HWSW Informatikai Kerekasztal: Terrorizmus - Amikor a filmek életre kelnek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Terrorizmus - Amikor a filmek életre kelnek

#1 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 21. 23:06

Londonban ma is robbantottak. A hireket olvasva, teljesen olyan erzes kapott el, mintha egy filmet neznek. Vagyis, mintha az egyik szereploje lennek. Amikor az ilyen "vilagvege" filmeket nezem, mindig belekepzelem magam, hogy vajon mit tennek, ha ez valosag lenne, hogy reagalnek otthon a hireket olvasva. Most pedig itt vagyok a kozepen. A foszereploket nem latjuk, csupan olvassuk a torteneseket. Olyan mint amikor az ilyen jeleggu filmekben a CNN kozvetit. Robbantottak itt is, ott is, es kozben felsorrolja a nagyvarosokat. Most mikor olvastam az indexet teljesen ilyen erzes fogott el. Eleg ha elolvasunk nehany focimet: "Tamadas Loondonban", "Nem kegyelmeznek Londonnak?" "A taskakat is atvizsgaljak a New York-i metroban", "Bombariado Bolognaban es Napolyban", "Bombariado a Moszkva teri postan". Aztan ott vannak meg az idezetek: "Ami Loondonban tortenik az meg csak a kezdet"
Csak attol felek, hogy az utolso idezet igaz lesz...
A legjobb idezet vagy kozmondas ide, talan az, hogy a terror terrort szul (nem igy van de most hirtelen nem jut eszemb az eredeti). Lehet el kene gondolkodnia az allitolagos NY-nak, hogy most mit kene tenni. Valyon segit-e az, hogy lerhoanunk meg nehany kozelkeleti orszagot. Ez lenne a megoldas. Ezt mi se gondolhatjuk komolyan. Pedig attol felek ez lesz a vege. S ez egyenes aranyossaggal meg tobb terrort fog szulni. Ha tenyleg annyira fejlettek mint ahogy alitjak, akkor miert nem probalkoznak valami massal? Bar nem ertek egyett a terrorizmussal, sot ellenzem, mert civilek, artatlanok vesztik az eletuket. De ha belegondolunk, massal nem tudnak visszavagni. Nincs kemeny hadsereguk, hogy kialljanak amerika, vagy az egesz nato ellen. Ugy gondolom, az egyetlen megoldas az lenne, ha a nagyhatalmak, vegre bekenhagynak azt a szerencsetlen kozelkeletet. Ha mi nem bantjuk oket, akkor ok se minket. Vagy csak en latom rosszul? Mindenesetre, ha ez a jo megoldas, akkor se lesz ebbol semmi. Es miert? 4 betu a megoldas: PENZ. S ezzel el is erkeztunk a keplet bonyolitasahoz. A penz az ur, nem orszagok, nem hatalmak, csak a penz. Eleg ha arra gondolunk, hogy a Laden csaladot milyen szoros uzleti kapcsolatok fuzik a Bush csaladhoz. Valoszinu, nem csak ez az egyetlen ilyen uzleti kapcsolat. Visszavezetve az egeszet, az a sok-sok artatlan ember azert halt meg, es azert fognak meghalni, mert nehany ember, nehany csalad meg tobb penzt esetleg hatalmat akar.
update: sry kicsit elkanyarodtam, illetve tovabb mentem az eredeti teman, de ez igy hirtelen kitort belolem.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#2 Felhasználó inaktív   tapaig 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 95
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 02:18

Nem értek veled egyet. A terrorizmust nem lehet megérteni, nem értjük meg, a szemet szemért, fogat fogért elv normálisabb embernél már nem jelentkezik. Engem is iszonyatosan idegesít ez a dolog, de nem az iraki háborúval kezdődött, meg egyéb, a média által belénksúlykolt dolgok.
Jó, oké az amerikaiak nem szentek, sőt. De azért ne legyen már egy olyan állam, ahol azért mészárolnak le, mer más vallású vagyok, és éppen nem az uralkodik. Ez a demokratizálás is egy rakat szar, de nincs jobb. A háborúban pedig vannak áldozatok, a katonákat pedig AZÉRT FIZETIK, hogy ha úgy alakul, helyetted, és mindenki helyett meghaljanak! Nem szép, de így van. AMúgy meg ezek az arab nacionalisták gondold el mit csinálnának, ha nem lenne egy picike kis, rendhez hasonló dolog pl. irakban is. NEm hiszem hogy nehezükre esne indokot találniuk...

Ennyi sztem

#3 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 07. 22. 07:03

Az a legszarabb az egészben hogy ha az amerikaiakat valamilyen üzleti érdek fűzi egy idegen országhoz és ott belső ellentétek meg villongások vannak akkor ez az amerikaiknak automatikusan jogot formál ahhoz hogy beavatkozzanak. Irakban történetesan ott van az a 400 évre elegendő olajtartalék. Vegyifegyverek??? Uggggyanmár! Kép

#4 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 08:25

Ennyi erővel a paksi atomerőművet is vegyifegyver-előállító üzemnek minősíthetnék, de mégse rohangál errefelé egy csapat felfegyverkezett US Marine.Kép

#5 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 08:58

a gond csak annyi, hogy a filmek vége általában valamennyire vidám, hogy kielégítse a nézők igényeit. A valóság meg nem biztos hogy úgy gondolkodik mint egy rendező. Persze szép dolog sajnálni szegény embereket ott, akiknek 99%a valószínúleg a témában tényleg ártatlan, de azért nem kell átesni arra az oldalra, hogy jajj igen pusztítsuk el irakot. Ezt a nyugat csinálta magának, most valahogy oldja is meg, vagy...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#6 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 07. 22. 12:53

Idézet

a gond csak annyi, hogy a filmek vége általában valamennyire vidám, hogy kielégítse a nézők igényeit. A valóság meg nem biztos hogy úgy gondolkodik mint egy rendező. Persze szép dolog sajnálni szegény embereket ott, akiknek 99%a valószínúleg a témában tényleg ártatlan, de azért nem kell átesni arra az oldalra, hogy jajj igen pusztítsuk el irakot. Ezt a nyugat csinálta magának, most valahogy oldja is meg, vagy...
A nyugat viszont ezt itt soha nem tudja megoldani mert amig egyetlen hazafias lelkületü iraki, vagy akár szomáliai, vagy akár vietnámi, satöbbi él és mozog, addig nem is lesz ott olyan "rend" amilyet, az amcsik akarnak, tehát amerikabarát kormányzás vagy demokrácia.

Valamilyen szinten egyetértek ezekkel az országokkal mert ha belegondolok, hogy ha az amcsik ide betennék a lábukat, én is megtennék mindent hogy kiűzzem őket!

#7 Felhasználó inaktív   Nando 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 102
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 13:18

nem ártana észrevenni, hogy a mostani akcióknak semmi köze iraqhoz, ez a feszültésg a két kúltúra között feszül, nagyon-nagyon mélyen, lenn...!

#8 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 07. 22. 13:23

Idézet

nem ártana észrevenni, hogy a mostani akcióknak semmi köze iraqhoz, ez a feszültésg a két kúltúra között feszül, nagyon-nagyon mélyen, lenn...!
Node szerinted simán a kulturális különbségek robbantották ki a háborút? Semmi anyagi vonzata nem volt? Mi egyáltalán a nem összeférhető a két kultúrában ha azt kontinensek választják el egymástól?

#9 Felhasználó inaktív   spartan117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 14:07

Szerintem az USA Iraqot csak az olajért rohanta le, és ennek jó alibi volt a World Trade Center lerombolása.
A pénz nem boldogít, csak ha van.

#10 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 14:53

Valoszinuleg mi a toredekerol sem tudunk mindannak ami a hatterben van. A media ara vezet minket amerre akarjak meg ha nem is hisszuk ezt el. Jo pelda az elozo hozzaszolas. Miert? Hogy is volt afganisztan? Igaz? Szoval mi magunk is elfelejtunk dolgokat. WTC nem szerepelt az Iraki listan. Nehez is lett volna ujra elhitetni a vilaggal ezert mas dolgot kellett kitalalni. A teny teny marad valamiert lerohantak. Hogy ez jo-e? Hat oszinten szolva nem tudom ra a valaszt. Jobb lett volna beken hagyni azt a bagazst aztan egyszer csak arra ebredni, hogy 1/2 vilagot fenyegetik vagy lehet ez sose kovetkezett volna be? Azt hiszem meg ha velemeny is mondunk, vagy megprobaljuk egymast egy hullamhosszra terelni sem leszunk akkora "tomeg", hogy tenylegesen befolyasolni tudjuk a tortenelmunk menetet. Kis halak vagyunk egy pocsolyaban akik csak szeretnenek bekesen eldegelni. Haboru / terrorizmus es egyebb nevek alatt futo meszarlasoknak el kene tunnie a tortenelem sullyesztolyebe de nem fog addig amig a penz hatarozza meg a hatalmat es a penz az ami mindent mozgasban tart korulottunk (beleertve minket is). Ilyen vilagba szulettunk sajnos. Az ember mar csak ilyen agressziv fajta: szemet szemert....
Have a good byte!!!

#11 Felhasználó inaktív   Nando 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 102
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 16:11

Idézet

Idézet

nem ártana észrevenni, hogy a mostani akcióknak semmi köze iraqhoz, ez a feszültésg a két kúltúra között feszül, nagyon-nagyon mélyen, lenn...!
Node szerinted simán a kulturális különbségek robbantották ki a háborút? Semmi anyagi vonzata nem volt? Mi egyáltalán a nem összeférhető a két kultúrában ha azt kontinensek választják el egymástól?
én úgy gondolom, hogy amennyire ürügy volt amerikának a tömegpusztító fegyverek léte iraqban, ugyan annyira ürügy a terroristáknak iraq megszálása...

#12 Felhasználó inaktív   Nando 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 102
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 16:13

Idézet

Valoszinuleg mi a toredekerol sem tudunk mindannak ami a hatterben van. A media ara vezet minket amerre akarjak meg ha nem is hisszuk ezt el. Jo pelda az elozo hozzaszolas. Miert? Hogy is volt afganisztan? Igaz? Szoval mi magunk is elfelejtunk dolgokat. WTC nem szerepelt az Iraki listan. Nehez is lett volna ujra elhitetni a vilaggal ezert mas dolgot kellett kitalalni. A teny teny marad valamiert lerohantak. Hogy ez jo-e? Hat oszinten szolva nem tudom ra a valaszt. Jobb lett volna beken hagyni azt a bagazst aztan egyszer csak arra ebredni, hogy 1/2 vilagot fenyegetik vagy lehet ez sose kovetkezett volna be? Azt hiszem meg ha velemeny is mondunk, vagy megprobaljuk egymast egy hullamhosszra terelni sem leszunk akkora "tomeg", hogy tenylegesen befolyasolni tudjuk a tortenelmunk menetet. Kis halak vagyunk egy pocsolyaban akik csak szeretnenek bekesen eldegelni. Haboru / terrorizmus es egyebb nevek alatt futo meszarlasoknak el kene tunnie a tortenelem sullyesztolyebe de nem fog addig amig a penz hatarozza meg a hatalmat es a penz az ami mindent mozgasban tart korulottunk (beleertve minket is). Ilyen vilagba szulettunk sajnos. Az ember mar csak ilyen agressziv fajta: szemet szemert....
én inkább amondó vagyok, hogy a médiát is csak az orránál fogva vezetik, ott is emberek dolgoznak, nem kell külösebb összeesküvés-elméleteket gyártani....

#13 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 16:17

Szerintem meg igen is vannak ezekben az osszeeskuves elmeletekben igaz tenyek, reszek. De szereny velemenyem szerint ezt nem orszagok, szovetsegek szerint kell most meghatarozni. Inkabb a valasokat kell megnezni, de ezt most nem szeretnem kifejteni. Nincsen 100% ismeretem az osszes valasrol, meg aztan eleg meredek lenne amit allitanek.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#14 Felhasználó inaktív   Nando 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 102
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 16:26

Idézet

Szerintem meg igen is vannak ezekben az osszeeskuves elmeletekben igaz tenyek, reszek. De szereny velemenyem szerint ezt nem orszagok, szovetsegek szerint kell most meghatarozni. Inkabb a valasokat kell megnezni, de ezt most nem szeretnem kifejteni. Nincsen 100% ismeretem az osszes valasrol, meg aztan eleg meredek lenne amit allitanek.
sosem voltam ode az összeesküvés-elméletekért, de úgy gondolom, mindig a legegyszerübbnek látszó megoldás áll a legközelebb az igazsághoz...

#15 Felhasználó inaktív   spartan117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 22. 16:32

Idézet

Valoszinuleg mi a toredekerol sem tudunk mindannak ami a hatterben van. A media ara vezet minket amerre akarjak meg ha nem is hisszuk ezt el. Jo pelda az elozo hozzaszolas. Miert? Hogy is volt afganisztan? Igaz? Szoval mi magunk is elfelejtunk dolgokat. WTC nem szerepelt az Iraki listan. Nehez is lett volna ujra elhitetni a vilaggal ezert mas dolgot kellett kitalalni. A teny teny marad valamiert lerohantak. Hogy ez jo-e? Hat oszinten szolva nem tudom ra a valaszt. Jobb lett volna beken hagyni azt a bagazst aztan egyszer csak arra ebredni, hogy 1/2 vilagot fenyegetik vagy lehet ez sose kovetkezett volna be? Azt hiszem meg ha velemeny is mondunk, vagy megprobaljuk egymast egy hullamhosszra terelni sem leszunk akkora "tomeg", hogy tenylegesen befolyasolni tudjuk a tortenelmunk menetet. Kis halak vagyunk egy pocsolyaban akik csak szeretnenek bekesen eldegelni. Haboru / terrorizmus es egyebb nevek alatt futo meszarlasoknak el kene tunnie a tortenelem sullyesztolyebe de nem fog addig amig a penz hatarozza meg a hatalmat es a penz az ami mindent mozgasban tart korulottunk (beleertve minket is). Ilyen vilagba szulettunk sajnos. Az ember mar csak ilyen agressziv fajta: szemet szemert....
Hát igen, az ember már csak egy önpusztító faj.
A pénz nem boldogít, csak ha van.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó