HWSW Informatikai Kerekasztal: Router-Switch-Hub - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Router-Switch-Hub

#1 Felhasználó inaktív   Nasty 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 26. 16:14

Szóval ez egy számtech órai pöcsölés!A feladat a cimben szereplő egységek közötti külömbség leírása.Akinek van kedve irjon
No buts miau!That's the law!

#2 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 27. 02:47

Router - 2 domain (tartomany) kozotti atjarast biztosit. Felhasznalasa pl: internet es LAN kozotti kapcsolat.

Switch - collision mentesitesre hasznaljak. Domain daraboljak fel vele, de ugyanaz a halozat marad.

HUB - buta eloszto egyseg semmi mast nem csinal csak szorja az adast.

Gondolom halozat alapjait ismered: megszolal egy lan card es ha minden ok lenyomja a csomagot. Ha masik kartya is nyomja a sodert utkezes jon letre es mind a ketto elhalgat. Fognak egy veletlen szamot annyit varnak es ujra adnak. Egy halozatban qwa sok utkozes szokott lenni de mig nincs sok gep addig nem nagyon zavaro. Egy HUB eseten a bejovo jelet az osszes portra atkuldi azaz egy 10 portos HUB-on 2 egyseg kommunikaciojat a maradek 8-is hallgatja. Ezert buta egyseg. SWITCH-nel megvan a ket oldali gepek cimei igy csak azok az adatok mennek at rajta amik a szegmens masik oldalara kell, hogy menjenek. Mondernebb pl nagy CISCO switchek kepesek pipet epiteni 2 egyseg kozott igy azok kulon csatornan tudnak kommunikalni. Ezek a gepek meg mindig egy domain-ban vannak szoval azonos halozatban. Viszont nincs annyi utkozes mivel a SWITCH csak oda kuldi a cuccokat ahova kell. Egyszeru halo pl: GEPek-HUB-SWITCH-HUB-Gepek. Pl. 100 gepet kette osztol 50-50 re es igy csokkented az utkozesek szamat. Logikusan kell tervezni (pl. penzugyet ne vagd kette hiaba ket emelet egy epuletben mert akkor az osszes VPN a SWITCH-en megy keresztul es csak a szarnak adtal egy pofont.) Routerekre pelda: Router-Hub. DSL, Cable modem ma mar elterjedt dolog. (marahogy ugye) szoval: bejon az internet a cable modembe abbol egy kabel a routerbe. A router tartja a kapcsolatot a IP-vel (Internet Provider) ahonnet kap egy IP cimet (DHCP) a belso LAN-odon meg mas IP cimek vannak (esetleg a router tamogatja a DHCP es azok) A router egyben HUB-is szoval tobb gepet ra tudsz kotni. Ezek egymas kozot tudnak kommunikalni a HUB miatt es az internet-el is a ROUTER miatt.

Egyebb kerdesed van irjal megprobalom elmagyarazni. En pl. egy wireless/4 HUB/Router-es cuccot hasznalok amivel mar jopofa dolgokat lehet csinalni :Đ


Have a good byte!!!

#3 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 27. 08:51

Erdemes volt leolvasnom a hozzaszolasodat. :Đ Mindig tanul valami ujat az ember. En is tisztaban voltam nagyjabol a kulombsegekkel, de ennyire behatoan meg nem magyaraztak el. :-D

Av [salalausukKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#4 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 27. 23:45

Az is külömbség köztük, hogy a csomagokat meddig bontják vissza, és építenek rá új "fejlécet". A Hub semennyire. A switch-ről nem tudom biztosan, de emlékeim szerint az sem nyúl hozzá. A router attól függ, hogy milyen hálózatokat köt össze.
Ha meg hülyeséget olvastam, vagy rosszul emlékszem, akkor valaki javíccson kifele.

Mixxx!
Neked nincs gondod azzal, hogy NAT ot végez a router-ed? lehet a látszólagos IP címedet pingelni? Tudsz játszani neten? Egy haveromnak is hasonló van (helyi vezetékes hálózat, rádiós neten), de vele nem tudok zöldágra vergődni...

#5 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 09:23

Nekem sokan mondtak, h ha egy kabelt meg akarok osztani ket gepre (netrol beszelek) akkor egy router-re lesz szuksegem, maskent nemmegy. Mondtam, h berakok meg egy ethernet kartyat a gepbe, es tovabbviszem a Mac-re a netet, de azt mondtak, h le fog dobalni a Chello. Nos hat faxt! Kép Egy sima kartyan at van vezetve a "net" a Mac-be, es siman lehet netezni mind a ket gepen egyszerre anelkul, h barmi negativum is tortenne. Sajna jatszani nem lehet mindket geprol egyszerre, mert ugyanaz az IP. Kép De ahogy PC-s ismeros elmondta, ez igy PC-PC kozott nem mukodne. Viszont a Mac egy istenfeleseg, es siman megy a net! Kép

Av [salalausukKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#6 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 14:45

Mixxx!
Neked nincs gondod azzal, hogy NAT ot végez a router-ed? lehet a látszólagos IP címedet pingelni? Tudsz játszani neten? Egy haveromnak is hasonló van (helyi vezetékes hálózat, rádiós neten), de vele nem tudok zöldágra vergődni... [/quote]

Port forwarding. Meg kell adni egy tablazatban, hogy melyik port-ot melyik gephez kosse igy nincs gond. Mondok egy pl.-t: FTP ez ugye alapban 21-es port. Namarmost nalam be van allitva a routeren, hogy a 21-es portot a 192.168.1.11-es gephez kosse igy ha arra a portra jon keres a routernek akkor az az adott gepnek fogja tovabbitani.


Have a good byte!!!

#7 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 14:48

Idézet

Nekem sokan mondtak, h ha egy kabelt meg akarok osztani ket gepre (netrol beszelek) akkor egy router-re lesz szuksegem, maskent nemmegy. Mondtam, h berakok meg egy ethernet kartyat a gepbe, es tovabbviszem a Mac-re a netet, de azt mondtak, h le fog dobalni a Chello. Nos hat faxt! Kép Egy sima kartyan at van vezetve a "net" a Mac-be, es siman lehet netezni mind a ket gepen egyszerre anelkul, h barmi negativum is tortenne. Sajna jatszani nem lehet mindket geprol egyszerre, mert ugyanaz az IP. Kép De ahogy PC-s ismeros elmondta, ez igy PC-PC kozott nem mukodne. Viszont a Mac egy istenfeleseg, es siman megy a net! Kép

Av [salalausukKép]

Tevedes. PC-n is siman mukodik. Evekig igy neteztem kulonbozo szolgaltatoknal. 2 halo kartya az egyik pc-be es o fog routolni. Router elonye, hogy nem kell bekapcsolva hagyni allandoan a "master" gepet. Nalam most pl. 5pc van azert ezt mar erdekes lenne megoldani halokartyakkal :-D)).

Na most az, hogy a Mac micsoda inkabb hagyjuk.. :-D)) itt halozatokrol dumalunk.. !!! :Đ)))


Have a good byte!!!

#8 Felhasználó inaktív   Nasty 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 15:23

Hey!Király!Köszönöm az infókat!A számtechtanárom boldog lesz!Amugy nagyából vágom: HUB=jelmegosztó,SWITCH=intelligens jelmegosztó,ROUTER=forgalomirányitó,jelmegosztó kb ennyi!Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
No buts miau!That's the law!

#9 Felhasználó inaktív   BeneJoe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 15:42

Igen-igen, Fater is így szoktunk itthon netezni, ő csak rányomja a laptopot a pc-re és már megy is a net. Mind2 gépen XP van, nem akad.

Jah és nekem is csellóm van.


Only human!

#10 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 19:30

Pontosan azert lehetne a Mac-et magasan mutogatni, mert a PC elbujhat mogotte networking-ben. Ahhoz pl, h egy PC lasson egy Mac-et halon, kulon progi kell (PCMACLan), a Mac mindezt visszakezbol tudja. Egy Mac a PC-n ugy kozlekedik, mintha egy masik Mac lenne. A PC hosszasan probalja felismerni a fileokat, es rettenetesen lassan tolti be a mappakat. Mixx csak neked a Mac vs PC topicba berakok egy angol szoveget, olvasd el, lehet nevetgelni rajta.

Av [salalausukKép]


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#11 Felhasználó inaktív   Lock 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 22:06

[quote]

Mixxx!
Neked nincs gondod azzal, hogy NAT ot végez a router-ed? lehet a látszólagos IP címedet pingelni? Tudsz játszani neten? Egy haveromnak is hasonló van (helyi vezetékes hálózat, rádiós neten), de vele nem tudok zöldágra vergődni... [/quote]

Port forwarding. Meg kell adni egy tablazatban, hogy melyik port-ot melyik gephez kosse igy nincs gond. Mondok egy pl.-t: FTP ez ugye alapban 21-es port. Namarmost nalam be van allitva a routeren, hogy a 21-es portot a 192.168.1.11-es gephez kosse igy ha arra a portra jon keres a routernek akkor az az adott gepnek fogja tovabbitani.

[/quote]

Tegyük fel, hogy eddig értem. Mivel azonban ilyennel most foglalkozok először, a dolog kivitelezéséről fingom sincs. Szerver linux, de nem tudom melyik disztrib, haver gépe XP. Tehát nem sima routerre kapcsolódik a gépe. Na így is tucc tippeket?

#12 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 28. 22:56

IP masquarding talan vagy hasonlo. Mondjuk alapbol jon, hogy azt a progit kene nezegetned ami csinalja a megosztast routolast....

Tudod itt a net ami a tudas tarhaza. Sajnos konkretumokat nem tudok mondani ezzel kapcsolatban. Viszont kezdj el utana olvasni. Pl. amikrol irok azokat en is a neten keresem meg mivel erdekel. Hihetetlenul sok infot meg lehet talalni csak meg kell keresni. Viszont ha talalsz erre megoldast akkor ird le hogy is sikerult mert erdekel meg ha nem is erint most :Đ


Have a good byte!!!

#13 Felhasználó inaktív   Kicsirigo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 25. 09:38

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Tegnap vettem egy routert, rákötöttem a chellos modemre a routerrre meg 2  gépet, a gépek meg is kapták az ip címeket, konfigolást is el tudtam kezdeni, viszont kb 2-5 percenként megszakadt a kapcsolat valahogy a  routerrel, és ilynekor mindig 1-2 percig azon szarakodott, hogy ujra kiossza az ip címeket a gépeknek, addig persze nem tudtam folytatni a konfigolást. Végül ugy sikerült bekonfigolnom, hogy minden konfig lépés után megvártam 1 szakadást, hogy ne lépés közben szakdjon meg a kapcsolat, igy sikerült végigmennem a teljes konfigon van net is, persze mondanom se kell, hogy a 3-4 percenként továbbra is megszakad. Kábel cserét,resetelést újraindításokat mindent kipróbáltam nem segített. Ami biztos, hogy ha a routerről le van húzva minden kábel,csak az táp van benne akkor nem indul újra, viszont ha már a a modemet rákötöm akkor jönt a szakadgatás, ez a router lámpácskáins is látszik, mintha egyfolytában resetelnék. Van valami ötletek?

Köszi



#14 Felhasználó inaktív   MikeReem 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 812
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 25. 10:01

Milyen routerrol van szo (gyarto/tipus/software verzio)? Egyebkent ha megirod a configot egy txt-be, ugy egy lepes alatt be lehet onnan tolteni, nem kell vegigvarni a szakadasokat.

#15 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 25. 12:36

Vidd vissza a routert, ez nem természetes.

#16 Felhasználó inaktív   Vick 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 25. 12:36

Így igaz, jól mondja MikeReem.

#17 Felhasználó inaktív   nivan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 25. 13:31

Nekem is volt ilyen, (mert apám gépérõl jön a net) de pár újraindítás után nem volt baj. De ennyire sok ideig azzal sem volt gond. Szerintem is érdeklõdj az üzletben.
Há' könyv az nem ke', mer' nem mozog az asztal othúl! Jegy az Operába meg azé' nem ke', mer' nincs mit rajtam operáni!

#18 Felhasználó inaktív   Spangi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 26. 20:17

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni az Age of Empire játék, vagy a router hálózatos beállításaival kapcsolatban.

3 szál hajamból, már 2 kihullott, de még mindig nem jutottam sehova! Kép

ADSL/Router mögül próbálom összehozni a dolgokat, a helyi hálózattal semmi gondom nincs is. Mindkét gép látja egymást oda-vissza, simán megy a fájl átvitel, és a net megosztás.

A játék az 1 gépen elkészíti a játékot, a 2-es gép meg is találja, viszont utána kapcsolódni már nem tudok. Visszafelé, tehát ha a 2-es géppel készíttetek játékot, akkor az 1-es nem is találja meg, tehát gondolom valami bibi itt lehet. A router beállításait szorgalmasan vizsgálgattam, de előrébb így sem jutottam. A router egy D-Link 604-es.

Tudna valaki segíteni nekem, abban hogy mi is lehet a baj, és mi a megoldás?
-----------
Spangi
--------------------- Spangi

#19 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 26. 21:15

Szedd le mindkettő hálókártyáját, amjd rakd fel újra a TCP/IP-t és az IPX/SPX-et.
Utána AOE2-ben is van két féle játék mód, próbálgasd melyikkel indul.

#20 Felhasználó inaktív   Spangi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 27. 16:14

hát ez hihetetlen!!

Megcsináltam amit javasoltál, egy újra indítás után kipróbáltam a dolgot, és láss csodát: ment is!

Aztán szétkapcsoltam, teljesen kiléptem a játékból mindkét gépen, majd újra próbáltam ,és már nem sikerült. Ismét újra indítom mindkét gépet, de úgy, hogy teljesen kikapcs, és ismét megy. De szintén, csak elsőre. Másodjára megint nem. Megőrülök.Kép 

Mostmár tök tanácstalan vagyok.


--------------------- Spangi

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó