HWSW Informatikai Kerekasztal: Nyomtatók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nyomtatók

#1 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 10. 14:03

A topicot azért indítottam, mert kezd egy kicsit elegem lenni a HP-ből. Gondoltam lehetne egy kis tapasztalatcsere, hogy ki mit venne, illetve mivel volt gondja.
Nos kb 2 hete a HP scannerem tápja bemondta az unalmast, a gari pedig 2 héttel előtte járt le. Így hát bementem hogy megkérdezzem mit tudnak vele csinálni, illetve hogy egyáltalán külön lehetne-e kapni. Nos lehet, 20eFt+ÁFA. Egy táp. Vicces, de azon filóztam hogy most megüssem az embert, ezáltal leveztve dühöm, vagy ne. Aztán végül nem.
Azóta ül a dolog, jelenleg hirdetek, hátha sikerült kifögnom egy scannert aminek más baja van, és kb ezer forintért hozzájutok...
Nade ez nem volt ám elég, ma a HP nyomtatóm szintén bemondta az unalmast. Ez már a 3. HP nyomtató ami meghal. Szétkaptam teljesen, és kiderült, hogy egy fogasakasztó törött el, melyen a pilanatragasztó nem segít. Ilyet meg 100 volt hogy nem lehet kapni, szóval mostmár nyomtatót is kereshetek alkatrésznek.
Ezen kívül ha esetleg van HP tápotok 12V, 1250mA kimenő adatokkal vagy Deskjet 3320-as nyomtatótok hibás elfekvőben, légyszi küldjetek egy mailt.

Szóval nekem ennyi a Hp-ről, elmehetnek a francba a szarjaikkal. Az a bajom, hogy nyomtatót viszont nemtom mi mást vegyek, mert a többihez irtó drága a patron...

#2 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 01. 10. 14:20

Nekem otthon csak egy 610C-m van, nulla problemával mükszik ezidáig, pedig nem mai gyerek. A patronnal van csak gondom, mindig kifogy. Színes nyomtatásra nem is igen használom, régebben nyomtattam vele cd boritokat és egész pofásak lettek, persze csak a legnagyobb felbontásban.

Itt a cégnél egy DeskJet 990 Cxi-t használok, és rengeteget nyomtatok vele, szinte egész nap megy, és ráadásul ilyen szar utántöltött patronokkal és baromi jó minőségben lehet vele nyomtatni. Nincs rá semmi panaszom, talán csak annyi hogy ha a kifutón sok a papír akkor a kijövő papír széléhez hozzáérhet a patron mert felpuposodik és nyomot hagy rajta.

....ja meg rettenetnagy felbontásban színes képet nyomtatni jópár percig is eltarhat, pedig rengetegszer van olyan hogy akár 10 tele színes oldalt is kinyomtatok.

Tulajdonképpen nekem egy A3-as nyomtató kéne.



#3 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 10. 14:29

Nekem ezelőtt egy 610C-m volt szintén, az viszont teljesen meghalt. Se kép,d e hang, csak kattogás. Nem találtam meg a hibát. Aztán jött a 690C, az meg valszleg elektronika hibás lett, mert mindenféle hülyeséget kezdett nyomtatni.

#4 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 01. 10. 14:32

FR barátom te el vagy átkozva mint olyan, nyomtató ügyileg!

Ha most vennem kéne nyomtatót, én sem HP-t vennék hanem Canon-t, vagy legalábbis olyan nyomtatót amiben a patronok színenként cserélhetők.



#5 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 10. 14:33

fr szerintem te a HP-s cuccokból a rossz szériákat fogtad ki, mert nekem egyetlen olyan perifériás eszközöm volt amikkel soha nem volt gondom az pedig a HP nyomtatóim. Jelenleg a 2. nyomtatómat nyúzom az első egy 610C volt melyet 5 évig nyúztam és a patronokon kívül mást nem kellett cserélnem. Azt is csak az elavultsága miatt (lassú, illetve a fotónyomat minősége volt gagyi) cseréltem ki. Most egy Deskjet 5652-t nyúzunk (asszony fősuli= folyamatos tételnyomtatás és szigorlati cuccosok ömlenek belőle) és egyenlőre a patron cserén kívül itt sem volt gondom. A haverom szintén 4 éve nyúz egy 970Cxi-t azzal sem volt soha semmi gond még. Táp ügyben érdemes lehet körülnézi PC bontókban is.


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#6 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 10. 15:41

A HP-ben nem színenként cserélhető,d e nem értem ez miért gond?
Unseen: megtörtént, de ilyenekkel nem foglalkoznak :Đ

#7 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 01. 10. 15:46

Azt nem tudom hogy az újabb HP nyomtatókban lehet e színenként cserélni, mert nem ismerem őket annyira.

Azért jó színenként cserélhető dolog mert pölö és rengeteg pirosat használok el a nyomtatásoknál, a méretezésekre és a fontosabb kiemelésekre, tehát van egy alapszín amit sokkal többször használok.



#8 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 10. 18:07

Mar epp a HP vedelmere akartam kelni amikor lattam h UnSeen mar megtette. Nekem regen egy hatalmas A3-as FF Lezer HP-m volt es azzal aztan soha nem volt problema. Igaz h csak fekete feher volt viszont nagyon gyorsan nagyon precizen dolgozott. Nem, nem volt meg szines tintasugaras nyomtatom, de 2db feketefeher lezer utan nem is igazabol vagyom ra. Amiket szinesbe kellett megnyomni azt megoldottam digitnyomdaban Kép


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#9 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 01. 11. 07:52

Fateromnak egy 600 DJ-je van 1996 októbere óta. Azzal aztán megint nem volt semmi problematika, pedig sokat volt mozgatva, ide oda dobálva, és egy ideig még pénztárgépként is üzemelt unokatesómék számítástechnikai üzletében.

...fater csak az eredeti HP patron ára miatt szokott anyázni, és nagyon nehezen szánja rá magát hogy vásároljon bele újat ha kifogy. Ragaszkodik az eredetihez.

...megjegyzem jogosan háborog hiszen új nyomtatót lehet venni az árán. ...majdnem



#10 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 11. 11:20

Ezért kell utángyártottat venni, ami totál nem hibás, és 2000Ft.
Viszont megnéztem ma a gari papírokat, és volt egy kis meglepi, ugyanis a nyomtató anno nagykerből lett kihozva és kisker pecsét nicsn rajta, ami a valóban a gari kezdetét jelenti. Szóval mostmár csak egy havert kell találnom, aki nyomna rá egy pecsétet.

#11 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 01. 15. 22:56

2000 Ft körül lehet kapni utántöltőt is, ami reicht für zwei nachfüllen de állítólag nem egy praktikus megoldás és tönkrevágja a patront egy idő után. Meg gondolom a patronok sem úgy lettek tervezve hogy 100 évig kibírják.

#12 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 15. 23:43

Nem nagyon értelek. Veszek utángyártott komplett patron 2000-2500-ért, ami full olyan mint a gyári és uyganúgy is bírja. Az utántöltővel csak a gond van és a régi patront 600Ft-ért megveszik.
Szal nem valami gazdaságos a javaslatod Kép

#13 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 01. 16. 00:27

Abszolutte nem javolom, csak mint lehetőséget vetettem fel. Gondolod ha leírom és tudom hogy pocsék megoldás akkor ezt használom? Kép

...tulajdonképpen semmit sem használok mert teszek rá hogy üres a patronom, a cégnél bent majd kinyomtatom....Kép



#14 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 16. 00:42

Hát tőled minden kitelik... Kép
Ha meg van cég... Hát akkor tényleg minek nyomtató... Habár cégtől lehet nyúlni is Kép

#15 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 01. 17. 07:33

Gondoltam már arra is hogy ugyanilyen nyomtatót kéne szereznem mint itt a cégnél van, de nem nagyon látok már ilyet sehol sem.

Vagypedig olyan nyomtatót kell keresnem amibe ennek a patronja belemegy.

...ezzel viszont megintcsak nincs kiküszöbölve a HP nyomtató problemája.....bár ingyé lenne a patron.



#16 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 03. 03. 16:21

A minap itt az irodámban átpakoltuk a nyomtatót, hogy mindketten kényelmesen elérjük. Hp 990 Cxi-ről van szó.

Eddig ugy volt elhelyezve a nyomtató hogy nem láttam rá minden részére rendesen és a nagy kupiban amúgy is a kacatok vették körbe.

Most hogy áthelyeztük és fordítottunk rajta egy nagyot, pont a szemem elé keröl a gép alján, nem túl feltünő helyen egy sötétebb folt a burkolaton. Gondolkodtam rajta hogy egy ilyen öregebb nyomtatón nem hiszem hogy infraport lenne, ha meg mégis az akkor én vagyok a hülye hogy eddig észre sem vettem.

...odatettem a telefonomat és ráuszítottam egy fotográfiát és láss csodát, abban a pillanatban el is kezdte nyomtatni egész jó minőségben.......szóval én voltam a hülye...


#17 Felhasználó inaktív   lapitopi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 01. 12:16

Sziasztok!
Nekem egy olyan progblémám lenne a Hp Photosmart c4680-ammal, hogy újratöltettem a partont, egy teljes ürítésig jó volt, aztán megint újratöltöttem, egyet nyomtattam vele, és most nyomtatnék, de már kiírja, hogy nem kompatibilis. Mit tudnék tenni ellene? Hallottam, hogy ki lehet ütni belőle ezt az infót. Valaki tud segíteni?

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó