HWSW Informatikai Kerekasztal: Doom ]I[ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (27 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Doom ]I[

#1 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 19:23

Talán ez minden idök legjobban várt FPS-e. Jópár éve készül, és most megint eltolták a megjelenést tavaszra... viszont talán elég kevesen vannak, akik ne játszottak volna az E3-ról kiszivárgott techdemoval, és ne látták volna a lélegzetelállító grafikát :Đ

Itt természetesen erröl a hatalmas játékról kéne beszélni, ami remélhetöleg hozni fogja az elsö két rész fantasztikus hangulatát. Mivel az ID-töl megszokott módon ez egy technológiai csúcs lesz lehetne itt beszélni arról hogy milyen technikákat is alkalmaz a doom (már amiket biztosra tudni), valamint magáról a játékról is, természetesen igény szerint :-D


Mental Static  - blog minden hülyeségről

#2 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 08:21

Szerintem a HL2 jobb lesz. Grafikailag egyszinten lesz mindket jatek. De a HL2-ben vannak kulso terek is. Meg szerintem jobb lesz. Meg meg akartam valamit csak elfelejtettem. Na majd ha eszembe jutKép
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#3 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 09:47

Szerintem a HL2 jobb lesz. Grafikailag egyszinten lesz mindket jatek. De a HL2-ben vannak kulso terek is. Meg szerintem jobb lesz. Meg meg akartam valamit csak elfelejtettem. Na majd ha eszembe jutKép
Grafikailag nem éppen. Azazhogy a Doom 3 árnyék-technológiáját :Đ) nem fogod látni a HL2-ben... a HL2 ugyanis a megszokott statikus árnyékokat alkalmazza majd ellenben a Doom dinamikusaival. Ne ért sélre, az emberek meg mozgó objektumok árnyéka a HL2-ben is dinamikus, de a többié statikus, ez egy ilyen megszokott hibrid megoldás. Ebből viszont az következik, hogy a Doomban pl. egy pályán mehetsz nappal is és éjjel is (szimplán kivesznek pár fényforrást), addig a HL2-ben ha esetleg lesz ilyen akkor a grafikusok végeztek dupla munkát, és külön elkészítették az éjszakai és nappali pályát is...Tehát bár nagyon hasonlít egymásra a két játék grafikailag fény-árnyék tekintetében a Doom lesz a király. Viszont annak meglesz az a hátránya, hogy közelröl szögletesek lesznek brenne a modellek (mivel a használt technológia hátránya a lassúsága, ezért lowpoly modellek lehetnek csak). Messziről viszont a gyönyörű textúrák miatt szépek lesznek, de ez nem változtat a tényen, hogy a HL2 & STALKER modelljei közelebbről szebbek lesznek.Egyébként asszem topicot tévesztettél, ez nem a HL2 vs. Doom 3 , ez a Doom ]I[ topic simán :-D
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#4 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 10:59

Nem bajKép De tenyleg topikot tevesztettem. Egyebkent a DOOM-ot en nem a kurva jo arnyek miatt varom. Az csak szamomra egy kis extra. Inkabb a parazas miatt. Nagyon reg volt mar jatek amiben felni lehetett. Szerintem a DOOM 3 biztosan paras lesz. Ha nem akkor nem is kellKép
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#5 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 11:03

Nem bajKép De tenyleg topikot tevesztettem. Egyebkent a DOOM-ot en nem a kurva jo arnyek miatt varom. Az csak szamomra egy kis extra. Inkabb a parazas miatt. Nagyon reg volt mar jatek amiben felni lehetett. Szerintem a DOOM 3 biztosan paras lesz. Ha nem akkor nem is kellKép
:-D A szép dinamikus árnyékok hozzátesznek a para hangulathoz :Đ Pl. azzal, hogy lehett hogy azt veszed észre, hogy a közeledben lévő szörny szétcsap egy lámpát és kialszik a fény :-D) Vagy valami hasonló dolgot, a lényeg, hogy nagyon segít rajta. Nameg az, hogy csak kevés polyt tud megjeleníteni segíti hogy ne agyatlan hentjátékká váljon, és a motort ne is lehessen arra felhasználni. Hiszen egyszerre 3-4 szörnynél többet nem nagyon fogunk látni, mert az átlag gép nem is képes túlzottan megjeleníteni :-D
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#6 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 11:13

Szerintem en valami tovabbfejlesztett Max Payne 1 atvezeto videoit helyetesito kepregenyt fogok latni a jatek helyet. Mert, hogy egy 1333-as geforce3 ti-vel es 256 ddr-el tobbre nem lesz kepes a gepem.

Amit mondtal az a szorny meg lampa esete felcsigazott. Lehet nem is lesz annyira rossze ez a jatek?Kép Egyebkent mi at uj megjelenesi datuma?


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#7 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 11:33

Szerintem en valami tovabbfejlesztett Max Payne 1 atvezeto videoit helyetesito kepregenyt fogok latni a jatek helyet. Mert, hogy egy 1333-as geforce3 ti-vel es 256 ddr-el tobbre nem lesz kepes a gepem.

Amit mondtal az a szorny meg lampa esete felcsigazott. Lehet nem is lesz annyira rossze ez a jatek?Kép Egyebkent mi at uj megjelenesi datuma?


Új megjelenési dátuma tavasz :)A szörny versus lámpa egy hírtelen példa volt, nem tudom lesz e benne ilyen, viszont az engineja képes rá, tehát valószínüleg lesz hasonló :)Nekem egy 1ghz-s cerkán r9000-el hozta a 24fps-t 640ben, most 1700+ palovan hozza a 30-at...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#8 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 12. 15:19

Én csak a procimat, meg a videókártyám "féltem", mert kiváncsi vagyok, milyen vason fut el "játszható" sebességel, úgy, hogy nem kell a minőséget lerontani... Szerintem minimum PIV 2.0, XP2200+ és legalább ATI9700Pro, GeF4 TI4600 kell majd mindehhez, na meg RAM dögivel.
P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#9 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 16. 03:18

van par uj kep a jatek multis reszerol.
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#10 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 16. 10:01

És ez az alpha release volt?????Mertha igen,akkor egész jól lesz optimalizálva a játék!!!!

Szerintem ahhoz,hogy tökéletesen fusson egy 1.6,1.8GHz-s proci kell majd neki na meg 512 DDR és egy Gef TI 4200 128MB-s vidikártya.Milyen jó,hogy még ilyenre se tellikKép,habár tavaszig még sok idő vanKép


...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#11 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 25. 09:37

Biza addíg is gyűjtöm a lét, mert az az amiből sosem elégKép


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#12 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 09. 29. 17:38

És ez az alpha release volt?????Mertha igen,akkor egész jól lesz optimalizálva a játék!!!!

Szerintem ahhoz,hogy tökéletesen fusson egy 1.6,1.8GHz-s proci kell majd neki na meg 512 DDR és egy Gef TI 4200 128MB-s vidikártya.Milyen jó,hogy még ilyenre se tellikKép,habár tavaszig még sok idő vanKép


Hidd el, kevés lesz! Most mondta Tim Willits nemrég a hivatalos minimumot: 1 ghz, 256 ram, gf2. Na, ha ez a minimum, akkor ezen ÉPPENHOGY elmegy... Szerintem ha valak TÉLLEG DÚRVÁN akarja érezni a játékot az egy 2.2-es proci, 516 ram, és egy mondjuk 9700-es radeon kell... De akkor viszont aztán nincs megállás!!!:Đ) Lehet a Doom 3 egy olyan játék lesz, amiért még a b.nőt is félreteszi néha az ember?:-D Én mondjuk már jobban várom mint magát az istencsászárt, a HL2-t, ugyanis arról már annyi mindent tudunk,hogy már nagyon nincs ami meglepetésként érjen minket. Na persze fog, a brutális grafika, de valahogy nekem jobban tetszik a doom 3 rejtélyes fejlesztése...Kép

#13 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 09. 29. 17:44

Szerintem en valami tovabbfejlesztett Max Payne 1 atvezeto videoit helyetesito kepregenyt fogok latni a jatek helyet. Mert, hogy egy 1333-as geforce3 ti-vel es 256 ddr-el tobbre nem lesz kepes a gepem.

Amit mondtal az a szorny meg lampa esete felcsigazott. Lehet nem is lesz annyira rossze ez a jatek?Kép Egyebkent mi at uj megjelenesi datuma?


Új megjelenési dátuma tavasz :)A szörny versus lámpa egy hírtelen példa volt, nem tudom lesz e benne ilyen, viszont az engineja képes rá, tehát valószínüleg lesz hasonló :)Nekem egy 1ghz-s cerkán r9000-el hozta a 24fps-t 640ben, most 1700+ palovan hozza a 30-at...
Shadow, tudnál adni egy címet ahonnan le lehet tölteni az alfát?

#14 Felhasználó inaktív   Jaden B 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 29. 18:38

Szerintem a Doom 3 szar lesz...Kép
"...azok nem is élő halak voltak!"

#15 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 09. 29. 19:13

NA ezt meg se hallottam...KépKépKép

Ember, te nemtudod mi a játékélmény!!! Hogy monthatod, hogy az amihez John Carmack hozzányúl az nem lesz JÓ!!??



#16 Felhasználó inaktív   Jaden B 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 29. 21:08

Úgy, hogy láttam a videót, meg egy csomó mindent megtudtam róla és rájöttem, hogy a grafikán meg a gépigényen kívül nem lesz benne semmi extra. Szerintem a STALKER és a Half-Life 2 sokkal de sokkal jobbak lesznek ennél a szarnál (már bocsánat)!Kép
"...azok nem is élő halak voltak!"

#17 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 30. 16:03

Ej ej azért az, hogy téged nem ragadott meg és nem tetszett önmagában még lehet jó a gamma. Sőt vannak olyanok akik már régóta erre várnak, mert ez tetszik neki ez jön be. Ráadásul amíg nem próbálta az ember addíg azért ezek a kinyilatkoztatások elég alaptalanok, hiszen egy pre-alfa, béta, gamma verzió nem igazán ad átfogó képet a cuccról. Addíg csak azt lehet és az alapján lehet értékelni amit leírtak róla. Szerintem.....
P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#18 Felhasználó inaktív   Jaden B 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 30. 20:21

Figyelj!
Zombik, gyilkos kutyák, földönkívüliek: láttuk már (Serious Sam, Will Rock)
Sci-fi alapsztori: láttuk már (Half-Life)
Pisztoly, géppuska, raksivető: láttuk már (Szintén Half-Life, Quake 3)
Grafika, gépigény: Na EZ az, amit még NEM láttunk! De ez holmi kevés egy sikeres játékhoz! Szerintem a Doom 3 csak az első 2 rész hírnevéből meg a multihoz kreált modokból (bár ahogy hallottam, az engine-t belterekre hegyezték ki, tehát ebből nagyon nem) fog megélni, semmi másból...Kép
Amúgy meg Carmack egyéb gémjeivel semmi bajom (Quake 3 fan vagyok Kép). Ja, és még valami: az IGAZI Doom 3 már 1996-ban elkészült! :Đ))))))))))))) (Remélem mindenki tudja, mire gondolok!)
"...azok nem is élő halak voltak!"

#19 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 10. 02. 19:25

Az nem csak egy ilyen windowsos doom 2 volt, vagy csak rosszúl emlékszem?

Figyelj Jaden...
Sztori: Szerintem semmi gáz nincs vele
szörnyek: na most akkor találj ki te jobbat... szeintem ezek is teljesen korrektek_
fegyverek: miért, szerinted még milyen fegyvereket lehetne betenni ezek helyett?? Ilyen plazma izéket csak? áhh..., mindig is ezek voltak 'A' fegvyerek, és mindig is ezek lesnek. Ezeket nemtudják jobbakkal helyettesíteni, vagy ha meg is próbálnák csak rosszabb lenne, meg akkor meg azt mondanád: "jajj, de látstik h a shotgun-ról eltt mintázva". Nincs igazam!?Kép Egyébként pedig ABSZOLÚT rendben lesz a átékmenet, engem az alien versus predatorra emlékeztet nagyon, de ez egyáltalán nem baj, hiszen az egyik kedvenc fpsem:) És HIDD EL nekem,ez a játék nagyot for robbanni! És talán a modolhatósága miatt nem lesz egy olyan nagy siker az engine, mint a HL-é volt (és van), és a HL 2-é lesz, de hogy a játékmenet BE FOG FOSATNI A GATYÁDBA, az biztos.Kép És egyébként se úgyismerem az Id-t, hogy amin ENNYIT dolgoznak az ne legyen iszonyatosan JÓ.Kép Egy biztos: Én a Doom 3-ra tuningolom a gépem..:Đ (ergó, ha a Doom 3 jól megy, a HL 2 folyik majd:)

Még valami... Stalker... Nos, az biztos, hogy egy ultrabrutális (legalább olyan ultrabrutális, mint Horny szandálos-rocker haverja...KépKépKépKépKép) játék lesz, legalábbis ami az ellenfeleket illeti. Elnézegettem a videót, és jó-jó, a játék nagyon igényes, de valahogy az ellenfelekkel vn egy kis baj, a viselkedésük, a mozgásuk, valahogy olyan... nemtudom milyen de nem emberi, az biztos.

Na kézcsók



#20 Felhasználó inaktív   Jaden B 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 02. 20:49

Erre nem tudok mást mondani, mint: Ízlések és pofonok!

A kézcsóktól meg kímélj meg légyszi...Kép


"...azok nem is élő halak voltak!"

Téma megosztása:


  • (27 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó