HWSW Informatikai Kerekasztal: Fahrenheit - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fahrenheit

#1 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 05. 19:57

A minap játszottam végig a demot és gondoltam leírom véleményem a játék topicjában. Erre észreveszem, hogy nincs neki! Pedig már bejelentése pillanatában látni lehetett, hogy ez egy nem mindennapi játék lesz. Túltettem magam a problémán és csináltam neki egyet.

Tehát a játék: nagyszerű, újjító, izgalmas! Már az elején beleborzongtam a stáblistánál, úgyanis tisztára olyan, mintha egy jó kis thriller film kezdődne. Aztán jöttem rá, hogy tényleg! Először is a dolog úgy kezdődik, hogy egy poros kávézó vendége épp dolgát végzi a wc-n. A kamera arrébb megy és látszik, hogy a másik wcben valaki öngyilkosságot követ el. Vagy mégsem? A gyanútlan vendég elmegy kezetmosni, közben öngyilkosunknak kiakad a szeme és rángatózások kiséretében kilép a mellékhelyiségből, késsel a kezében. Kissebb bevillanások keretében azt látjuk, hogy egy csukjás fazon épp ugyanazt csinálja egy sötét szobában, mint önkívületi állapotban lévő hősünk (sztem nem árultam el túl nagy titkot). Ekkor a főszereplő ráugrik áldozatára és brutálisan megöli. Itt kezdődik a játék. Hősünk magához tér, nem ért semmit. Látja a hullát, a kést a földön, a saját véres ruháját. Rájön tettére és ijedt lesz (ezt egy oldalt lévő csík mutatja). Innentől minden a játékosra van bízva. Először is elkéne dugni a hullát. Megtehetjük. Aztán fel kéne takarítani. Ez sem okozhat gondot ebben a játékban. Sőt akár ki is hagyhatjuk ezeket a dolgokat! Más kalandjátékban ezeket kötelezően megkéne csinálnuk, de itt akár véres ruhában is kiszaladhatunk az utcára. Viszont ilyen esetben nagyvalószínűséggel elkapnak. Tehát mosakodjunk meg. Mindezen dolgok közben a stressz mutató elmegy pozitív irányba, mutatva, hogy hősünk nyugottabb lesz. Viszont vannak dolgok, amik rosszabbá tehetik hősünk lelki állapotát. Pl. ha pisálunk egyet, csak tétlenségünket jelezzük. Ha még a gyilkos fegyvert is eltüntettük, akkor kimehetünk. A kávézóban ül egy rendőr, két idegen pasi, meg a pincérnő. Nyugottnak kell látszanunk így üljünk le a kajánkhoz. Ha ezt nem tesszük meg az ajtón való kimenetelkor a pincérnő megállít minket. Ekkor 2 lehetőségünk is van: 1. kiszaladunk az ajtón 2. visszamegyünk és kifizetjük a számlát. Tehát ha leültünk ehetünk, ihatunk, ezektől megnyugszunk. Észre veszünk egy kávét. De hisz' mi sosem iszunk kávét! Talán nem egyedül jöttünk ide? Hősünk nem emlékszik semmire. Fel hívhatjuk a bátyánkat (aki mellesleg pap és szintén irányítható lesz a teljes játékban) a zsebünkben lévő aprópénzzel, vagy zenét tehetünk fel a zenegépnél. De vigyázzat! Az egyik idegessé tesz, a másik meg megnyugtat! A választás a mienk. Tehát, ha kifizettük a számlánk és kiléptünk az ajtón a képernyő osztottá válik és látjuk, hogy rendőr koma épp elindult a wc felé (ezt, ha túl sokáig tököltünk, egyébként is megteszi). Ettől az osztott képernyőtől ismét nő bennünk a film szerű érzés. Tehát kint vagyunk az utcán. "El kéne tünni"- jegyzi meg főhősünk, tehát tegyük ezt. Beülhetünk a taxiba, vagy felszállhatunk egy metróra. A választás a miénk. Idő közben láthatjuk, amint a rendőr bemegy a wcbe észre vesz egy vércsíkot, amit hősünk az idő szorításában nem takarított fel. Kiszalad és mindenkit kötelez rá, hogy a kávézóban maradjon, amíg ide érnek a hivatalos szervek.
Az a baj, hogy írásban nem lehet átadni azt a hangulatot amit az egész játék képvisel, így aki teheti próbálja ki a demot, nem fogja megbánni!

Amit a teljes játékról tudni lehet: több irányítható szereplő, kiváló, többszálon futó történet, szép grafika (egy kalandjátékhoz képest), szabadság élmény. Erről hadd mondjak el egy példát: minél kevesebb dolgot tűntetünk el a bűntény helyszínéről, annál könnyebb lesz a másik szereplőkkel (egy nyomozónő és társa) a dolgokat kideríteni.

A szereplők között váltogatni tudjuk az irányítást. A nyomozónő és a nagyszájú társa például mindig együtt vannak, így ha váltogatjuk köztük az irányítás teljesen más dolgokat kérdezhetünk egy tanutól, több dolog derülhet ki számunkra.

Az irányítás is újszerű: a billentyűzettel tudunk mozogni, az egérrel pedig minden mást. Például: oda mozgunk a csaphoz, felül megjelenik három ikon, mindegyik mellett egy-egy fénycsíkkal. A baloldali csap használatához balra kell húzni az egeret, miközben lenyomva tartjuk a bal egérgombot. A jobb oldalihoz jobbra, a tükör használatához pedig fel. Másik: a felmosó használatához le kell nyomni és le-föl húzni az egeret így szimulálva a felmosást.
Én mindent leírtam a demohoz amit kiderítettem. Mindenkit csak bíztatni tudok, hogy játsza végig, legalább a demot és írja le a véleményét ide!

u.i.: a teljes játék októberben jelenik meg pcre, konzolora előbb (lehet, hogy oda már meg is jelent nem tudom)

#2 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 14. 22:05

na mivan? AZÓTA sem próbálta ki senki?KépKép

#3 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 14. 23:19

Idézet

na mivan? AZÓTA sem próbálta ki senki?KépKép
Nekem az irányításnál elvágódott a game...

#4 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 14. 23:22

Idézet

Idézet

na mivan? AZÓTA sem próbálta ki senki?KépKép
Nekem az irányításnál elvágódott a game...
mér? tök egyszerű!

#5 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 14. 23:26

Nem tudom, nekem nem volt egyértelmű és marhára nem kasszikus kalandjátékos az egész, így el is ment a kedvem tőle egy perc alatt!


#6 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 14. 23:30

Idézet

Nem tudom, nekem nem volt egyértelmű és marhára nem kasszikus kalandjátékos az egész, így el is ment a kedvem tőle egy perc alatt!

igaz, hogy nem hagyományos kalandjátékos az irányítás, de ez nem is egy hagyományos kalandjáték. sztem tedd túl magad az irányításon és adj neki még 1 esélyt.

#7 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 14. 23:32

Igen, lehet ez lesz, amint megjelenik a teljes verzió! Kép


#8 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 14. 23:34

egyébként, ha jól láttam lesz még benne verekedés is. (alá omikron: nomad soul)

#9 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 19:30

váááá! nem bírtam megállni, végigszaladtam rajta!!
kéremszépen megcsinálták az első INTERAKTÍV FILMET!
ezt mindenkinek látnia kell!
Az animációk, a zene/hangok, a történet, a variációs lehetőségek mind elsőosztályúak!
KÖTELEZŐ!KépKépKépKép

#10 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 19:36

Én tartalékosan játszok és nagyon bejön a cucc, de némileg nagyobb interaktivitást vártam tőle, de a sztori miatt ezt is elnézem neki.

#11 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 20:43

Egyébként lefixáltam EMI-vel enyém a Fahrenheit tesztelésének lehetősége!!!!Kép Hamarosan minden kiderül...

#12 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 09. 21. 20:50

Tudna valaki segíteni???
Amikor a helyszínre érkeznek a rendőrök mindent átnézek velük és már nem találok semmit,de nem enged a csajszi tovább,mert a gyilkos fegyvert keresi de azt én felvettem a gyilkossal!
Most mit csináljak???

#13 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 21. 21:50

Idézet

Tudna valaki segíteni???
Amikor a helyszínre érkeznek a rendőrök mindent átnézek velük és már nem találok semmit,de nem enged a csajszi tovább,mert a gyilkos fegyvert keresi de azt én felvettem a gyilkossal!
Most mit csináljak???
vagy Carla találja meg Lucas wc-jében, az ajtótól balra lévő lenti lyukban, vagy Tyler az utolsó wc tartályában.

#14 Felhasználó inaktív   dienes 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 23. 13:41

Idézet

Idézet

Tudna valaki segíteni???
Amikor a helyszínre érkeznek a rendőrök mindent átnézek velük és már nem találok semmit,de nem enged a csajszi tovább,mert a gyilkos fegyvert keresi de azt én felvettem a gyilkossal!
Most mit csináljak???
vagy Carla találja meg Lucas wc-jében, az ajtótól balra lévő lenti lyukban, vagy Tyler az utolsó wc tartályában.


Pedig ott van a wcben a kes. Asszem a pisszoarok alatt. Lehet, hogy a feka pasival kell felvenned

#15 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 23. 18:42

A játék fantasztikus, de kéne egy kis segítség. Carla otthon van, Tyler pedig az irodában. Már járt Tommy Carlanál, és Tyler is elfaxolta a cefnit, de nem tudom, ezek után mit kell tenni. Tudtok segíteni?
Gaming is beliving...

#16 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 23. 18:52

Idézet

A játék fantasztikus, de kéne egy kis segítség. Carla otthon van, Tyler pedig az irodában. Már járt Tommy Carlanál, és Tyler is elfaxolta a cefnit, de nem tudom, ezek után mit kell tenni. Tudtok segíteni?
Tyler-el menj fel az internetre, és ott az egyik oldalon rátalálsz számokra, amikből rájön... valamire :Đ
egyébként, ha Tyler-el már azelőtt elküldöd a cefnit, mielőtt Tommy átmegy Carlához, Tommy észrevesz a faxgépben és megjegyzi, hogy ismerős neki az a papír darab.

#17 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 23. 19:18

Idézet

Idézet

A játék fantasztikus, de kéne egy kis segítség. Carla otthon van, Tyler pedig az irodában. Már járt Tommy Carlanál, és Tyler is elfaxolta a cefnit, de nem tudom, ezek után mit kell tenni. Tudtok segíteni?
Tyler-el menj fel az internetre, és ott az egyik oldalon rátalálsz számokra, amikből rájön... valamire :Đ
egyébként, ha Tyler-el már azelőtt elküldöd a cefnit, mielőtt Tommy átmegy Carlához, Tommy észrevesz a faxgépben és megjegyzi, hogy ismerős neki az a papír darab.
köszönöm! Még annyit árulj el, hogy mi az a database rész a neten? Nem tudok mit kezdeni vele.
Gaming is beliving...

#18 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 23. 19:24

Idézet

köszönöm! Még annyit árulj el, hogy mi az a database rész a neten? Nem tudok mit kezdeni vele.
őszintén bevallom, arra nekem se sikerült rájönnöm...Kép de majd próbálgatom, úgyis elkezdtem másodszorra.:Đ

#19 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 23. 20:19

Idézet

Idézet

A játék fantasztikus, de kéne egy kis segítség. Carla otthon van, Tyler pedig az irodában. Már járt Tommy Carlanál, és Tyler is elfaxolta a cefnit, de nem tudom, ezek után mit kell tenni. Tudtok segíteni?
Tyler-el menj fel az internetre, és ott az egyik oldalon rátalálsz számokra, amikből rájön... valamire :Đ
egyébként, ha Tyler-el már azelőtt elküldöd a cefnit, mielőtt Tommy átmegy Carlához, Tommy észrevesz a faxgépben és megjegyzi, hogy ismerős neki az a papír darab.


Lehet, hogy droid vagyok, de nekem semmit sem talált a neten. Semmire nem jött rá. Pedig minden oldatlt megnéztem, többször is, fax előtt is, után is, a cefni nézegetése előtt és után, stb.
Gaming is beliving...

#20 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 23. 20:22

Na szóval: Elkezdtem a fejezetet előlről, és rögtön átfaxoltam Tyler-rel a cefnit Carlanak. Aztán Tyler-rel megnéztem a carla asztalán heverő újságot, és rájöttem, mi az a papír. Tommy tényleg felismerte, és Carla visszahívta Tylert, hogy nézzen utána a papírnak. Ő azt mondta: "Ok, egy perc, és visszahívlak!". És aztán semmi. A neten csak a szokásos híreket találom (időjárás, világ, stb.), de ezekre Tyler nem reagál. Kérlek segítsetek, mert már nem bírom!Kép
Gaming is beliving...

Téma megosztása:


  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó