HWSW Informatikai Kerekasztal: Nyári fesztiválok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nyári fesztiválok

#21 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 07. 09:18

Akkor te ilyen nagy fesztiválra járó lehetsz :Đ:D:DD:D


#22 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 07. 07. 09:36

Idézet

Akkor te ilyen nagy fesztiválra járó lehetsz :Đ:D:DD:D


Naná! Hálózsákban pad alatt alvós, több napig nem fürdős...Kép

#23 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 07. 10:00

en ugy tudom tavaly azeert voltal volton....Kép
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#24 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 07. 11:28

Idézet

Idézet

Akkor te ilyen nagy fesztiválra járó lehetsz :Đ:D:DD:D


Naná! Hálózsákban pad alatt alvós, több napig nem fürdős...Kép
Igénytelenedjünk le nullára megoldások?! Kép

#25 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 07. 07. 12:32

Tegnap már rengeteg furcsa alakot lehetett látni a városban. A sok nyomorult hippi! Hogy én mennyire utálom őket!

#26 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 04. 25. 14:16

Ujra itt a nyar! Nah jo, azert meg egy kicsit varni kell, de tulajdonkeppen en mar merem ezt nyarnak nevezni (itt 29fok).

Lehet csak en nem figyelek annyira, de meg nem sok fesztivalt lattam meghirdetve. Mondjuk, iden nem tervezek semmit. Maradok az egyszeru es jol megszokott nyari buliknal. Fesztivalokat iden kihagyom. Aztan ki tudja, lehet eletemben elsonek lenezek szigetre..Kép.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#27 Felhasználó inaktív   Halfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.284
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 03. 16:45

Roly, itt szívesen meghallgatom a Skaland-es (másra is tartozó) élményeidet Kép


#28 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 04. 20:39

Nagyskaland Skanking Camping 2006

Június 29. csütörtök

A nap jól kezdődött, 11-kor indultam Tabról a vonattal. Siófokon 10 perc után ránk szakadt az ég, majd a fővezetékre a fák. Nem tudták megmondani, mikor lesz jó, ezért átnéztem a buszokhoz. 15:10-kor ment is egy BPre, de ott állt kb 200 ember. Azért feltolakodtam, oda is értem 6-kor.
-Így sikeresen lekéstem az első 5 zenekart: Fekete Teve, Kingston Cruiser, Raszta Paszta, NSZK, Testi Egyenleg. Amit ezek közül ismerek, azt viszont nem is bánom, hogy nem láttam...
-Jött a Tizenhét, amit már évek óta meg akarok nézni, voltak közös bejelentett koncertjeink, tavaly skaland, reggae camp, de mindig elmaradt valamiért :Đ Hát most láttam, Szasza a legnagyobb partyarc. Csak a harsonásuk ne járkálna blekkmetál pulcsiban meg ne érne seggig a haja.
-G.A.P., azaz a Girls To Africa Project. Asszem alattuk kezdett el esni az eső, így mindeki behúzódott a sátorba piálni. Ők azért lenyomták a koncit.
-Az esőnek hála elmaradt a Dub4U (Lb 27 dub), Malacka És a Tahó, Eskabbe, Escape.
Este sokáig cseverésztek, iszogattak az emberek, de az eső nem állt el, sok sátor be is ázott. Félve tekintettünk a második napra.

Idézet

FOiT KÖV holnap


#29 Felhasználó inaktív   Halfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.284
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 04. 20:50

Malacka És a Tahó és az Escape érdekelt volna engem is, ők is elmaradtak akkor? Másik napra sem kerültek át? Mellesleg Escape-ben mikor és meddig voltál?
Mennyi volt a beugró és hány napos is volt? Elég is ennyi kérdés :Đ

Remélem a Water Skanking-re minden banda eljön, mondtál egyet ami nem biztos, talán a Last Minute. Remélem ők is ott lesznek. De hogy hogy ingyenes? Nem mintha nagyon bánnám...

Várom a holnapi beszámolódat! Kép


#30 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 04. 22:02

Idézet

Nagyskaland Skanking Camping 2006

Június 29. csütörtök

A nap jól kezdődött, 11-kor indultam Tabról a vonattal. Siófokon 10 perc után ránk szakadt az ég, majd a fővezetékre a fák. Nem tudták megmondani, mikor lesz jó, ezért átnéztem a buszokhoz. 15:10-kor ment is egy BPre, de ott állt kb 200 ember. Azért feltolakodtam, oda is értem 6-kor.
-Így sikeresen lekéstem az első 5 zenekart: Fekete Teve, Kingston Cruiser, Raszta Paszta, NSZK, Testi Egyenleg. Amit ezek közül ismerek, azt viszont nem is bánom, hogy nem láttam...
-Jött a Tizenhét, amit már évek óta meg akarok nézni, voltak közös bejelentett koncertjeink, tavaly skaland, reggae camp, de mindig elmaradt valamiért :D Hát most láttam, Szasza a legnagyobb partyarc. Csak a harsonásuk ne járkálna blekkmetál pulcsiban meg ne érne seggig a haja.
-G.A.P., azaz a Girls To Africa Project. Asszem alattuk kezdett el esni az eső, így mindeki behúzódott a sátorba piálni. Ők azért lenyomták a koncit.
-Az esőnek hála elmaradt a Dub4U (Lb 27 dub), Malacka És a Tahó, Eskabbe, Escape.
Este sokáig cseverésztek, iszogattak az emberek, de az eső nem állt el, sok sátor be is ázott. Félve tekintettünk a második napra.

Idézet

FOiT KÖV holnap
Malackaekat meg en is ismerem :Đ Gyerekkori baratom 1-2 evig volt a dobosuk :-D eleg sok koncertjukon ott voltam (ez lehetett vagy 7-8-9 eve is). Sot volt toluk kazim is aztan valaki lenyulta...
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#31 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 06. 07:33

Idézet

Remélem a Water Skanking-re minden banda eljön, mondtál egyet ami nem biztos, talán a Last Minute. Remélem ők is ott lesznek. De hogy hogy ingyenes? Nem mintha nagyon bánnám...

Várom a holnapi beszámolódat! Kép
eljön minden banda, Last Minute is, beugró basszerossal, (Matthew a Skalandszerkesztője és aki-még-nálam-is-magasabb)

azért lesz inygenes, mert az önkormányzat kifizeti a zenekarokat. ennyi :-D

aki nem jön, az a lúzer! :D


beszámolót majd HOLNAP :D lusta vagyok :Đ

#32 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 06. 22:19

HOLNAP!


flyer: http://ludens.elte.h.../waterskank.jpg

térkép: http://zarcillo.uw.hu/v.JPG
a piros pöttyök pestről jövő útvonalat mutatják, aki vonattal jön, az keresse a kis gőzös jelet.
mint az a képen is láccik, a vasút mellett van rögtön.

leszállsz a vonatról, csinálsz egy 90°-os fordulatot jobbra, előre mész 8-10 métert, újra 90° jobbra, majd mész még 10 métert, és megérkezel a színpad elé
(aki motorcsónakkal jön, az írjon mailt)

a placc megfelelő ekkopra rendezvénynek, van egy kb 300 nélgyzetméteres sörsátor a fesztiváltér szélén (a színpadtól kb 10 méter). a sör 350, de nem messze van egy cba, ott csak 150.

aki össze akar verni, ne holnap tegye, mert sok lesz ott a verőlegényem.

elvileg a zsaruk nem jönnek ki, a hangosító jóban van velük, ettől remélem nem kell tartani.

#33 Felhasználó inaktív   Halfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.284
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 08. 16:04

Írok egy két mondatot az alant említett fesztiválról :Đ

Nagyon jó ötlet volt, hogy a színpad mögött a Balaton virított, elég hangulatos volt. A helyszínt is másképp képzeltem amúgy. Elején mikor odaértem 3-ra, kicsit "túl kultúráltnak" tűnt a dolog. Szegény Ezüstös Aranyéren sem táncikált senki, pedig hogy csődítették oda az embereket. Szóval féltem, hogy egész nap ez lesz, hogy ülve hallgatják az együtteseket. Ahogy Roly említette is, a hangulatból semmit nem rontottak a kis technikai gondok, hisz inkább az együttesek és a szervezők részesültek benne, részemről minden oké volt.

A dobogó harmadik fokán nekem a Last Minute állt. Igaz a basszerost hallani lehetett, hogy nem az igazi tag, de minden elismerésem neki. Főleg, hogy még nem is gyakorolta a számokat. Utána a Skambulance jön, ami talán a fő cél volt, hogy őket lássam/halljam. Igazi őrültek :-D Nem csoda, hogy rajongok azért, amit csinálnak, nagyon jók voltak. Legjobb mégis az Escape volt. Nagyon nagy hangulatot csinált. Roly, miért is szálltál ki? Este a Tigris volt az, amiből kicsit elegem lett, az oka viszont: a (másod)énekesük a végére már picit sok volt nekem. Tehetséges, jól nyomja, de számomra reggae-ből megárt a sok Kép Mégis úgy tűnt rajta voltak legtöbben, legtöbben az ő szövegeiket énekelték, bár a nagy nép inkább az estének köszönhető, amikor minden ott nyaraló és földvári akaratlanul is odatévedt.

Szóval jó kis emlék marad, jó koncertek voltak, grat Roly! Kép


#34 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 11. 17:54

Idézet

Szóval jó kis emlék marad, jó koncertek voltak, grat Roly! Kép
kösz :Đ

http://csapgeza.blog...11322#more11322
akit érdekel, itt egy teljes és hosszú beszámoló Madafakától

#35 Felhasználó inaktív   Halfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.284
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 20. 15:04

EFOTT 2006, Zamárdi, 07.19. Szerda

Tegnap voltam Efott-on, gondoltam összeszedek "egy-két" mondatot és leírom nektek, hogy milyen volt. Haverokkal mentem, főként 3 banda miatt: Alvin és a Mókusok, Mystery Gang Trio, Tankcsapda. Igazság szerint csak egy kis de ja vu-nek szoktam előszedni a régi Tcs-t, hisz köztudott, hogy azért rajongok inkább.

Helyszín:
Zamárdiban volt, egész jó kis helyen. El sem tudom azt a terültet Efott nélkül képzelni. Legutóbb Fonyódon voltam a 2004-en Efott-on, az is remekül sikerült. Szóval jó volt a helyszín, tökéletesen ellehetett tájékozódni, elég nagy területen volt, a Balcsi mellett.

Koncertek:
Az Alvin koncerten a jól megszokott Efott-hoz méltó porfelhő jelen volt Kép Aki a szövegeket énekelte velük, annak meg kellett szenvedni a porral rendesen (köztük voltam...). Teljesen közvetlenek voltak a közönséggel és ez jócskán dobott a hangulatán. Viki a basszeroscsaj ha jól tudom szülni fog, ezért kiszállt a bandából, így az énekes vette át zenei szerepét és 2 új gitáros állt be a bandába. Ennél jobb nem is lehetett volna, jók voltak!
A Mystery Gang-ről jó sokat hallottam előtte, mondták hogy érdemes megnézni őket. Rockabilly Rock'n'Roll-t játszanak, ami azért egyedi, mert még egy ilyen magyar bandáról -én legalábbis- nem tudok. A műfaj persze nagyon régi és nagyon elterjedt volt a legtöbb országban. Az énekes a nézésével ölni tudna, valami elképesztően durva! Kép A dobos mint egy jóllakott ovodás egész végig ugyanazt az ütemet ütötte, a nagybőgős meg mintha szexuális kapcsolatot létesített volna a nagybőgőjével hozzásimulva vigyorgott. Szóval nem semmi tagokból állt össze. Talán 1,5 óra után kezdett picit sok lenni belőlük és az egoizmusukból, de nagyon jó konert volt ez is.
Naná, hogy a Tankcsapdát várta mindenki, én azért nem őrültem bele a kórus-kiabálásba, hisz voltak elegen akik dicsőítsék őket. A legnagyobb show-t nem vitás, hogy ők csinálták, mint reflektor-effectek és füst terén. Szerencsére többnyire a régi számokat nyomták, aminek nagyon örültem, de mondta is Lukács, hogy muszáj az újról is. Sebaj. Csak az újakért annyira nem rajongok. A régi számok viszont ugyanolyan jól szólnak mint annak idején. A közönség meg szó szerint megőrült értük. Ahogy egész nap, itt is az első sorban voltam és nem kicsit törték össze az ott állók bordáit Kép Nekem csak a térden zúzódott le, de nem halok bele :Đ Szóval túlélőpróba is volt a Tcs konci, ami azért 2004-ben kissé lazább volt. Szerintem a mögöttem lévőknek még pogozni sem volt lehetőségük a nagy tömeg miatt. Ahogy minden bandánál itt is megtörtént a visszahívás a színpadra, csak ők még lenyomtak utána 4-5 számot is Kép

Értékelés: :-D
Kellemes időtöltés volt és nagyon örülök, hogy ide a környékre is szerveznek ilyen jó kis fesztiválokat. Ha minden igaz, akkor jövőre is ellátogatok rá Kép


#36 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 20. 15:33

én majd szombaton megyek, leírom azt utána

#37 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 23. 08:24

EFOTT 2006, Zamárdi, 07.22. Szombat

Tegnap voltam Efott-on, gondoltam összeszedek "egy-két" mondatot és leírom nektek, hogy milyen volt. Egyedül mentem, de ott aztán találkoztam pár tucat ismerőssel, haverral. Főként 1 banda miatt: New York Ska-Jazz Ensemble. Igazság szerint már hallottam őket szilveszterkor, de akkor eszméletlen nagy showt csináltak, ezért gondoltam megnézem őket még egyszer.

Programom:
Odaértem, rögtön a bejárat mellett találkoztam egy volt csoporttárs csajjal, elmentünk fürcsizni, bent voltunk kb 3 órát, aztán a partnál egyszercsak meghallom: "Te, az nem a Roly?"
Így kezdődött. Aztán elmentünk kajálni (jó drága volt...), közben felszedtem még vagy 30-40 ismerőst :D

Gondoltam benézek a Globe-ba 6kor, Sub Bass Monsterre. Aszittem egyszer végig tudom nézni, de nem.
Utána Kisszínpadon Riddim Colony. Dancehall-t tolnak, még elég kiforratlanok, de a bebaszott tömeg így is tombolt.
/Kisszínpad hátránya: sátor, amiben nem jár a levegő - Globeban legalább vannak ventillátorok/
Következett az Irie Maffia (akit a bejáratnál sikeresen Irane Maffiának tituláltak, gz!). A 3 énekes közül hiányzott Kemon, a néger fiú, mert lejártak az ittmaradáshoz szükséges papírjai (brit állampolgár). Helyette bevettek egy csajt, a tipikus afro-amerikai-duci-nagyfülbevalós-kendős énekes :-D
Kár, hogy nem volt jól kihangosítva, így csak a vége felé hallatszott az amúgy jó hangja :D
A tömeg tudta mi jön, PASO, azaz a Pannonia Allstars SKA Orchestra (direkt irtam így a ska szót, ugyanis amikor krsa bemondja, ezt úgy rikoltja :Đ) Mondanom sem kell, hogy itt már nem tombolás ment, hanem őrjöngés. A biztonságiaknak nem egyszer kellett közbelépniük néhány ostoba miatt. Személy szerint azt mondom, eddig a legrosszabb PASO koncertem volt, nem csak amiatt, hogy sikerült úgy kiválogatni a számokat, hogy azok közül összesen 3-at szeretek, de a már említett biztonsági őrök egy bádi szörfölőt lerántottak az emberekről, csak sajnos pont rám rántotta. Ez meg fájt.
Ezután kiürsedett a terem, mintha nem tudnák, hogy NYSJE jön...Aztán elkezdődött, a második szám körül visszatért a tömeg, majd olyan eszeveszett showt toltak a jenkik, amit sajnos nem tudok szavakban leírni. Ez túltett minden elvársomon, nem csak a zenei tudásnak ez a profizmusa, hanem a játék közbeni közönség feltüzelés az énekes-szaxofonos úrtól. Senkinek nem sikerült még ezt elérni nálam.(Skatalitesot még nem láttam, de gyanítom, nekik még van esélyük) Utána leültem a Balaton partra, és elpityeredtem. Na nem azért, mert hüje vagyok, csak egyszerűen olyan jó volt. Sosem éreztem még ekkora boldogságot, mint az alatt a koncert alatt.

Értékelés:
Őszinte szívvel ajánlom őket mindenkinek, aki szereti a zenét!


#38 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 30. 14:27

isten volt regi kemp, még ha nem is kedvenc stílusom

#39 Felhasználó inaktív   Halfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.284
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 10:41

Tegnap volt a 3. Déli Party, ami talán még túl jól is sikerült. Favoritok akiket érdemes volt látni: Yellow Spots és Csók és Könny a híres Aberráltal Kép, Buttholes, no meg a Fürgeróka olyan éjfél tájt. Bár fogalmam sincs mikor ért véget és mikor mi kezdődött Kép Jah csak mellesleg jegyzem meg, hogy Roly oltári nagy arc :Đ


#40 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 20. 07:10

Idézet

Tegnap volt a 3. Déli Party, ami talán még túl jól is sikerült. Favoritok akiket érdemes volt látni: Yellow Spots és Csók és Könny a híres Aberráltal Kép, Buttholes, no meg a Fürgeróka olyan éjfél tájt. Bár fogalmam sincs mikor ért véget és mikor mi kezdődött Kép Jah csak mellesleg jegyzem meg, hogy Roly oltári nagy arc :Đ
KOCKA! :-D

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó