HWSW Informatikai Kerekasztal: AMD vs. Intel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (22 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

AMD vs. Intel

#1 Felhasználó inaktív   Zpepe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 14:49

AMD a király. Az intel egy sz..r.
A Gamekapocs legyen veletek.

#2 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 02. 15:25

pontosan egyetértek veledKép

#3 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 16:12

Ha sz*r, akkor tervezz jobbat! Korrektebb lenne azt mondani, hogy az Intel processzorok a tudásukhoz képes túl vannak árazva. Ezt pedig azért tehetik meg, mert a márkanév mégis eladja ezeket a processzorokat. A P4 alapú Celeron meg messze nem teljesít annyit, mint egy Athlon XP. Összefoglalva az Athlon processzorok a magyar állapotoknak jobban megfelelnek, és nincsen semmi hátrányuk az Intel processzorokkal szemben (ugyanolyan gyors, megbízható).
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#4 Felhasználó inaktív   Zpepe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 18:15

Ha sz*r, akkor tervezz jobbat! Korrektebb lenne azt mondani, hogy az Intel processzorok a tudásukhoz képes túl vannak árazva. Ezt pedig azért tehetik meg, mert a márkanév mégis eladja ezeket a processzorokat. A P4 alapú Celeron meg messze nem teljesít annyit, mint egy Athlon XP. Összefoglalva az Athlon processzorok a magyar állapotoknak jobban megfelelnek, és nincsen semmi hátrányuk az Intel processzorokkal szemben (ugyanolyan gyors, megbízható).
Elnézést, hogy ilyen dúrván fejeztem ki magam. :Đ
A Gamekapocs legyen veletek.

#5 Felhasználó inaktív   Arwald 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 20:56

AMD vagy Intel az attól függ, hogy mire akarja használni valaki a gépét. Az Intel a nagyobb memória-sávszélesség miatt elsósorban a grafika-videó vonalat kihasználó-igénylő rétegnek optimális választás, akik modjuk realtime-ban kódolnak videót, mert ott erre tényleg szükség van. Az AMD ezzel szemben egy fokkal jobban tejesít játékokban, ráadásul mivel olcsóbb is ezért jobban megéri ebben a szegmensben.

#6 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 21:07

Pontosan!!Ár/teljesítmény miatt egyértelmű,hogy AMD párti vagyok!!!!
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#7 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 03. 02:57

Ez van most. (Bar p4-et hasznalok)

Regebben mikor az amd kompatibilis volt onmagaval aztan annyi akkor senki nem szerette. Szerencsere sikerult felzarkozniuk es meg elorebb is jutniuk azzota. Remelem ez a verseny megmarad hisz ennek az egyetlen nyeresei csak mi lehetunk felhasznalok. Ha csak 1 uralkodna tok mindegy melyik akkor az szabna az arakat es nem hiszem, hogy ha lenne ra lehetosege akkor nem kerne el 3X annyit barmelyik is lenne az.

A jovo meg valtozo dolog... ki tudja mi lesz.

Az meg tenyleg durva kifejezes, hogy szar. :Đ Hidd el sok ceg intelt hasznal es nem amd-t. MIert? tok 1x nekik anno bevalt es az intel ad nekik annyi kedvezmenyt, hogy mar ne erje meg atalni amd-re... Bar nem tudom, hogy hogyan mennek ezek a dolgok. (ha tudnam akkor nem itt irkalnek hanem mondjuk a fel forummal hawaira mennek szalonnat sutni....)


Have a good byte!!!

#8 Felhasználó inaktív   RolEnd 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 03. 09:16

Szerintem felesleges a másikat szidni azért, mert neki Intel procija van és ezért ő a kö***g. Ahogy az előzőekben írtátok, az AMD valóban felzárkózótt, sőt egy - két tesztben még jobban is teljesített, de ettől függetlenül még mindíg az Intelé a piac nagyobbik része. Nekem AMD-m van, előtte Intel volt. A különbség? Az AMD olcsóbb, de ettől se jobb, se rosszabb. És az Intel is ott van azon a bizonyos TOPon. Szerintem csak a pénztárca vastagsága határozza meg, hogy ki milyen procit vesz. Meg persze az, hogy melyik gyártó a favorit számára.
Why it feels more real when I dream than when I am awake?

#9 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 03. 16:31

Lord Mixxx írta:Hidd el sok ceg intelt hasznal es nem amd-t. MIert? tok 1x nekik anno bevalt es az intel ad nekik annyi kedvezmenyt, hogy mar ne erje meg atalni amd-re... Bar nem tudom, hogy hogyan mennek ezek a dolgok.

Nekem egyszer-kétszer volt szerencsém látni, hogy hogyan megy egyes cégeknél a hardware-beszerzés. Röviden: karasztrofális. A főnökök nem értenek hozzá, ennek ellenére nem szokták megfogadni a szakértőik tanácsát, mert szeretik éreztetni, hogy ők mondják meg mi legyen. Nem személyes élmény, egyik kollégám mesélte, hogy korábbi munkahelyén előfordult olyan, hogy a titkárnő gépe volt a legerősebb (persze a főnökét leszámítva), mert csak egy gép fejlesztésére volt anyagi fedezet, a fejlesztői gépek meg egy generációval korábbiak maradtak. Azt viszont személyesen tapasztaltam meg, amikor egy másik cég valami ismerőstől rendelt meg kb. 10 gépet. A papíron 1.8 GHz-es P4-esek szerepeltek (akkoriban az az egyik legdrágább processzor volt). Amikor megjöttek, akkor szétszereltük a gépeket, megnéztük, hogy mi van bennük (nem is az ellenőrzés miatt, hanem azért mert a 6 fejlesztői gépből 4 nem működött), és azt láttuk, hogy Athlon XP volt beszerelve (gondolom a szállító cég meg valaki belsőssel megfelezte az árkülönbözetet).

Néha azért a főnökök legalább megpróbálnak tapasztaltabban dönteni, de abból meg ilyenek sülnek ki: "Athlon? Sosem hallottam róla. Láttam Intel reklámot, ők az igaziak. Vegynük akkor Intel processzort. Mi? Hogy drágák? Akkor vegyük meg a legolcsóbb Intel processzort". Igy jutnak a cégek a "kiváló" P4 alapú Celeronokhoz (ugye erről nem kell többet mondanom?).

A cégek egy másik csoportja (a legnagyobbak, pl. Westel) pedig általában megbízható PC-szállítótól vásárol (CompaQ, Dell, HP, IBM). Ezek a cégek pedig aszerint szerelik össze a gépeket, hogy a megrendelő milyen célra kéri, illetve a beszállítóktól mit hogyan tud beszerezni. Meg persze minden bizonnyal a lobbizásnak is nagy szerepe van, mert egy Dell évente elad sokszázezer gépet, ez pedig nagy mennyiségű processzor biztos értékesítését jelenti. Sajnos ezek a nagy gyártók ha árulnak is AMD alapú gépet, akkor általában nagyon ócska körítésben teszik (alaplap, videokártya a minimum, mondjuk TNT2), így a vásárlóikban az csapódik le, hogy az AMD a gagyi kategória. Ez egy olyan ördögi kör, amiből nehéz szabadulni.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#10 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 03. 22:03

Amit leírtál az igen érdekes!Hisz ha ebbe belegondolok,akkor a nagy cégeknél felesleges pénzkidobás az egész!Vesznek vmit méreg drágáért,ami közben semmit sem ér!LOL!

Az is fura,hogy a mai világban a főnöknek fingja sincs,hogy mi a csúcs és mi az ami az ő és a cég céljaira kell!Vagyis milyen dolog az,hogy a főnöknek a legjobb(és lehet hogy használni se tudja),a melósnak meg egy középkategóriás vmi.Persze ő meg éjjel-nappal azzal dolgozik és akkor még elvárják tőle,hogy jól teljesítsen!

Nekem jelenleg Intelem van(Cel700),de amint gépet fejlesztek AMD-t veszek!

Hogy miért???Mert egy AMD XP 2400+ csak 20 ezer HUF ezzel szemben egy P4 2 Ghz meg 40 ezernél kezdődik!És ez az AMD simán hozza azt,amit a P4 2Ghz.

Amire meg én használom a gépet,arra bőven elég ez az AMD.


...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#11 Felhasználó inaktív   Necryp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 04. 00:05

Személyem is AMD pártoló (magyar pénztárca ugye...), 1etlen gondom vele, hogy olyan meleg van a szobámban néha alig lehet megmaradni.



#12 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 04. 04:24

Meg tegyuk hozza a veletlen szeru lehetosegeket is. Nekem P4-esem van es csak azert mert volt lehetosegem nagyon jo aron becserelni. Ha nem lett volna akkor nem hinnem, hogy az lenne...

Fonokseg: kissebb cegeknek tobbnyire igy van de egy bizonyos letszam/cegmeret felett mar nem. Nem hiszem, hogy ugyanugy all hozza a geppark fejleszteshez a matav mint a sarki zoldseges.
Dell pl. intelt nyomat 99%-ban. Tavaly sikeresen bekerultem a szervizeseik koze es 1 evet nekik dolgoztam es az egesz ido alatt 0 azaz nulla amd-t lattam. De ugyanez igaz linuxra is... sehol senki nem hasznalja egyiket sem. Gondolom media/marketing/tokomtugya miert van ez igy.

Vannak dolgok amikben intel kemenyebb es vannak amiben az amd es az eg kek a fu zold a nok meg titkoloznak....


Have a good byte!!!

#13 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 04. 14:53

Látod Lord!Ha neked sincs ez a lehetőség,akkor neked se lenne ma P4-d!

Ha megtehetném én is azt vennék,mert azért egy P4 az P4!De az előtted hozzászóló jól írta:"magyar pénztárca"

De úgy gondolom azért az az AMD is AMD,igaz az AMD-nek kell egy ütősebb hűtő!


...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#14 Felhasználó inaktív   dJ KiXasS 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 04. 17:15

Én azért jobban bízom az Intel procikban. Több mint 3 éve van már egy Coppermine 650-es P3-am és idáig csak jót momdhatok róla. Igaz én főleg grafikai és számításigényes alkalmazásokat használok, játszani ritkán szoktam. Ezért gondolkodom továbbra is az Intel márkanévben. A pénz részéről meg annyit: inkább várok még 1-2 hónapot, gyűjtök és megveszem a P4-et. És nem gagyi Celeront...



#15 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 08:55

norti:igen lehet,hogy te gyűjtesz még 1-2 hónapig és veszel egy P4-t,de vkinek arra az AMD-re is sokáig kell gyűjtenie.
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#16 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 14:29

AMD: olcsó kategóriábn kiváló, egy 1700+ pl. nagyon megfelel otthonra (a "B" kategóriásból természetesen), és kis szerencsével felhúzható a 2500-2600+ szintjére... persze lehetőleg vízhűtéssel. Aki nem szeret tuningolni, az inkább vegyen egy 2000-2200+ot, és azzal már jobban boldogul. A P4 előnye 3ghz fölött mutatkozik meg, mivel a 3,06ghz-snél vezetették a HyperThreading technológiát, amivel elég szépen ráver a legerősebb Bartonra is.

Másik kategória a 64 bites processzorok területe, ahol a jelenlegi processzorok az Intel Itanium (1 és 2), valamint az AMD Opteron... valamint téren nemsokára megjelenik az Athlon 64 is... tény, hogy az Itanium jól sikerült, viszont túlságosan elüt a megszokott x86 architechtúrától, ráadást a 32 bites emulációja enyhén szólva rosszul jött össze. Mindenesetre el kell ismerni, a jövőbe mutató processzor. Az Opteron ezzel szemben "földhözragadtabb" processzor, mert nem rugaszkodott el annyire, de a 32 bites emuláció is tökéletes rajta... Persze tény, hogy a 64 bites egyelőre nem otthoni plattform, bár pl. nekem is nagy valószínüséggel következő processzorom Athlon 64 lesz...

Továbbá meg kéne említeni a VIA procikat... Emlékezetem szerint 1Ghz-s (vagy 1,2-es) a legjobb kivitel, de gyakorlatilag sebességben jó ha a 400as celeronnak megfelel. Előnye, hogy nem igényel aktív hűtést, így pl. éjszakai letöltésre alkalmas.

És még 1 dolgot kell hozzátenni: egy gép sebessége nem csak a processzoron múlik, hanem a többi HW-n is. Egy mai 1,5 ghz körüli átlagos gépbe ugyanis a 333-as DDR-ből 512 mega erősen ajánlott... És annyira bírom azokat a teszteket, amikor az egyik gépben egy penti van SD rammal, a másikban AMD ddr-el, és mondják mennyivel jobb az AMD... szóval no comment, nem csak a processzor minden.


Mental Static  - blog minden hülyeségről

#17 Felhasználó inaktív   dJ KiXasS 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 19:52

Ha megnézed az árakat, az azonos teljesítményű kategóriákban az intel procik pár ezerrel drágábbak csak az amdnél (vagy p4 celeron/thunderbird párosításnál néha még a celeron nyer). Arról meg nem én tehetek, hogy egy Celeronnal vagy Duronnal nem tudok Photoshopot használni, mert órákat kell várni egy effektre. A Barton és a 800MHz-es P4-esek meg közel 1 árban vannak. És itt már tényleg nem az árkülönbség a legfontosabb (az ár az persze fontos), hanem, hogy mondjuk mennyire lesz stabil a 70 eFt-os proci egy alap hűtővel (és nem sugárhajtómű zajú ventivel) és milyen nyers ereje van.

És hangsúlyozom: ez csak a munkára érvényes! Tehát aki játszani akar, az ne hallgasson rám Kép



#18 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 23:05

De ha az ember vesz egy P4-t,akkor nem egy gagyi Celeront fog venni,nemigaz????

Nekem egy AMD P 2400+ bőven megfelelne...és egész jó árban van!


...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#19 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 23:10

Hááát... tudod itt az egyik üzletben voltam a szemtanuja a következönek:

vásárló: kérek egy pénégyest
eladó udvariasan: itt egy AMD Athlon konfig, itt egy Intel Celeron config...
vásárló: melyik a jobb?
eladó: az AMD
vásáló: és az pénégyes?
eladó: nem, de...
vásárló: akkor kérném a másikat...

Kb. ilyen hozzáállás van. Szegény vásárló az Intelt azonosította a P4-el, és az eladó (akivel egyébként jóba vagyok) mondta hogy azt akarta mondani, hogy de a celeron se pénégyes a valóságban, a pénégyes az drága... (persze miután a vevö elment, mert azzal nem lehetett beszélni). Tehát az egyik az ilyen hozzáállás a gond. Hogy hallja hogy a pénégy az jó... a másik a nem ért a számítástehnikához és rásózzák.

Tehát az a gond, hogy nagyon is sokan cerkát vesznek...


Mental Static  - blog minden hülyeségről

#20 Felhasználó inaktív   Necryp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 00:40

Akkor inkább már 2500+, +pár ezrest megér sztem 333fsb meg 512 cache.

Téma megosztása:


  • (22 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó