HWSW Informatikai Kerekasztal: A világ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

A világ

#1 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 20:12

Na mint ilyen felvetődött egy másik topicban, hogy hova tart a világ. Gondoltam egy ilyen topic elkellene, mert azért végülis nem lehet tudni mit jelent a jövő. Ti mit gondoltok? Környezetszennyezés, politika, pénz, háborúk, betegségek, ufok, Isten, meg ilyesmik...



#2 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 20:30

hová tart a világ? semmi jó felé... Kép
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#3 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 21:48

Na ezt tudom, de kicsit bővebben? Kép

#4 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 22:32

hát elég ha körbe nézel magad körül.Kép


"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#5 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 22:51

Na látom téged se lehet a militarizmus topicon kívül rábírni egy többsoros hozzászólásra Kép

#6 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 23:32

hehehe, nézz el az UFO Aftermathba is. KépKép
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#7 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 16:45

Kis vilagunkban vannak akik elindultak egy jo uton. De meg tul kevesen. Igaz meg ez az ut befogadokepesege sem eleg nagy. De ha sokan mennenek arra, akkor rajonnenek, hogy szelesiteni kell. De szerintem mi ezt mar nem fogjuk megelni.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#8 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 18:07

Az a baj, hogy ha mi nem éljük meg, akkor már más se fogja.

#9 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 06. 19:16

Hogy hova tart a vilag? Ez attol fugg, hogy mit nevezunk vilagnak! Megint csak azt kell irnom, hogy az emberi faj vegtelen egoizmusaban hajlamos a vilagot a sajatjanak tekinteni, Pedig amikor pl. a vilag vegerol beszelunk, akkor csak az emberi vilagrol van szo. Mind1! Szoval a vilag, mint az egesz univerzum teljesen normalisan mukodik, nincsen vele semmi gond semmi varatlan. A vilag, mint a mi kis bolygonk is remekul meg van, van kb. meg 5 milliard eve, amig a naprendszerunk elpusztul es fekete lyukka alakul. Ezen nem valtoztathat semmi, mint ahogy az sem valtoztat rajta, hogy az emberi faj kipusztitja-e magat vagy sem. A fold eleteben, mi csak egy szempillantas vagyunk, semmi tobb, eleg ha csak azt nezzuk meg, hogy miota van elet a bolygon, es ebbol miota van emberi faj. Szoval mi csinalhatunk barmit, az a foldet egyaltalan nem fogja zavarni, meg egy atom haboru is csak par ezer ev "kiesest" jelent a fold torteneteben, utana helyre all a rend, csak legfeljebb mi emberek nem leszunk tobbe! Hogy a vilag, mint az emberi faj vilaga hova tart? Abba jobb nem belegondolni. Eleg ha csak a hiradot figyelemmel kiserve eszrevesszuk, hogy mennyi haboru van koztunk, mennyi ember hal meg naponta, es emellett hany ember szuletik. eleg, ha csak a egyre tobb betegsegre gondolunk, a levego szennyezesere stb. Ezekkel mindi mind csak azt siettetjuk, hogy sajat magunkat kiirtsuk a foldorol es a fold "emlekezeteben" igen rovid ido alatt el is felejtodik, hogy egyaltalan leteztunk mi emberek...
Kép

#10 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 02. 06. 19:37

.....nincs végzet, csak ha bevégzed......Kép

Én nem nyavajgok. Én szeretek ebben a világban élni. Szeretem azokat a dolgokat amik most körül vesznek és tulajdonképpen jó dolgok történnek velem mindamellet hogy vannak pocsék dolgok is. Nem mennék vissza a múltba, a jövőre pedig kiváncsi vagyok bár remélem minél lassabban tellik majd az idő. Még annyi játékot végig kell jáccanom hogy ahhoz idő kell.Kép De féretéve a tréfát, attól hogy itt valaki megmondja hogy mi rossz meg mi nem attól nem változik semmi. Ha pedig a globális dolgokat nézem, mint háború meg ilyenek, akkor arra csak azt tom mondani hogy: Mikor nem volt háború? Hehhh! Nem kell ilyenen fennakadni!

És hogy mi lesz a világgal? Hááááááát ez már nem az én gondom. Túl kevés az idő ahhoz hogy a világgal foglalkozzak, inkább élvezem amit lehet.

És hogy másnak problémája van a világgal? Hát csak törje a fejét a hülyeségen nyugodtan de majd észreveszi hogy mennek el mellette a jó dolgok. Én pedig magasról teszek más nyomorára.



#11 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 06. 19:50

Nekem nagyon ugy tunik, hogy hozzaszolasodban a te szemelyes vilagodba nyerhettunk betekintest... Kép Attol meg, hogy az ember nagyon jol eleldegeli a sajat kis eletet es boldog mint az allat, az emberiseg, mint kulon vilag eppen kiirtja sajat magat. Azzal, hogy ezt eszreveszed, meg nem valtozik semmi, de ha mindenki eszrevenne es torodne is vele, akkor nem tortennenek ilyen dolgok! Hogy regen volt haboru? Persze hogy volt, csak a vilaghaborukon kivul eppenseggel mondjuk emberek ezrei haltak meg, nem pedig szazezrei mint most, ami sokkal inkabb hasonlit nepirtasra, mint haborura! Azzal, hogy a strucc politikat hasznalod meg nem valtozik semmi es emiatt a felfogas miatt tartunk ott, ahol tartunk! Ja, es ne hidd azt, hogy nekem vilagmegvalto terveim vannak, nincsen semmi, ami arra osztonozne, hogy megmentsem az emberi fajt, meg ha meg is tehetnem akkor sem...
Kép

#12 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 06. 19:55

Na a végéhez szólva:
Ha nem lennének háborúk és betegségek, akkor már rég kihaltunk volna, mert elfogyott volna az élelem, szóval valahol a betegségek pont ezért vannak, és még így is túlnépesedés van. A bolygó nem képes ennyi embert eltartani, ez nyilvánvaló. Viszont ha az emberi világ végéről beszélünk, akkor abba is bele kell gondolni, hogy a Földön lévő anyagok mennyisége nagyjából állandó,c sak átalakulnak. Tehát tulajdonképpen semmi sem veszik el csak átalakul. Hogy mivé, az a kérdés. Viszont a Föld kihalása nem pár ezer év, hiszen élet azért régebben van, és sokkal hosszabb idő mire kialakul. A Föld megmarad, csak kérdés milyen formában.



#13 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 06. 20:00

Nagyjabol ezeket irtam en is, de azert par fontos infot jobb, ha tudsz:

1. Az emberiseg jelenlegi szamanak tobb mint ketszereset tudnank ellatni elelemmel, csak sajnos a globalis elosztassal van a gond, egyes helyeken tulfogyasztas van, mig mas helyeken meg hatalmas hiany...

2. A foldon ket fajta eroforras letezik, az ujratermelheto es a ujra nem termelheto eroforrasok! Sajnos a jelenlegi eletunkkel az ujra nem termelheto eroforrasok kepezik az eletunk legjavat. Felmeresek szerint kb. meg 20-30 evre van eleg eroforras es utana nyista van mindennek!

Ha nem hisze el ezeket az infokat, akkor szerezz be egy "Kornyezetgazdasagtan" tankonyvet...en ebbol vizsgaztam mult heten... eleg elkeserito adatoknak lettem tudoja...


Kép

#14 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 06. 20:54

Na erről annyit, hogy nem megoldható mág az újrafelhasználható források használata. Pont azért, mert az emberek fafejőek, és a pénz hajt mindent. Ez is a baj a mai világban, dehát így van, ezt kell szeretni, túl kevesen vagyunk, akik így gondolják. Az átlag csak punnyad a fotelben, mert ez ma még tök jó...

Én is most vizsgáztam közgázból, de sokmindennel nem értek ám egyet...



#15 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 06. 20:56

Ugye? En is igy gondolom! Csak azt tudnam, hogy miert kell nekunk ilyen marhasagokat tanulni... Pontosabban mondva a legjava mnarhasag, ami meg erdekel, az ugy sem erdekel senkit sem... Kép
Kép

#16 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 06. 21:37

Igen-igen, pont ezt nem vágtam énse... Csomó gyökérség, amit 2 hét múlva úgyis elfelejtek, és soha életemben nem lesz rá szükségem Kép És akko ilyenér basznak ki suliból... Amit meg szeretnék csinálni az senkit nem érdekel, pedig lehet abban épp jó lennék, dehát nincs lehetőségem...

#17 Felhasználó inaktív   TyrGod 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 07. 15:45

Nagyjabol ezeket irtam en is, de azert par fontos infot jobb, ha tudsz:

1. Az emberiseg jelenlegi szamanak tobb mint ketszereset tudnank ellatni elelemmel, csak sajnos a globalis elosztassal van a gond, egyes helyeken tulfogyasztas van, mig mas helyeken meg hatalmas hiany...

2. A foldon ket fajta eroforras letezik, az ujratermelheto es a ujra nem termelheto eroforrasok! Sajnos a jelenlegi eletunkkel az ujra nem termelheto eroforrasok kepezik az eletunk legjavat. Felmeresek szerint kb. meg 20-30 evre van eleg eroforras es utana nyista van mindennek!

Ha nem hisze el ezeket az infokat, akkor szerezz be egy "Kornyezetgazdasagtan" tankonyvet...en ebbol vizsgaztam mult heten... eleg elkeserito adatoknak lettem tudoja...


Nem tudom én ettől a kifogy a sok sok erőforrás nem annyira félek, persze alapból nem jó, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy szemét nagyválalatok ebből is szépen ki fognak sajtolni minden egyes centet. Vagyis szvsz lehet, hogy nekik már van egy szép kis tervük. :Đ
"Targer has been silenced" "Dust to dust" "...polcie girl"

#18 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 08. 13:01

Nem lehet, hanem biztos. Sztem ez is egy nagy terv része, hogy most elégetjük a sok benzint. Tuti ebben is üzlet van, és nem csak most hanem később is.

#19 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 09. 19:12

Lehet, hogy nem kene foglalkoznunk ilyen dolgokkal. De azert meg is megteszuk. Szoval en azert meg is csak a dolgok kormere nezek. Jo lenne ha mindenki ezt tenne, a foldon. Semmi kedvem egy regi elavult puskaval rohanglni egy csatamezon, mikor a magyar katonak atlagos eletartalma kb 16mp. Az nem sok. En is szeretem ezt a jelenlegi vilagot. De szeretnem nyugisan eltolteni ezt a kis idot. Az energia forrasok kimerulesetol en sem parazom. Hiszen mar ki van talalva a vizel mukodo kocsi, meg egy csomo ilyesmi. Elo fognak ezek kerulni ha itt az ideje. Persze mint mindig, most is csak a penz all a hatterben.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#20 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 09. 20:20

Pontosan. Sztem nem is sejtjük hány találmány tűnik el a süllyesztőben, mer egyszerűen az olajtársaságok nem engedik nyilvánossá tételüket. Az a baj, hogy akkor fogják elkezdeni fejlszteni, és akkor már késő lesz a globális felmelegedés miatt teljesen. Most még meg lehetne állni, de akkor már késő lesz. Né izgulnék a helyedbe. Te sem tudsz belegondolni ebbe, hogyha ez így megy tovább, akkor mi lesz 10-20 év múlva. Elektromos autók szintjével meg ott fogunk állni, ahol az ősök álltak at 1900as évek elején.

Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó