HWSW Informatikai Kerekasztal: ciril betűk - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ciril betűk

#1 Guest_erretrete_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 12. 30. 20:52

A gondom a következő:
van egy ciril (orosz) betűs txt dokumentumom, de csak értelmetlen karaktereket látok belőle.
Kérdés: milyen kódlapot kéne használnom, vagy még jobb lenne egy program erre, amiben olyan kódlap beállítás mellett nézhetem meg a szöveget amilyennel éppen akarom.
Segítsetek.

#2 Felhasználó inaktív   Georgo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.026
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 10. 19. 19:10

Szuper! Ez a topic kell nekem!

Hogy tudok ciril betűs word dokumentumot készíteni easybe, nem pedig beszúrás->szimbólum?  :confused: Több oldal megírása így macerás

Fontos, és sürge lenne!  :rolleyes:

#3 Felhasználó inaktív   KovacsUr 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 19. 19:17

Idézet: Georgo a dékán - Dátum: 2004. okt. 19., kedd - 20:10

Hogy tudok ciril betűs word dokumentumot készíteni easybe, nem pedig beszúrás->szimbólum?  :confused:

Például telepítesz orosz billentyűzetet? :confused:

Szerkesztette: KovacsUr 2004. 10. 19. 19:17 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Georgo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 19. 19:32

Bolgár kellene igazság szerint. Felraktam, de nem az jön elő pl a "V" -re (B), hanem tök más, akárhogy állítom. Viszont a Macedónra tökéletesen működik.

Whatever, megoldva, és ez a lényeg! Köszönöm! :)

Jó kis topik ez, az indító azóta sem kapott választ, pedig már lassan 3 éve.. :D

#5 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 10. 22. 08:41

csak 1 5let (nekem működött):
-telepítettem a vindózra a saját cirill betűs billentyűzetkiosztását (van többféle is)
-leszedtem a netről cirill betűkészleteket
megy a txt, wörd, minden. A lényeg, hogy ha valaki ciril betűket akar látni, akkor az ne latin betűkészlettel tegye, mert úgy valahogy nem az igazi :cool:
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#6 Felhasználó inaktív   Vertigo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 22. 09:02

Idézet: Tron65 - Dátum: 2004. okt. 22., péntek - 9:41

csak 1 5let (nekem működött):
-telepítettem a vindózra a saját cirill betűs billentyűzetkiosztását (van többféle is)
-leszedtem a netről cirill betűkészleteket
megy a txt, wörd, minden. A lényeg, hogy ha valaki ciril betűket akar látni, akkor az ne latin betűkészlettel tegye, mert úgy valahogy nem az igazi   :cool:

Anno nekem is igy mukodott, sot kaptam meg hozza egy ruszki bill -t is...

Csak a ciki az volt, hogy  akivalastott betutipus valami hackelt tuning cucc volt, es nem ugyan ott voltak a betuk, mint a bill -en, sot az egymashoz tartozo kis/nagy betuk sem egy gombon voltak...

Picit hosszu volt mire az altalam kijegyzetelt indexpapirfecni alapjan megirtam a dolgot :)

#7 Felhasználó inaktív   attilav 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 18:20

Van e olyan program, de browser plugin még jobb volna, ami ciril betűs oldalból latin betűset fabrikál. Tehát megnézem egy ukrán oldalon a fórumot, ezt: http://www.bukovel.com/forum/ és átállítom latin betűsre, mire a beépülő modul szépen átkonvertálja és latin lesz a ciril betűk helyett. Ez lenne a lehető legyorsabb legkényelmesebb nem kellene copy paste olni szövegszerkesztőkkel szórakozni.
Abit IC7, Kingmax MPXD42F-D8KT4B 400Mhz 2x1GB,
Pioneer 112D, Prescott 2.8, Leadtek A6200TD,
Samsung 160GB 8MB HD160JJ S-ATA NIDEC motor,
WD5002ABYS-01B1B0 S-ATA 500 GB, Hannsg HI221DP 22" LCD,
Intel Pro/100S

#8 Felhasználó inaktív   KovacsUr 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.749
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 12. 09. 19:48

Idézet: attilav - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 18:20

Van e olyan program, de browser plugin még jobb volna, ami ciril betűs oldalból latin betűset fabrikál. Tehát megnézem egy ukrán oldalon a fórumot, ezt: http://www.bukovel.com/forum/ és átállítom latin betűsre, mire a beépülő modul szépen átkonvertálja és latin lesz a ciril betűk helyett. Ez lenne a lehető legyorsabb legkényelmesebb nem kellene copy paste olni szövegszerkesztőkkel szórakozni.

Online átforgató, Firefox add-on. Ha megfelel, cserébe elmondod, ez miért jó? :think: :)

#9 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 20:49

Idézet: KovacsUr - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 19:48

Ha megfelel, cserébe elmondod, ez miért jó? :think: :)

Gondolom beszel valamilyen nyugati szlav nyelvet, igy nagyjabol ertene a keleti szlav szovegeket is.
Viszont elolvasni nem tudja, mert a keletiek cirilul irnak, nem latin betukkel.

#10 Felhasználó inaktív   attilav 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 10. 11:30

Azért jó mert pl ha van egy hardver teszt orosz oldalon akkor ezzel könnyedén olvashatóvá válik, igaz nem tanultam a szláv nyelveket, de innen onnan valamennyi rám ragadt, vannak szerbiai és ukrajnai ismerősök. Meg itt van ez a bukoveli síközpont ami nagyon érdekel, és a hóhelyzet miatt kellene naprakész infó ezért próbálom olvasgatni a fórumot.
Abit IC7, Kingmax MPXD42F-D8KT4B 400Mhz 2x1GB,
Pioneer 112D, Prescott 2.8, Leadtek A6200TD,
Samsung 160GB 8MB HD160JJ S-ATA NIDEC motor,
WD5002ABYS-01B1B0 S-ATA 500 GB, Hannsg HI221DP 22" LCD,
Intel Pro/100S

#11 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 10. 21:48

Idézet: attilav - Dátum: 2006. dec. 10., vasárnap - 11:30

Azért jó mert pl ha van egy hardver teszt orosz oldalon akkor ezzel könnyedén olvashatóvá válik, igaz nem tanultam a szláv nyelveket, de innen onnan valamennyi rám ragadt, vannak szerbiai és ukrajnai ismerősök. Meg itt van ez a bukoveli síközpont ami nagyon érdekel, és a hóhelyzet miatt kellene naprakész infó ezért próbálom olvasgatni a fórumot.

Vannak online fordítóoldalak is, melyek teljes weblapokat instant konvertálnak át más nyelvűre. Sajnos DVD-játékos stílusú a fordítás eredménye, de azért ki lehet hámozni a lényeget. Legalábbis általam nem beszélt nyelvű oldalakat én mindig angolra fordíttatok át és mindig sikerül megértenem a tartalmat.
Google Language Tools
AltaVista Babel Fish Translation
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#12 Felhasználó inaktív   lauter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 11. 21:17

Nénány gondolat a témához:

- a különbözően kódolt txt fájlok olvasásához az egyik megoldás az R-WIN Editor ( http://www.proximaso...iles/rwedit.zip ). Automatikusan felismeri a kódolást és megnyitja a fájlt.
Az már csak hab a tortán, hogy ha hozzáadod a send-to menühöz, egyszerűen csak ráküldöd a fájlt és kész.
- Cirill szöveg latin betűkkel - és forditva - TRANSLIT. Az alábbi oldal oda-vissza forgat  neked ( http://www.translit.ru/ ). Ha rákeresel a translit szóra, megoldás hegyeket találhatsz.
- amit a billentyűzetváltásról és -kiosztsról hasznos tudni: http://www.auburn.edu/forlang/russian/cyri...p/cyrillic.html

Lauter
--------
Az nem lehet, hogy annyi szív hiába.....  :)

#13 Felhasználó inaktív   vaduzia 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 05. 16:25

Egy orosz forumra akartam, bejelenkezni, de adataimat csak cirill betűvel fogadja el, keresés közben bukkantam a kérésedre.
Keressél cirill fontot az interneten (pl. http://www.fonts.hu/.../ttfw_font.htm), telepítsd fel, ha jól csináltad akkor word-ben kiválaszthatód.
Ezt követően másold be a szövegszerkesztőbe a kívánt szöveget és váltsál magyar betűre. Most már olvasható, de nem tudom, hogy így tudod-e használni?
Helyette inkább egy cirill-angol fordítot javasolok.
Üdv.

#14 Felhasználó inaktív   tervin810726 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 31. 13:41

Idézet: vaduzia - Dátum: 2009. jan. 5., hétfő - 16:25

Egy orosz forumra akartam, bejelenkezni, de adataimat csak cirill betűvel fogadja el, keresés közben bukkantam a kérésedre.
Keressél cirill fontot az interneten (pl. http://www.fonts.hu/.../ttfw_font.htm), telepítsd fel, ha jól csináltad akkor word-ben kiválaszthatód.
Ezt követően másold be a szövegszerkesztőbe a kívánt szöveget és váltsál magyar betűre. Most már olvasható, de nem tudom, hogy így tudod-e használni?
Helyette inkább egy cirill-angol fordítot javasolok.
Üdv.

Én félig bolgár vagyok, egyszerű a kérdésre a válasz! Windows telepítéskor telepíteni kell az 1251-es (szerb, bolgár) kódlapot, és nem ansi-ba kell menteni a fájlt, hanem UTF-8-ba vagy unicode-ba!! Ha nem jelenik meg át kell konvertálnod. Amúgy ha cirill betűket akarsz írni, látogass el ide: www.kredor.com - itt virtuálisan vagy cirill betűs billentyűzetre váltasz vagy fonetikusan cirill betűsre. Letöltöd a scriptet, beillszted egy általad létrehozott oldalba és kész is! De csak Internet Explorer-rel működik, más böngészőben nem.
Ha filmet akarsz nézni, akkor meg jó a VLC player, ott a más kodekeknél beállítod a kódlapot CP1251-re és a film cirill betűs felirattal fog megjelenni!

#15 Felhasználó inaktív   tervin810726 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 31. 13:50

Idézet: tervin810726 - Dátum: 2009. jan. 31., szombat - 13:41

Én félig bolgár vagyok, egyszerű a kérdésre a válasz! Windows telepítéskor telepíteni kell az 1251-es (szerb, bolgár) kódlapot, és nem ansi-ba kell menteni a fájlt, hanem UTF-8-ba vagy unicode-ba!! Ha nem jelenik meg át kell konvertálnod. Amúgy ha cirill betűket akarsz írni, látogass el ide: www.kredor.com - itt virtuálisan vagy cirill betűs billentyűzetre váltasz vagy fonetikusan cirill betűsre. Letöltöd a scriptet, beillszted egy általad létrehozott oldalba és kész is! De csak Internet Explorer-rel működik, más böngészőben nem.
Ha filmet akarsz nézni, akkor meg jó a VLC player, ott a más kodekeknél beállítod a kódlapot CP1251-re és a film cirill betűs felirattal fog megjelenni!

Egészen pontosan itt (én is véletlen fedeztem fel évekkel ezelőtt):
http://kredor.com/pr...s/webkeyboards/

Itt a HU kék négyzet helyett válassz másikat:
BP - fonetikus, azaz megnyomom a magyar s-t, és bolgár s jön elő
BG - bolgár billentyűzetkiosztás

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó