HWSW Informatikai Kerekasztal: Starcraft 2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Starcraft 2

#1 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 16:08

Helo. Gondolom sokakat erdekelne a SC2rol barmilyen hir vagy fejlemeny. Sokat olvasom a battle.net forumokat, es sokakan firtatjak ezt a kerdest. A Blizzard felhivatalosan azt mondta, h jelenleg nem tervezik a SC folytatasat, egyenlore a relative sikeresebbnek mondhato Warcraft sorozatot akarjak kiaknazni. [Lasd: World of Warcraft, ami a regebben elmaradt Warcraft RPGt hivatott bepotolni.] A SC Ghost ot az SC utodjanak tartjak, bar szerintem ezzel a rivalis cegeken akarnak hozni valamennyit. [Nem ismerem a fejlesztoket igazabol csak a Bungie-t tudnam felhozni]. Es ezekutan felteszem a Diablo3 hamarabb fog eszukbejutni mint a StarCraft2, ami elegge elszomorito.

Av [salalayousuckKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#2 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 16:49

HEH! Warcraft... Szerntem sokkal sikeresebb volt a Starcraft a maga idejében, így abszolúte nem értem, miért pont azt a vackot viszik tovább?! Pedig igen jól jönne egy vérbeli sci-fi rts játék és csöködt véleményem szerint az SC igenis jó táptalaj lenne egy olyan folytatáshoz, amit meglátva letehetnénk csöppnyi állunkat a padlóra!

#3 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 17:56

Szerintem is inkább a Starcrafttal foglalkoznának... Nemtom miért pont a wc indult be ennyire, sokkal jobb volt a sc. Kép

#4 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 02. 20. 22:48

Mergesek lesztek. A warcraft jobb volt sztem is mint az sc. Sokkal melyrehatobban van kitalalva a vilaga, sokkal misztikusabb, magavalragadobb. A WC2 es SC kozott jatekmenetben sok kulombseg nem volt, viszont a WC3 utan felmerul a kerdes: melyik platform lenne jobb? A 3d kinezetu 2d, mint az SC, vagy a full 3d mint a warcraft. A masik dolog, melyik jatekmenet jobb? Az SC relativ brutalitasa, vagy a War3 strategiaja?! Meg magamsem tudom eldonteni. A SCben valahol pozitivumnak lehetne felhozni, h akkor is kepes voltal nyerni multiplayerben ha a csapattarsaid "benak" voltak. War3 ban vagy osszedolgozik a csapat, vagy mindenki szepen begyujt egy "loss"-t. En speciel jobban preferalom a War3 jatekmenetet, viszont a "tobbektol valo fugges" meglatszik a statisztikamon battle.net en. Kép Mig Broodwar ban olyan 600-100 a win/loss arany, ugy War3TFT ben 60/60 Kép Olvastam hozzaszolasokat b.net-en, amiben az emberek azt "tanacsoltak" a Blizzard-nak, h maradjon a 2D. Ok ezt azert mondtak, h a fejlesztessel kevesebb gond legyen, de feltetelezem a Blizz a War3 engine jere fogja rahuzni a SC2-t. Kép Kb egy eve lattam egy honlapon kepeket az allitolagos SC2 alpha bol, de miutan a Blizz azt az allaspontot foglalta, h nem foglalkozik a fejlesztessel, igy feltetelezem, h War3 custom palyan csinaltak meg az all Starcraft-et. Azota jatszottam olyan custom palyakkal amiken szinte tokeletesen kidolgozott marine, es firebat volt. Ezt persze mar a Blizzard altal is tamogatott Art Tools nak lehet koszonni, ami vegulis vegtelen lehetoseget kinal palyak editalasara, illetve karakterek 3d modellezesere. Asszem mar igy is annyi dologrol irtam, h magam se latnam at ha atolvasnam szal most befelyezem. :Đ

Av [salalayousuckKép]



#5 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 23:52

Hohó, na álljunk meg egy szóra! Most nem a sc1-et kéne a wc3-mal összehasonlítani!!! A sc1-et a wc1-gyel, úgy má inkább, és igencsak kirívó a különbség, és nem a wc javára. Ha talán a sc-ot fejlsztették volna, akkor most teljesen más lenne a helyzet esetleg.

#6 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 01:13

Varj varj. A Starcraftet mindenkeppen a Warcraft 2 vel kell osszehasonlitanod. Ez vitathatatlan. A jatekmenet szinte egyforma kiveve azt, h a CPU eleg butan jatszik, ha custom palyat nyomsz. Azt tamadja aki a legfejlettebb. Ha 4v4cpu-t jatszol, biztos azt tamadja az osszes cpu aki a legjobb... Ezenfelul a lenyeg, bekuldod a felbloodlustolt Ogre-kat, vagy SC ben a Dragoon okat nagytomegben az ellenfelhez, es aratsz. War3 ban egy fajta egyseggel nem boldogulsz. Minimum 3 fatjta egyseget kell kezelned egyszerre [a host beleertve], es ebbol 2 "spell caster" [varazslo], tehat kulon kell veluk foglalkozni. En a SC es W3 jatekmenetet azert mertem osszehasonlitani, h ezzel ravilagitsak a kulombsegre, ill h megvitassuk, vajon melyik lenne elonyosebb a leendo SC2 ben.

Av [salalayousuckKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#7 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 10:13

Ja, így már vágom, akkor ezt félreolvastam. Én úgy értettem, hogy mennyivel jobb a wc3, mint a sc1, ezért volt a felháborodásom. Én sztem a wc3 még egy kcsiit bonyolultra is sikerült, de egyébként hogy melyik vonalon kéne folytatni, hát az elég jó kérdés... Egyébként még annyit, hogy azért azt összehasonlítanám, hogy hány SC-tal és hány WC-tal foglalkozó site van!! SC nyer zoronymagasan csak azért. Sokkal több kieg van hozzá, és sokkal többen foglalkoznak vele, ill játssák hálóban.

#8 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 11:39

Szvsz a honlapok szama nem szamit. Azoknak a szama szamit akik aktivan jatszak. Es sajnos a Warcraft-et sokban visszavetette, h a Starcraft megjelenese utan joval kesobb jott ki a W2bne [battle.net edition]. Es igazabol War2-t nemsokan jatszanak b.net en. De szemelyszerint en akkoris a Warcraft et preferalom. Amikor a W2 kijott meg kozel se volt battle.net.. A Macintosh Gaming League -ben jatszottam, es sikerult igen komoly eredmenyeket elernem. A munkahelyemen is W2-vel fertoztem meg eloszor az embereket [illetve Marathonnal de ez egy masik topic Kép], es miutan elkezdtunk Starcraftezni ugyanugy vissza visszatertunk W2 hoz. Nekem hangulatosabb a W2 vilaga, de ugyanugy szeretem az SC-t. Valahol igaznak talalom azt, h a Warcraft kidolgozottabb, atgondoltabb, tobbet forditottak ra, ahogy a Diablo ra is. Latszik a WoW [World of Warcraft]-en is, nagyon Diablo-s beutese van, illetve meg a War3 ban az a hos dolog is elegge Diablo szagu... Viszont itt jon az oszinte velemenyem, a SC szavatosabb, mint a W3. Es ha azt vesszuk h generacios kulombsegek vannak a jatekok kozott akkor elszomorito. SC-ben a jatekban az fekezett meg, h mondjuk le kellett fekudnom aludni... W3-ban meg az, h kiborulok a sok barom csapattarson, akik miatt sorozatban mar a 4. jatekomat vesztem... Szoval a Blizzard allaspontjaval szemben en is azt mondom, az SC2 nagyobb BUMM lenne a W3 nal, de ez fugg attol is, h milyen jatekmenetet raknak majd ala.

Av [salalayousuckKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#9 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 14:22

Pont azért kidolgozattabb a wc, mert ott már volt 1. rész és ki lehetett valamiből indulni, hogy min kell változtatni. De sc-ból ez az egy rész van, és nem lett fejlesztve. Épp ezért jöttek ki az olyan dolgok hozzá, amiket nem is a Blizzard csinált plu. Sztem ha ebből csináltak volna 2. részt, akkor tök más lenne a felállás, de ezt már írtam.



#10 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 16:54

Hat sorry h nemolvasom vegig azt az egymillio bejegyzest ami az osszes topicon van. Irom amit gondolok. :Đ Szoval bocsi ha valami olyat olvastok tolem ami mar elhangzott. Kép

Av [salalayousuckKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#11 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 17:23

Fuh bakker ezt nem ide akartam hanem a Alpha/Beta cuccoshoz. Nem lehetne valahogy atrakni? :Đ

Av [salalayousuckKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#12 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 22:17

Igen, gyanús volt, hogy ennek az előzményét én nem itt láttam. Különben meg copy-paste, azt ott van Kép

#13 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 07. 14:38

Vicces dolgot olvastam battle.net forumon. Akadtak egyedek, akik azt szorgalmaztak, h ne SC2, hanem ujabb kiegeszito keszuljon Starcrafthez. Ezzel megoldanak azt, h nem kell uj grafikai kornyezetet kifejleszteni, egy mar jol kitalalt jatekhoz. De az igazsag az, h a trendet kovetni kell. Mar nem lehet eladni akkora peldanyszamban egy 3D kinezetu 2D jatekot. Es a vicces, h mi volt az ellenerv az uj expansional szemben? A Sims, h ahhoz is vegtelen szamu exp jon ki es mar rohatt unalmas. Azert lehetne vitatkozni, h egy masodik kiegeszito lemez a Starcraft hez mennyire lenne unalmas, a Sims vegtelenitett expansionjaihoz kepest.. en azert elnyammognek rajta.

Av [salalausukKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#14 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 08. 11:20

Javaslom: licenszeljék a C&C motort és csináljanak egy mindent elsöprő Starcraft 2-t! Kép

#15 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 08. 17:48

A C&C motorja kb annyival volt jobb a W3-enal, h bemehettel a hazakba. De ez nem is engine kerdes. Vegigjaccottam a C&C Generalst, es nem hatott meg. Jo volt szep volt, de tobbet nem ulnek le ele. (sajnos a W3 is kezdi elerni ezt a hatart. nem tunik annyira szavatos jateknak mint a SC volt)

Av [salalausukKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#16 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 08. 18:44

A Generals egy optimalizálatlan szar. Szaggat orrba szájba, olyan gépen, ahol itt nyomom a Doom3 bétát minden gond nélkül. A netkódja meg akkora egy fos, hogy csak na, itt lanon lagzik mint állat. Lehet hogy a Warcraft nem szép annyira, de akármilyen gépen elfut, a netkódja pedig a legjobb, amit valaha láttam, egy 36K-s modemmel gond nélkül játszhatsz.



#17 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 08. 20:45

Hah! Vegre valaki felvilagositott! En azt hittem h valami masolasi hiba vagy nemtom, h minden video fagy mint a rohadas C&C Generalsban. Ezexerint tenyleg kaki. Egyebkent meg azt se mondanam h a Generals szebb lenne a War3-nal. Nekem a War3 net opciojaban az a baj, h sokkal tobb kozrejatszo tenyezo van, mint Starcraftben. Rohatt idegesitoek az ujoncok meg a benak akik miatt elbukod a csatat. Starcraftben van eselyed tulelni!

Av [salalausukKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#18 Felhasználó inaktív   Daffit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 09. 15:05

Mikor elősször megláttam a w3-t, akkor ez volt a gondolatom: Hál' istennek, hogy nem az SC-t csinálták ezzel a motorral. Aztán elővettem egy két évvel idősebb 3d-s stratégiát és megjegyeztem: ilyet is csinálhattak volna, miért kellett lejjebbadni?! Aztán belenyugodtam.

Természetesen azért mindekettővel játszottam hálóban is. Sajnos én nem azt tapasztaltam, hogy össze kell dolgoznunk, és nyerhetünk, vagy legalábbis van esélyünk. Egy 3v3 pályán egy srác volt aki mindenkit lealázott, a két társa meg nem csinált semmit, míg mi hárman keményen összefogtunk, hasztalanul. Az SC-ben ezt nehez lehetett volna megcsinálni (tapasztalatom szerint)

Én nem hiszem, hogy összetettebb lenne a w3 hangulata, inkább csak más. Az SC sci-fi míg a WC fantasy.

Egyébként meg fel vagyok egy kicsit háborodva, hogy Starcraft Ghost néven adnak ki egy Fps-Rpg típusú játékot, mikor az SC név hallatára mindenkinek stratégia jut eszébe. Mondom mindezt annak ellenére, hogy tetszik a Ghost a látottak alapján és várom.

És ha később kiadnak egy SC2-t az a mi malmunkra hajtja a vizet, hiszen akkorra a Blizzard már sok tapasztalatot fog összegyüjteni 3D területén és biztos, hogy egy szebb játékot kapunk. Csak bírjuk kivárni...

Log out


Borral szoktam fozni. Néha az ételbe is teszek. Jézus szeret. Mindenki más szerint egy lúzer vagy.

#19 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 09. 18:33

Mit ertesz halo alatt? En tulvagyok mar joval az 1000. jatekomon, talan a masodik ezren is, (ez starcraft) es pontosan tudom mit lehet mit nem. Interneten rengeteg fugg a tarsaidtol akiket kifogsz. Viszont starcraftben van eselyed, ha a tarsaid benak. Tapasztalataim szerint War3 ban ez lehetetlen. Ott is jatszottam mar 100-200 jatekot, es ez a tapasztalatom. Ha nem dolgoztok ossze akkor bukta. Jo persze ez attol is fugg h az ellen milyen szinten van. De lvl9 felett mar nincs lacafaca. Vagy vegig "ottvagy" es nagyon osszedolgoztok, vagy egy loss. Amig Stacraft-ben emberek ellen a nyert/vesztett jatekaim aranya 500/100 addig War3 ban 50/50. Ezzel szemlelteni akarom. Es nem azert van ez mert szar jatekos lennek, hanem azert mert _tenyleg_ a csapatmunkatol fugg az egesz.

Av [salalausukKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#20 Felhasználó inaktív   Daffit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 10. 12:30

Annyit biztosan nem hálóztam, mint te. SC alatt úgy az 500, míg WC kb 20-25, pont az említett egyensúlyhiány miatt. És ha arányt kellene mondanom sacc, mivel nem nagyon érdekel: SC 400 nyer 100 vesztett, WC 0 nyert 20 (25) vesztett.

Azért annyira nem vagyok szar, hogy 20 WC-ből egyet se nyerjünk meg!!!


Borral szoktam fozni. Néha az ételbe is teszek. Jézus szeret. Mindenki más szerint egy lúzer vagy.

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó