a gond hogy mire snipered van, az ellen minimum négy scudlauncherrel jelenik meg a bázisod alatt, és nem rest megspékelni légvédelmi kocsikkal... Ergo a repcsiknek löttek. Azt meg nem lehet azért annyira fosni, ugyanis a pénz az ur ebben a játékban. Abbol meg nincs valami sok. Az amcsik pedig nemigen vehetik fel a versenyt az arabok olcso, és gyorsan elékszithetö egységeivel szemben.

#56 Felhasználó inaktív   Weres 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 15. 14:39

szerintem az egész ott döl el hogy ki mennyire használja a billentyüzetét gamma közben...

#57 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 15. 23:48

Amig nincs mesterlovesz addig en helikoptereket alkalmazok. Sok mulik a billentyun, ez igaz de azert egy kis szerencse is kell...
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#58 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 17. 16:45

A kiegeszito ugyan csak szeptember vege fele erkezik DE kapunk 1 demot elotte! Pontosan 08.20.-an kajuk meg! Alig birom kivarni ezt a kicsi idotKép
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#59 Felhasználó inaktív   Weres 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 17. 18:49

hurrá.

#60 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 17. 21:07

Latom neked is gondot fog okozni, hogy hogyan bird ki ezt a maradek 3 napot. Kép

Emlekszem meg regen amikor nagyon de nagy beragtal ramKép Most ugrott beKép


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó