HWSW Informatikai Kerekasztal: A világ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

A világ

#21 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 09. 20:26

En azert probalok ellene tenni. Peldaul okosan a szemetet a szemetesbe teszem. Egyaltalan nem nehezebb mint eldobni. Mindenki ezt tenne sokkal kevesebb szemet lenne az utcakon. Ilyen kis dolgokkal is lehet javitani a dolgokon. Ha csak belegondolsz, hogy akkor azzal az uveggel is tobb kerult a szemetbe es nem a foldre. Sajna mi csak ilyen kis dolgokat tehetunk. De minnel tobben megteszik annal jobb lesz kicsiny foldunknek.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#22 Felhasználó inaktív   TyrGod 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 09. 21:48

Kis természetvédő... De egyetértek veled, de csak is elméletben. Gyakorlatban nem mindig sikerül...


"Targer has been silenced" "Dust to dust" "...polcie girl"

#23 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 09. 23:11

Hát ez nem semmi. Szemetet a szemetesbe. Monnyuk az a baj, hogy sok ember még így se gondolkodik.
Olyan nicns hogy szemét. Olyan van hogy papír meg üveg meg műanyag, merthogy újrahasznósíthatók, és talán nem kéne az egséz ki****ott esőerdőt kiírtani. És az miért jó különben ha a szemét egy helyen van? Mert te nem látod? Attól még ott dombosul a falu szélén, és csak gyűlik és gyűlik. Ez a jó? Hát nagyon nem. Szerencsére nálunk már pár értelmes ember elkezdte ezt a szelektív dolgot város zinten, csak az a naj, hogy elég primitív szinten csinálják.

#24 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 10. 15:08

Jaaa... nem tudtam, hogy egy ures kolas uveg jobb helyen van a buszmegalo mellet elhelyezkedo fa toveben mint mondjuk a buszmegalo masik vegen elhelyezkedo kis sarga szemetesben. Raadsul ott csak egy sarga szemetes van, nem pedig 5-6 amikre ra van irva, hogy papir, uveg, muanyag...stb.

Egyebkent ha meg nem tunt fel, igazi nagy dolgokat nem tehetunk meg, hogy megvaltoztasuk a vilagunkat. De ilyen sok kis dolgot megtehetunk...sajna tobbet nem nagyon tudunk tenni. aki meg tudna az nem tesz...


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#25 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 10. 19:03

A buszmegállónál vagy nicns kuka, vagy van és telivan, mer ba***ak rá kiüríteni. Egyébként meg tökmind1, hogy a fa tövében van vagy egy nagy telepen több millió "társával" akik majd jó évszázadok múltán se bomlanak el az újrahasznosítás helyett. Egy átlagember már arra se képes, hogy három kuka közül válasszon, ezzel mintegy fél másodpercet el*****on erre drága életéből. Kép

#26 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 10. 19:24

Tokeletes peldat irtal le az emberek atlag felfogasarol. Az mar csak sajnalom, hogy neked is ilyen felfogasod van. Ugyanis abbol a szemetesbol altalaban 1 helyre kerulnek a szemetek. Tudod... a szemetdombra. Lehet, hogy ott is szemet, de legalabb egy helyen van. Nem pedig a sjat kornyezetunket, a sajat lakhelyunket mocskoljuk vele. A te felfogasod szerint akar az utcara is szarhatnank, hiszen ha a wc-be tolod akkor is megmarad (egy ideig) csak nem latod...
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#27 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 10. 19:55

Szemetelés. Van egy javaslatom. Nézzétek meg a Budapest Retro c. filmet, amiben életképek vannak a 60-70-80-as évekből. Az első rész rögtön "A pesti utca" címet viseli. Abban aztán megláthatjátok, hogy milyen is volt anno a tisztaság és rend pesten...

#28 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 10. 21:01

Pff, LOL. Én nem azt mondtam hogy ne rakd a kukába, mer oda kell, hanem arról van szó, hogy az összes ember cse***k bele ebbe az egészbe. A szar elbomlik, de retkes műanyag üveg NEM!!!

#29 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 10. 21:04

Pest, pffff... Hát az már szép lenne. Menjetek el sétálni az erdőbe, és utána mondjatok véleményt. Katasztrófa. Bár mondjuk Pesten se ártana ha lenne már vmi változás,d e asszem ebből soha nem lesz semmi.

#30 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 14. 19:52


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#31 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 14. 21:58

Hát ennek tényleg lehet valami köze az igazsághoz. Az a baj, hogy az emberek többsége nem képes ezt felfogni, és oda se bagózik, mert azt hiszik, ezt is valami idióta találta ki. És pont ezért nem kerülnek az ilyenek a nagy nyilvánosság elé, mert egyrészt kitörne a pánik, márha felfognák ténylegesen, hogy miről van szó, másrészt meg tönkremennének a nagy olajtársaságok. Na grat. Előbb-utóbb úgyis kiírtjuk magunkat, de azért nem hittem volna, hogy 10 éven belül ilyen lesz a helyzet, márha ilyen lesz. Ez se biztos ugyebár,d e ha nem 10, akkor 20 év, az min változtat????

#32 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 27. 16:56

Nagyjabol ezeket irtam en is, de azert par fontos infot jobb, ha tudsz:

1. Az emberiseg jelenlegi szamanak tobb mint ketszereset tudnank ellatni elelemmel, csak sajnos a globalis elosztassal van a gond, egyes helyeken tulfogyasztas van, mig mas helyeken meg hatalmas hiany...

2. A foldon ket fajta eroforras letezik, az ujratermelheto es a ujra nem termelheto eroforrasok! Sajnos a jelenlegi eletunkkel az ujra nem termelheto eroforrasok kepezik az eletunk legjavat. Felmeresek szerint kb. meg 20-30 evre van eleg eroforras es utana nyista van mindennek!

Ha nem hisze el ezeket az infokat, akkor szerezz be egy "Kornyezetgazdasagtan" tankonyvet...en ebbol vizsgaztam mult heten... eleg elkeserito adatoknak lettem tudoja...


Nem tudom én ettől a kifogy a sok sok erőforrás nem annyira félek, persze alapból nem jó, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy szemét nagyválalatok ebből is szépen ki fognak sajtolni minden egyes centet. Vagyis szvsz lehet, hogy nekik már van egy szép kis tervük. :Đ
Hm... Mindegy, hogy hiszel-e benne vagy sem. Mert ez sajnos igy van es igy lesz! Az ujra nem termelheto eroforrasok, mint a pl. a koolaj ki fognak fogyni egyszer es akkor hello van! De nem kell aggodni, leteznek mar mas fajta eljarasok is uzemanyag gyanant, csak ezeket a nagy penz miatt nem engedik piacra dobni... de a szukseg az nagy ur am!
Kép

#33 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 27. 17:00

En azert probalok ellene tenni. Peldaul okosan a szemetet a szemetesbe teszem. Egyaltalan nem nehezebb mint eldobni. Mindenki ezt tenne sokkal kevesebb szemet lenne az utcakon. Ilyen kis dolgokkal is lehet javitani a dolgokon. Ha csak belegondolsz, hogy akkor azzal az uveggel is tobb kerult a szemetbe es nem a foldre. Sajna mi csak ilyen kis dolgokat tehetunk. De minnel tobben megteszik annal jobb lesz kicsiny foldunknek.
Orulok neki, hogy te is igy gondolkodsz ezekrol a dolgokrol, tehat akkor nem vagyok egyedul! A gond itt csak az, hogy attol meg, hogy nem dobjuk el az utcan a szemetet, hanem a kukaba rakjuk, a szemet meg szemet marad. Ez a szemet eltavolitasa egyre nagyobb gondot okoz a foldon! Viszont ha olyan csomagolo papirok lennenek mindehol, ami "felszivodik" a temreszetben, mar sokkal jobban allna a helyzet! De sajnos nem az ilyesmibe olik a kormanyok a sok penz, hanem a minnelk erosebb es hatekonyabb fegyverekbe, ami ugyancsak az t tukrozi, hogy az emberiseg minden erejevel arra torekszik, hogy kiirtsa magat...
Kép

#34 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 27. 18:22

Hat azert kis orszagunkat nem kell felteni fegyvergyartas teren. Itt inkabb a zsebek teletomese a cel... azzal en is tisztaban vagyok, hogy ezzel csak a problema egy kis reszet oldom meg. Mert tenyleg ott van meg az a szemet. De egy reszet elegetik. A tobbi meg ott van ahol van. De mint mondottam, mi cvsupan ennyit tehetunk...amig olyan pozicioba nem kerulunk. De soha nem lehet tudni, hogy a penz kinek mennyire veszi el az eszet...
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#35 Felhasználó inaktív   TyrGod 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 27. 18:30

Nagyjabol ezeket irtam en is, de azert par fontos infot jobb, ha tudsz:

1. Az emberiseg jelenlegi szamanak tobb mint ketszereset tudnank ellatni elelemmel, csak sajnos a globalis elosztassal van a gond, egyes helyeken tulfogyasztas van, mig mas helyeken meg hatalmas hiany...

2. A foldon ket fajta eroforras letezik, az ujratermelheto es a ujra nem termelheto eroforrasok! Sajnos a jelenlegi eletunkkel az ujra nem termelheto eroforrasok kepezik az eletunk legjavat. Felmeresek szerint kb. meg 20-30 evre van eleg eroforras es utana nyista van mindennek!

Ha nem hisze el ezeket az infokat, akkor szerezz be egy "Kornyezetgazdasagtan" tankonyvet...en ebbol vizsgaztam mult heten... eleg elkeserito adatoknak lettem tudoja...


Nem tudom én ettől a kifogy a sok sok erőforrás nem annyira félek, persze alapból nem jó, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy szemét nagyválalatok ebből is szépen ki fognak sajtolni minden egyes centet. Vagyis szvsz lehet, hogy nekik már van egy szép kis tervük. :Đ
Hm... Mindegy, hogy hiszel-e benne vagy sem. Mert ez sajnos igy van es igy lesz! Az ujra nem termelheto eroforrasok, mint a pl. a koolaj ki fognak fogyni egyszer es akkor hello van! De nem kell aggodni, leteznek mar mas fajta eljarasok is uzemanyag gyanant, csak ezeket a nagy penz miatt nem engedik piacra dobni... de a szukseg az nagy ur am!
Én is valami ilyesmire próbáltam célozni...
"Targer has been silenced" "Dust to dust" "...polcie girl"

#36 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 27. 19:54

Attól hogy elégetik a szemetet, attól s elesz jobb. A műanyagipart úgy ahogy van be kéne csukni, helyettük papírból csinálni a dolgokat (már persze csomagolás terén), és a papírt újrahasznosítani, nem kidobni.
Egyébként a versenyfutás már elindult a bolygó kiírtására: oxigénhiány, üvegházhatás, háborúk, vegyifegyverek, terroristák, élelmiszerkészletek elfogyása. Ezek a versenyzők, lehet tippelni ki nyer, lehet fogadni, csak sajnos a nyeremény átadására már nem lesz alakalom.

#37 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 28. 14:19

Már most tudják, mennyi időre elegendő kőolaj van! Nem hülyegyerekek azok ám! Egyébként pont azért nem kapott még nagyobb teret a villamos-elektromos autó, mert az csak akkor jön be a képbe, amkor az olajnak fuccs! De mily érdekes lesz, ezeknek az irányítása ugyanazon kezekben lesznek, mint most az olajé! Kép



#38 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 28. 16:47

Nem hülyegyerekek, azok mi vagyunk, mer hagyjuk. Pár 10 év múlva nem lesz kőolaj,d e akkor meg az áramért fogunk eszméletlen összegeket fizetni, az meg nem lesz hawaii. De pont ugyanígy lesza levegővel és vízzel is, ami szerintem már annyira nem vicces.
UFOkkal kapcsolatban meg sztem nem az a kérdés "létezik-e rajtunk kívül értelmes élet", hanem hogy "létezik-e egyáltalán értelmes élet" mert ami itt megy az nem az.

#39 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 28. 19:38

Ma olvastam egy cikket...ideznek belole...

"Mielőtt jégkunyhókba költöznénk, több évtizednyi aszályt kell elszenvednünk, kipusztulnak Magyarországon a tölgyerdők, a szárazság miatt nem terem majd krumpli, cukorrépa. Már az sem fordíthatja vissza a folyamatot, ha az emberiség abbahagyja a környezetszennyezést. Elkezdődött a visszaszámlálás."

"Ha azonnal megszűnne minden szén-dioxid-kibocsátás, még akkor is több száz éven át folytatódna a légkör felmelegedése, olyan rosszul állunk."

"A gyomnövények, a kevesebb csapadék miatt - elsőként az Alföld délkeleti részén - tönkremegy mezőgazdaság."

"A turizmus is tönkremehet, a kiszáradó Balaton helyett a legtöbben a horvát tengerpartra utaznak inkább."


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#40 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 29. 01:40

Ki az a gyökér aki ezt írta? Magyarország? Lesznek országok? Ez hülye vazzeg! Horvát tengerpart, túristák? Ez teljesen kész. Egy idióta optimista barom.

Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó