HWSW Informatikai Kerekasztal: Linux - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Linux

#21 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:05

Nos, Suse 9.3 Professional 5cd lejött, megírtam, felraktam. Már a telepítőnél azt mondtam, hogy ez igen, ilyennek kell lenni egy profi telepítőnek. Ésszerű volt, informativ és minden igényt kielégítő.

Majd miután felmászott az oprendszer, elémtárult a szép GUI, ami tényleg ott van a szeren...de elkezdődtek a problemek, vga kártya, hangkártya para... Sajnos windows-on nőttem fel, így nekem iszonyatosan tré az ilyen baszakodós oprendszer, pedig nem lenne rossz, ha menne pöcc-röff, mint a winfos.

#22 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:18

Idézet

Nos, Suse 9.3 Professional 5cd lejött, megírtam, felraktam. Már a telepítőnél azt mondtam, hogy ez igen, ilyennek kell lenni egy profi telepítőnek. Ésszerű volt, informativ és minden igényt kielégítő.

Majd miután felmászott az oprendszer, elémtárult a szép GUI, ami tényleg ott van a szeren...de elkezdődtek a problemek, vga kártya, hangkártya para... Sajnos windows-on nőttem fel, így nekem iszonyatosan tré az ilyen baszakodós oprendszer, pedig nem lenne rossz, ha menne pöcc-röff, mint a winfos.
hmm, az hogy a hang nem megy az érdekes és sajnálatos :-D

ha ATI kártyád van akkor egy kicsit nehézkes a helyzet, ATI driver ellátása igen tré.
Nvidia drivert alapból nem ad(hat)nak a disztribekhez, de az nvidia.com-on leszedheted, 5 lépésből telepíthető (egyszerű télleg, leszeded a drivert, futási jogot adsz neki [legegyszerűbb egy grafikus nyenyenyuával, vagy pl mc (mint a jó öreg dos-os nc :Đ)]) lefuttatod a telepítőt, /etc/X11/Xorg.confban 1 sor beszúrása majd suse esetében yast2-ben nv-ről nvidia meghajtóra váltani. kész is :-D

ühm még vlmi, én is leszedtem de a cd1-et most szedem kb 4x. :-D nemsokára lent van, remélem jó lesz.
ha viszont nem akkor lenne egy nagy kérésem... csinálnék az én hibás iso fájlomról egy cheksumot és megkérnélek hogy rdko-val vesd össze a tiéddel (ami jó), ezáltal kiszűri hogy hol a hiba és ami nálam hibás azt kirakta egy fájlba amit ha elküldesz nekem én be tom rakni a hibás iso-ba, így nem kéne újraszednem az egész cd-t :-D

amúgy http://rdko.sourceforge.net-en megnézheted
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#23 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:27

suse-t raktam fel en is, eszmeletlen jo, azt kell mondanom, hogy tenyleg ilyennek kell lennie egy oprendszernek! minden automatizalt volt a telepitesnel, csak a tovabb-okat kellett nyomogatni, mint windoznal, szal semmi nehezkes nincs mostmar ezekben az uj linuxokban.. :Đ. nagyon tetszik, na! :-D

dareal: suse telepiteskor felment a netre rogton, es felajanlotta, hogy leszedi nekem nvidia drivert, szal meg ezzel sem kellett szorakoznom! nagyon profi, le a kalappal a novell elott! :-D

myko: a hangot nekem se csinalta meg, hiaba ismerte fel (SB live), igaz windows-hoz is mindig kellett a driver lemez, ugyhogy mindjart elo is kutatom!
Kép
Kép

#24 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:33

Idézet

suse-t raktam fel en is, eszmeletlen jo, azt kell mondanom, hogy tenyleg ilyennek kell lennie egy oprendszernek! minden automatizalt volt a telepitesnel, csak a tovabb-okat kellett nyomogatni, mint windoznal, szal semmi nehezkes nincs mostmar ezekben az uj linuxokban.. :Đ. nagyon tetszik, na! :-D

dareal: suse telepiteskor felment a netre rogton, es felajanlotta, hogy leszedi nekem nvidia drivert, szal meg ezzel sem kellett szorakoznom! nagyon profi, le a kalappal a novell elott! :-D

myko: a hangot nekem se csinalta meg, hiaba ismerte fel (SB live), igaz windows-hoz is mindig kellett a driver lemez, ugyhogy mindjart elo is kutatom!


hehe, úgy látszik hogy nem adhatják a drivert de egyből leszedi :-D)
hang: hm, a hang beállítás résznél nézzétek meg hogy hova mutat más disztrib alatt nekem hibás linkelés miatt volt gázos (általában /dev/dsp /dev/dsp0,1,3,x a hangkütyü). az is lehet hogy vlmiért az adott hang lib nem ok, alsa, oss az elterjedten használt. lehet az a gáz hogy a kde arts-ra van belőve (kde alap hang libje), viszont ami oss-re, vagy alsára van belőve nem éri el a cuccot mert az arts már lefoglalta.
általában bármelyik hangoskodó progit rá lehet venni hogy melyik lib-et használja. minden proginak ugyan azt a lib-et kell megadni akkor szépen szólnak egymás mellett.
régebben nekem az volt a legjobb hogy minden program az arts-on keresztül próbált (sikerrel :-D) hangoskodni.

Daks, az az rdko-s rád is vonatkozik ha szar a letöltésem ismét :-D)) vagy bárkire akinek van jó suse 9.3 prof cd1 iso, naaaagyon fel szeretném már tenni de eddig az 1-es cd gáz volt mindig :)(((
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#25 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:35

Idézet

Idézet

suse-t raktam fel en is, eszmeletlen jo, azt kell mondanom, hogy tenyleg ilyennek kell lennie egy oprendszernek! minden automatizalt volt a telepitesnel, csak a tovabb-okat kellett nyomogatni, mint windoznal, szal semmi nehezkes nincs mostmar ezekben az uj linuxokban.. :Đ. nagyon tetszik, na! :)

dareal: suse telepiteskor felment a netre rogton, es felajanlotta, hogy leszedi nekem nvidia drivert, szal meg ezzel sem kellett szorakoznom! nagyon profi, le a kalappal a novell elott! :-D

myko: a hangot nekem se csinalta meg, hiaba ismerte fel (SB live), igaz windows-hoz is mindig kellett a driver lemez, ugyhogy mindjart elo is kutatom!


hehe, úgy látszik hogy nem adhatják a drivert de egyből leszedi :-D)
hang: hm, a hang beállítás résznél nézzétek meg hogy hova mutat más disztrib alatt nekem hibás linkelés miatt volt gázos (általában /dev/dsp /dev/dsp0,1,3,x a hangkütyü). az is lehet hogy vlmiért az adott hang lib nem ok, alsa, oss az elterjedten használt. lehet az a gáz hogy a kde arts-ra van belőve (kde alap hang libje), viszont ami oss-re, vagy alsára van belőve nem éri el a cuccot mert az arts már lefoglalta.
általában bármelyik hangoskodó progit rá lehet venni hogy melyik lib-et használja. minden proginak ugyan azt a lib-et kell megadni akkor szépen szólnak egymás mellett.
régebben nekem az volt a legjobb hogy minden program az arts-on keresztül próbált (sikerrel :-D) hangoskodni.

Daks, az az rdko-s rád is vonatkozik ha szar a letöltésem ismét :-D)) vagy bárkire akinek van jó suse 9.3 prof cd1 iso, naaaagyon fel szeretném már tenni de eddig az 1-es cd gáz volt mindig :D(((


jajaja majd elfelejtettem, suse alap mplayer csomagja (videó lejátszó, mindent visz codec pack telepítgetések nélkül, amúgy magyar :-D) nem támogatja a dvd lejátszást. jogi problémák. mylinux.hu oldalon találtok 9.3 suse letöltést a normál libdvd és libdts csomagokkal, azzal már szépen menni fog.
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#26 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:44

hmmm, szerintem nem is hibás az iso lol.

md5sum ami volt az iso mellett, no az lehet a hibás....
elöbbi letöltésemnél meghagytam a fájl, átneveztem. leszedtem még1x, megnéztem md5sum-al és a két fájl megegyezik. 2x ugyan ott hibázott volna a letöltés? nem hiszem, szerintem csak elbaxták a cheksum fájlt.....

legalábbis remélem, mert pont 5db üres cd van itthon :Đ)
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#27 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:48

en a neblax altal beszurt linkrol toltottem a cuccot, sztm myko is! probald meg onnan! :Đ
Kép
Kép

#28 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:52

Idézet

en a neblax altal beszurt linkrol toltottem a cuccot, sztm myko is! probald meg onnan! :Đ
ez egy mirror, én is ezt szedtem, csak máshonnan :-D (1x novell, majd magyar mirror, cseh mirror, német mirror :-D)

md5 ellenörzést csináltál? bekakkantok ha már tegnap feltehettem volna....

egy md5checket nem csinálnál az iso fájlodon hogy milyen értéket ad ki? (alapból nincs vinben md5, http://www.etree.org/md5com.html elérhető) kis dos-os progi, az iso mellé bemásolod, md5sum.exe xy.iso

az én cheksumom a cd1-re:

0e7ab1893c357ee0954e951c8cf7bdb1 *SUSE-9.3-Prof-i386-CD1.iso


nincs kedvem 6x kezdeni a letöltést, főleg ha nem is hibás :-D

jah meg hogy csak 5cd van itthon pont annyi amennyi kell :-D
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#29 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 16:58

hmm, vagy nem tudtok vlmilyen progit amivel mountolt (virtual daemonnal) iso-s cd-t lehet-e tesztelni?
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#30 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 17:01

sajna nekem mar nincs meg az iso, kiirtam es formaztam is a vinyot, ugyhogy sry nem tudok segiteni. amugy mountolni daemonnal, alcohollal vagy neroval lehet!

viszont a hangproblemam maradt, driver lemez csak windows-os, soundblaster.com-on se talalt linuxra drivert az a szar ugyhogy nemtudom mi lesz :Đ
Kép
Kép

#31 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 17:03

Idézet

sajna nekem mar nincs meg az iso, kiirtam es formaztam is a vinyot, ugyhogy sry nem tudok segiteni. amugy mountolni daemonnal, alcohollal vagy neroval lehet!

viszont a hangproblemam maradt, driver lemez csak windows-os, soundblaster.com-on se talalt linuxra drivert az a szar ugyhogy nemtudom mi lesz :-D


hangkütyühöz nem kell leszedned drivert, tartalmazza alapból csak úgy látszik rossz drivert rendelt hozzá. most így hirtelen passz hogy hogyan tudnád megnézni, rég süsüztem. mylinux.hu-n van suse levlist (magyar, biztos tudnak segíteni.)

azt tom hogy mivel lehet mountolni csak hogy cd ellenőrzést mivel csinálok mount esetén (meg alapból is, nem ismerek ilyen progit :Đ)

u.i.: nap végére csak eltünik az absoulte newbie feliratom lol
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#32 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 17:15

talán ez segít a hang problémákon
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#33 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 17:52

Én szerényen ftp szerverről szedtem le az egészet, nem publikus oldalról Kép és ment mint az ágybaszarás! Kép

#34 Felhasználó inaktív   Monoceros 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 18:05

Én is arról a mirrorról töltöttem le, amit belinkeltem, igaz én a DVD-s verziót. Kiírva, feltelepítve, tökéletesen működik. És való igaz, az nvidia driver automatikus letöltése és telepítése nagyon kellemes :Đ. Az alaplapi hangkártyát is tökéletesen felismeri.
A Magyar Firefly és Serenity Közösség honlapja

MSI 790FX-GD70 | AMD Phenom II X4 810 | FSP Bluestorm 500W | 2*2048MB DDR3-1333 Kingston | MSI NX8800GT-T2D512E-OC

#35 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 18:12

na hogy megugrott a linuxosok tabora itt a GK-n! nagyon tuti kis rendszer a suse mi?

ha sokaig nem ismeri fel a SB Live-t akkor kiszedem es bekapcsolom az integralt hang chipet... :Đ

mas: ftp-re nicns vmi beepitett progi? meg nem talaltam meg
megint mas: dareal nem allitasz be magadnak vmi avatart?
Kép
Kép

#36 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 03. 22:55

na avatar is megvan :)pff, ftp? gftp, konqueror az qrvajó mindenre, krusader (total commander linuxra :Đ), és még számtalan. hát simán kiírhattam volna az első letöltést is, az md5 gázos a szerveren lol.hang elsőre nekem is gázos volt, illetve a fülesen volt hang de a házimozin nem. yastban töröltem a hangvezérlőt, újra hozzáadtam de nem ok. konsole-on nyissátok meg az aumix-et nekem az segített hogy a digitalt bekapcsoltam (felhúztam :-D). ha nagy zene funok vagytok akkor amarok progit imádni fogjátok (iszonyat jó adatbázisba pakolgat, automata borító leszedés, dalszövegek, stb. minden wines lejátszó elmehet a .... :-D)sb live esetén lehet manuálisan kell kiválasztanod a drivert, próbálgasd nagy gáz nincs (ennél csak jobb lehet ugye :-D)
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#37 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 04. 13:44

Hajnalban megkaptam Dakstól, hogy nem vagyok nyitott az újra, lévén a Suse kb 10 percig volt fent nekem, utána kapott egy gyalut.

Nos, a nyitottságom maximálisan megvan az új felé, de csak akkor, ha az az új JOBB és TÖBB, mint az eddig használt régi valami. Nem látom be, miért kelljen csak azért kevesebbel beérnem, mert valami új, ha a régi szépen és pöpecül röfög?! Kép Hozzáteszem, én szivesen átálltam volna, ha minden pöpecül ment volna Suse alatt, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy bármennyire is szidtam a winfost, azért mégiscsak remek fícsörök tárháza, amikhez ha hozzászoksz, akkor nehéz lejjebb adni! Kép

#38 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 04. 14:30

Idézet

Hajnalban megkaptam Dakstól, hogy nem vagyok nyitott az újra, lévén a Suse kb 10 percig volt fent nekem, utána kapott egy gyalut.

Nos, a nyitottságom maximálisan megvan az új felé, de csak akkor, ha az az új JOBB és TÖBB, mint az eddig használt régi valami. Nem látom be, miért kelljen csak azért kevesebbel beérnem, mert valami új, ha a régi szépen és pöpecül röfög?! Kép Hozzáteszem, én szivesen átálltam volna, ha minden pöpecül ment volna Suse alatt, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy bármennyire is szidtam a winfost, azért mégiscsak remek fícsörök tárháza, amikhez ha hozzászoksz, akkor nehéz lejjebb adni! Kép
Szerintem minden tekintetben több :Đ

Elsőre nem ment a hangkütyüd, nekem sem de kb 10-15 perc és szépen muzsikált :-D
Mindenre linuxot használok, játékokra van csak a win (ami nem megy cedegával :-D)
Mellesleg nagyon sok game GYORSABB cedegán mint windózon, hogy miért az jó kérdés.

Ha csak azt nézzük hogy win telepítése után még nemtom mennyi idő mire a driverek felkúsznak + az újraindítások akkor azt a 10-20 percet rászánhattad volna a hangkütyü belövésére és ez a folyamat még mindig gyorsabb lenne mint a drivertelepítgetések (és itt újraindítás nélkül :-D)
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#39 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 04. 15:17

Most itt nem csak a hangkütyüről van szó, hanem úgy állesz cuzammen, mindenről. Ati, sb audigy, mediabaszások. A Winben ez már mind egyben van, mindenféle szenvedés nélkül. no és a játékokról nem is beszélve... ha Linuxon menne minden pöccröff, mint említettem, egyből értékelném! Kép

#40 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 04. 15:29

Idézet

Most itt nem csak a hangkütyüről van szó, hanem úgy állesz cuzammen, mindenről. Ati, sb audigy, mediabaszások. A Winben ez már mind egyben van, mindenféle szenvedés nélkül. no és a játékokról nem is beszélve... ha Linuxon menne minden pöccröff, mint említettem, egyből értékelném! Kép


hát Ati driver gázosságáról az Ati tehet (van, de ritka szar állítólag), sb hamar beüzemelhető (még ha 0 napos linuxos vagy, 1 kis utánaolvasás, max 10 perc :Đ), médiában minden tekintetben odaver viszont.

Játék az télleg hátulütő, ezért van még nekem is wines partició (bár mint írtam javarészt mennek, elég sok jobban is mint winen :-D) Azt a fránya SWG-t normálisan futtatná akkor bye-bye ntfs partició (ezért meg nem megyek át WoW-ba :-D)

Szerintem (én is így kezdtem) egy kis particiót hagyj azért a linuxnak, nincs mit tenned, akkor beizzítod. Én kb 1 évig játszottam ezt, majd utána azt vettem észre hogy nédda, már nem is indítok szinte más rendszert :-D)
Ez jó rég volt, kb 8 éve. Sok rendszert kiprószáltam, mániám az oprendszerek :-D)
Volt már OS/2, BeOS, (nagy kedvenc, sajna már csak funok fejlesztik de médiában még mindig verhetetlen. :-D), MrOS, Sky, AmigaOS-t is prószálgattam igaz azt sajna csak emulátorból és (/önfényezés) van egy általam fejlesztgetett LamaOS nevü kis dos shell amit még 1-2 helyen a mai napig használnak (/önfényezés vége :)).

Amit nagyon várok hogy a MacOSX végre elérhető legyen x86-ra. Na az minden igényemet kielégítené :D Bár szerintem akkor majd a wines particióból faragok, linuxnak mindig meglesz ez a 30 giga :)
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó