HWSW Informatikai Kerekasztal: SimCity4 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

SimCity4

#21 Felhasználó inaktív   zolinterfan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 13. 16:22

Hello!!!
Én még uj vagyok ebben a játékban. Csak pakolom lefele a mindent.. meg ilyesmi... segítenétek pár alap-fogásban, hogy hogy is kéne ezzel jáccani??

#22 Felhasználó inaktív   MikeReem 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 812
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 13. 16:51

Regebben jatszottam vele en is, bar a regebbi reszekkel tobbet. Nagyon nem melyedtem bele, biztos vannak, akik tobbet tudnak segiteni, bar ha irnal valami konkret problemat ugy meg plane.
Szerintem ne a feltetlen novekedest celozd meg, hanem a meglevo varosodat lasd el maximalisan. Persze mindig jelolj ki uj lako-, ipari-, gazdasagi terultetet, de ne vidd tulzasba. Ezeket a terulteket erdemes ugy elhelyezni, hogy 3 reszre osztod a teruletet, de legy elorelato, hogy 3 fele tudjal terjeszkedni is. A 3 terulet legyen a mar emlitett, ugy, hogy a lako a leheto legtavolabb legyen az iparitol, kulonben nem szivesen koltoznek a varosodba az emberek. Nem kell az elejen a mximumra torekedni, szoval ne azt vard, hogy emeletes hazakat epitsenek. Az majd kesobb kialakul, hogy a varoskozpontban felhokarcolok lesznek, a varosszelen meg kis hazak. A gazdasagi teruletbol kell az elejen talan a legkevesebb. Az ipari teruletet pedig ne kozvetlen viz melle telepitsd, mert az szennyezest okoz. A varosnak kell vizellatas. Valahol van olyan nezet, hogy latod, milyen az ellatottsag. Legjobb a vizpartra telepult varos, mert onnan el tudod vezetni a vizet. Ehhez ki kell epiteni csatornahallozatot. Aram is kell minden haztartasba. Ezek utan figyelj a bunozesre, amit nem csak a rendorseg, hanem az iskolak is csokkentenek. A bortonok is, de azt nem szeretik az emberek. Legyen tuzoltosag, korhaz is egyenletesen elosztva, ne csak 1! Az utakat inkabb te epitsd ki, mert a jatek magatol nem mindig jol csinalja. Kesobb figyelj a szemet elszallitasra, es az ipari terultetet is probald ugy visszafogni, hogy a varosodnak jovedelmezo legyen, de a kornyezetet ne szennyezd. Az egyensulyt kell megtalalni ebben a jatekban es minden menni fog. Jo jatekot, remelem tudtam valamit segiteni.

#23 Felhasználó inaktív   zolinterfan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 13. 18:25

Persze!! kösz sokat segítettél!! pl hogy ne az ipaar melett legyen a víz....
Ha van még valami jó javaslatod, megoszthatnád.....
kösz

#24 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 14. 07:50

http://simcity4.fw.hu/ itt minden reszletesen le van irva - olvasd el
Kép
Kép

#25 Felhasználó inaktív   zolinterfan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 14. 21:09

Köszzzzzzzzzz

#26 Felhasználó inaktív   zolinterfan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 15. 14:57

De a bevétel és kiadás soha nem egyenlő nálam. Főként nem nyereséges!! miért van?? Csinálok mindenféle épületez, 3000 lakos, de a havi kiadás duplája a bevételnek...

#27 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 18. 18:07

olyan 50-80ezres lakossagnal mar lehet par dollar nyeresegre szamitani... :Đ egyebkent a trukk az, hogy egyszerre tobb varost kell iranyitani es akkor egymassal kereskednek, uzletelnek... javul az ipar es az uzlet, ettol javul a lakossag szinvonal is... tobb ember fog odakoltozni, tobbet adoznak, tobb lesz a penzed. kb ennyi kezdesnek. egyebkent a lenti honlapon ezer trukk van penzkeresesre is!
Kép
Kép

#28 Felhasználó inaktív   zolinterfan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 18. 20:11

azt a honlapot má végigolvastam, meg egy másik, kb ugyanilyen hosszut is, és probalom betartani a szabjokat, és csak akkor vagyok nyereséges, ha a randőrséget szinte kikapcsolom... meg a sulikat is.... és akkor mindenki bűnőz és hüje, de nyereséges....

#29 Felhasználó inaktív   tigajo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 18. 21:49

szevasztok.lenne egy keres.honnan tudnam lehuzni a simcity4 magyarul.sajna csak angolul van

#30 Felhasználó inaktív   zenélő 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 09. 16:45

Sziasztok. Van két kérdésem:

1.Sc4-ben hogyan lehet egyirányú utat építeni?

2. Létezik-e a normál, földre épített vasúton kívül még valami felszíni kötöttpályás közlekedés?

Kérlek, aki tud, segítsen.

Nagyon köszönöm.

Á.Kép


#31 Felhasználó inaktív   wektorr0093 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 09. 17:29

Idézet

Sziasztok. Van két kérdésem:

1.Sc4-ben hogyan lehet egyirányú utat építeni?

2. Létezik-e a normál, földre épített vasúton kívül még valami felszíni kötöttpályás közlekedés?

Kérlek, aki tud, segítsen.

Nagyon köszönöm.

Á.Kép

1.:A sima Sc4-ben nem lehet egyirányú utat építen, csak a kiegészítőjében a Sc4:Rush Hour-ban
2.:Van még egy pár, de csak az 1. pontban említett kiegészítőben
Ugyhogy valahonnan szerezd meg a kiegészítőt mert még a járgényokat is vezetheted benne!Kép

#32 Felhasználó inaktív   zenélő 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 16. 16:27

Idézet

Idézet

Sziasztok. Van két kérdésem:

1.Sc4-ben hogyan lehet egyirányú utat építeni?

2. Létezik-e a normál, földre épített vasúton kívül még valami felszíni kötöttpályás közlekedés?

Kérlek, aki tud, segítsen.

Nagyon köszönöm.

Á.Kép

1.:A sima Sc4-ben nem lehet egyirányú utat építen, csak a kiegészítőjében a Sc4:Rush Hour-ban
2.:Van még egy pár, de csak az 1. pontban említett kiegészítőben
Ugyhogy valahonnan szerezd meg a kiegészítőt mert még a járgényokat is vezetheted benne!Kép
Lehetne mégegyet kérdeznííí??? Naaa, lééécíí. Köszi. Szóval: Honnan a fenéből szedjem le a Rush Hour-t? A boltokban már nem lehet kapni (ahol néztem), más ötletem meg nincs... Köszi mégegyszer!

#33 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 03. 31. 21:49

A Simcity4 nagyon jó!

#34 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 04. 01. 07:08

Idézet

Idézet

Idézet

Sziasztok. Van két kérdésem:

1.Sc4-ben hogyan lehet egyirányú utat építeni?

2. Létezik-e a normál, földre épített vasúton kívül még valami felszíni kötöttpályás közlekedés?

Kérlek, aki tud, segítsen.

Nagyon köszönöm.

Á.Kép

1.:A sima Sc4-ben nem lehet egyirányú utat építen, csak a kiegészítőjében a Sc4:Rush Hour-ban
2.:Van még egy pár, de csak az 1. pontban említett kiegészítőben
Ugyhogy valahonnan szerezd meg a kiegészítőt mert még a járgényokat is vezetheted benne!Kép
Lehetne mégegyet kérdeznííí??? Naaa, lééécíí. Köszi. Szóval: Honnan a fenéből szedjem le a Rush Hour-t? A boltokban már nem lehet kapni (ahol néztem), más ötletem meg nincs... Köszi mégegyszer!
http://shop.pcdome.hu/catalog.php?mode=article&articleno=5030935047233

Bar lehet azota mar skerult megszereznedKép
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#35 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 11. 26. 21:37

Hy!

felraktam a Sim City 4 -et és rá a Rush Hourt. A sima 4 ben is és a rush hour ban is azt csinálja h megy szépen a gém, aztán 1szer csk fogja magát a gép és minden jel nélkül újraindul. Nem tudja valaki megmondani nekm h bez mitől van?
Elöre is köszönöm.Kép


#36 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 16. 16:13

Valaki segitsen plz:) Vettem laptopot, van rajta jo kis vista, es most feltelepitettem az sc4-et es a rush hourt. De nem engedi crackelni. Azt mondja, hogy az eredeti sc4.exe irasvedett es ezert nem tudom felulirni.

update: sikerult megoldani kozben, csak kicsit rejtve volt a vistaban az engedelyeztetes:) Amugy ahoz kepest, hogy integralt a vga, egesz jo fut a vista is es igy elso proba utan az sc4 is.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#37 Felhasználó inaktív   hrgy84 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 05. 14:51

En nem szeretem a crackeket, es a sc4- hez van mini image, daemontools tokeletesen viszi.
Win7 alatt ujabb gepen neha gondja van a tobbmagos procikkal, a https://github.com/h...arter/downloads cimrol szedheto egy kis stuff, ami segit. Ki kell csomagolni csak.

Az epitkezesrol: utaknal fontos a hatos szabaly betartasa: ket ut kozott legfeljebb 6 egyseg terulet lehet. Ez azert van, mert minden ut 3-3 egysegnyire hat mindket oldalon. De pl. lehet 6x9-es teruletet csinalni.

A utility epuletekbol (korhaz, suli) erdemes picivel kezdeni, megnezni a kihasznaltsagat, es levinni a tamogatasat annyira, h valamivel az aktualis kihasznaltsag felett legyen. Ha keves, szolnak ugyis :-). Tuzoltosagot mindig kell rakni, de ha van suli, akkor a bunozes vmivel kisebb, igy a rendorseg nem surgos.
Adokkal mindig kell jatszani picit, erre nincs egzakt otlet, mindenkinek megvan a titkos receptje.
Utaknal max 2 szurke ut utan kell feketet rakni, ill 2 fekete utan egy avenue-t (4 savos ut). Autopalya izles szerint, van amikor a vonat jobb.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó