HWSW Informatikai Kerekasztal: Half-Life 2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (32 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Half-Life 2

#21 Felhasználó inaktív   JackDaniels 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 213
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 23. 12:32

Háááááááát,nem semmi!!!!! Csak jönne már! Nehogy ezzel is az legyen,mint manapság egyre több ilyen súlyú gammával,hogy mindig csúszik,csúszik.Remélem ezzel nem lesz ilyen.
Sims?? Nem értem!!! Én szoktam sms-ezni de minek oda az "i" betű?????????

#22 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 23. 18:40

Megnézted? Hú, komolyan mondom engem a szarás kerülgetett...KépKép De komolyan, bazzeg mindent át lehet rendezni, mindent el lehet mozdítani a helyéről, minden falat ki lehet robbantani (mint a valóságban)... NAGYYON DÚÚÚÚRVA!!!!!!!!!KépKépKépKépKépKépKépKéphttps://forum.hwsw.h...default/013.gif
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#23 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 25. 23:58

Öőőőőőő, izé, meg naszóval. Valaki lejjebb összehaonlította a Halfilét a Hálóval.

Szerintem nem kéne... Merhogymármiért: Mindenki tudja az előnyeit a (Hal)filének. A Halo oldalán csak 1 dolog van, és az a játékélmény. De az aztán nagyonabszolúte. Ott vagy, ráadásul a leépült agyú haverokkal, és még be is szálltok egy tankba, ésatöbbi. Ez az ami miatt egy rakás embör szívesen játszik a föld kerekén egy két éves Flashpointtal. pölö.

És szerintem mindenki tud olyan példát mondani, hogy a hang is gagyi, a főszereplőt hívhatnánk Pixel Petinek is, mégis napokon (éveken) át milyen jól elszórakoztat minket a gamma.

De továbbra is mondom, nem érdemes összehasonlítani a két játékot.

Mindkettővel játszani kell! sokat!KépKépKép



#24 Felhasználó inaktív   Phantomas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 00:00

Hát ja ez se semmi, de engem mégis a karakterek különbözősége fogott meg. Minden karakternek (ha igaz) más arca lesz! Ez alapból nagyot dob a feelingen, de a mimikák engem a földhöz b@ztak. A szemmozgás és különböző érzelmek ilyen sokoldalú kifejezésmódja lehengerlő!

#25 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 00:11

Hát ja ez se semmi, de engem mégis a karakterek különbözősége fogott meg. Minden karakternek (ha igaz) más arca lesz! Ez alapból nagyot dob a feelingen, de a mimikák engem a földhöz b@ztak. A szemmozgás és különböző érzelmek ilyen sokoldalú kifejezésmódja lehengerlő!

Igaz, ez dob a fél ingen. Dehanemellenbendehát!

A játékélmény az több mint a fél ing. Szerintem. Vagy még nem voltál úgy játékkal, hogy jó is, mög szép is, csak egyszerűen nincs kedved vele játszani?

Vagy nálad a játékélmény=fél ing? Mert nálam egy kis arcmimika nem dob a játékélményen, csak negyed óra elismerő hümmögést eredményez. Aztán ha jó a játék, már úccse arra fox figyelni...



#26 Felhasználó inaktív   Phantomas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 15:17

Már hogyne figyelnék! Azért mégis sokkal szívesebben játszok egy ilyen játékkal, amiben az npc a szemembe néz, majd hirtelen a hátam mögé, látszik rajta a félelem, örül valaminek, bosszankodik stb. Nem tom akkor te mit tekintesz játékélménynek, de ha ezek a kis szépségek nem figyelnek az elvárásaid között, akkor játszál csak a doom1-el! Kép



#27 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 15:32

Már hogyne figyelnék! Azért mégis sokkal szívesebben játszok egy ilyen játékkal, amiben az npc a szemembe néz, majd hirtelen a hátam mögé, látszik rajta a félelem, örül valaminek, bosszankodik stb. Nem tom akkor te mit tekintesz játékélménynek, de ha ezek a kis szépségek nem figyelnek az elvárásaid között, akkor játszál csak a doom1-el! Kép


Pont te írtad, hogy a mimika is a játékélmény része, de nem minden. Ha a játék maga szar akkor nekem bármelyik karakter fintoroghat akkor sem fogok vele játszani. De ha egy nagyon jól megírt, tartalmas játékot találok, de abban nem fintorog a a fószer hát üsse kavics. Ráadásul ha tényleg kőkményen nyomod a gammát nem is fogsz azzal foglalkozni ki hogyan mimikál.Kép


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#28 Felhasználó inaktív   Phantomas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 16:25

Már ne is haragudj, de ilyet én nem írtam...Én azt írtam, hogy a tárgyak mozgatása se semmi, de engem ez a mimika-játék hengerelt le.És ez alatt nem a játékot, mint játékot, hanem a grafikai motort értettem, vagyis, hogy mire is képes valójában.

Amúgy meg természetesen nem ezen fog múlni, hogy valaki játszani fog e ezzel, vagy nem, de könyörgöm én ilyet 1 szóval sem mondtam! Itt előszeretettel szeretik kiforgatni a szavaimat! És nekem ne mondja már senki, hogy ez nem fog dobni a feelingen, ugyanis akkor a fejlesztők nem teték volna bele a játékba, és hát ők azért kicsit jobban értenek ezekhez a dolgokhoz.



#29 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 22:35

Na akkor nyomok egy Lock-definíciót, hátha mán innejtől értjük egymást félrefele.

A mimika a fél ing része, de csak része. A féling a játékélmény része, de nálam csak része. Persze az utóbbi kettő szoros kapcsolatban van, de nálam van egy bolhaf*sznyi külömbség.

A féling alatt azt értem, amit érzek, ha a játékra gondolok, a zélmény akkor gyün, amikor játszok vele. NÁLAM. Lehet hogy másnál más, ezért irtam le. Így tánmá értetitek. ugyi?

Naszóval. a mimika csak egy része és nálam nem meghatározó része a fílingnek. Olyan rész nálam, mint a grafika. A múlt hónapban is elővettem a Carmageddont, mert nagyon jó a játékélményem vele. Pedig a grafika hol van? Pixel hegyek, meg jó ha kihozom a 640*480-at. Mégis jó a játékélmény. A fíling is jó, mert jók az emlékeim a jó játékélmény miatt.

Szóljatok ha bonyolult voltam.Kép

Remélem a Halfilé 2-ről is eztet mondhatom elfele majd úgy 5 év múlva...Kép



#30 Felhasználó inaktív   Phantomas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 22:43

Értem. Nálam a feeling szó a játék közben megfigyelt pozitív hatású elemek összessége, ami "érzést" ad a játéknak, és én ezek közé sorolom a mimikát is.A játékélmény nálam lehet rossz is, a feeling pedig igazából NÁLAM csak jó lehet. A feeling viszont nálam pont az ellenkezője, vagyis az az élmény, ami játék közben elragad, de hangsúlyozom: pozitív hatásúan.A játékélmény pedig az ami nálad a feeling, vagyis a tapasztalatok összessége. Akkor valószínűleg ez lehetett félreértésünk oka.



#31 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 22:45

Jajés Phantomas!

Azt hogy a fejlesztők mit miért tesznek egy játékba, ne próbáld meg kitalálni. Nagyon egyszerű. A pénzért. A mai (főleg a jövő évi) gépek elbírják, és olyan yol hangzik ez a fícsör, hogy pár emberrel többet be lehet vele etetni. Mint ezek szerint téged. De nehogy ezt mostan itten sértegetésnek vedd, mert irgumburgum, csak úgy tűnik a leveledből (számomra), hogy erre a dologra például (te is) ráizgultál. Ennyi.

Ha öt százalékkal többen veszik meg a játékot ez miatt, az valakinek a zsebében pár százezer dolcsi. Vili? Az persze valószínű, hogy előbb-utóbb valaki ezt úgyis megcsinálná, de mivel ők az elsők, ezért hírdetik, meg ajnározzák magukat. Nálam nem hiszem, hogy 0,5%-nál többet fog ez nyomni a latban. De ténykérdés, hogy jól hangzik (sokaknak).

Majd még jönnek olyan programok, ahola falevelek esését valós időben fraktálokkal számolják, a levegő áramlatait és a falba csapódó lövedék hatását végeselemes modulok számítják kifele. Itt is az első fogja majd a mellét döngetni, pedig ez is szükségszerüen beleesik a játékok fejlődési útjába. Persze lehet hogy 245GHz-es gépeken, 2016-ban, és már nem monitoron nézzük, hanem becsatlakozunk, mint Neo bratyó a Mátrixban, de köthetjük a fogadást, hogy még megérjük. Már ha nem gázol el egy kamion előbb...



#32 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 22:48

Értem. Nálam a feeling szó a játék közben megfigyelt pozitív hatású elemek összessége, ami "érzést" ad a játéknak, és én ezek közé sorolom a mimikát is.A játékélmény nálam lehet rossz is, a feeling pedig igazából NÁLAM csak jó lehet. A feeling viszont nálam pont az ellenkezője, vagyis az az élmény, ami játék közben elragad, de hangsúlyozom: pozitív hatásúan.A játékélmény pedig az ami nálad a feeling, vagyis a tapasztalatok összessége. Akkor valószínűleg ez lehetett félreértésünk oka.


Na. Ezért írom mindig le a definícióimat, mert az emberek közötti viták 95%-ának az az alapja, hogy ugyanazon a szón tökteljesenmást értenek.

Az egyiknek flört, ha rákacsint egy idegen nőre, amásik meg röhög ezen, hiszen az a flört, ha jól megdugod.

Ilyenek vagyunk. Mármint: külömbözőek.

Örülök hogy értelmes módon kiderítettük a nézeteltérés eredetét. Uff. És On.Kép



#33 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 27. 16:04

Bocs Phantomas tényleg elbeszéltünk egymás mellett.


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#34 Felhasználó inaktív   Phantomas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 27. 23:23

Nos engem igazán nem a játékban betöltött szerepe hengerelt le, hanem a technikai megvalósítás. Természetesen nem ezért fogom megvenni a játékot, hanem mert half-life, és az előd annyira feldobott, hogy ezt is muszály kipróbálnom. Én csak azért említettem meg a mimikát is, mert azonkívül, hogy ebben a játékban lehet teljes mértékben elmozdítani, ill. felhasználni a tárgyakat itt van a teljes arcmozgás is.

Ya igen és írtad, hogy a pénzért teszik bele ezeket a dolgokat a játékba. Ez igaz, de ahhoz, hogy pénzt kapjanak a fejlesztők, először 1 jó játékot kell kreálni, ahhoz pedig alapkövetelmény a jó játékélmény. A jó játékélményhez, és a feelinghez is hozzájárul a mimika, vagyis valamilyen szinten nem csak a pénzért csinálják, de természetesen, mint mindennek az alapköve a pénz.

Én is örülök, hogy ilyen kultúrált módon le tuttuk rendezni ezt az "ostoba" nézeteltérésünket.Mint látom az új gamekapocs megmaradt régi színvonalában.



#35 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 28. 01:13

Gamekapocs rulez!

Színvonal rulez!

Phantomas rulez!Kép



#36 Felhasználó inaktív   Phantomas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 28. 10:58

Jaj kedves Lock ne légy ilyen nagylelkű!!!! De ha már itt tartunk:



#37 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 28. 11:55

& nbsp; &nb sp;   ; & nbsp; &nb sp;

P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#38 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 28. 13:40

Nemmondom, hogy értem az üzidet UnSeen, de szép lett, az biztos! :Đ

Egyébként meg csak annyit, hogy:

"...de Greg Comber, a Valve képviselője a következő súlyos kijelentést tette: "szoros lesz a dolog, mint a gatyamadzag, de a HL2-t szállítjuk szeptember 30-ra."

Nos, innentől kezdve végképp nem érdekel semmi, csak a HL2!!!! MInden más játék F8!


#39 Felhasználó inaktív   Zup 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 28. 13:46

Ez hivatalos infó?KépKépKép
Segíts a rendőrnek: verd össze magad! http://doom3.hardwired.hu http://ragames.atw.hu

#40 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 28. 20:07

Nemmondom, hogy értem az üzidet UnSeen, de szép lett, az biztos! :Đ

Egyébként meg csak annyit, hogy:

"...de Greg Comber, a Valve képviselője a következő súlyos kijelentést tette: "szoros lesz a dolog, mint a gatyamadzag, de a HL2-t szállítjuk szeptember 30-ra."

Nos, innentől kezdve végképp nem érdekel semmi, csak a HL2!!!! MInden más játék F8!


Téma megosztása:


  • (32 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó