HWSW Informatikai Kerekasztal: AMD vs. Intel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (22 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

AMD vs. Intel

#41 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 21:43

Én is eljutottam erre a felismerésre, és eldöntöttem, hogy nem fogok túlsokat fejleszteni. Majd egy A64-et veszek ha az ára elfogadható lesz, mert az tényleg újítás. Addig max a mostani 1700+ Palomat bővítem... és ezen a gépen is legtöbbször az öcsém játszik, nekem arra amit csinálok a 633 Coppermine is megteszi (főleg hogy 133-as FSB-vel hajtom "kicsit" tuningolva 512MB 133SD-vel, ebbe meg van 256 333-as DDR... azé érezhetően gyorsabb a win xp azon a cerkán!). Szóval ez a "gépfejlesztés-roham" részemről már leállt, főleg hogy mostanában nem is játszok túlsokat. Addig, amíg az általam használt dolgok elmennek a gépemen fölösleges. Dehát az athlon64 kihagyhatatlan lesz :Đ)
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#42 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 07. 21:52

Hajsza, te nagyon ott vagy, öröm olvasni, miattad néztem utána pár dolognak az ATI-NVIDIA témában is. Szerintem is tök érdekes, hogy egy botrányosan olcsó, 10 ropi alatti morgan magos duron teljesen kielégíti az általad is említett, tipikus otthoni, irodai feladatokat. Ha kibővítjük még a divx-ek legjobb minőségű lejátszásával is (amire azért 500Mhz kevés lehet), akkor már csak a játékok maradnak ki (nyilván professzionális képszerkesztésre, tervezésre stb. úgysem használná egy átlagos felhasználó). Merthogy lehet, hogy tíz másodpercel tovább tart az MP3 tömörítés, 1 másodpercel lasabban bootol a Windows, de átlép egy bizonyos szintet, ami alatt alig van értelme a gépnek, fölötte meg szinte mindenre jó. És azért egy 1Ghz+ duron plusz bármilyen 20 rugós videókártya szinte minden játékot élvezhetően futttat, de legalábbis sok öröm lehet már benne... De azért már alig várom, hogy lecserélhessem egyébként szeretett 1700+omat, egyszerűen a sok hír, meg a fejlettebb technológia vonzása miatt hamarabb kell váltani, mint szükség lenne rá. Mint ahogy a nők veszik a piperéket, amikre nincs is szükségük, és különben is van már nekik:) Persze a tényleges váltásban sikeresen megakadályoz a zsé hiánya, de akkor meg marad a frusztráltság:)

#43 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 17:07

Köszi Koala a jó véleményt.

Egyébként elolvastam a vásárlási tanácsadódat. Néhány javaslat, amit talán érdemes lenne beletenni:
1. A tápegységek minden árkategóriában fontosak. Egy 300 Wattos DTK táp 7000 ft bruttó, ami ugyan a kispénzűeknek nem olcsó mulatság, de még mindig jobb, mint ha megveszik a legolcsóbb házat egy nagyon gagyi táppal, ami azután felrobban és többnyire magával viszi az alaplapot+procit+memóriát (sokszor még több mindent). Erről többet lehet megtudni itt.
2. Főleg kispénzűeknél fontos az, hogy egy későbbi bővítésnél minél több alkatrészt meg tudjanak tartani. Ezért pl. az SDRAM-ot mindenféleképpen el kell vetni, mert az legközelebb már nem lesz használható. Sajnos az Intel saját anyagi érdekei miatt évente bevezet valami olyan újdonságot a processzoraiba, ami miatt a korábbi alaplap kidobható (új tokozás, hyperthreading, amit egy csomó korábbi chipset nem támogat, sőt a P4 esetében még a tápból is újat kellett venni). A jövő tavasszal debütáló Prescott-ok (a félreértés elkerülése végett: az idén megjelenők még nem) megint új foglalatot igényelnek. Most az AMD is nagy váltás előtt áll, ezért a korábbi alaplapok itt sem maradnak használhatóak, ezért javasolt a kivárás, ha van rá lehetőség.
3. Lehet, hogy ez nem megoldható, mert jogi bonyodalmakat okoz, de ha lehetséges, akkor ki kellene emelni, hogy a P4 magos Celeronok messze kerülendők a gyatra teljesítményük miatt.
4. Hasonlóképpen kerülendők a 64 bites memóriabusszal ellátott GeForce FX 5200-as kártyák, mert sebességük a béka feneke (alias GeForce MX 440) alatt tartózkodik. Hasonló okból nem szabad venni Radeon 9200 SE változatot (az SE fontos, az jelzi a 64 bites buszt). Én a helyedben használt GeForce 3-asokat illetve Radeon 8500, 8500LE, 9100, 9000Pro ajánlanék.

És egy kiigazítás: ha magyartanár lennék, akkor hiányjelet tettem volna a 6. oldal tetején a '100 Hz-es darab' mellé. Mert egy monitor egy adott felbontást tud 100 Hz-en. Nem mindegy, hogy melyiket. Gondolom az 1024x768-ra gondoltál, de ezt ki is kell írni. Monitoroknál egyébként mindig érdemes megemlíteni a monitor sávszélességét (pl. 160MHz), a vízszintes eltérítés frekvenciáját (jó minőségű 19"-os monitoroknál pl. tipikusan 96 kHz szokott lenni vagy annál jobb), a képponttávolságot (pl. 0.24 mm) és a maximális felbontást. Sokszor jó még, ha látható az is, hogy az adott monitor képcsöve milyen típusú (apertúrarácsos, résmaszkos stb.) Ezek általában a gyártó oldalán fel vannak tüntetve, ezért nem nagy varázslat megszerezni ezeket az adatokat.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#44 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 09. 23:12

Köszönöm a tanácsokat! Pontosan ezt szerettem volna, hogy akik tudnak érdemben hozzászólni, mert képzettek, vagy csak konkrét tapasztalatuk van, azok jelezzenek, és én igyekszem azt beleültetni. Végül is csak egy játékos vagyok, akit ugyan nagyon érdekel mindez, de nem adatott meg, hogy tanuljam, és így csak egy érdeklődő laikus vagyok. Viszont azt gondolom, tényleg van értelme még az ilyen egyszerű guide-nak is. Ha ti kiegészítitek, egyész használható lesz.

Most hétvégén volt egy frankó vásárlós élményem. Apunak megkrepált a munkagépe (PIII500), és sürgősen kellet venni új alkatrészeket:) Teljes hatáskört kaptam, azt hiszem jól is sikerült. MSI nforce2 lett az alap, 2600+ a CPU (szerinem túlzás, de fater kicsit megalomán:), 2x512 DDR, 360W Cheeftech, Spire Whisper Rock IV hűtő. Manuálisan szabályozható házventi. Az egész csendes, gyors, kár, hogy rajtunk kívül álló okok miatt sokat szívtunk (számtalan orvosi softwarehez nem jár semmi termék támogatás, nem kompatibilisek XP-vel, marad a 98, nem adják oda a telepítőkészletet...) A legfontosabb munkaprogi a hardware összedobása után, Win98 ráfrissítés után mégse működöt, (pedig szokott), valami csak felülíródott. A progi több száz rugóba került, havi díja van, de persze telepítő készlet nuku, "hajlandóak" kijönni, és két perc alatt feldobni újra, mondjuk két óra munkadíjért, plusz 30 rugó kiszálási díj:( OTP dettó ugynaz, frissítés után ügyfélterminál krepál, telepítő nincs, kijönni vagyonokért:) Pedig a szerelés frankó volt, Whisper Rock IV-et lehet, magamnak is veszek egyszer (pláne, hogy szinte ingyé van:) Az, hogy nem pörögnek a cikkek az rovatban,nem csak azért van, mert lusta dög vagyok (bár ez vitathatatlan), hanem mert kicsit sok a dolog a GK-n, és nem érnek mindig rá engem pátyolgatni a szerkesztők:) Másik érdekes élményem szinén most, hogy szűz XP-t raktam fater hobbi gépére, (ráadásul próbaként először NT fájlrendszerrel), élmény volt nézni, hogy mennivel gyorsabb jobb lett minden:) Kár, hogy idővel óhatatlanul összegányolódik minden...



#45 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 00:13

1. Milyen DDR-t vettél bele? Ha jólsejtem 400asat mert ilyen gépbe már az ajánlott, vagy max 333as..

2. Ugye odafigyeltél rá összeszereléskor, hogy megfelelő foglalatokba tedd, így Dual módba működjenek (sebesség miatt... nem téged nézlek egyébként hozzá nem értőnek, de a biztonság kedvéért ezt a 2 kérdést mindig felteszem, sokan elfelejtik... és ez utóbbi még orvosolható)

3. Igen, NTFS fájlrendszerrel elég gyors... a Win összekuszálódást hozzáértők meg meg tudják akadályozni, cask megfelelően karban kell tartani, meg oda kell figyelni rá mit teszünk fel.


Mental Static  - blog minden hülyeségről

#46 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 02:03

en mindig inteles voltam, de mikor nyar elejen uj procit es alaplapot kellett venni, hogy frissitsem a gepet, akkor az amd mellett dontottem.
megpedig azert, mert olcsobb, mint az intel es talan meg gyorsabb is.
egy ecs k7 lapot vettem(sis csippes) es hozza egy 2500+ bartont.
eleg jo, szepen muzsikal a 800as cerkahoz kepest. :Đ
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#47 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 09:56

A 2500as barton nem talán, hanem biztos gyorsabb mint a 2,5ghz-s P4, főleg a cerkánál. Márpedig a 2500+ nincs 2,5ghz-s :Đ Jó, persze ez nem teljesen biztos, mert pl. a memóriádat nem írtad le, ami eléggé befolyásolja a sebességet...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#48 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 10. 20:07

Mivel azonnal kellett, (hétfőn már dolgozni kell rajta), kénytelenek voltunk DDR333-at venni, merthogy csak az volt (Samsung), bár ez nem gond itt, mert ugye húzás szóba sem jön, proci is 333-on megy, aszinkront nem akartam. Persze duálba raktam. Végül is működött. Először azt hittem, minden elsőre tökéletes, csak éppen Win98-at kell újra dobni (kb 10 perc:). Aztán a zsír új win tetű lassan bootol... Eszembe jutott, hogy állítólag hálózati protokolok, vagy egyéb nem jól konfigurált hálós cuccok csinálhatnak ilyet, hát letiltottam a hálókártyát (egyébként is ezt tettem volna, nincs rá szükség a munkához). Ezután úgy bootol mint az állat:) Remélem tényleg jó is lesz... Az NTFS-ről azt halottam, sokkal biztonságosabb, meg ilyenek, de visszafogja a HDD sebességét. Szerencsére ez már mai gépeken nem jelenti azt, hogy lassú lenne, úgy tűnik. A munkagép win98 rátelepítése eddig nem okozott sose gondot a munka progiban. Szerelő telefonba azt mondja, hogy biztos valami felülírt valamit, amire támaszkodott a progi. Ezek szerint a meghjató frissítések során:( Elég kellemetlen. érdekes, az összes program nem zavartatta magát... Valami visulal fox pro-ban írták, vagy mi, ezek szerint ez nem egy elterjedt dolog...

Másik érdekes hiba, hogy apu másik gépén a TFT néha azt játsza, hogy elmegy a kép, és csak egy aprómintás, színes, négyzetrácsos minta látszik, ami kicsit változik is. Nem reagál semmire, winxp-t csak reset hozza vissza. Random módon jön elő, reset után jó... Ezt még nem ismerem, valaki látott már ilyet? TFT, DVI kábel, VGA hiba? Software? Érdekes...



#49 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 11. 00:35

512 ddr333
tenyleg lemaradt, bocs, azt hittem nem fontos. Kép
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#50 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 11. 10:50

Akkor most jön a köv kérdés, hogy milyen ECS K7? Mivel most körülnéztem, és a gyártó oldalán sincs sima ilyen, csak rengeteg fajtája...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#51 Felhasználó inaktív   Stoki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 08. 13:38

Sziasztok, én igazából nem tenném le a voksomat semelyik gyártó mellett. én most váltottam Intelről AMD re . nem bántam meg de az intellel sem volt sohasem semmi bajom, csak már öreg volt a jó kis 850-esem. Amúgy eladtam, és olyan helyen van ahol látom azóta is vidáman csiripel. Most egy 2500+ os Barcit vettem Abit Nf7-s alaplapba, 2x256 ddr400-al. Nem csalódtam, nagyon megy. Mivel volt itt szó róla hogy számítási feladatok, hát én kérem vágok vele. Nem éppen lassú. Igaz nincs még meg itthon a Matrox RTX100-as kártyám bele, így win media formátumot tudok előállítani, de azért megy. Van még 3d animáció is az is klassz. Én mondjuk nem értek ilyen mélyen hozzá mint egyesek, csak felhasználói szinten én is úgy gondolom hogy ebben ez a jobb abban meg az. Mindenesetre ezt a konfigot tudom ajánlani mindenkinek. Mert stabil. Nem álltam meg és kicsit meghúztam, most 2100 Mhz valós órajelen megy. És gyári AMD rézmagos hűtővel ha nagyon túráztatom felmegy a hőmérséklet majdnem 50 fokra, Az 50 et még nem láttam. Szóval nem melegszik nagyon. Legalábbis sztem ez elég korrekt. Feszkó is jó, 1.65, 1.66 on megy. Én nagyon meg vagyok elégedve vele. De akinek intel kell az azt vegyen, mert annak is megvannak a jó dolgai. Csakhát télleg kicsit drágácska a szentem.
Abit Nf7S, Amd athlon XP 2500+ Barton 1833@2100Mhz(10,5*200) ,2x256 ddr 400mhz, PowerColor 9800pro,Maxtor 80Gb 7200,Maxtor 40Gb 7200.

#52 Felhasználó inaktív   Deathunter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 17. 09:38

Csak 3 betűt szeretnék leírni: A M D
Stay with in the Family!

#53 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 17. 13:43

ilyen van nekem: http://www.ecs.com.t...?product_id=267
csak az a gondom, vele, hogy nincs rajta com2! Kép
az pedig kellene az alaplapi infrahoz.

::// kukac7

sör, bor, pálinka csússzon le a torkodba!


"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#54 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 02. 16:37

Én AMD-re szavazok, bár tény hogy melegszik, de sztem ár/teljesítmény arányban jobb.

#55 Felhasználó inaktív   Deathunter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 10. 07:50

Nem kell húzni, és akkor nem melegszik...
Stay with in the Family!

#56 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 10. 13:31

Érdekes ez az egész proci mizéria. Szerintem olyan mind1 milyen a procid. Én nem elég sok alaplapot, procit kipróbáltam már. A mindennapi haszálat során semmi különbség nincs a kettő között, még játékok terén sem. Minél nagyobb az órajeled, jobb a VGA-d, nagyob a RAM-od mennyisége annál jobban futnak a gammáid. Nekem a céges laptopomban (ASUS) 1600+ AMD van az otthoni gépemben 1.6 PIV a játékokat kivéve (a laptop video fostalicska) semmi külömbség nincs a két rendszer között. Atomstabil mindkettő, minden fut rajta és pont. Egyébként meg minden a pénztárcádtól függ. Akinek van pénze az vehet Intelt, akinek nincs az meg AMD-t vesz.

P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#57 Felhasználó inaktív   Deathunter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 10. 16:59

Jó ezt mi is tudjuk Unseen. Itt az ár/teljesítményről van szó, és abban az AMD jobb , ennyi.
Stay with in the Family!

#58 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 12. 12:02

Nincs húzva, elég jó venti van rajta, és ha nem hűteném gőzerővel a házat, túlmelegedne! Ez AMD-nél alap... Viszont árban jobb, mint az Intel...

#59 Felhasználó inaktív   Deathunter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 13. 07:34

Nem tudom te hol és milyen procikat veszel, de nekem még sosem volt ilyen problémám. Még a nyári 40 fokos melegben sem melegedik soha fel, pedig nincs külön ház hűtésem...
Stay with in the Family!

#60 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 13. 15:04

CPU AMD Athlon XP 2000+ 1666MHz. Egy haveromnak 1800+-a van és nincs a házában csak táphűtő, és júliusban meghalt a gépe...

Téma megosztása:


  • (22 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó