HWSW Informatikai Kerekasztal: Linux - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Linux

#1 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 30. 22:56

hi! egy kis support kene, remelem valaki tud segiteni! suse linux 9.3-at szeretnem telepiteni live dvd-rol,de a hardware initializingnel, ahol a gep parametereit meri fel, ott teljesen megall. a lista a billentyuzet detectnel all meg, nem tudom, hogy lehetne tovabblepni... van valami otlet? ha kell pontosabb info, akkor keszithetek rola egy fenykepet!
Koszi elore is!
Kép
Kép

#2 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 07:18

bakker daks, kérjél meg valami linux májert, mert egyedul szerintem kemény fába vágtad a fejszéd. Kép
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#3 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 09:45

probald a uhulinuxot.
az legyalbb magyar termek es jo is.
en hasznaltam suliban a live-ot.
az a baj a live-okkel, hogy szinte mindent a cdrol nyomat es nagyon lassu.
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#4 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 10:18

a live azert live mert neked kell letoltened nem? es nem a boltba venni a cd-t... en ugy tudom :Đ
Kép
Kép

#5 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 11:07

Nem akarok beleszólni, de DEBIAN linux állítólag a legjobb...legalábbis az összes nagy guruval amikor beszélgetünk szerverekről, mndig az jön szóba! Kép

#6 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 11:13

No ami igaz, az igaz. Otthoni multimédiás felhasználásra mindenki a Suse 9.3at javasolja...hmm...Kép

#7 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 11:35

Idézet

a live azert live mert neked kell letoltened nem? es nem a boltba venni a cd-t... en ugy tudom :Đ
Nem, a live az egy bemutató CD, arról semmit nem fogsz tudni telepíteni :-D az annyira jó, hogy minden a CD-ről fut és így nem kell telepíteni a rendszert, s egy telepítés nélkül megnézheted, hogy milyen.

#8 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 11:36

Idézet

No ami igaz, az igaz. Otthoni multimédiás felhasználásra mindenki a Suse 9.3at javasolja...hmm...Kép
Suséval az a gond, hogy átmentek pénzesbe, és nagyon sokszor csak a saját programjaikat hajlandóak futtatni, meg egyébként is nagyon elveszett benne a linuxok előnye ez a nyílt, ingyenességes dolog.

#9 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 11:45

fizetos? tehat akkor a nem live, hanem a teljes cd-s megint csak illegal ha letoltjuk?
Kép
Kép

#10 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 11:48

Idézet

fizetos? tehat akkor a nem live, hanem a teljes cd-s megint csak illegal ha letoltjuk?
Suseból igen. Ha egy jó és egyszerűen kezelhető linuxra vágysz, tudom ajánlani az Ubuntut (ennek az is a szlogenje, hogy "linux for human beings", egyébként Debian linux alapú) vagy az elvtárs által lentebb is emlegetett UHU -t, ami ugye magyar, de ennek ellenére jó :Đ ezeket pl. meg a linuxok nagy többségét ingyenes töltheted le és használhatod.

#11 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 11:58

Idézet

Idézet

fizetos? tehat akkor a nem live, hanem a teljes cd-s megint csak illegal ha letoltjuk?
Suseból igen. Ha egy jó és egyszerűen kezelhető linuxra vágysz, tudom ajánlani az Ubuntut (ennek az is a szlogenje, hogy "linux for human beings", egyébként Debian linux alapú) vagy az elvtárs által lentebb is emlegetett UHU -t, ami ugye magyar, de ennek ellenére jó :Đ ezeket pl. meg a linuxok nagy többségét ingyenes töltheted le és használhatod.
koszi a segitseget megnezem ezt az ubuntut, aztan lesz ami lesz... :-D
Kép
Kép

#12 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 13:09

Az a baj, hogy winfoson felnőúttünk és ehhez eléggé tré hozzávenni a linuxot, ami ugyebár korántsem olyan egyszerű, mint a winfos...

#13 Felhasználó inaktív   Monoceros 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 15:13

Nem szeretnék beleszólni, de a SuSE Linux is ingyenes! A Novell mostmár hivatalosan is közzétette a 9.3-as verzió CD-s és DVD-s változatát, amit minden linuxos mirrorról lehet tölteni.
Példának okáért itt egy magyar mirror:
ftp://mirrors.sth.sz...e/i386/9.3/iso/

Tehát a SuSE Linux letöltése ingyenes, csak ha jól tudom, az ingyenes támogatásoktól esel el, gondolok itt például arra, hogy kijönnek és feltelepítik, stb. stb.

Kiegészítés
A boltban található SuSE linuxért is csak azért kell fizetni, mert könyveket is kapsz hozzá, amiből megtanulhatod a használatát.
A Magyar Firefly és Serenity Közösség honlapja

MSI 790FX-GD70 | AMD Phenom II X4 810 | FSP Bluestorm 500W | 2*2048MB DDR3-1333 Kingston | MSI NX8800GT-T2D512E-OC

#14 Felhasználó inaktív   kakasmarton 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 16:04

Egy kicsit pontosítanék!--------------------------------------------------------------------------------

A SuSe Linux ingyenes, de a boltban is meg veheted. Körülbelül ugyanolyan áron van a legdrágább csomag mint a MicroSoft Windows, de ehhez adnak (néha) több száz oldalas kézikönyvet és rengeteg ingyenes szoftvert. Másolni is szabad a Linuxot. Egy dolgot nem lehet mégedig ha netán írnál egy új disztrbúciót (kétlem) akkor tilos zárt forráskódúvá tenned (ugyanis mint az köztudott a linux nyílt forráőskódú szoftver/ operációs rendszer) Tehát bárhol bármikor ha kedved tartja töltsd le a Linuxot.

A legjobb Linux Disztribúció versenyben én a Francia MAndrake Linux mellé tenném le a voksom. ...

Idézet

Idézet

fizetos? tehat akkor a nem live, hanem a teljes cd-s megint csak illegal ha letoltjuk?

Idézet

Suseból igen. Ha egy jó és egyszerűen kezelhető linuxra vágysz, tudom ajánlani az Ubuntut (ennek az is a szlogenje, hogy "linux for human beings", egyébként Debian linux alapú) vagy az elvtárs által lentebb is emlegetett UHU -t, ami ugye magyar, de ennek ellenére jó Kép
ezeket pl. meg a linuxok nagy többségét ingyenes töltheted le és használhatod.
Nézzétek meg a Mandraket én csak azt tudom ajánlani! És egy tanács inGen nek az ubuntu nem megbizható és ezzel a SuSe fizetőssel eléggé mellétrafáltál ugyhogy ha valamit nem tudsz informálodj mielött kezdőknek tanácsokat osztogatsz!


#15 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 17:27

Ezeknek a linuxoknak van gui felülete?

#16 Felhasználó inaktív   xQka48 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 17:51

Linuxon belül csak a hálozat kezeléshez és a és a konzolhoz értek sorry ebben nem tok segíteni

#17 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 18:39

Idézet

Egy kicsit pontosítanék!--------------------------------------------------------------------------------

A SuSe Linux ingyenes, de a boltban is meg veheted. Körülbelül ugyanolyan áron van a legdrágább csomag mint a MicroSoft Windows, de ehhez adnak (néha) több száz oldalas kézikönyvet és rengeteg ingyenes szoftvert. Másolni is szabad a Linuxot. Egy dolgot nem lehet mégedig ha netán írnál egy új disztrbúciót (kétlem) akkor tilos zárt forráskódúvá tenned (ugyanis mint az köztudott a linux nyílt forráőskódú szoftver/ operációs rendszer) Tehát bárhol bármikor ha kedved tartja töltsd le a Linuxot.

A legjobb Linux Disztribúció versenyben én a Francia MAndrake Linux mellé tenném le a voksom. ...

Idézet

Idézet

fizetos? tehat akkor a nem live, hanem a teljes cd-s megint csak illegal ha letoltjuk?

Idézet

Suseból igen. Ha egy jó és egyszerűen kezelhető linuxra vágysz, tudom ajánlani az Ubuntut (ennek az is a szlogenje, hogy "linux for human beings", egyébként Debian linux alapú) vagy az elvtárs által lentebb is emlegetett UHU -t, ami ugye magyar, de ennek ellenére jó Kép
ezeket pl. meg a linuxok nagy többségét ingyenes töltheted le és használhatod.
Nézzétek meg a Mandraket én csak azt tudom ajánlani! És egy tanács inGen nek az ubuntu nem megbizható és ezzel a SuSe fizetőssel eléggé mellétrafáltál ugyhogy ha valamit nem tudsz informálodj mielött kezdőknek tanácsokat osztogatsz!
Akkor buktam, bocs :Đ

#18 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 20:31

Na most ubuntu van fent a gepen, egesz kellemes, kicsit szokatlan, kicsit olyan, mint a magyar narancs anno :Đ) a suse a kepek alapjan baratibb, meg tobb benne a felhasznaloi progi is, majd kiprobalom azt is. beszurok par kepet:

/forum/images/upload/200507/tn_1.jpg

/forum/images/upload/200507/tn_2.jpg

/forum/images/upload/200507/tn_3.jpg

/forum/images/upload/200507/tn_4.jpg

A telepites amugy kb fel orat vett igenybe, gyorsan fent volt a cucc, pozitivum, hogy automatan beallitotta netet, nem is kellett vele foglalkoznom, start utan maris indult. van benne photoshop meg msn klon, meg openoffice, szal minden amit a winfosban hasznaltam. meg picit baratkozok vele, koszi a segitsegeket!
Kép
Kép

#19 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 02. 19:11

Idézet

Na most ubuntu van fent a gepen, egesz kellemes, kicsit szokatlan, kicsit olyan, mint a magyar narancs anno :Đ) a suse a kepek alapjan baratibb, meg tobb benne a felhasznaloi progi is, majd kiprobalom azt is. beszurok par kepet:

kepek

A telepites amugy kb fel orat vett igenybe, gyorsan fent volt a cucc, pozitivum, hogy automatan beallitotta netet, nem is kellett vele foglalkoznom, start utan maris indult. van benne photoshop meg msn klon, meg openoffice, szal minden amit a winfosban hasznaltam. meg picit baratkozok vele, koszi a segitsegeket!
nah ja, csak jaccani nem fogsz tudni linuxon. Kép

en is linuxot hasznalnek, ha:
- jatekok futnanak rajta rendesen
- futna rajta rendes photoshop
ezektol eltekintve kiraly a linux.
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#20 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 15:29

otthoni felhasználásra suse, uhu, mandrake (megváltozott a neve, de hogy mire azt most nemtom :Đ) tökéletes. suse, mandrake azért jobb talán mert sokkal több csomag érhető el hozzá, freshmeat.org, sourceforge.org, kde-apps.org, stb oldalakon szinte mindegyik programhoz van az adott disztribre csomag.
uhu tartalmazza a főbb szükséges csomagokat otthoni felhasználásra. talán még az szól mellette hogy a fejlesztőkkel is magyar nyelven levelezhettek :-D
nekem mindegyik volt már a gépemen, huzamosabb ideig. debian inkább szerverre, de otthonra is kiváló bár tényleg érdemesebb egy user friendly disztrib (hozzáteszem hogy debian azért is jobb mert legalább tod hogy mi folyik a háttérben, mikor milyen config fájlban találod ami kell [rég néztem, de debianra is van rengeteg gui-s config]).

zárásként azért leírom hogy otthonra én azért a suse-t ajánlanám, szép, jó magyar levlist van (uhu persze 100% magyar levlist és igen segítőkész mindenki), suse mellé alapból RENGETEG program jár, de ha vlmit hiányolsz azt hamar megtalálod (kde-apps.org, fresmeat.org, sourceforge.org, rpmfind.net).

kukac7 photoshop helyett ott a gimp, de ha photoshop kell konkrétan akkor az is megoldható, wine viszi szépen. az sem 100%-ig igaz hogy nem játszhatsz, rengeteg linuxra írt játék van (igaz nem csili-vili :-D) de windowsos directx játékok nagy része is megy a Cedega wine bővítménnyel. (ez fizetős, nem drága de akár warezolható is).

de ha vlki télleg csak "office" munkát végez, cd-t ír, videót néz és keveset játszik akkor mindenképp linux.
micro$ofték nem tudják milyen egy igazi desktop, kde rulz
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó