HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen játék legyen? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (37 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen játék legyen?

#1 Felhasználó inaktív   ekho 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 292
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 13:50

Na halihó!

CSak dumáltunk egyik barátommal,hogy milyen ÚJ játékokat-játéksítílusokat lehetne kitalálni,hiszen ismerjük a főbb játékstílusokat ,DE mi lehetne újítás???És rájöttünk,hogy miért vannak gondban a fejlesztők,nehéz kitalálni újat és jót amit megkajál a nép,és szeretni is fogja.
Nektek van ötletetek?Persze azért a realitás/megvalósítás talaján maradva,mondjuk a mostani gépigényeket/engineket figyelembevéve ( és nem az új CRYenginet,mert azon hanyattdobtam magam:P:P )

#2 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 14:38

a regi GK forumon meg anno castor talalta ki a kovetkezot, melyet en is szivesen latnek: rendorjarorok vagyunk, maszkalni/autokazni kell a varosban es kulonbozo buncselekmenyeknel / baleseteknel intezkedni. az otlet az volt, hogy folyamatosan online frissuljon az elinteznivalok listaja, igy nem lehet majd 1 het alatt vegignyomni, mer mindig kapunk majd ujdonsagokat. remek otlet, megcsinalhatna vegre valaki
Kép
Kép

#3 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 16:51

Idézet

Na halihó!

CSak dumáltunk egyik barátommal,hogy milyen ÚJ játékokat-játéksítílusokat lehetne kitalálni,hiszen ismerjük a főbb játékstílusokat ,DE mi lehetne újítás???És rájöttünk,hogy miért vannak gondban a fejlesztők,nehéz kitalálni újat és jót amit megkajál a nép,és szeretni is fogja.
Nektek van ötletetek?Persze azért a realitás/megvalósítás talaján maradva,mondjuk a mostani gépigényeket/engineket figyelembevéve ( és nem az új CRYenginet,mert azon hanyattdobtam magam:P:P )
ekho: A jatekstilus-ujitassal kapcsolatban van meg egy nagy problema, hogy a kiadok is kerulik az ujito, kiserleti projekteket, hiszen ami nincs kiprobalva, nincs bejaratva, annak a fogadtatasat meg egy nagyobb kontrolcsoporton sem lehet lemerni, bukhat nagyot. Persze nem tudom mennyire elmeleti sikon gondolkodsz, esetleg komolyan szeretnel-e valami uj stilusu kommersz- vagy garazsjatekot krealni.

Szamomra a legerdekesebb stilusujitasok a kozelmultban: a Lifeline (kizarolag eloszoval kontrollalt, fejlettebb onallo gondolkadasu AI-s survival-horror), a Singstar (elemzi a hangullamaidat, osszeveti az eredeti szamok hangsavjaval, es igy gyakorolhatsz a Megasztar 2-re), az Eye Toy (gondolom nem kell bemutatni, raadasul epult ra szamos tovabbi, onmagaban is stilusujito anyag), a Wario Ware (bar a minijatekai nem ujak, az, hogy 2-3 masodperc alatt a celt is neked kell kitalalnod ujszeru, a DS verzio raadasul a touch screent is forradalmibban hasznalja ki), a Yourself!Fitness (nem is annyira jatek, inkabb szemelyi edzo jatekba csomagolva) es a vakoknak keszult kulonfele jatekok. Persze bizonyara van mas is, de igy hirtelen ennyi ugrik be, ezek raadasul szinte mind extra hardvert igenyelnek, sz'al nem egyszeru dolog ujat kitalalni, azt kiadokon keresztulvinni meg kemenyebb dio.

#4 Felhasználó inaktív   ekho 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 292
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 19:33

Köszi Ford,na például ilyenekre vagyok kíváncsi.A garázsgamék fejlesztéséből meg már kinőttemKépSzóval pont az ilyen érdekességek érdekelnek,pusztán elméleti síkon,de őszíntén szólva még nem nézegettem utána,de bepótolomKépViszont a plusz-hardver-mentes gamék irányvonala adott nem?

#5 Felhasználó inaktív   MikeReem 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 812
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 19:37

Szerintem lehetne csinalni egy olyan jatekot, ahol egy forma1-es versenyen egy nezot alakitunk. Az a dolgunk, hogy szurkoljunk, ezt a space segitsegevel tehetjuk meg. Minnel gyorsabban utjuk, annal tobb pontot erunk el. De most szolok, hogy ezt az otletet levedetem, nehogy valamelyikotok lenyulja!

#6 Felhasználó inaktív   MadD 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 21:06

Idézet

Szerintem lehetne csinalni egy olyan jatekot, ahol egy forma1-es versenyen egy nezot alakitunk. Az a dolgunk, hogy szurkoljunk, ezt a space segitsegevel tehetjuk meg. Minnel gyorsabban utjuk, annal tobb pontot erunk el. De most szolok, hogy ezt az otletet levedetem, nehogy valamelyikotok lenyulja!


Senkinek nem fog kelleni, ha egyszer kijön majd a "legyél te a forma1-es szurkoló széke" ahol gombnyomás nélkül is szerezhetsz pontokat... Az egésznek olyan interaktív film jellege lenne mint mondjuk a FahrenheitKép
ivatlan vendég jö, bár észre sem veszed, legjobb barátod ö és hü szerelmesed, arctalan király, halk léptü mostoha, folyton nyomodba jár és nem hagy el soha, közel jön, túl közel, szomorúan megáll, ráförmedsz, nem fut el mert úgy hívják: Halál.

#7 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 21:15

Idézet

Idézet

Szerintem lehetne csinalni egy olyan jatekot, ahol egy forma1-es versenyen egy nezot alakitunk. Az a dolgunk, hogy szurkoljunk, ezt a space segitsegevel tehetjuk meg. Minnel gyorsabban utjuk, annal tobb pontot erunk el. De most szolok, hogy ezt az otletet levedetem, nehogy valamelyikotok lenyulja!


Senkinek nem fog kelleni, ha egyszer kijön majd a "legyél te a forma1-es szurkoló széke" ahol gombnyomás nélkül is szerezhetsz pontokat... Az egésznek olyan interaktív film jellege lenne mint mondjuk a FahrenheitKép
Szerintem a legjobb a popcorn árús lenne egy focimeccsen. Mikor elkiáltjuk magunkat, hogy "Popcorn-t tessék!", s akkor talál telibe pont a labda... nah akkor kapjuk a pontot. Ez is olyan mint a filmekben.

#8 Felhasználó inaktív   spartan117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 21:27

Sztem a legjobb játék az olyan lenne ahol mindent meg lehet tenni. Gondolok itt hatalmas bebarangolható területre, és szabad játékmenetre. Olyan GTA szerű csak nem (csak) a bűnözésen a lélnyeg.
A pénz nem boldogít, csak ha van.

#9 Felhasználó inaktív   MadD 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 22:02

Az eyetoy-t én is láttam müködésben, és bár nehéz bevallani - mert egy 6 éves kiscsaj rángatózott előtte - de tényleg alapjául szolgálhat jópár új műfajnak.

Leszögezhetnénk, mit várunk pontosan. Szvsz új "nézetek" (first person, third person, madártávlat - stratégia) nemigen fognak már jönni... Lara Croft nénit így is elég nehézkes elnavigálni, pláne ha még oldalól néznéd... Egy Age of Empireben biztos mulatságos lenne fps nézetből fátvágni, farmozgatni és aranyat bányászni.. de hékás.. ennyi szabadidőm azért nincs hogy erre csesszem :Đ

Apró featurekeknek persze megvan az esélye, a nextgen fpsekben rakoncátlan hajtincsek lógnak a monitoron, és ha lenézünk észrevesszük a mellkasunkat...

Talán a 2D-s shareware ugrabugrák megélik reneszánszukat (prince of persia, jazz jackrabit) csak egy másik megvalósítási szinten...

Nah remélem lezártuk a témát, és mostmár beszélhetünk a játékmenetbeli újításokrólKép Pl hogy egy jedi-s játékban végre magát a fénykard mozgását irányíthassam...ráadásul egérrel. A fák & növényzet valósidejű növekedése, és a különböző anyagok teljes darabolása, amely a jelenlegi polygon modell & textura kombinációval megoldhatatlan... A jövőt azthiszem "voxel grafika" néven árulják.. de az elnevezésben nem vagyok biztos. A mesterséges intelligenciának sem ártana fejlődni. Jelenleg ott tartunk, hogy ha hard compot állítok be, +200 nyersanyaggal kezd én peidg -200al és nem arról van szó, hogy bármivel is ügyesebben játszana.

Számomra az utóbbi év egyik legeredetibbje az RTS & FPS elemeket ötvöző Savage (amelynek most a második része készülget és valójában nem is olyan eredeti, ugyanis egy 5 éves half&life modban megalkották a velejét - Natural Selection) aztán jön a Black & White, Dungeon Keeper, Popolous trió illetve ha mégtávolabb nézelődünk, Sim Ant, Evolution, Battlebugs és valami Sierra cucc ahol logikai feladványokat kellett megoldani egy macska és egy egér főszereplésével. Útvonaltervezés futószalagból, horgászbotból, elektromágnesből, egy doboz szögböl, egy sajtból és minden másból:p

Elsőre megelégszem ezeknek a programoknak a külsö belső kipucolásával és a mai gépekre való optimalizálásával...

SZERK: A mostanában dobbantó, Steamen letölhető & Lionhead termék Rag Doll Kungfu érdekes próbálkozás bármi kisülhet belőle
ivatlan vendég jö, bár észre sem veszed, legjobb barátod ö és hü szerelmesed, arctalan király, halk léptü mostoha, folyton nyomodba jár és nem hagy el soha, közel jön, túl közel, szomorúan megáll, ráförmedsz, nem fut el mert úgy hívják: Halál.

#10 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 30. 22:23

Idézet

Szamomra a legerdekesebb stilusujitasok a kozelmultban: a Lifeline (kizarolag eloszoval kontrollalt, fejlettebb onallo gondolkadasu AI-s survival-horror)

A lifeline tenyleg nagyon komoly darab volt. igaz a veglegessel nem jatszottam, anno csak a PC-s demot probaltam ki, felelmetes volt a techika :Đ

Idézet

az Eye Toy (gondolom nem kell bemutatni, raadasul epult ra szamos tovabbi, onmagaban is stilusujito anyag)
höhö az se piskota, eloszor media markt-ban lattam, kissrac ugy rangatozott elotte, azt hittem dankóros szegeny mokuska, de mikor kozelebb mentem, lattam, hogy csak jatszik. nagy otlet volt ez is... tobb hasonlo



ami kimaradt a listadbol, az a jatektermi tancgep (letezik PC-s verzioja is, 2000 ft-ert szonyeggel egyutt). na az is hatalmas talalmany, es nem utolso sorban testformalo is :-D. biztos lattatok mar paran:

Kép

Kép
Kép

#11 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 01. 01:55

ekho: Ne tedd le a garazst, ott van peldaul a Porrasturvat vagy az Every Extend, mondjuk mindkettobol szuletett kesobb kommersz valtozat, es egyik sem az evezred otlete, de hardverkiegeszites nelkul is otletes darabok, es meroben elternek a megszokott iranyvonalaktol, ergo bizonyitjak, hogy van elet az FPS/RTS kereten kivul is, hogy sarkitva fogalmazzak.

MadD: A fenykard elethu iranyitasat megteheted majd a Nintendo Revolution 3D scanner + kis taviranyito kontroller kombojaval, jobban, mintha egerrel kardoznal, es meg biztos jo sok tovabbi otlet rejlik ebben a forradalmi extrahardverben is. A darabolas/tores elethusegen pedig valoszinuleg a PhysX proci fog igen jelentos mertekben javitani. A novenyzet novekedeset mar oldottak meg bizonyos jatekokban, ahol ennek igazan ertelme volt, de az is teny, hogy az ilyen eyecandy-k bar ketsegtelenul feldobjak a jatekokat, nem fogjak uj szintre emelni azokat, elsosorban jatekmenetbeli ujitasokra lenne szukseg, legalabbis ekho ilyen iranyba dobta a labdat.

Daks: A DDR (pontosabban azt hiszem a PaRappa volt elobb, tehat az az eredeti ihleto) csaladot direkt nem dobtam fel, mert mar annyira regi jatekstilus (onmagaban is, ha az oset, a Simont nem is hozom fel), hogy az ujdonsagok kozott nem erdemel emlitest, persze jo dolog, de mar sok alstilusra agazott: dobolos, gitarozos, maszkalos (Vib-Ribbon rulez), improvizalos-visszajatszos, DJ, vakoknak keszult es eneklos (az emlitett Singstar sorozat), hogy csak parat emlitsek. Persze a rengeteg gyermeke mutatja, hogy PaRappa/DDR mennyire eros archetipus.

#12 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 10. 10. 10:17

Idézet

ami kimaradt a listadbol, az a jatektermi tancgep (letezik PC-s verzioja is, 2000 ft-ert szonyeggel egyutt). na az is hatalmas talalmany, es nem utolso sorban testformalo is :Đ. biztos lattatok mar paran:

Kép
Xboxhoz is van ilyen táncos cucc, egyik haver vett is hozzá és azzal jött hogy ez mennyire nagyon jó. Kép Megmosolyogtam a dolgot, főleg akkor amikor nekemszegezte a kérdést, hogy hozza e az egyhetes síelésre?! KépKépKép


De a témához visszatérve! Én nem gondolkodtam világot felforgató újításokon, csak egyszerűbb dolgok jutnak az eszembe ami nekem nagyon tetszene. Nekem olyan gémek tetszenének amik a kínai mondavilághoz kapcsolódnának, vagy esetleg egy ilyen témát feszegető filmet dolgoznának fel. Mondjuk a Chinese Ghost Story stílusú dolgok nagyon bejönnének. Persze totál akció stílusban kevés szerepjátékkal.

#13 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 11. 21. 20:55

Nos, eljött a tél, leesett a hó, erről eszembejutott valami. Kéne egy TPS nézetű hógolyózós játék. Lenne 2 csapat, mindkettőben pár ember, menni kéne a pályákon. Gyakorlatilag olyan mint C:S, csak hógolyózós változatbanban és TPS nézetben. Lenne többféle pálya, meg minden. Bújkálni kéne a hóból épített bunkerek között, mondjuk egy iskolaudvaron, vagy mondjuk a téren a fák és bokrok között. Lehetne szabályozni a lövés erősségét, magasságát, laposságát és a hógolyó keménységét. Vélemény, fikázás?


#14 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 21:50

Idézet

Nos, eljött a tél, leesett a hó, erről eszembejutott valami. Kéne egy TPS nézetű hógolyózós játék. Lenne 2 csapat, mindkettőben pár ember, menni kéne a pályákon. Gyakorlatilag olyan mint C:S, csak hógolyózós változatbanban és TPS nézetben. Lenne többféle pálya, meg minden. Bújkálni kéne a hóból épített bunkerek között, mondjuk egy iskolaudvaron, vagy mondjuk a téren a fák és bokrok között. Lehetne szabályozni a lövés erősségét, magasságát, laposságát és a hógolyó keménységét. Vélemény, fikázás?
az ötletet már lelötték, asszem a Q3-hoz volt korábban egy hógolyózós mod.

#15 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 11. 21. 21:53

Idézet

az ötletet már lelötték, asszem a Q3-hoz volt korábban egy hógolyózós mod.
óhh nemáKép De olyan játék aminek csak ez a lényege, nincs ugye? me sztem full jót ki lehetne belőle hozni.

#16 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 21:55

Nekem van egy hógolyózós játékom de mire azt megtalálom...... Hogy lehetne azt felrakni ide?
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#17 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 21:59

Idézet

óhh nemáKép De olyan játék aminek csak ez a lényege, nincs ugye? me sztem full jót ki lehetne belőle hozni.
pontosan az volt a lényege TC-nek. FPS nézetben dobáltátok egymást hógolyóval, szép téli környezetben.

#18 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 11. 21. 22:00

nem az amikor az egérrel kell rakosgatni a csávókat össze vissza felül-öldal nézetből?

#19 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 11. 21. 22:03

Amugy még lenne elképzelésem egy börtönben jáccódó GTA-ról. De a börtönt úgy tűnik a SC4-ben lelövik...

#20 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 22:07

Hogy tudnék ide felrakni egy alig 1mb-os játékot? találtam egy télit.Kép
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

Téma megosztása:


  • (37 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó