HWSW Informatikai Kerekasztal: Online magyar stratégia - Republik - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Online magyar stratégia - Republik

#1 Felhasználó inaktív   Santosh 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 04. 18:35

Szereted a stratégiát? Vagy szívesen szerepjátékozol? Ha szeretnél egy jó közösség tagja lenni, és már eleged van a személytelen játékokból, ahol minden a pontokon múlik, esetleg szeretsz diplomálni, akkor megtaláltad a Te játékod! Próbáld ki, adj neki egy esélyt, ígérhetem, nem fogod megbánni!

Teljesen magyar nyelvű (angol példából fejlődött ki (magyarországon elsőként)) neten játszható stratégia. Igazából ez nem egyszerű stratégia, hiszen itt legalább annyira fontos a jó "szerepjátszás" mint maga a stratégiázás és a taktikázás. A játékban a földön ma is létező nemzetek közül kell kiválasztani egy még szabad nemzetet (van bőven választék, hiszen jóval több ország van 200-nál) és ezt a nemzetet kell irányítanod. Létrehozol újságot, ahol saját újságot szerkesztve informálhatod a világot és népedet a világ dolgairól, építesz nagykövetséget hogy a többi nemzet megtaláljon és kiadod a seregeidnek a parancsot hogy mit és hol csináljon.
A játék alatt a többi nemzettel kereskedhetsz, háborúzhatsz, politizálgathatsz, de teljesen rád van bízva mit teszel, teljesen szabad kezet kapsz (szabály, hogy reális dolgokat tehetsz csak meg és a nagyobb volumenűeket is csak avatar (játékmester) engedélyével).
Így együtt visszük a történetet, alakítjuk, formáljuk a világot.
Kitalálhatsz és megépíthetsz akár űrliftet is, vagy gejzír-erőműveket...teljesen rajtad múlik mivé fejlődik a nemzeted.
Lehet létrehozni szövetségeket katonait és gazdaságit is, amiben közös célokért együtt küzdhettek.
Alapfelfogásunk, hogy ebben a játékban mindent megengedünk ami megvalósítható lenne az életben, a szabályokbeli lehetőségek csak iránymutatók.

A játék címe: http://www.activeboa...k?forumID=33335

#2 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 11:51

Ez eléggé érdekesen hangzik. Milyen felülete van az egésznek?

#3 Felhasználó inaktív   wektorr0093 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 13:46

Most én vagyok a hülye vagy ez csak egy fórum?Mert elég jól hangzik, csak játék az sehol....
valaki, ha tud valamit akkor firkantsa már ide!

#4 Felhasználó inaktív   JAY 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 136
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 14:04

nem hangzik rosszul a dolog
AMEDDIG FÖLD KEREK MINDIG LESZNEK ROCKEREK!!!

#5 Felhasználó inaktív   JAY 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 136
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 14:06

+néztem a linket csatlakozom az előttem szólóhoz
AMEDDIG FÖLD KEREK MINDIG LESZNEK ROCKEREK!!!

#6 Felhasználó inaktív   spartan117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 16:44

Én is megnéztem, de hol van a játék?
A pénz nem boldogít, csak ha van.

#7 Felhasználó inaktív   wektorr0093 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 17:16

Csak nem maga a fórum a játék?Kép

#8 Felhasználó inaktív   kisdead 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 16:10

Nem tudom, hogy mennyire van jogom ide írni, de nem akarok új topikot nyitni, és mivel a Republic már nem üzemel, ezért nem hiszem, hogy gondot okoz a hsz-em. Egy hasonló játéknak vagyok a játékmestere, a neve Glopo, eredetileg a Republik egy volt játékmestere alapította, én csak nemrég vettem át a stafétát. Azóta voltak szabálymódosítások, és folyamatosan dolgozunk az újabb bővítéseken is. Tudom, hogy első látásra nem tűnik túl barátságosnak a játék("csak egy fórum"), de nem hiszem, hogy a játékélményt a kezelőfelület befolyásolná. Minden játékos kap privát fórumot az országához, itt veheti fel a kapcsolatot a nemjátékos országokkal, itt kérhet kutatásokat, és itt adhat ki parancsokat. Minden országnak külön statisztikája van - az adatok többsége a CIA által kiadott Factbook-ból származik- amelyből a költségvetési táblázat kiszámolja a termelést és a fogyasztást, valamint az alapvető fejlesztések árait. A fennmaradó összeggel a játékos gyakorlatilag bármit csinálhat építkezésektől kezdve fejlesztéseken át a titkosszolgálati és katonai akciókig. Az akció sikerességéről, az országodban történő dolgokról, stb az avatárok(játékmesterek) értesítenek.
Mivel a játékban több jelentős ország is játékosok kezében van, ezért nem ritka a konfliktushelyzet, világpiaci válságok is előfordulhatnak, kapcsolatmegszakítás, stb része a játéknak. Ha nem bátortalanít el a játék külseje(ami tényleg nem a legszebb, sőt), és szeretitek a diplomáciai-stratégiai szerepjátékokat, akkor feltétlenól próbáljátok ki!

ui: tervbe van véve, hogy a közeljövőben az egész játék automatizált legyen.

http://www.activeboa...k?forumID=58755

#9 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 16:21

érdekesnek tűnik,de könnyen megtanulható? sokat kell rá figyelni és/vagy sokat kell vele játszani ha el akarunk érni valamit?
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#10 Felhasználó inaktív   kisdead 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 16:36

Vannak benne nehezebb elemek is, de az sem nagy baj, ha elsőre nem világos minden. A tapasztaltak segítenek, és a kezdők ténykedéseit az avatárok is nagyobb figyelemmel kísérik. Ha van msn-ed, nyert ügyed van, a társaság elég nagy része ott tanyázik, és minden kérdésre szívesen válaszolnak:)
A kissé passzív játékhoz bőven elég ha heti 1-2 órát játszol, de ha mindenre időben akarsz reagálni, jó, ha minden nap benézel. Hetente van körváltás, 1 kör egy félévnek felel meg. Ez elegendő idő mindenkinek arra, hogy elintézze a dolgait. Egyetlen kötelezettséged van: leadni a költségvetést, amelyből mindenki látja, hogy mire mennyit költöttél(ezt majd jobban megérted, ha benézel). Sajnos nem tudok mindent elmagyarázni innen, ha látod a játékot, konkrétabb kérdéseid lesznek, és konkrétabb válaszokat tudok adni:)

#11 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 16:48

Idézet

Vannak benne nehezebb elemek is, de az sem nagy baj, ha elsőre nem világos minden. A tapasztaltak segítenek, és a kezdők ténykedéseit az avatárok is nagyobb figyelemmel kísérik. Ha van msn-ed, nyert ügyed van, a társaság elég nagy része ott tanyázik, és minden kérdésre szívesen válaszolnak:)
A kissé passzív játékhoz bőven elég ha heti 1-2 órát játszol, de ha mindenre időben akarsz reagálni, jó, ha minden nap benézel. Hetente van körváltás, 1 kör egy félévnek felel meg. Ez elegendő idő mindenkinek arra, hogy elintézze a dolgait. Egyetlen kötelezettséged van: leadni a költségvetést, amelyből mindenki látja, hogy mire mennyit költöttél(ezt majd jobban megérted, ha benézel). Sajnos nem tudok mindent elmagyarázni innen, ha látod a játékot, konkrétabb kérdéseid lesznek, és konkrétabb válaszokat tudok adni:)
a fórumot olvasgatom egy ideje és elég bonyolultank tűnik, de va negy kérdésem: mi akadályozza meg a játékost meg abban ,hogy azt írjon bele a költségvetésbe amit akar, ha nem néz ki furcsán(tehát ne mfeltünő amit írtál)?

+mindent neked kell beírnod a fórumba és/vagy nincs valami Civ-szerű város-ország-diplomácia stb. ablak?

"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#12 Felhasználó inaktív   kisdead 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 17:00

Idézet

Idézet

Vannak benne nehezebb elemek is, de az sem nagy baj, ha elsőre nem világos minden. A tapasztaltak segítenek, és a kezdők ténykedéseit az avatárok is nagyobb figyelemmel kísérik. Ha van msn-ed, nyert ügyed van, a társaság elég nagy része ott tanyázik, és minden kérdésre szívesen válaszolnak:)
A kissé passzív játékhoz bőven elég ha heti 1-2 órát játszol, de ha mindenre időben akarsz reagálni, jó, ha minden nap benézel. Hetente van körváltás, 1 kör egy félévnek felel meg. Ez elegendő idő mindenkinek arra, hogy elintézze a dolgait. Egyetlen kötelezettséged van: leadni a költségvetést, amelyből mindenki látja, hogy mire mennyit költöttél(ezt majd jobban megérted, ha benézel). Sajnos nem tudok mindent elmagyarázni innen, ha látod a játékot, konkrétabb kérdéseid lesznek, és konkrétabb válaszokat tudok adni:)
a fórumot olvasgatom egy ideje és elég bonyolultank tűnik, de va negy kérdésem: mi akadályozza meg a játékost meg abban ,hogy azt írjon bele a költségvetésbe amit akar, ha nem néz ki furcsán(tehát ne mfeltünő amit írtál)?

+mindent neked kell beírnod a fórumba és/vagy nincs valami Civ-szerű város-ország-diplomácia stb. ablak?

A költségvetést ellenőrizni szoktuk, szóval ha bele is írsz minden hülyeséget, kijavítjuk(többynire).
A Civ-vel még nem játszottam, nem tudom, hogy milyen ablakról beszélsz. Kifejtenéd?

#13 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 17:08

Idézet

A költségvetést ellenőrizni szoktuk, szóval ha bele is írsz minden hülyeséget, kijavítjuk(többynire).
A Civ-vel még nem játszottam, nem tudom, hogy milyen ablakról beszélsz. Kifejtenéd?
Közben megtaláltam amit kerestem: elvileg így kéne kinézni egy kör utáni költségvetésnek:

>Példaország [pop 200] [Többpártrendszer/Kapitalizmus]
>5/4/3/2/65(75,95,20,85,-1)2%
>37/(42;40,40,40,45,45);(40;40,40,40)
>1600/10/5/5/5/50
>Példaváros 1-Luxuscikk [40]
>4+2 (Mt+RC)
>Példaváros 2-Élelem [60]
>3
>Példaváros 3-Érc [20]~Bõvíthetõ: 30
>3+1 (civil gyár)
>Példaváros 4-Élelem [60]
>2
>Egyéb
>210

I.kör:
Egészségügyi támogatás miatt köv körtől +0,5% szaporulatot "szerezzek",
Ebben a körben tartozásaimat egyenlitem ki, amivel tartoztam az NJK-imnak,
Ezért is kaptam pozitiv megitélést az NJK-któl érvényes 2 körig!,
Kiaknáztam 10 ércalapot Példaváros 3-ban mely 4 kör múlva fog termelni,


Aminek jó ha a felét értemKép

Elég nehéz leírni ha nemjátszottál vele, inkább msn-en majd megmutatom egy képet róla, jó?
az msn címem benn van a Profilban de leírom ide is: General-Thomas@hotmail.com
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#14 Felhasználó inaktív   mskonig001 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 24. 14:46

Ez egy szuper játék, tele izgalmakkal! Legyél Te eMagyarország elnöke: http://www.erepublik...rrer/mskonig001

#15 Felhasználó inaktív   Gamer124 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 22. 21:47

Hali, magyar nyelvű stratégiai játékokat a Bigpoint oldalán tudtok még találni. Nekem személy szerint a Rising Cities jött be nagyon. Ami plusz pozitívum, hogy már alakult magyar facebook közösség is, így ott is tudunk általában egymásnak segíteni.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó