HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Visszatért a mesterséges altatásból a PSN - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Visszatért a mesterséges altatásból a PSN

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 05. 16. 09:29

Vasárnap, magyar idő szerint az esti órákban újra elérhetővé vált a Sony konzolgépek online szolgáltatása, a PlayStation Network, melyet az évtized eddigi legnagyobb kibertámadása után kellett leállítani. A robusztus rendszer majd egy hónapig volt mesterséges kómában, és most tovább folytatja lábadozását.
https://www.hwsw.hu/hirek/46703/sony-playstaiton-network-store-videojatek-konzol-biztonsag.html

#2 Felhasználó inaktív   szapeboy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 09:29

A cikk vége hülyeség. Elfogadja a magyar hitelkártyát csont nélkül (Pl. Mastercard, Amex Blue)...

#3 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 05. 16. 09:59

@szapeboy: amerikai regisztrációnál esetleg lehetnek kivételek, de banktól és kártyatípustól egyaránt függ. Viszont az amerikai store kevésbé praktikus itthon.
Can you hear me, major Tom?

#4 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 10:26

Asszem mas fogalmaink vannak a "robosztus" jelenteserol... :)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#5 Felhasználó inaktív   grindcore 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 12:20

Azon a gépen, ahonnan már történt online vásárlás, ott elég a bejelentkezéskor megváltoztatni a jelszót és menni fog a network, viszont azon a gépen, amelyen nem történt még vásárlás, ott egy e-mailt küld a rendszer a korábban megadott mailcímre.

Az e-mailben kapott link tegnap este még nem működött, remélhetőleg ma már gond nélkül megy.

#6 Felhasználó inaktív   grindcore 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 15:08

Egy kis kiegészítés annak akinek még nem sikerült. Az e-mailben (akár a tegnapi) kapott link így néz ki:

https://store.playst...rd.action?token .....

Ebben át kell írni a security-t reset-re és enged továbblépni, ahol majd a képen látható kódot kell beírni, valamint új jelszót adni, és ennyi!

Így néz ki átírva a link:
https://store.playst...rd.action?token ....

#7 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 16:49

Nagybaj van gyerekek :( Nem működik a román userem meg az angol sem amin PS3-vagyok(voltam?)
Mindkettőn az e-mali címem nem volt valos.Most megcsináltam azokat az email címeket, de igy sem működik és már nem is küld levelet az e-mail címemre.Azt írja ki, hogy server error accourd.Ilyen esetben mit tudok csinálni?A SONY-val fel lehetne venni a kapcsolatot valahogy?vagy mit tudok csinálni? 7 PLATINÁM van és ezzel nekem ennyi? áhhhhhhhhhhhh help plizzzzzzzzzz :( :( :( :( :(
PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#8 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:06

Üzenet megtekintéseIdézet: NECROSMOKE - Dátum: 2011. 05. 16. 16:49

Nagybaj van gyerekek :( Nem működik a román userem meg az angol sem amin PS3-vagyok(voltam?)
Mindkettőn az e-mali címem nem volt valos.Most megcsináltam azokat az email címeket, de igy sem működik és már nem is küld levelet az e-mail címemre.Azt írja ki, hogy server error accourd.Ilyen esetben mit tudok csinálni?A SONY-val fel lehetne venni a kapcsolatot valahogy?vagy mit tudok csinálni? 7 PLATINÁM van és ezzel nekem ennyi? áhhhhhhhhhhhh help plizzzzzzzzzz :( :( :( :( :(


Biztos vagyok benne, hogy van egy support email címük. Szépen megfogalmazod és elküldöd nekik :) De szerintem van telefon is (xboxnál van emlékeim szerint)

#9 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Capri - Dátum: 2011. 05. 16. 19:06

Biztos vagyok benne, hogy van egy support email címük. Szépen megfogalmazod és elküldöd nekik :) De szerintem van telefon is (xboxnál van emlékeim szerint)

az angol useremet megint megprobáltam és most beadta a jelszócserét és sikerült helyrehoznom(még szerencse mert PS+ vagyok ezen)de Román-ál mind emailt akart küldeni a necrosmokenecrosmoke@yahoo.com-ra(de ez a email cím nem létezett,most csináltam csak meg, de levelet már nem akar erre küldeni.Mind azt írja ki, hogy-SERVER ERROR HAS ACCOURED-)Vajon miafasz van ?és esetleg kinek lehet írni? sony-nak vagy a psn-ek? vagy hogy van ez?
PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#10 Felhasználó inaktív   JacoB 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:27

Üzenet megtekintéseIdézet: NECROSMOKE - Dátum: 2011. 05. 16. 17:19

az angol useremet megint megprobáltam és most beadta a jelszócserét és sikerült helyrehoznom(még szerencse mert PS+ vagyok ezen)de Román-ál mind emailt akart küldeni a necrosmokenecrosmoke@yahoo.com-ra(de ez a email cím nem létezett,most csináltam csak meg, de levelet már nem akar erre küldeni.Mind azt írja ki, hogy-SERVER ERROR HAS ACCOURED-)Vajon miafasz van ?és esetleg kinek lehet írni? sony-nak vagy a psn-ek? vagy hogy van ez?

necro, nekem is ugyanez van,az angolba sikerült belépnem de a magyarba nem, pedig valós az emailem (wargamate@msn.com) én felhívtam őket , és azt mondta az ember hogy 3 próbálkozás után a rendszer letiltja a mail küldését 24 órára + újból működni fog. azokban az országokban ahol még nem fut a PSN Store + nem lehetséges e-mailen keresztül történő jelszó megváltoztatása , de ezt még a hét folyamán kijavítják, + megkérdeztem hogy olyan megtörténhet-e hogy nem tudok majd soha belépni az Acc-omba, erre ő azt mondta hogy nyugodjak meg nem lesz semmiféle ilyen :/
! Hala Madrid !
Rise & Grind

#11 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:38

Üzenet megtekintéseIdézet: JacoB - Dátum: 2011. 05. 16. 19:27

necro, nekem is ugyanez van,az angolba sikerült belépnem de a magyarba nem, pedig valós az emailem (wargamate@msn.com) én felhívtam őket , és azt mondta az ember hogy 3 próbálkozás után a rendszer letiltja a mail küldését 24 órára + újból működni fog. azokban az országokban ahol még nem fut a PSN Store + nem lehetséges e-mailen keresztül történő jelszó megváltoztatása , de ezt még a hét folyamán kijavítják, + megkérdeztem hogy olyan megtörténhet-e hogy nem tudok majd soha belépni az Acc-omba, erre ő azt mondta hogy nyugodjak meg nem lesz semmiféle ilyen :/

IGEN??????? :rolleyes: ... :unsure: de, kit hivtál fel?remélem igazad lesz, mert összetöröm a pst és az egész gémemet meggyujtom.Én nem szeretném még1x előről kezdeni mindent.
PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#12 Felhasználó inaktív   JacoB 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:45

Üzenet megtekintéseIdézet: NECROSMOKE - Dátum: 2011. 05. 16. 17:38

IGEN??????? :rolleyes: ... :unsure: de, kit hivtál fel?remélem igazad lesz, mert összetöröm a pst és az egész gémemet meggyujtom.Én nem szeretném még1x előről kezdeni mindent.

06-1-814-4800-ez a szám(magyar), ezek a magyar PlayStation-os emberkék:D
, azt mondták hogy túlvan terhelve a rendszer , de még ezen a héten kijavítják :/
de ha nem fog működni eküszöm eladom az egész gépet és veszek egy XBOX-ot :angry:
! Hala Madrid !
Rise & Grind

#13 Felhasználó inaktív   danez11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.008
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:50

Üzenet megtekintéseIdézet: JacoB - Dátum: 2011. 05. 16. 17:45

06-1-814-4800-ez a szám(magyar), ezek a magyar PlayStation-os emberkék:D
, azt mondták hogy túlvan terhelve a rendszer , de még ezen a héten kijavítják :/
de ha nem fog működni eküszöm eladom az egész gépet és veszek egy XBOX-ot :angry:

:lama:

#14 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:54

Üzenet megtekintéseIdézet: JacoB - Dátum: 2011. 05. 16. 19:45

06-1-814-4800-ez a szám(magyar), ezek a magyar PlayStation-os emberkék:D
, azt mondták hogy túlvan terhelve a rendszer , de még ezen a héten kijavítják :/
de ha nem fog működni eküszöm eladom az egész gépet és veszek egy XBOX-ot :angry:

Épp most probáltam ki egy másik useremet(van vagy 30 darab :D )necrosmoke12@yahoo.com(de ez sem volt valós email)most pedig megcsináltam, és úgy akartam be sign inolni a ps3-on és el is küldte az email címemre8amit most csináltam meg--necrosmoke12@yahoo.com--csak a PSN oldal még nem működik,ugyhogy fog ez működni csak álljon helyre ez a -bocsi de nem bírom már- KIBASZOTT RENDSZERRR !!!!!!!!!
PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#15 Felhasználó inaktív   JacoB 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 17:57

Üzenet megtekintéseIdézet: NECROSMOKE - Dátum: 2011. 05. 16. 17:54

Épp most probáltam ki egy másik useremet(van vagy 30 darab :D )necrosmoke12@yahoo.com(de ez sem volt valós email)most pedig megcsináltam, és úgy akartam be sign inolni a ps3-on és el is küldte az email címemre8amit most csináltam meg--necrosmoke12@yahoo.com--csak a PSN oldal még nem működik,ugyhogy fog ez működni csak álljon helyre ez a -bocsi de nem bírom már- KIBASZOTT RENDSZERRR !!!!!!!!!

fog ez működni, csak azt nem értem hogy másnak mért működik ?? nekem meg mért nem .... az Uk-ssal simán beléptem ,megadtam az új jelszót és annyi, de a Magyar meg mindig ezt írja ki :your password is no longer valid."
" You must Change your password" --> nyomok egy OK-ot ----> és utána ezt írja ki : A server error has occurred

Szerkesztette: JacoB 2011. 05. 16. 17:58 -kor

! Hala Madrid !
Rise & Grind

#16 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 19:34

@NECROSMOKE: "Mindkettőn az e-mali címem nem volt valos."
Csókoltatlak!
Az én cimemmel is regisztrált valamelyik észkombájn, és jöttek a palystation levelek... elmagyarázhatnád mi akadályoz abban, hogy valós email címet adj meg regisztrációkor?!
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#17 Felhasználó inaktív   JacoB 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 20:19

Nekem már szerencsére működik :happy:
! Hala Madrid !
Rise & Grind

#18 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 20:30

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2011. 05. 16. 21:34

@NECROSMOKE: "Mindkettőn az e-mali címem nem volt valos."

Csókoltatlak!

Az én cimemmel is regisztrált valamelyik észkombájn, és jöttek a palystation levelek... elmagyarázhatnád mi akadályoz abban, hogy valós email címet adj meg regisztrációkor?!

A többinél valós,volt csak ennél elnéztem 2 számot,szal. az én hibám de most megcsináltam azt az eamil címet és remélem, hogy holnap működni fog. :mellow:
PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#19 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 16. 23:41

Istenem, micsoda függőségi aggodalmak... :-D Mikor láttatok utoljára valódi erdőt? (Nem rendereltet!)

Egyébként meg hisztizhet a Sony a felhasználók bizalmáért... évekkel ezelőtt Audio CD-n rootkit-et terjesztettek botrányosan, most meg visszanyalt a fagyi... hát ami késik nem múlik, hehehe... :-D

#20 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 19. 20:38

Idézet

Oké, a Sony visszaállította a PSN-t, erre most valaki kitalálta hogy az email cím és a születési dátum megadásával a jelszó resetnél lehet maszatolni. A Sony azt mondta hogy kötelező jelszó reset mindenkinek a fenti adatok megadásával és lehet használni a szolgáltatásokat. A probléma az hogy ezekkel adatokkal az előző breachek támadói is rendelkeznek. A Sony reakciója: lekapcsolta a szolgáltatást a hiba kivizsgálásának idejére.


Link
WoT nick: Atti77

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó