HWSW Informatikai Kerekasztal: GastroNauta - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

GastroNauta

#21 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 09. 10:38

Ha már a recepteknél tartunk. Kakaóimádó vagyok!!! Ember nem szeretheti úgy a kakaót, mint én. Néha még én is csodálkozok magamon. De tudjátok-e milyen a jó kakaó? Felejtsétek el a bolti, zacskós termékeket és az instant kakaóitalokat. Ezeknek rendre közük sincs az eredetihez. Figyu!
Ha igazán finom kakaót szeretnétek készíteni, csak és kizárólag eredeti holland kakaóport vegyetek. Elég drága, de mivel nagyon intenzív az íze, ezért csak nagyon keveset kell belőle használni. Így sokáig elég lesz.
Egy liter tejhez:
Tegyetek egy bögrében 12-15 teáskanál cukrot. (Ízlés szerint, ki hogy szereti. Édesen, vagy még édesebben.)
Ehhez (mivel korábban említettem, hogy csak kevés kell) másfél, enyhén púpozott teáskanál holland kakaóport keverjetek. Amikor rendesen elkeveredett, szépen apránként hígítsátok fel, majd hozzá kell adni a melegedő tejhez. Amikor már majdnem kész, és most nagyon figyeljetek!!! Adjatok hozzá kevesebb, mint egy csipet SÓT!!! Tudom furcsa, de isteni finom pikáns ízt kölcsönöz a kakaónak. Nagyon nagyon finom lesz tőle.
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#22 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 06. 09. 10:46

Wazzzze!!!Nélkülem nincs csülökpörkölt ezt jegyezd meg egy életre!Kép

#23 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 09. 11:36

Idézet

Wazzzze!!! Nélkülem nincs csülökpörkölt ezt jegyezd meg egy életre!Kép
Hát ezaz! Hol voltál?
Kép
Kép
Kép

#24 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 06. 09. 12:34

Idézet

Idézet

Wazzzze!!! Nélkülem nincs csülökpörkölt ezt jegyezd meg egy életre!Kép
Hát ezaz! Hol voltál?
Hár ez az.Néma gyereknek az anyja sem érzi a lábszagát.Kép

#25 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 09. 12:45

Idézet

.Néma gyereknek az anyja sem érzi a lábszagát.Kép

Mire vártál, kérvényre? :Đ Amúgy Faternak votl szülinapja. Mikor mentem a tortáért, kértem rá marcipánt. Kárdi a nő: Kisfiúnak, kislányak? Mondom neki kisfiúnak...egy 56 évesnek :-D

Más: Héten neked esetleg melyik nap lenne jó?


Kép
Kép
Kép

#26 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 09. 13:46

Idézet

7végén csülökpörköltet csináltam bográcsban. ajánlom mindenkinek, hisz max 5000 Ft-ból 8 meglett felnőtt emberre lehet főzni plusz egy üveg sör is belefér mellé. Nem túl drága, mégsem mindennapos, és nagyon jól passzol egy hétvégi sörözés mellé. Jaaa és azt nem is mondtam, hogy piszok egyszerű elkészíteni, nem kell hozzá sok tudomány. 4 főre itt a recept:

Csülökpörkölt

Hozzávalók:
2 kisebb, kicsontozott sertéscsülök, 2 nagy fej vöröshagyma, 10 dkg zsír, 2 db zöldpaprika, 2 db paradicsom, 2 dl vörösbor, 3 gerezd fokhagyma, 2 ek piros fűszerpaprika, 1 ek só, 1 kk őröltbors, csipetnyi köménymag.

Elkészítése:
A csülköt megtisztítom és bőrével együtt akkora kockákra vágom, mint amikor sertéspörköltet készítek. A bográcsot a zsírral vastagon kikenem, majd egy réteg húst, egy réteg meghámozott és karikákra vágott hagymát egyenletesen elterítek benne. A parázsra téve kevergetem, illetve a bográcsot rázogatva a húsdarabok fehéredéséig pirítom, majd annyi vízzel öntöm fel, amennyi jól ellepi. Belerakom a megmosott, karikákra vágott paradicsomot valamint a felszeletelt zöldpaprikát, és a fűszerekkel meghintem. A zúzott fokhagymát is belekeverem, és az egészet puhára főzöm. Ha a hús majdnem puha, hozzáöntöm a vörösbort. Készre főzöm. Csak sűrű mártásnak szabad alatta maradni.

Vagy kenyérrel fogyasztjuk, vagy külön sós vízben főtt burgonyát tálalok hozzá.

Gondolom tészta is jó hozzá mert én tészta párti vagyok!! Kép
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#27 Felhasználó inaktív   seci92 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 09. 13:51

Idézet

7végén csülökpörköltet csináltam bográcsban. ajánlom mindenkinek, hisz max 5000 Ft-ból 8 meglett felnőtt emberre lehet főzni plusz egy üveg sör is belefér mellé. Nem túl drága, mégsem mindennapos, és nagyon jól passzol egy hétvégi sörözés mellé. Jaaa és azt nem is mondtam, hogy piszok egyszerű elkészíteni, nem kell hozzá sok tudomány. 4 főre itt a recept:

Csülökpörkölt

Hozzávalók:
2 kisebb, kicsontozott sertéscsülök, 2 nagy fej vöröshagyma, 10 dkg zsír, 2 db zöldpaprika, 2 db paradicsom, 2 dl vörösbor, 3 gerezd fokhagyma, 2 ek piros fűszerpaprika, 1 ek só, 1 kk őröltbors, csipetnyi köménymag.

Elkészítése:
A csülköt megtisztítom és bőrével együtt akkora kockákra vágom, mint amikor sertéspörköltet készítek. A bográcsot a zsírral vastagon kikenem, majd egy réteg húst, egy réteg meghámozott és karikákra vágott hagymát egyenletesen elterítek benne. A parázsra téve kevergetem, illetve a bográcsot rázogatva a húsdarabok fehéredéséig pirítom, majd annyi vízzel öntöm fel, amennyi jól ellepi. Belerakom a megmosott, karikákra vágott paradicsomot valamint a felszeletelt zöldpaprikát, és a fűszerekkel meghintem. A zúzott fokhagymát is belekeverem, és az egészet puhára főzöm. Ha a hús majdnem puha, hozzáöntöm a vörösbort. Készre főzöm. Csak sűrű mártásnak szabad alatta maradni.

Vagy kenyérrel fogyasztjuk, vagy külön sós vízben főtt burgonyát tálalok hozzá.

De éhes lettem.Kép
   

#28 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 09. 17:46

Idézet

Csülökpörkölt

Most bevállaljam, IGEN vagy NEM? Holnap összezörrenés havernál, aztán lesz sütés, főzés. Csak ezek gyengék aztán holmi nyársalással akarják kibökni egymás szemét. Kép Én inkább bográcsozás mellett állok, és ez igen gusztának hangzik. Nem is drága. Nah és ez kb mennyi idő alatt készül el? Ha éhen maradunk a te lelkeden szárad Tjames! Kép Ha meg olyan finomlesz, hogy ki is dobjuk rögtön... akkor is.KépKépKép Na de ne rohanjunk annyira előre, még rá kell beszélni a sok tökfejet. Kép

Bio, ezt a sós témát kipróbálom majd! Én régebben mindenféle csokit tettem bele. Nagyon megdobják az ízét. De már nem emlékszem melyik csoki volt a befutó. Kép

#29 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 10. 04:50

Max 3 óra! De ez függ a hús egykori tulajdonosának korától, a tűz hőfokától, ésatöbi. Durván fél óra mire összeszelsz mindet, mialatt a begyújtott tűz, már kezd leégni (sosem lobogó tűzön főzünk, hanem olyan lángoló, de már parazsas állapotában, külnben vastagon kormos lesz a borgács alja) Durván 15-20 perc mire felönthető vízzel. (túlzásba ne vidd, inkább pótold.) aztán majd miután ráöntöd a bort, utána az már hamar elfő. Szerintem 3 óra bográcsozás nem is sok idő. Éshát azt nem is lehet elkapkodni, hisz pont az áll a kertiparti középpontjában. Remélem ízleni fog!
Kép
Kép
Kép

#30 Felhasználó inaktív   boldi89 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 10. 12:35

Gyerekek ma olyan kaját csináltam hogy az be****ás!
Elöször is körbenéztem mi van itthon és sajna észre vettem hogy szinte semmi.Fagyasztóban találtam egy zacskó fagyaszttot hasáb burgonyát(krumplitKép)és neki álltam sütni mondom ez igy igen csak kevés lesz gondoltam sütök tojás de anyira nem kellet igy hát kerestem tovább találtam szalonát hagymát sima és zöld hagymát meg paradicsomot ja és tejfölt...na meg csillant az a bizonyos lámpa a fejem felett mondom miért ne legfeljebb jólaknak a kutyák.
Elkészités:
Elöször is nem árt ha másnaposvagyKép
szalonát kicsi olajban piritjuk majd mikor már kezdene bebarnulni hozzá adjuk a felkockázott hagymát majd a zöld hagymát ez után mikor már a hagyma üvegesre sült rakunk bele egy kis paradicsomot nem sokat csak modával.Pár perc és kész is én még tettem a tetejére egy kis tejfölt amit fokhagymával izesitetem na ezek után olyan hagyma szagom van hogy 10perces fogmosásal sem lehet enyhiteni.Na ezek után már csak anyit mondanék hogy Jó étvágyat mindenkinek!remélem izleni is fogKép


#31 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 10. 13:14

Idézet

Gyerekek ma olyan kaját csináltam hogy az be****ás!
Elöször is körbenéztem mi van itthon és sajna észre vettem hogy szinte semmi.Fagyasztóban találtam egy zacskó fagyaszttot hasáb burgonyát(krumplitKép)és neki álltam sütni mondom ez igy igen csak kevés lesz gondoltam sütök tojás de anyira nem kellet igy hát kerestem tovább találtam szalonát hagymát sima és zöld hagymát meg paradicsomot ja és tejfölt...na meg csillant az a bizonyos lámpa a fejem felett mondom miért ne legfeljebb jólaknak a kutyák.
Elkészités:
Elöször is nem árt ha másnaposvagyKép
szalonát kicsi olajban piritjuk majd mikor már kezdene bebarnulni hozzá adjuk a felkockázott hagymát majd a zöld hagymát ez után mikor már a hagyma üvegesre sült rakunk bele egy kis paradicsomot nem sokat csak modával.Pár perc és kész is én még tettem a tetejére egy kis tejfölt amit fokhagymával izesitetem na ezek után olyan hagyma szagom van hogy 10perces fogmosásal sem lehet enyhiteni.Na ezek után már csak anyit mondanék hogy Jó étvágyat mindenkinek!remélem izleni is fogKép
Kép ehhez tényleg másnaposnak kell lenni Kép
Kép
Kép
Kép

#32 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 14. 08:19

Polipot csináltam reggelire. No nem tengerit :Đ Ez inkább ilyen gyerekeknak való. Úgy kell csinálni, hogy 1db tojást megfőzök, megpucolom, és félbevágom. A tányérra teszem lefordítva (mint egy kis domb, úgy néz ki).

Egy tepsibe kevés olajat öntök, és felmelegítem. Közben 2db virslit (Füstli) felvágok a következőképp: Az egyik végétől ~2cm-re belebököm a kést, majd végighúzom a hoszabbik felé. Pörgetve a virslit, ezt 3x megcsinálom, így egy 6ágó, de a tetején összefogott virsilt kapok. Ez belefektetve a tepsibe sűrűn forgaom, majd minko minden oldala kicsit megbarnult, egy csipesz segítségével felállítom. A szétvágott rész úgy kunkorodik mint egy polip karjai. Kicsit sütöm az alját, majd a félbegágott tojásra teszem. Tök olyan mint egy polip!!!! És nagyon hamar elkészíthető :-D


Kép
Kép
Kép

#33 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 14. 08:24

Kép
Kb így néz ki, csak tojással nem?
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#34 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 14. 08:25

Idézet

Kép
Kb így néz ki, csak tojással nem?
Kicsit jobban megsütöm, de PONTOSAN!
Kép
Kép
Kép

#35 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 06. 14. 08:26

Húh ez baji jól néz ki james!

Megpróbálom én is XD

#36 Felhasználó inaktív   boldi89 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 14. 11:53

Idézet

Idézet

Kép
Kb így néz ki, csak tojással nem?
Kicsit jobban megsütöm, de PONTOSAN!
ez nagyon állat szerintem meglepem vele estére a kishugomKép


#37 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 06. 14. 11:58

Idézet

Jéghideg tej + epres Boleró! Isteni!!! Próbáljátok ki!

AAAHHH ezjónak hangzik :Đ
kössz majd kirpóbálom!

#38 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 06. 14. 12:03

Idézet

Idézet

Idézet

Kép
Kb így néz ki, csak tojással nem?
Kicsit jobban megsütöm, de PONTOSAN!
ez nagyon állat szerintem meglepem vele estére a kishugomKép
Szerintem ez a kaja tök viccesKépKépKép ha valaki reggel egy ilyennel beállítna hozzám hogy egyél... hát komolyan mondom könnyesre röhögném magam :Đ:D:D

#39 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 15. 12:51

Tegnap este tejszínes, vörösboros csirkemellet sütöttem, kukoricás rizzsel. Vacsi elôtt kis ágyas pálinkát, vacsi után finom dél-afrikai vörösbort iszogattunk barátnômmel.
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#40 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 29. 05:44

Tegnap a következő bódítmányt készítettem el:

Egy tálka kockákra vágott görögdinnye hús, amire öntöttem egy kis TripleSec-et, és Ballantines-t. Ezt estére felszívták a dinnyekockák. FINCSI VOLT Kép


Kép
Kép
Kép

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó