HWSW Informatikai Kerekasztal: GastroNauta - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

GastroNauta

#141 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 05:44

Amit a sörről tudni érdemes:
http://hvg.hu/gasztr...s_egeszseg.aspx


Kép
Kép
Kép

#142 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 03. 23:27

james! kérnék egy kis segítséget, ha nem gond :Đ olvastam az oldaladon a pizzatészta receptet, de pár dolog nem tiszta. cukor, víz mennyi kell bele? még soha nem csináltam, de mivel kb egyik kedvenc ételem, úgy érzem illene belevágni. köszi a választ előre is

#143 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 04. 05:34

Idézet

james! kérnék egy kis segítséget, ha nem gond :Đ olvastam az oldaladon a pizzatészta receptet, de pár dolog nem tiszta. cukor, víz mennyi kell bele? még soha nem csináltam, de mivel kb egyik kedvenc ételem, úgy érzem illene belevágni. köszi a választ előre is
csipet só, csipet cukor. Vizet pedig folymatosan adagolod a masszához, míg pizzatészta állaga nem lesz. Ehhez nemtok mennyiséget mondani...de látszani fog. Ugyanígy a palacsintához sem tom megmondani mennyi tej/szóda kell... azokat is folyamatosan adagolni kell, míg el nem éred a kívánt állagot.
Kép
Kép
Kép

#144 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 04. 08:28

Idézet

Idézet

csipet só, csipet cukor. Vizet pedig folymatosan adagolod a masszához, míg pizzatészta állaga nem lesz. Ehhez nemtok mennyiséget mondani...de látszani fog. Ugyanígy a palacsintához sem tom megmondani mennyi tej/szóda kell... azokat is folyamatosan adagolni kell, míg el nem éred a kívánt állagot.
gyakorlat teszi a mestert. kösz szépen, majd megpróbálomKép

#145 Felhasználó inaktív   megalonagyix 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 04. 19:40

Nem tudom hogy ez ide illik e, de egy kis házi készítésű tiramisut fabrikáltunk. Más nem igazán kell hozzá mint mascarpone, egy-két csomag babapiskóta, vaníliás cukor, 3-4 tojás, rum (vagy konyak), és kávépor a tetejére. (a net ről néztem én is a receptet). Mindenkinek meleg szívvel ajánlom, én bármennyit elfogyasztanék ebből a krémes nyalánkságból, egyik kedvencem.

Így néz ki:

Kép

És amikor kész:

Kép

#146 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 04. 19:45

Idézet

Nem tudom hogy ez ide illik e, de egy kis házi készítésű tiramisut fabrikáltunk.

Ez nagyon tuti, GRAT ! ! !

Legközelebb próbáld ki az én receptem is, ozt vélemyezd melyik a jobb

http://www.tuza.hu/r...a/tiramisu.html


Kép
Kép
Kép

#147 Felhasználó inaktív   megalonagyix 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 04. 19:49

Idézet

Idézet

Nem tudom hogy ez ide illik e, de egy kis házi készítésű tiramisut fabrikáltunk.

Ez nagyon tuti, GRAT ! ! !

Legközelebb próbáld ki az én receptem is, ozt vélemyezd melyik a jobb

http://www.tuza.hu/r...a/tiramisu.html

Köszi :Đ Az ünnepekre úgyis kell csinálni majd, ebből a receptből összeütöm akkor. :-D

Nézelődés közbe kedvet kaptam a nutellás muffinhoz, már ettem olyan korábban, de az gumicukros volt. Erről jut eszembe van itthon egy üveg nuttella lenn a sumliban. :)

#148 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 07. 16:53

No végre feltettem a finn lazac receptet is honlapomra. És végre képekben is fent lesznek a kaják...idővel persze. Elsőként azonban a finn lazac az, amit meg is nézhettek, nemcsak elolvashattok.
http://www.tuza.hu/r...finn_lazac.html
Kép
Kép
Kép

#149 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 04. 10:32

Ma újfent hódoltam nagy ínyencségemnek! Bemézeződtünk. Elmentem a piacra mézbeszerző körútra. Már jó ideje kipróbáltuk az összes termelőt, s azóta egynél vásárolunk. (no reklám)
Nagyfogyasztónak számítunk, mert nem egyezer egy hét alatt benyomtunk a párommal egy literes üvegest (mármint 900gr-os üveg) Egy tél leforgása alatt 6-10 üveget fogyasztunk el :Đ (soxor orvosságként, vagy megelőző gyógymódként.....persze csak úgy az íze miatt is)
Nos mikor mézet veszünk én mindig kisírok magamnak egy-két üveg különlegességet. Így a szokásos akácméz, és vegyes-virágméz mellett mindig veszünk valami kevésbé szokványosat. Így volt már szerencsém enni:
gesztenyeméz: sötétbarna
erdeméz: szinte fekete (különlegessége hogy a máhek nem a fák virágat mószerolják, hanem a fák nedveit kiszívó kis bogarakat (ilyen kis hernyók) amik úgymond nyomás hatására "kikakilják" magunkból az édes nedvet, amit aztán a méhek tovább hasznosítanak)
repceméz: szinte fehér
hársméz: nagyon "víz"tiszta, aranybarna, híg
propoliszos méz: sötét hamuszürke színű, kiváló orvosság!

Kép Kép Kép Kép Kép
hárs repce erdei gesztenye propoliszos

Mézfajták: http://www.vitaminsz...ikk.php?id=2448


Kép
Kép
Kép

#150 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 07:46

Bár a karácsonyi főzőcskézés nem az én dolgom volt, most is hódolhattam a gastroélvezeteknek, csak épp mint felhasználó.

Két nap annyira degeszre ettem magam, hogy izzadva forgolódtam kaja után az ágyon. Mindkét nap kaja után 1.5-2 óra alvás kellett, hogy egyáltalán meg tudjak mozdulni.
Félelmetes ez a karácsácsonyi zebezaba. Stabil 2kg fel is ugrott rám. Általában 81-83kg között mozgok mostanában, de tegnap volt hogy 85.1-et mutatott a mérleg ! ! ! BESZARÁÁÁÁS
Ma egy kicsit vissza kell vennem, kicsit mozgok is, nomeg az elmaradhatatlan vasárnapi szauna.
Valamit kell majd mozogni az elkövetkező napokban, mert így egy bálna lesz belőlem :Đ


Kép
Kép
Kép

#151 Felhasználó inaktív   Daveout 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.295
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 08:57

Idézet


Valamit kell majd mozogni az elkövetkező napokban, mert így egy bálna lesz belőlem :Đ

Akartam is mondani h ilyen dagadtan ide ne gyere! :-D

#152 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 10:17

Idézet

Idézet


Valamit kell majd mozogni az elkövetkező napokban, mert így egy bálna lesz belőlem :Đ

Akartam is mondani h ilyen dagadtan ide ne gyere! :)
Nemis! :-D
Kép
Kép
Kép

#153 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 11:14

Idézet

Félelmetes ez a karácsácsonyi zebezaba. Stabil 2kg fel is ugrott rám. Általában 81-83kg között mozgok mostanában, de tegnap volt hogy 85.1-et mutatott a mérleg ! ! ! BESZARÁÁÁÁS

De jó egyeseknek. Kép Én akármit zabálok össze-vissza, nem-igen akar a mérleg 55-56 kg-nál többet mutatni.
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#154 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 11:21

Idézet

Idézet

Félelmetes ez a karácsácsonyi zebezaba. Stabil 2kg fel is ugrott rám. Általában 81-83kg között mozgok mostanában, de tegnap volt hogy 85.1-et mutatott a mérleg ! ! ! BESZARÁÁÁÁS

De jó egyeseknek. Kép Én akármit zabálok össze-vissza, nem-igen akar a mérleg 55-56 kg-nál többet mutatni.
Dejó egyeseknek. Mások megmár attól híznak, ha ránéznek a kajára...

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#155 Felhasználó inaktív   felegyi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 12:21

Idézet

Félelmetes ez a karácsácsonyi zebezaba. Stabil 2kg fel is ugrott rám. Általában 81-83kg között mozgok mostanában, de tegnap volt hogy 85.1-et mutatott a mérleg ! ! ! BESZARÁÁÁÁS

Ma egy kicsit vissza kell vennem, kicsit mozgok is, nomeg az elmaradhatatlan vasárnapi szauna.
Valamit kell majd mozogni az elkövetkező napokban, mert így egy bálna lesz belőlem :Đ


Az neked gond hoyg 2 kilót híztál? 2 nap edzés és a hájból izom lesz:)! (Nézegettem a mézes hsz-edet, tudtad hogy méhész családból származokKép?)
"Believe the lie" - The X-files

Kérlek nézd meg ezt ---> http://petitionspot....ions/jericho2  és szavazz, hogy Barker mester mihamarabb nekilásson a Jericho 2-nek!

#156 Felhasználó inaktív   Giga0509 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 12:22

Idézet

Idézet

Félelmetes ez a karácsácsonyi zebezaba. Stabil 2kg fel is ugrott rám. Általában 81-83kg között mozgok mostanában, de tegnap volt hogy 85.1-et mutatott a mérleg ! ! ! BESZARÁÁÁÁS

De jó egyeseknek. Kép Én akármit zabálok össze-vissza, nem-igen akar a mérleg 55-56 kg-nál többet mutatni.
Szintén!

 

S N A I L T I N E L
        @@@@               
      @@@@@           / """""
     @@@@@@       /           
      @@@@@        /           
____@@@@____/

 


#157 Felhasználó inaktív   Theodor 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.864
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 12:28

Idézet

Idézet

Idézet

Félelmetes ez a karácsácsonyi zebezaba. Stabil 2kg fel is ugrott rám. Általában 81-83kg között mozgok mostanában, de tegnap volt hogy 85.1-et mutatott a mérleg ! ! ! BESZARÁÁÁÁS

De jó egyeseknek. Kép Én akármit zabálok össze-vissza, nem-igen akar a mérleg 55-56 kg-nál többet mutatni.
Szintén!
Így vagyok ezzel én isKép 63kg se több se kevesebbKép

Ahol a szavak elhagynak bennünket, ott kezdődik a zene.


#158 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 09. 15:13

Két dolgot készítettem ma reggel:
Mézespálinka
és
Padlizsánpaszta

A paszta holnap reggelire pont jlesz hmmm pirítósra kenve.
A mézespáleszt pedig jövő hét végétől fogjuk fogyasztani síelés alatt. Alapjául Daveout apukájának házipálinkája szolgált, amiért is KÖSZÖNET neki!
Kép
Kép
Kép

#159 Felhasználó inaktív   brandonlee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 12:19

Ma kiprobálom james turmix receptjei közül ezeket:
banana milk shake
tejshake kávéval

#160 Felhasználó inaktív   erossa91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 12:25

Idézet

Esetleg egy tipp a pasztához kipróbálhatod majonézzel összekeverni, mi itt a térségben igy csináljuk.


Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó