HWSW Informatikai Kerekasztal: NTFSvs.FAT32 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

NTFSvs.FAT32

#1 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 15. 16:28

Hát ebben a témában elég tanácstalan vagyok, szal azért nyitottam a topicot... Éppen most akarom felrakni valamelyik particiókezelőt, de nem nagyon tom, hogy mlyik a jobb!

PLZ HELP! de gyorsan!!!


A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#2 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 11. 15. 16:59

Én régebben minden kis teljesítménytöbbletet ki akartam csikarni a gépből, és úgy tudtam, hogy a FAT32 gyorsabb, mint az NTFS. Aztán olvastam, hogy az NTFS sokkal biztonságosabb, és gyakorlatilag nem fordul elő, hogy scandiskkel indul a win. Ráadásul ki lehet kapcsolni bizonyos lassító dolgokat (last time acces, index stb), ami gyorsítja a lemezkezelést. Ezen kívül az is számít, milyen oprendszerről van szó, hiszen a WinXP már direkt NTFS-re van optimalizálva. A FAT32 nagy partícióméret esetén állítólag pazarlóan bánik a hellyel, vagy pedig bazi nagy lesz a FAT tábla. Szóval most nekem egyértelmű, hogy én NTFS-t használnék. Pláne, hogy más gépén már formatáltam olyanra WinXP alá partitiot, és egyáltalán nem tünt lassúnak, bár ez szubjektív. Az enyémet azért nem konvertálom át, mert gyorsabb lesz, ha a formatálásnál választja eleve az ember az NTFS-t, mert utólag fragmentált marad a "nemtom mi" (valami master boot record, de lehet, hogy ez nem az:). Szóval én biztos NTFST használnék, és alapból érdemes arra formatálni.

#3 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 15. 18:19

Jó, kössz szépen, az NTFS már honol a gépemen...Kép Jeee! Hamarosan tesztelem is mindenféle finomsággal!Kép
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#4 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 15. 21:16

NTFS sokkal jobb. Van egy pár beállítási lehetősége meg a winfos is szereti. sztem a FAT-nak vége a mai gépeken. Főleg, hogy nagyobb winyókat már nem is tud kezelni.



#5 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 15. 21:18

Jóvan, rábeszéltetek...Kép Nagyon állat a mostani gép!KépKép
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#6 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 16. 12:51

A Fat lemezkezelése egy bizonyos méret felett (4 ill 8 GB) már nem jó nagyon pocsékol a foglalási egységekkel. Egy 120 GB-os vinyónál a veszteséged 300 Mb-is lehet. Kép


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#7 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 16. 12:53

Hátránya, hogy a régi oprendszerek (95,98) nem tudják olvasni. Nekem van egy régi 8 GB-s vinyóm FAT32-re formázva azt használom cuccok cipelésére, mert azt bárhová betehetem 2-3. vinyóként.


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#8 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 16. 16:22

Hmm, hát szerintem nem egészen így van. FAT32 40 giga felett nem tudja kezelni a winyót. 300mega az semmi, alapból a 120 gigás winyó csak 112-es szal 300 mega ide vagy oda az tökmind1. Viszont NTFS tud tömöríteni indexelni meg még pár okosságot, és ez eléggé megkönnyíti a helyzetet. A mai gépekben nem érdemes FAT-ot használni.

#9 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 16. 16:26

98 tudja, 95-öt meg ki használ már manapság... 10 gigáig még jó a FAT32 is,d e utána már nem ajánlott sztem.

#10 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 18. 16:21

Nahh. azért én is utánaolvastam a dolgoknak, nem mintha nem bíznék bennetek, csak érdekelt már a dolog... És igen sajnos a Fat32 nem lett volna a legjobb választás, nemcsoda, hogy ha a windowsxp instalálásakor formatálod már a vinyót, akkor csak NTF-eset választhatsz...Kép
De viszont én úgy olvastam, hogy kezel mindent, úgy értem mindegy hány gigás a vinyó az mindenkéépen kezeli!
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#11 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 18. 17:20

Hát ez érdekes, mert nekem a 120-as winyóm egyik 40-es patrtícióját nem engedte FAT32-re, a 75-ösről meg nem is beszélve. Szerintem nem tudja kezelni,d e végülis tökmind1, mert NTFS sokkal jobb.

#12 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 19. 08:03

Nekem azzal volt gondom, hogy egy me-s fat32 rendszer mellé beraktam egy ntfs particiós vinyót és marhára nem látta a me.


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#13 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 19. 14:32

Hát érdekes dolgok történnek nálad. De fordítva biztos működik...

#14 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 20. 14:35

Aha, ez csak win2000-el, és xp-vel müködik, mármint 98-al és me-vel nem látsz belöle semmit... De monndjuk 98 és me alá van egy szoftwer, amit ha felraksz, demo modban lehet olvasni, de csak olvasni...


A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#15 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 20. 15:39

Ehh, hát tanul még az ember. Bár sztem én már 98-cal nem fogok találkozni életemben max. ME-vel.

#16 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 21. 16:29

Persze, az már elég valószínűtlen, aki meg mindenáron FAT32-t akar felrakni, az felrakja az XP-t, ha nem olyan teljesítméyű a gép akkor pedig felrak egy 2000-et...
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#17 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 30. 04:32

Fat32-nek megvannak a korlatai. Az a baj, hogy a sectorok meretevel noveli az atfoghato teruletet. Erthetobben van 1024 clustered ez azt jelenti, hogy 1024 X Ysector van a hdd-n. Namost a fat32 mint fat16 a sectorok meretevel jatszik. Lehet 512byte is meg 8kb is egy sector. A baj csak az, hogy ha mar 1 byte-ot beleirsz akkor a tobbi teruletet automatikusan lefoglalja. Na akkor egy 10-20 gigas hdd-nel ahol mar tuti min 8-16kb egy sector elegge nagy az adatvesztes. NTFS kisebb meretekkel dolgozik, hosszabb cimzest hasznal de ne menjunk bele a lenyeg, hogy aprobbak a sectorok es tobbet is tud kezelni igy nagy hdd-knel is jol hasznalhato. Hatranya? nos defragmentalodik konnyen a cucc akarmit mondanak. Sok kis bisz-basz sector szerte-szet tuti nem fog gyors toltest eredmenyezni... Szoval tessek odafigyelni mert ha imagekbol nyomulsz gamekkal akkor jo ha egybefugg az az image es nem szerte szet van szorva a hdd-n. Titkositas pl egyik elonye aztan az elmeleti tomoritese amit nem erdemes ma mar igazan hasznalni hisz nem olyan dragak a hdd-k. (Bar nincs az a hdd ami nem telne be... en mar csak tudom jelen pill-ban 1600 GB-m van tele es nem tudom mit is csinaljak azon kivul, hogy talan neki kene allni kiirni a dvd-ket....)

XP ala erdemes NTFS-t valasztani bar en a fat12,16,32-ben azt szerettem, hogy ha beleneztem a sectorokban tudtam mit keressek ha valami gazos volt... NTFS felepiteset meg nem igazan vagom ill. nem neztem utana. NTFS olvaso progi van, hogy elerd de irni nem fogod tudni csak nt,xp,2000-el (de, hogy miert az titok szamomra is)


Have a good byte!!!

#18 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 30. 08:55

"Defregmentálódik" Ez az jelenti, hogy magától töredezettségmentesítődik, szal gondolom a fregmentálódikra gondoltál, egyébként ez tök jó kifejtés volt Kép 1600 giga??? Te szerverben laksz??? Kép

#19 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 02. 11:56

Ha nem szervergazda, akkor meg csak elírás lehetett Kép


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#20 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 02. 14:07

Hát kb. ja, max még milliomos lehet. Ha azt nézzük, hogy mondjuk 200gigás a legnagyobb winyó (tom van 250-es is, de hagyjuk), akkoris 8db kell belőle, amihez meg má alaplap is meg ház is kell. Fél milla alatt lehetetlenség...

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó