HWSW Informatikai Kerekasztal: GastroNauta - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

GastroNauta

#161 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 12:53

Idézet

Ma kiprobálom james turmix receptjei közül ezeket:
banana milk shake
tejshake kávéval
majd vélelmezd őket!
Kép
Kép
Kép

#162 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 14:34

Idézet

Igen az örök klasszikus. Mi akácmézet szoktunk beletenni, és asszem 0,5 kiló per liter arányban szoktuk keverni.

Érdemes kipróbálni: Anyám unokatesója szakács, és mutatott egy frankó mézespálesz elkészítési módot: Shaker-be töltöd a pálinkát, hozzácsurgatsz mézet, és felszeletelt lime-ot és citromot adsz hozzá. Ezt az egészet egyben össze kell rázni pár percig, majd kupicákba kitölteni. Nagyon finom citrusos lesz töle, és nem kell a mézzel összemelegíteni a pálinkát.

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#163 Felhasználó inaktív   brandonlee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 16:08

Na most, hogy végre van jég megcsinálom a turmixokat :Đ

#164 Felhasználó inaktív   brandonlee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 16:39

Na mondok valami vélemény félét :Đ

banana milk shake:

Nem nagyon akartam megcsinálni, mert nem vagyok oda a banánért. De inkább kezdtem valami általánosabb turmixal mint ez. Hát ahhoz képest, hogy nem szeretem a banánt egész finom volt! :-D Akác mézet raktam bele mivel az a kedvencem. Legközelebb talán kicsivel több mézet rakok bele, de ugye ez is csak ízlés kérdése.:) Ehhez nagyon nem lehet mit hozzáfűzni. Jó volt és ennyi! Aki szereti a banánt annak kötelező kipróbálni Kép Nem valószínű, hogy túl sokszor meg fogom csinálni mert mint mondtam nem szeretem a banánt.

A tejshake kávéval nevű turmixot majd később megcsinálom. Arra számítok, hogy olyasmi íze lesz mint a tejeskávénak:) Aztán majd bevásárolok gyümölcsökből és próbálgatok. Biztos lesznek jók.

#165 Felhasználó inaktív   megalonagyix 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 16:57

Idézet

Na mondok valami vélemény félét :Đ

banana milk shake:

Nem nagyon akartam megcsinálni, mert nem vagyok oda a banánért. De inkább kezdtem valami általánosabb turmixal mint ez. Hát ahhoz képest, hogy nem szeretem a banánt egész finom volt! :-D Akác mézet raktam bele mivel az a kedvencem. Legközelebb talán kicsivel több mézet rakok bele, de ugye ez is csak ízlés kérdése.:) Ehhez nagyon nem lehet mit hozzáfűzni. Jó volt és ennyi! Aki szereti a banánt annak kötelező kipróbálni Kép Nem valószínű, hogy túl sokszor meg fogom csinálni mert mint mondtam nem szeretem a banánt.

A tejshake kávéval nevű turmixot majd később megcsinálom. Arra számítok, hogy olyasmi íze lesz mint a tejeskávénak:) Aztán majd bevásárolok gyümölcsökből és próbálgatok. Biztos lesznek jók.
Én nem mézzel iszom, hanem cukkoral, de ez az egyik kedvenc italom!

#166 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2010. 01. 10. 17:04

Idézet

Idézet

Én nem mézzel iszom, hanem cukkoral, de ez az egyik kedvenc italom!
azt is barna vagy nádcukorral teddKép

#167 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 18:05

Idézet

Na mondok valami vélemény félét :Đ

banana milk shake:

Nem nagyon akartam megcsinálni, mert nem vagyok oda a banánért. De inkább kezdtem valami általánosabb turmixal mint ez. Hát ahhoz képest, hogy nem szeretem a banánt egész finom volt! :-D Akác mézet raktam bele mivel az a kedvencem. Legközelebb talán kicsivel több mézet rakok bele, de ugye ez is csak ízlés kérdése.:) Ehhez nagyon nem lehet mit hozzáfűzni. Jó volt és ennyi! Aki szereti a banánt annak kötelező kipróbálni Kép Nem valószínű, hogy túl sokszor meg fogom csinálni mert mint mondtam nem szeretem a banánt.

A tejshake kávéval nevű turmixot majd később megcsinálom. Arra számítok, hogy olyasmi íze lesz mint a tejeskávénak:) Aztán majd bevásárolok gyümölcsökből és próbálgatok. Biztos lesznek jók.

No örülök hogy azért csak ízlett.

Kísérletezz bátran! Amit az oldalra összegyűjtöttem az az amit ajánlani is merek. Ami az oldalon fent van azt MIND próbáltam már!
Ajánlom figyelmedbe pl a hamis Baileys receptet is. Pihentetés után komolyan mondom JOBB mint az igazi! :)


Kép
Kép
Kép

#168 Felhasználó inaktív   Jocilus 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 10. 18:49

Idézet

Ma kiprobálom james turmix receptjei közül ezeket:
banana milk shake
tejshake kávéval
Hmmm...Ezek jól hangzanak!Ki kell próbálnom!KépKép

#169 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 30. 22:46

Nos íme a vacsim:
Ghiottini fűszeres édes fehér desszertborral
és
almasör + meggysör
Kép
Nos a süti, mint már mondottam, az apró szárazsütik istencsászára.
De nézzük a söröket:
Az almasör valójában nem is almából van, hanem sör+almalé. No persze nem ilyen egyszerűen összepancsolva, de lényegét tekintve mégis. Íze üdítő, alkoholtartalma 3,1%. Női sör. Lónyál. De finom :Đ Jól habzik, de nem átlátszó, így nem túl guszta.... szagra, kinézetre búzasör jellegek. Habja erős, tartós, masszív.
Kép

És akkor a meggysör. Nuku hab. De tényleg: SEMMI. Ez is, akárcsak az előző, a belga ipar remeke. S tényleg: remeke? A válasz NEM. Első apró kortyra abszólúte meggy.... szánsavas is.... savnya is. Semmi sör íze nincs, mégsem Meggymárka ízű. Nagyobbakat kortyolva egyre rosszabb.... :-D Fanyar kesernyés utóíz, de nem sörszerű keserűségel, hanem ... a fene tudja... tonik? Ez sem pontos szó rá. De nem bejövős. Piros is meg minden, mégsem jó. :)
Kép
A kupakot direkt raktam oda, hogy látszódjék hogy ilyen kis ábra van rajta. Mint egy katikatúra.

Hát ezeket is kipróbáltam, többet nem veszek ilyeneket. De érdemes volt kipróbálni, szeretek kísérletezni. De a sör az legyen sör. Valami magból... árpa, maláta, búza...tökmindegy.... de ne gyümiből. A gyümiből legyen pálesz. Annak való nem sörnek.
Bár amit még kipróbálnék, az a mézsör.... hmmmm b.ssza a fantáziámat milyen lehet!
Kép
Kép
Kép

#170 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 30. 22:55

Ezek a belga meg angol ale-ek a punciknak válók, lássuk be, nekem se jöttek be soha.

A mézsör viszont jó :Đ

#171 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 18:43

Újabb sör"különlegességeket" próbáltam ki egy kis extra vacsihoz :Đ
A sörök:
Kép
Ezek közül az első kettőt kóstoltam meg. Az első (Corsendonk volt a legdrágább, ~625,-/3dl. Belga világos sör 7,5% alkohol tartalommal. FINOM, bár nem annyira mint amennyibe kerül, de finom!
A második valami kóser sör, Maccabee a neve. Ez is finom, legalábbis nekem ízlett. Alkoholtartalma 4,9%. Ára ~325,-/3dl.
A többieket majd később/máskor próbálom ki! :-D

No és akkor a vacsi... nem szokásom a mirelit kaja, de azt sem mondhatnám, hogy megvetem. Nos hála az ebédjegy "kötelezően minél gyorsabban elkölteni" elvnek, bepróbáltam egy olyan étket, amilyent még nem ettem életemben. Pedig én szeretem az újdonságokat. Ettem már mindenféle tengeri herkentyűt, (még polip pörköltet is!!!) antilopot, békát, mindenféle szirszart. Bogarat még nem... (biciklizés közben elfogyasztottak nem számítanak)
De most végre kipróbálhattam egy itthon nem igen megszokott, ém alapanyagban bőven fellelhető kaját, a CSIGÁT ! :)
Íme még elkészítés előtt:
Kép
Így előre elkészítve kapható, s bár nincs ráírva hogy miként kell fogyaszthatóvá tenni...az alutálcából én úgy értelmeztem, hogy be a sütőbe ozt had szóljon. ~180°C-on 5-10 perc alatt lett kész. És FINOM ! ! ! Meglepődtem... de tényleg ízlett!!!


Kép
Kép
Kép

#172 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 21:13

No a sörhab meghozta hatását :Đ
Csigaízűt böfögök :-D
Kép
Kép
Kép

#173 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 21:14

A csigától ránézésre is hányok, még a végén egy rühes francia lesz belőled bakker Kép

Viszont a sörök jól néznek ki. Asszem ezekből csak a DAB-ot meg a Laskót próbáltam, de azok jók.

#174 Felhasználó inaktív   Ragnarök 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.955
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 21:17

A végén a Krombacher befigyel. Kép:Đ

#175 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 21:18

Idézet

A csigától ránézésre is hányok, még a végén egy rühes francia lesz belőled bakker Kép

Viszont a sörök jól néznek ki. Asszem ezekből csak a DAB-ot meg a Laskót próbáltam, de azok jók.
Aki a kagylót szereti, anak a csiga is bejövős lehet. Nem olyan az íze, de fini!
A sörök meg.... gondoltam arra is cska már későn, hogy pontozni kéne ezeket a nemminnnapi söröket. Annyi félét kóstóltam már.... :Đ
Kép
Kép
Kép

#176 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 30. 20:20

Rég írtam már ide, de ma megvan az aprópopója!
Lassan itt a nyár, itt a kerti sütögeés ideje.
Ma megvolt a felszopás ezen a téren! Bbogeszzel megejtettük az idei első faszénen sütögetős, sörözős-beszélgetős koraesténket, sötétedésig. Nem vittük túlzásba, lecsókóbit sütöttünk faszénen, hozzá Soproni, és Al-Waha. Soha rosszabb nyár estéket!

Kép
Kép
Kép

#177 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 07:21

Csak legyünk túl ezen a fagyosszenteken!
Tegnap késő délután ösmét sütögettünk a kertben, ezúttal Toopaccal.
Lecsókóbi grillrácson, görögsalival.
Hmmm..... imádom a telet, imádom a hawat...de most már LEGYEN NYÁR ! ! !
Kitelepülök a kertbe délután-esténként

Kép
Kép
Kép

#178 Felhasználó inaktív   Capo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.325
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 09:06

Idézet

A sörök meg.... gondoltam arra is cska már későn, hogy pontozni kéne ezeket a nemminnnapi söröket. Annyi félét kóstóltam már.... /images/smiles/029.gif
James ahogy látom, és a hsz-eidből következtetek, elég nagy sör barát lehetsz és szereted a jó söröket.ha ajánlhatom az Old Empire nevű finomságot, feltétlen kostóld meg.nem fogsz csalódni.ha már megtörtént, akkor véleményt várnék:)
ha el múltál 18,szeretsz pókerezni,és egy kis "zseton" is jól jönne,katt
Kép

#179 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 09:54

Idézet

Idézet

A sörök meg.... gondoltam arra is cska már későn, hogy pontozni kéne ezeket a nemminnnapi söröket. Annyi félét kóstóltam már.... /images/smiles/029.gif
James ahogy látom, és a hsz-eidből következtetek, elég nagy sör barát lehetsz és szereted a jó söröket.ha ajánlhatom az Old Empire nevű finomságot, feltétlen kostóld meg.nem fogsz csalódni.ha már megtörtént, akkor véleményt várnék:)
Én még nem kóstoltam....de talán InGen!
Kép
Kép
Kép

#180 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2010. 04. 07. 10:11

Nem tudom hogy ez a recept volt már de nekem nagyon bejön mert egyszerű mégis nagyszerű:

MAGAS KOLESZREINSZINT ESETÉN A

FOGYASZTÁSA TILOS!!!


Na szóval: fogunk 6 db virslit. Felvágjuk mindent és teszünk belé sajtot majd szalonnával körbetekerjük és disznózsírban kisütjük jó barnára.

Áldja az ég a Melcolm in the middle alkotóit ezért a receptér!Kép

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó