HWSW Informatikai Kerekasztal: Heroes Of Might And Magic 1-3 és 4 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Heroes Of Might And Magic 1-3 és 4

#1 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 22:52

Legyen ez a topic a Heroes Of Might And Magic nevű játéké... A topic címében különvettem az 1-3-at és a 4-et, mivel a kettő csoport között nagy különbségek vannak... sok embernek a 4 pl. nem tetszik, kezdetben nekem se, de idővel megszerettem, mert rájöttem, hogy a 4ben sokkal többön múlik a játék végkimenetele a stratégián, és a harc közbeni gondolkodáson, mint az első 3ban... azokban elég egy erős hadsereget gyártani és utána auto-combatban is le tudsz verni bárkit... a 4ben erős hadsereg és csata közbeni cselekvések is kellenek...

és most ti jösztök :Đ

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#2 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 22:57

És most jövök én :Đ)
- A négy ronda
- A négy a többihez képest iszonyatosan van felépítve, nem tudok utánuk átállni... azt is nehéz volt megszoknom hogy miután a Heroes2 idejében nem nagyon volt más játékom a 3ban totál átrendezték a fajokat vagy miket... mindenesetre az bejött. De a 4 nem. A legnagyobb hiba, hogy egy ilyen játéknak minek az a 3D? A 3dnek akkor van értelme, ha forgatható/zoomolható kam társul mellé, egyébként a rajzolt 2d sokkal szebb
Továbbá az a drága negyedik rész elfelejti takarítani a swapfájljait, így pár óra után 400-500 mega már a swap... régebben mikor kisebb winyóm volt nemegyszer lépett ki emiatt.
Jó, egyébként nem vészes, de akkor is az első három rész jobb. Esetleg valakinek lenne kedve bármelyiket is multiba nyomni? :-D Esetleg sztupy? :-D
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#3 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 23:03

Mi skoat multiztunk... bent a számtechteremben az egy ment, havernál meg a 2+kiegészítő, 3+Armageddon's Blade, illetve a 4 (patcholt)... viszonylag egységesen az összes... a 4-et ért kritikák ra pedig:
- grafikát meg lehet szokni... szerintem nem ronda
- hát igen...a felépítés szokatlan, de a 4 esetében legtöbbször mindig azt mondom, hogy jó játék, de lehet, hogy jobb lenne, ha más névvel adták volna el, és nem HoMM-ként... szokatlannak szokatlan, de mindent meg lehet szokni... viszont a hősök szerepeltetése a csatában az nagyon jó ötlet volt a készítőktől... mint mondtam, strat;giailag a 4 a legjobb...

multi? igen... nem... nemtudom :Đ

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#4 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 23:11

a 4 patche mennyit javít? /még nem próbáltam/
Szerintem az az igazi, hogy 3 + Armageddon Blade + Shadow of the Death.... tom, hogy a 2 nem megy együtt, de ha fennvan az Armageddon akkor a randomgenerátor a másik kieggel is megy.
Na igen, és itt a másik amit nagyon útálok, a sok kis kb. 40 megás kieg, amit más játékokhoz ingyen szoktak adni... ugyebár a harmadik részen
Igen, a HoMM név nem kellett volna rá... a stratégia előnyét el kell ismernem, az tény, de akkor is...
Hát a nemtudom az jó válasz :Đ Kieged is van hozzá, vagy csak az alappal nyomod?
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#5 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 23:17

Nekem most jelenleg csak a 4 van kéznél, mert a 3ból az alapCDre az egyik emberke egy lyuket égetett :Đ... az Armageddon's Blade kiegészítő megvan, de azzal meg semmire se megyek :-D

a patch nekem nincs meg, én minden pálya után újraindítottam a játékot, de állítólag sokmindent kijavít (pl. aktiválja a netes multiplayer módot :-D )
ja, és szerintem a HoMM sorrend:

1. 4 és 2.Kieg holtversenyben
2. Armageddon's Blade
3. HoMM 2
4. HoMM 3
5. HoMM 1
6. Shadow of the Death, meg az összes többi :-D

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#6 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 23:22

Naggyából stimmel a sorrend, de az elsőnek és a hatodiknak helyet kéne cserélnie :Đ azaz az összes többi rész maradhatna, csak a SotD mehetne első helyre... persze szigorú csak az AD-vel párosítva, hogy legyen randomgenerátor. Továbbá az SotD előnye,hogy nem kell neki az alapjáték :-D)Esetleg majd nyomhatunk (felőlem bármelyikkel :-D egy multit :-D ha majd esetleg lesz időd rá :-D
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#7 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 23:25

Naggyából stimmel a sorrend, de az elsőnek és a hatodiknak helyet kéne cserélnie :Đ azaz az összes többi rész maradhatna, csak a SotD mehetne első helyre... persze szigorú csak az AD-vel párosítva, hogy legyen randomgenerátor. Továbbá az SotD előnye,hogy nem kell neki az alapjáték :-D)Esetleg majd nyomhatunk (felőlem bármelyikkel :-D egy multit :-D ha majd esetleg lesz időd rá :D
a 4-el nyomhatunk, abban úgy néz ki levernélek :-D... a SotD nekem nem jött be, de hát ez van :-D... és inkább az Armageddon's Blade...

Multi? táborban szerintem lesz időm rá elég sok :)

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#8 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 23:36

Táborban nem a honlap flash designjét kéne majd csinálnod? :Đ)
Egyébként bennevagyok. Akkor 3 v. 4? (szvsz 3 AB és randomgenerátor... de nekem :-D
És hogy ne legyen annyira off :-D) A New World Computing helyzetéről nameg a HoMM jogairól nem tudsz valamit? A 3DO csődje alapján... esetleg csinálhatnánk HoMM5-t :-D))
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#9 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 23:43

Táborban nem a honlap flash designjét kéne majd csinálnod? :Đ)
Egyébként bennevagyok. Akkor 3 v. 4? (szvsz 3 AB és randomgenerátor... de nekem :-D
És hogy ne legyen annyira off :-D) A New World Computing helyzetéről nameg a HoMM jogairól nem tudsz valamit? A 3DO csődje alapján... esetleg csinálhatnánk HoMM5-t :-D))
3DO ról nem sokat tudok... elég nekem az Interplay, a Blizzard, meg a Westwood problémáival foglalkozni :-D... de szerintem a HoMM5 esélyes lenne arre, hogy újból egy főképp 2D játék jelenjen meg a piacon...

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#10 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 03:10

En osztozom azokkal akik azt mondjak, hogy szokatlan a 4. Ez annyira jol raillik, fel orat keresgeltem 1-2 ikont es miutan pl. csataban hexagon kijelzest a lepesszam mutatassal nem talaltam sehol (lehet valami analfabeta valtozat volt?) fel is adtam az egeszet. A 1-2-3 nagyon tetszett bar a campaign egy ido utan borzalmas szenya volt es meg is untam miatta de ezzel nincs mit csinalni. Sok jatekot ugy keszitenek, hogy az easy fokozathoz is min. halfgod kell hogy legyen a jatekos.
Remelem lesz 5 de valahogy minden reszbol belekeverve a jo dolgokat. Igaz ez a game anno a might and magic storyline-jat kovette ill. illeszkedett bele bar abbol nekem a 4-5 tetszett a legjobban meg anno 95 tajekan....
Have a good byte!!!

#11 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 09:50

Az általad említett hibát egy patch orvosolja....
Apropo story... hát a 4 storyja nagy szar volt...
Az 5öt meg szvsz az NWC nem késziti el, a 3DO-ról legutóbb azt hallottam hogy nem veszi meg senki --> simán megszűnik --> bárki elkészítheti a Heroest, az meg elég kétes eredményre vezethet, mert ha valami a dologhoz alig értő gyenge csapat kap az ötleten... szvsz valami nagyobb, jobb csapatnak meg kéne vennie a licenceket (MoMM és M&M), mielőtt azok még eltűnnének...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#12 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 10:00

Apropo story... hát a 4 storyja nagy szar volt...

Maga a kerettörténet tényleg nagyon hülyeség, de már a játékon belüli szövegek -történetek- sokkal jobbak... a 2/3-ban néha már mindig sak leokáztam, mert teljesen semmitmondók voltak, de a 4ben mindig végigolvasom, mert jobban ki vannak dolgozva...

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#13 Felhasználó inaktív   BeneJoe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 14:09

Lord: nekem is ugyan ez volt a helyzet a campaignokkal, egy ido utan olyan nehezek lettek, hogy lehetetlen volt vegigvinni oket!!!

A story nekem is tetszett a 4-ben, foleg a Nature vár storyja...Amúgy a grafeszt szokni kell, de nekem bejott, igaz, hogy egy forgatas bejott volna, foleg csata kozben, de igy sem rossz.

A 3 vs. 4-hez: nekem mind2 bejött, ugyan annyira kb. A 3 a hagyományos Heroes sorozat csúcsa, a 4 pedig már vmi új, csomo ujdonsagot hozott, ez az elokepe a jovo Heroesenek...Ja, és az 5. resz velemenyem szerint nem lesz 2D-s. Pont hogy nem, hanem az már sztem csilli-villi 3D lesz teljesen. A 4 et meg csak azert csinaltak, hogy teszteljek a rajongokon, hogy hogyan birjak a valtozasokat. Bár azt nem toom, hogy nekik mi csurgott le, mint a rajongok velemenye...


Only human!

#14 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 14:31

HA lesz ötödik rész, AKKOR lehet hogy 3D-s lesz, bár én nem igazán díjaznám... a lényeg, hogy most sajnos kétséges a heroes helyzete :Đ De azért remélem lesz harmadik rész.
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#15 Felhasználó inaktív   Necryp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 00:15

Úgytudom lesz 5. rész, nem a New World Computing ment csődbe hanem a 3DO, szal fejlesztik tovább ha minden igaz. 3D meg elég érdekes lenne, vagy rohadt ronda lesz, vagy 10 évvel később adják ki. Meg különben H4 nek is mekkora HW kelett már...

#16 Felhasználó inaktív   BeneJoe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 11:53

Én is úgy halllottam, hogy fejlesztik...

Nem volt az olyan nagyon nagy HW igény, az én 466os cerkámon, tnt2vel 128 mega rammal lazán elfutott. Az igaz, hogy az előző részeknek még kisebb volt az igénye, de hát a technika fejődik, és sztem a Heroesnek sem kell leragadnia. Persze énsem azt mondom, hogy át kéne esni egyből a ló túloldalára, de ez eddig sztem még nem történt meg, remélem az V. részben sem cseszik el...


Only human!

#17 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 22:35

Hát érdekes, mit ne mondjak... szegény 3DO :Đ(

A gépigényről annyit, hogy a 3 elment a 166MMX-emen 64 mega rammal... amibe egy S3 Virge volt... a 4 ehhez képest hatalmas urgás, és több gépem van, de cask az egyiken megy el... mondjuk nem modnom, hogy sajnos, de akkor is...


Mental Static  - blog minden hülyeségről

#18 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 14:14

Moderalta: Lord Mixxx (Panaszt ugy lehet tenni, hogy 3 db kobe vesett tablat eljutatsz Mykohoz....)

Remelem tul eli a heroes vilaga a real world-ben torteno buktatokat. Anno a new world computinge volt a game aztan 3d0 most meg... talan M$ lecsap ra es berakja a gyujtemenyebe? (ki belyeget ki cegeket gyujt...)


Have a good byte!!!

#19 Felhasználó inaktív   BeneJoe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 16. 07:52

Moderalta: Lord Mixxx (Panaszt ugy lehet tenni, hogy 3 db kobe vesett tablat eljutatsz Mykohoz....)

Remelem tul eli a heroes vilaga a real world-ben torteno buktatokat. Anno a new world computinge volt a game aztan 3d0 most meg... talan M$ lecsap ra es berakja a gyujtemenyebe? (ki belyeget ki cegeket gyujt...)


Amint az innen: http://www.hardwired...t=7923&hir=6689

kiderül, a Heroes és a M&M sorozat az Ubi Soft kezébe került, sztem ez nem is olyan rossz, ahhoz képest, hogy kik mentek érte...Kép

Jah, és köszönöm a moderálást, mást nemigen tehetek.Kép

Gépigény: telleg nagy ugrás volt, de addig a szgépek is nagyon nagyot fejlődtek. Sztem EMIATT nem sokan maradtak le róla.Kép


Only human!

#20 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 25. 09:42

Remélem, hogy a változás kedvező lesz a játékot tekintve, és nem egyforma kiegészítő halommal kápráztatnak el minket.Kép
P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó