HWSW Informatikai Kerekasztal: GastroNauta - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

GastroNauta

#61 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 27. 20:18

Nem bírnék szakácsként dolgozni. Ez olyan lenne nekem mint egy festőnek, ha parancsra kéne festeni. Most ez igen fenkölten hangzik... de tényleg így van. Sok konyhán jártam már, most pl soxor megfordulok a Gellért Hotel konyháján (más munkából kifolyólag) és az a konyha is csak egy rabiga, hiába híresneves. Nekem olyan szalagmelónak tűnik. De maga a főzés, sütés...hmmm imádom! :Đ
Kép
Kép
Kép

#62 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 27. 20:22

ez igaz, de szinte minden munka ilyen, ha valaki parancsol akkor te azt csinálod is, vagyis tényleg paracsra megy az egész, de ha jól megfizetik hát legyen. amúgymeg én se akarok a konyhában megro@adni. Kép

#63 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 27. 21:24

Idézet

Bocs Bio, nem láttam az üzid! Legközeleb priviben is érdeklődj, azt biztos látni fogom. Engesztelésképp íme egy marha egyszerű, ám igen ízletes bográcsos receptem, ami kb 1.5 óra + előkészületek alatt megvan. Ettől kevés egyszerűbb ám annál nagyszerűbb kaja van:

Csülökpörkölt

Hozzávalók: (4 személyre)
2 kicsontozott sertéscsülök, 2 nagy fej vöröshagyma, 10 dkg zsír, 2 db zöldpaprika, 2 db paradicsom, 2 dl vörösbor, 3 gerezd fokhagyma, 2 ek piros fűszerpaprika, 1 ek só, 1 kk törött fekete bors, csipetnyi köménymag

Elkészítés:
A csülköt megtisztítjuk és bőrével együtt akkora kockákra vágjuk, mintha sertéspörköltet készítenénk. A bográcsot a zsírral vastagon kikenjük, majd egy réteg húst, egy réteg meghámozott és karikákra vágott hagymát egyenletesen elterítünk benne. A parázsra téve kevergetjük, illetve a bográcsot rázogatva a húsdarabok fehéredéséig pirítjuk, majd annyi vízzel felöntjük, amennyi ellepi. Belerakjuk a megmosott, karikákra vágott paradicsomot valamint a felszeletelt zöldpaprikát, és a fűszerekkel meghintjük. A zúzott fokhagymát is belekeverjük, és az egészet puhára főzzük. Ha a hús majdnem puha, hozzáöntjük a vörösbort. Készre főzzük. Csak sűrű mártásnak szabad alatta maradni. (Ha túl híg a leve, akkor addig főzzük, amíg a felesleg el nem párolog.) Vagy kenyérrel fogyasztjuk, vagy külön sós vízben főtt burgonyát tálaljunk hozzá.

Kép

Semmi gond. Tegnap tartottuk meg a bográcsparty-t. Nagyon nagyon finom lett a marha. A lányoknak parancsba adtuk, hogy még csak bele sem szólhatnak. Mindent mi, fiúk csináltunk és azt kell mondjam nagyon jól sikerült. A receptet köszönöm szépen. Control C Control V. :Đ
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#64 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 29. 01:09

Igaz, poén, és angol is ,de azért beírom ideKépKép

Idézet

Walter's Wonderful Headcrab Stew

Ingredients:

2 pounds of headcrab belly meat, cut into bite size pieces
1 or 2 headcrab brains, mooshed finely
1 pound of headcrab buttock meat
1/3 cup all-purpose flour
1-1/2 teaspoons salt
1/4 teaspoon black pepper
2 tablespoons vegetable oil
4 large Houndeye eyeballs, peeled and sliced thin
1/4 cup chopped fresh parsley
1 can (14-1/2 oz.) chicken broth
1 bag of your favorite soup mix
1 can (12 oz.) beer (ask the nearest security guard!)
1 tablespoon packed brown sugar
And stir in all the dangly-wangly you can find!

Preparation:

Gather all the meat and throw it into a big pot. Pour on all the ingredients and cook it for about an hour hour and a half on medium. Keep stirring! Once the meat is tender and the broth boiling, you've got yourself a meal! Serves about eight hungry scientists.

HL fanoknak kötelezőKépKép


#65 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 29. 08:42

Idézet

Idézet

és konyhafőnöknek elmennél valami elegáns helyre? Kép

:Đ Kösz, de kösz nem. Jó ez így ahogy most van. Mindig is GastroNauta fogok maradni, de csak míg szeretem csinálni. Felesleges lenne megutáltatnom magammal ezt a remek kis időtöltést.... Imádok szabadtűzön pl bográcsozni...egy sör...meg én.... s ha vannak haverok az még jobb...de én egyedül is frankón elvagyok a fakanállal :-D


Hmmmm...a fakanálról eszembe jutott egy vicc.

Cigányt itthon már nagyon keresik a jardok, ezért úgy dönt Amerikába megy, hogy a becsületes útra léphessen.Kiérve Amerikába, nem bír magával és ugyanazt csinálja, mint itthon, minden ellop ami mozdítható. Így aztán már ottkint is elég hosszú a bűnlajstroma, de az ami jardok el is kapják és gyorsított eljárással gutyiba küldik, ahol egy néger a cellatársa.Este takarodót fújnak a börtönben és a néges éppen a pizsamáját veszi fel. A cigány meglátja a néger szerszámát és felkiált:

-Vazze, neked akkora a farkad, mint egy fakanál!

Erre a néger:

-Oh yes, fuck anal!



#66 Felhasználó inaktív   kasy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.042
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 29. 09:17

Mi a helyzet az orosz-káposzta salátával tjames? Megcsináltad/kostóltad már?

#67 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 29. 09:21

Idézet

Mi a helyzet az orosz-káposzta salátával tjames? Megcsináltad/kostóltad már?
Még nem, mivel nyaralni voltunk. De most hétvégén jönnek ismerősök, lehet bepróbálkozom vele :Đ
Kép
Kép
Kép

#68 Felhasználó inaktív   kasy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.042
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 29. 09:24

Idézet

Idézet

Mi a helyzet az orosz-káposzta salátával tjames? Megcsináltad/kostóltad már?
Még nem, mivel nyaralni voltunk. De most hétvégén jönnek ismerősök, lehet bepróbálkozom vele :Đ
Sok sikert (vagyis jó étvágyat). Majd írd le az eredményt. Kép

#69 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 29. 09:51

ettetek már ratatouille-t? az olyan mint a L'ecsó filmben van télleg nagyon jó

#70 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 05. 16:56

Házi kenyér

Hozzávalók: (2,5 kg-os kenyérhez)
2,0 kg (kenyér)liszt, 2 csapott ek porkovász (búzakovász), 30 g élesztő, víz, só, 2 db közepes-nagyobb krumpli
Kép
Elkészítés:
Először a kovászt készítjük el. Kb 35 dkg lisztet a kovásszal, élesztővel hozzáadjuk 2,5 dl vízhez, összegyúrjuk és egy-másfél órát kelesztjük. (Ruhával letakarjuk a tálat, és langyos helyen pihentetjük.)
Kép
Egy óra elteltével buborékosnak kell lenni a massza tetejének.
Kép
Ekkor 85-90 dkg lisztet hozzáadunk, sózzuk (2 púpos ek), és ~0,5L vízzel gyúrhatóra higítjuk. Cipó formára gyúrjuk, majd hagyjuk kelni egy órát (letakarva).
Kép
Közben a két krumplit megfőzzük, összetörjük. A kenyértésztához keverjük, és jól átgyúrjuk.
Kép
Majd újra kelesztjük a tésztát.
Kép
Egy óra múlva újra átgyúrjuk. (4-5-ször is át kell gyúrni. Gyúrás közben a maradék liszttel midig megszórjuk a tál falát, a tészta tetejét, hogy kelés közben ne tapadjon a tál falához).
Utolsó átgyúrás után tegyük a sütő tepsire (vagy sütőlapátra ha kemencében csináljuk) amit előtte jól belisztezünk.
Kép
Behelyezzük a sütőbe (kemencébe),
Kép
egy bögre vizet teszünk mellé, és készre sütjük.
Kép
Ez kemencében kb 1,5 óra, a kemence hőfokától függően.
Kép


Kép
Kép
Kép

#71 Felhasználó inaktív   peterpal7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.254
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 05. 19:30

Idézet

Házi kenyér

...

egy bögre vizet teszünk mellé, és készre sütjük.
...

A bögre víz mihez kell? Ne száradjon ki a kenyér?

#72 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 05. 22:09

Idézet

Idézet

Házi kenyér

...

egy bögre vizet teszünk mellé, és készre sütjük.
...

A bögre víz mihez kell? Ne száradjon ki a kenyér?
Így van. Valójában nem is bögre, hanem egy kis lábas vizet rakok mellé. Sőt elvileg 15 percenként meg is kéne kenni vele a kenyeret. De én még nem jöttem rá mivel (a lúdtoll kanő ráolvad) és amúgy is a kemény héjját a legfinomabb elszopogatni. Szal a vizezésből én csak azt csinálom hogy odarakom mellé. Viszont az FONTOS hogy legyen mellette víz, ezáltal páratartalom. Egy kicsi...
Kép
Kép
Kép

#73 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 08. 05. 22:11

Idézet

Idézet

Idézet

Házi kenyér

...

egy bögre vizet teszünk mellé, és készre sütjük.
...

Így van. Valójában nem is bögre, hanem egy kis lábas vizet rakok mellé. Sőt elvileg 15 percenként meg is kéne kenni vele a kenyeret. De én még nem jöttem rá mivel (a lúdtoll kanő ráolvad) és amúgy is a kemény héjját a legfinomabb elszopogatni. Szal a vizezésből én csak azt csinálom hogy odarakom mellé. Viszont az FONTOS hogy legyen mellette víz, ezáltal páratartalom. Egy kicsi...
Ma a vacsora csatában is volt házi kenyér sütés.
Ez az eddigi legjobb rész!

#74 Felhasználó inaktív   peterpal7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.254
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 06. 08:24

Idézet

Idézet

Idézet

Házi kenyér

...

egy bögre vizet teszünk mellé, és készre sütjük.
...

A bögre víz mihez kell? Ne száradjon ki a kenyér?
Így van. Valójában nem is bögre, hanem egy kis lábas vizet rakok mellé. Sőt elvileg 15 percenként meg is kéne kenni vele a kenyeret. De én még nem jöttem rá mivel (a lúdtoll kanő ráolvad) és amúgy is a kemény héjját a legfinomabb elszopogatni. Szal a vizezésből én csak azt csinálom hogy odarakom mellé. Viszont az FONTOS hogy legyen mellette víz, ezáltal páratartalom. Egy kicsi...
Kösz. Most sokkal nyugodtabb a lelkem. Kép

#75 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 06. 09:08

Egerben a Palacsintavárban ettem isteni finom francia hagymakrém levest. Cserépedénykében tálalják. Már ez megadja a hangulatát. A lényeg, ami miatt felejthetetlen. A leves valóban krémleves...tényleg krém. Nagyon jó. A beleszórt pirított zsemlekockák éppen ezért nem szívják meg magukat és amíg meg nem eszed, ropogós marad. A tetejére sajtot reszelnek, ami a leves sűrűsége miatt megáll rajta, de mivel forró az étel, szépen lassan bele olvad. Én mondom, olyan finom hagymakrém levest én még nem ettem. Mondjuk a Palacsintavár egész étlapjáról ódákat tudnék mesélni. Ha még nem voltatok, mindenképpen menjetek el egyszer. Nagyon nagyon nagyon nagyon jó hely. KépKép
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#76 Felhasználó inaktív   peterpal7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.254
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 06. 09:20

Horvátországban egy pizzériában olyan hihetetlenül vékony pizzát ettem... Szelni alig lehett, a tetején a sajt csak folyt el (4 sajtos volt). annyira jó volt hogy az nem igaz.
Ugyanott csak más étteremben meg grill mixet ettem. Egy nagy tál tele grillezett báránnyal, marhával, nyárson sült húsdarabokkal meg isteni kolbásszal. Finom roposós hús, fűszeresen (de nem paprikás csípősen). Nem is tudok írni róla.
(Horvátország, Dugi Otok, Sali)

Ja és az előttem szólónak: A Palacsintavárban milyen palacsinták vannak?

#77 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 06. 09:46

Idézet

Ja és az előttem szólónak: A Palacsintavárban milyen palacsinták vannak?
Apám, amilyet csak el tudsz képzelni. Nem pusztán ételt szolgálnak fel. Fantasztikus költeményeket helyeznek az asztalra. A tányér mérete egyébként nagyobb, mint egy pizzás tányéré, de általában mindössze 1 palacsintát tesznek rá, de az óriási. Én nem mellesleg igen nagyétkű vagyok, de még másnap reggel is jól lakok belőle. A legdrágább placsinta sem éri el a 2000 Ft-ot. Mindenképpen megéri. KépKép
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#78 Felhasználó inaktív   peterpal7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.254
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 06. 09:55

Idézet

Idézet

Ja és az előttem szólónak: A Palacsintavárban milyen palacsinták vannak?
Apám, amilyet csak el tudsz képzelni. Nem pusztán ételt szolgálnak fel. Fantasztikus költeményeket helyeznek az asztalra. A tányér mérete egyébként nagyobb, mint egy pizzás tányéré, de általában mindössze 1 palacsintát tesznek rá, de az óriási. Én nem mellesleg igen nagyétkű vagyok, de még másnap reggel is jól lakok belőle. A legdrágább placsinta sem éri el a 2000 Ft-ot. Mindenképpen megéri. KépKép
aaaaaaaaaaa.... (itt most csorog a nyálam). Azonnal indulok! Kép. Ha Egerben járok biztos bemegyek.

#79 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 06. 11:47

Idézet

Idézet

Apám, amilyet csak el tudsz képzelni. Nem pusztán ételt szolgálnak fel. Fantasztikus költeményeket helyeznek az asztalra. A tányér mérete egyébként nagyobb, mint egy pizzás tányéré, de általában mindössze 1 palacsintát tesznek rá, de az óriási. Én nem mellesleg igen nagyétkű vagyok, de még másnap reggel is jól lakok belőle. A legdrágább placsinta sem éri el a 2000 Ft-ot. Mindenképpen megéri. KépKép
aaaaaaaaaaa.... (itt most csorog a nyálam). Azonnal indulok! Kép. Ha Egerben járok biztos bemegyek.
Dobó tértől indulj felfelé a vár irányába. Egy-két perc után jobbra lesz egy kis utca. A nevére sajnos nem emlékeszem, de eltéveszteni sem lehet, mert az elején megállító tábla figyelmeztet. "PALACSINTAVÁR" Kb. 10 métert kell gyalogoni és szintén jobbra meglátod a bejáratot. Ha jól tudom dél körül nyit. A párommal minden évben két-három alkalommal felmegyünk Egerbe és akkor mindig ott vacsorázunk. Jó étvágyat neked is. Kép
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#80 Felhasználó inaktív   peterpal7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.254
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 06. 12:37

Idézet

Idézet

Idézet

Apám, amilyet csak el tudsz képzelni. Nem pusztán ételt szolgálnak fel. Fantasztikus költeményeket helyeznek az asztalra. A tányér mérete egyébként nagyobb, mint egy pizzás tányéré, de általában mindössze 1 palacsintát tesznek rá, de az óriási. Én nem mellesleg igen nagyétkű vagyok, de még másnap reggel is jól lakok belőle. A legdrágább placsinta sem éri el a 2000 Ft-ot. Mindenképpen megéri. KépKép
aaaaaaaaaaa.... (itt most csorog a nyálam). Azonnal indulok! Kép. Ha Egerben járok biztos bemegyek.
Dobó tértől indulj felfelé a vár irányába. Egy-két perc után jobbra lesz egy kis utca. A nevére sajnos nem emlékeszem, de eltéveszteni sem lehet, mert az elején megállító tábla figyelmeztet. "PALACSINTAVÁR" Kb. 10 métert kell gyalogoni és szintén jobbra meglátod a bejáratot. Ha jól tudom dél körül nyit. A párommal minden évben két-három alkalommal felmegyünk Egerbe és akkor mindig ott vacsorázunk. Jó étvágyat neked is. Kép
ok köszi megjegyeztem. Pont most eszek "boldog csokis palacsintát" (saját ötlet). Majd teszek ide képet róla meg a csokiöntet receptjét is megosztom veletek.

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó