HWSW Informatikai Kerekasztal: Vírusírtó - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Vírusírtó

#1 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 13. 04:04

szerintem a nod32 a(z egyik) legjobb virusirto.nagyon sok Virus Bulletin dijat nyert mar el, amin 100%ot teljesitett.csak ajanlani tom.u.i.: nem en nyitottam a topicot, mar itt volt.
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#2 Felhasználó inaktív   Archon 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 13. 10:51

Nekem régen PC cillin, de sajnos nem teljesített jól, pár hét alatt összeomlott mindig, aztán Windows reinstall volt. Egy idő után elegem volt, úgy döntöttem, hogy váltok. Ma már Norton Antivirust használok, már vagy fél éve nem volt semmi gond. Persze egy tűzfal sem árt :Đ.

#3 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 13. 11:06

jaám, én is nodot használok, eleg jonak tunik!
esetleg még a virusbuster ami nagyon jo. de a norton antivir....háááátt.....
nem akarok senkit elkeseriteni, de egy haveromnal nem talált semmit a gepen, lefuttatta a virusbustert - és 11 kulonbozo virust talált amiket a norton nem is látott..... :Đ
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#4 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 13. 12:29

Hehe ezzel én is így voltam...ezt a Nodot, hol lehet beszerezni?
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#5 Felhasználó inaktív   nivan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 13. 15:40

Nemtom, én Pandát használok, és meg kell, hogy mondjam, teljesen meg vagyok vele elégedve. Amikor vírust kap a gép, azonnal megtalálja, leirtja, így amikor néha-néha teljesen átvizsgáltatom vele a gépet, nem talál semmit.

Há' könyv az nem ke', mer' nem mozog az asztal othúl! Jegy az Operába meg azé' nem ke', mer' nincs mit rajtam operáni!

#6 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 15. 12:12

na vajon hol? :Đ
http://www.nod32.hu
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#7 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 12. 10. 12:27

Én NAV-ot használok. Sokak szerint nem jó. Én meg vagyok vele elégedve, eddig egy vírust sem találtam (vagy csak ez a szar nem találta meg :Đ ), sem vírusra utaló jelet. Szóval én jól megvagyok vele.


#8 Felhasználó inaktív   KaBuTo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5.958
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 10. 12:41

nod szar.

#9 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 10. 14:17

Idézet

nod szar.

egyáltalán nem szar. engem már jó néhányszor megmentett.

#10 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 11. 22:44

Hmm, épp a napokban jutottam el odáig hogy kéne egy vírusirtó, bár a tűzfalon eddig nem jött át semmi, és a bejövő leveleket is szűröm rendesen. Szóval tulképp amióta rendes tűzfalam van (Outpost) azóta ncisn vírusom. Viszont nagy közvéleménykutatást tartottam, és egyedül két vírusirtó maradt fenn a rostán az ETrust EZ Antivirus és a Kaspersky. A NOD és a Norton helyből kiestek.

#11 Felhasználó inaktív   Drago 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 11. 22:52

Én most avast!-ot használok, jó kis cucc. Napi frissítés, kis méret és eddig minden rendben és legálisan lehet használni csak reg. kell hozzá. A Norton-t én sem ajánlnám már.
"Let's take our sanity, let's take compassion, and be responsible for every action!"

#12 Felhasználó inaktív   KaBuTo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5.958
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 12. 13:26

Idézet

Idézet

nod szar.

egyáltalán nem szar. engem már jó néhányszor megmentett.
engem még nem.
volt kb 10 virusom abol 8at nem tudot leirtani, a nála gyengéb progik meg leirtoták,rámék higy virusirtás és elkezdi hogy leirtotta pedig nem-...jo van néhány bakk lövése a nodnak---

#13 Felhasználó inaktív   Corleone Michael 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 31. 10:06

A gépemet megtámadta vagy egy vírus vagy egy féreg, milyen progival lehet kiírtani?Meg mi az a Trojai faló??segítsetek léccikösz

#14 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 05. 31. 11:18

Kérdés, hogy van-e kedves kísérletezgetni. Ha laikus vagy az a legjobb ha a szoftverbázisról letöltesz 3-4 vírusírtót és azokat egymás után futtatod, de úgy, hogy vagy letíltod közben a többit, vagy letörlöd az egyiket és felteszed a következőt, hogy futtathasd. Összeakadhatnak könnyen egymással, ezért mondom. A nod különben nagyon jó, csak tudni kell használni, azonban ez tényleg könnyen összeakad a többivel. Ha nincs kedved kísértetezgetni, akkor op rendszer újratelepítés... az biztosKép


#15 Felhasználó inaktív   pitr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 11. 17:10

Idézet

A gépemet megtámadta vagy egy vírus vagy egy féreg, milyen progival lehet kiírtani? Meg mi az a Trojai faló?? segítsetek lécci kösz
Nézd meg ezt az oldalt: virushirado gyorsmentesitők itt vannak jó víruskeresők, online és letölthető változatok, kémprogram irtók is. Sikeres vírusvadászatot!

#16 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 11. 17:19

Idézet

A gépemet megtámadta vagy egy vírus vagy egy féreg, milyen progival lehet kiírtani? Meg mi az a Trojai faló?? segítsetek lécci kösz
Amúgy a trójai egy olyan k..va vírus, amelyik megül a gépedben, és csak egy idő után, vagy egy program megnyitása után kezd el garázdálkodni, és nagy károkat képes okozni!Kép



#17 Felhasználó inaktív   pitr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 11. 17:39

Idézet

Idézet

A gépemet megtámadta vagy egy vírus vagy egy féreg, milyen progival lehet kiírtani? Meg mi az a Trojai faló?? segítsetek lécci kösz
Amúgy a trójai egy olyan k..va vírus, amelyik megül a gépedben, és csak egy idő után, vagy egy program megnyitása után kezd el garázdálkodni, és nagy károkat képes okozni!Kép
Azért ez így nem igaz, a trójai definíciója:

Idézet

Trójai programok:
A trójai programok olyan egyedi kártevők, melyek semmilyen önálló terjedésre nem képesek. Leggyakrabban illegális szoftverekkel, vagy olyan weblapokról érkeznek a számítógépre, melyek a böngésző egy esetleges biztonsági résén keresztül juttatnak káros programokat a PC-re. Előbbi esetben a kártevő csábító neve bírhatja rá a felhasználót a trójai futtatására, utóbbi esetén maga a sebezhetőség ad lehetőséget a futtatásra. Nevüket is innen - Trója után - kapták: a csábításnak engedve okoz saját magának kárt a felhasználó. Olyan trójai is létezik, aminek egyetlen feladata egy másik trójai (vagy egyéb kártevő) letöltése és futtatása (úgynevezett downloaderek). A trójai programok funkciójukat tekintve nagyon sokfélék lehetnek: van, amely egyszeri kárt okoz futtatáskor, van, amelyik kémkedik, és van, amelyik távoli hozzáférést biztosít gépünkhöz. Egyesekkel szolgáltatás megtagadási támadást is lehet indítani más gépek ellen. Akárcsak a féreg programok esetében, a trójai programoknál is a fájl törlésével tudunk a kártevőtől megszabadulni.
Ajánlott irodalom: Kártevők ábécéje: vírusoktól a kémprogramokig

#18 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 11. 17:43

Idézet

Idézet

Azért ez így nem igaz, a trójai definíciója:

Idézet

Trójai programok:
A trójai programok olyan egyedi kártevők, melyek semmilyen önálló terjedésre nem képesek. Leggyakrabban illegális szoftverekkel, vagy olyan weblapokról érkeznek a számítógépre, melyek a böngésző egy esetleges biztonsági résén keresztül juttatnak káros programokat a PC-re. Előbbi esetben a kártevő csábító neve bírhatja rá a felhasználót a trójai futtatására, utóbbi esetén maga a sebezhetőség ad lehetőséget a futtatásra. Nevüket is innen - Trója után - kapták: a csábításnak engedve okoz saját magának kárt a felhasználó. Olyan trójai is létezik, aminek egyetlen feladata egy másik trójai (vagy egyéb kártevő) letöltése és futtatása (úgynevezett downloaderek). A trójai programok funkciójukat tekintve nagyon sokfélék lehetnek: van, amely egyszeri kárt okoz futtatáskor, van, amelyik kémkedik, és van, amelyik távoli hozzáférést biztosít gépünkhöz. Egyesekkel szolgáltatás megtagadási támadást is lehet indítani más gépek ellen. Akárcsak a féreg programok esetében, a trójai programoknál is a fájl törlésével tudunk a kártevőtől megszabadulni.
Ajánlott irodalom: Kártevők ábécéje: vírusoktól a kémprogramokig
bocs annyira nem szoktam vírusokkal foglalkozni, és csak egyszer volt trójaim, azt meg nem én nyitottam meg hnem vmi más...Kép
bár ez csak tapasztalat, amit írtam, szal én is köszi az infótKép



#19 Felhasználó inaktív   pitr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 11. 17:46

Idézet

bocs annyira nem szoktam vírusokkal foglalkozni, és csak egyszer volt trójaim, azt meg nem én nyitottam meg hnem vmi más...Kép
bár ez csak tapasztalat, amit írtam, szal én is köszi az infótKép
semmi baj, én se cseszegetés miatt írtam, csak azért, hogy mások is okuljanak, sosem árt, ha tisztában vagyunk a fogalmakkal. Kép

Kép


#20 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 11. 17:54

Amúgy én azt gondolom, hogy addig neki se áljunk netezni, amíg nincs feltelepítve egy rakat tűzfal meg vírusirtó! mert ha ezek nincsenek, na akkor van nagy gáz! Persze az előfordulhat, hogy ennek elenére mégis lejön pár szar, de az már kiírtható!Kép



Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó