HWSW Informatikai Kerekasztal: Nem értem, mér játsza meg magát mindenki...? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nem értem, mér játsza meg magát mindenki...?

#21 Felhasználó inaktív   Megmondom 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 15:27

Idézet

Idézet

A játék stílusok folyamatosan változnak, vannak feltörekvők és kihalók (fps - kaland). A játékosok kívánalmai is változnak; a jelenlegi játékokat olyanokra tervezeik, hogy az ember 10 perc szabadidejét lekösse vele, ehhez kevés sztori és kidolgozottság, viszont magas pixelszám jár.
A probléma pedig akkor szokott felmerűlni mikor hc gamerek teszteleik a játékot és egyszerre tolják végig a 6-8 órás játékidőt. Nekik az ég egy adta világon nem nyújt semmit, ami játékot meg felértékelnek (ez ált. RPG, vagy kaland, vagy Blizzard os :Đ) az pedig másnak nem nyújt (a jelenlegi játékos társadalomnak) szórakozást.
Természetesen vannak olyan játékok amik minden félt kielégítenek, de ezek a fejlesztőcégek ált. nem állnak nagy média mögött sokkal inkább 15-20 éves játék-kisiparosok (na még egy Blizzard említés).
A PC hajnalán azok készítették a játékokat akik játszani is akartak majd vele, nem szorongatták a tökeiket az EA főnökök, kicsit nyálas leírni de sokkal inkább szívből írták a gammákat.

A mostanai játékos felállás nagyon hasonlít egy torlódott társadalomra; mikor egy régi tendencia, életmód, stb. ütközik az újjal. Egy 14 éves gyerek sokkal jobbnak fogja a találni a NSF: MW-t mint egy "öreg" róka. A fiatalabb korosztájnak pedig semmi értelme odadni a régi játékokat amik a hc-k szerint jók voltak még, a grafikai színvonal miatt röhögnek egyet és eldobják.

Végezetül szerintem egy a lényeg; hogy senki sem hibás ilyen téren és szerencsére ott vannak a demók amiket mindenki maga szerint tesztelhet, tovább a net elég teret ad az emberek magánvéleményének megnyílvánítására.

ui.: nem vagyok Blizzard fan
Ezek szerint az lehetne a megoldás hogy egy játék tesztelésénél esetleg két két eltérő korosztály képviselője is cikket írna?

...szóval sok a probléma egy cikk írásakor.

-korosztálykülönbség
-személyes benyomás
-tapasztalat
-elfogultság
-idegállapot.......satöbbi.

Továbbá ott van az a dolog is hogy a mostani nfseket nem kell mindig a régi nfsekhez asonlítani, hiszen egy összehasonlítás alapját a mai autós játékok is képezhetik, és így viszont megint oda jutunk, hogy van az undergroundnál és a most wantednél jobb is, nem csak játékélményben hanem grafikában és fizikában is. Itt felmerül a kérdés hogy a többi kitűnő játékot a gamer orra alá dörgölve milyen véleményt alkot! Nem kell a régi nfs játékokkal játszani a ahhoz hogy belássa, hogy az underground frankó , de van jobb is.

És akkor még ott van az is hogy nem biztos hogy a PC biztosítja a legnagyobb autós játékélményt...

...a választék hatalmas

Na igen az még egy nagy dilemma, hogy a játékot esetleg egy régebbi verziószámával, vagy inkább a jelenleg megtalálható versenytársaival hasonlítsuk össze (ami lehet éppen nincs is).

Megoldást nem mondtam , de szerintem jó az ötleted, hogy akár 2 korosztály is tesztelhetné. Persze ez sem lenne ilyen egyszerű, mert a fiatal korosztály gyakran szól le játékokat pusztán az okból, hogy hc-nak lásson, amolyan sokat élt rókának aki mindenben talál valami hibát.

De szerencsére azért a tesztelők akik régóta tapossák a szakmát tisztában vannak ezekkel a dolgokkal és figyelembe is veszik őket. Legalábbis Remélem.
.

#22 Felhasználó inaktív   MikeReem 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 812
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 15:36

en amikor cikket irok, akkor probalok olyan velemenyt alkotni, amit akkor is mondanek, ha valaki szemelyesen megkerdezne tolem, hogy milyen volt a jatek. mert szerintem egy ilyen jatekteszt soha nem elegithet ki mindenkit, az egy embernek a velemenye. persze elonyos, ha az az iro ismer sok hasonlo jatekot, esetleg korabbi reszeket es van ralatasa a temara. viszont szerintem hiba, ha nagyon tetszett, vagy epp nem tetszett egy jatek, akkor ugy irni rola, hogy a masik oldalrol nem ir az iro semmit. az lenyeges, hogy erzekeltesd, hogy ezt mindenkeppen ki kell probalni szerinted, vagy epp neked nem tetszett, igy nem ajanlod, de soha nem szabad elfeledkezni arrol, hogy beleird a cikkbe a tenyleges negativumokat/pozitivumokat, megha abbol kevesebb is van.

az nfshez meg annyit, hogy valoban a regi reszek ram is nagyobb hatast tettek akkoriban, hiszen ujdonsag volt, de most megis az ujakkal jatszok. de ez altalanossagban is igy van, filmeknel is a folytatas mar nagyon ritkan van olyan jo, mint az alapmu, de legtobbszor csak azert, mert elvarasoknak kell mar megfelelnie.

#23 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 16:37

Hmm, jó kis téma. Engem közelről érint, lévén tv játék óta tolom az ipart, ami az első volt, így hálistennek van rálátásom a dologra. PLáne NFS téren, hiszen az első rész óta toltam. A tesztek írásánál mindig az adott korban lévő mércékhez képest írtak róluk, amik persze hogy visszamenőleg már más értéket képviselnek és talán még nevetségesnek is hathatnak, de hát ha akkoriban az volt az isten meg a tuti :Đ Manapság már más trendek, más irányvonalak a mérvadóak, ehhez képest fejlesztenek és talán az új, fiatal tesztelők ehhez képes és mérvén fognak hozzáállni, lévén ők már ezen irányelvek alapján nevelkednek.

A teljes képhez ugyan szerintem tényleg csak egy olyan tudna hozzászólni igazán, aki már az első résztől kezdve tolta, hiszen ő láthattha a teljes fejlődési folyamatot mind grafikai, játékélmény és hangzás területén is. Ettől függetlenül persze ők is öregszenek, változnak az izlési és elfogadási normák, de hasonlítani mindig is fogják szerintem a régi élményt nyújtó részekhez, szerintem ez elkerülhetetlen.

Hozzáteszem, a Heroes téma is érdekes. Az első résztől kezdve toltam, apámmal egyetemben és a harmadik részig szerintünk megvolt a dinamikus fejlődés, minden téren. Ahogy jöttek az új részek, úgy éreztük, hogy ez igen, ennek a játéknak sikerül az, hogy minden rész odaszegezzen minket a monitor elé, olyan élményt nyújtva, hogy leessen az állunk! Erre jött a negyedik rész és ezt a sorozatot szépen megszakította. De annak meg, aki ezt látta előszőr, ez lett az etalon. Nehéz dolog ez így. Talán lehet az kéne, hogy ha kijön egy új rész, akkor előtte megtekinteni az egyel korábbi kiadását és utána leülni elé Kép No persze ez viccesnek hathat, de talán így kerekebb képet lehetne kapni az egészről avagy az egész egy részéről. Kép

#24 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 16:55

Idézet

Idézet

A játék stílusok folyamatosan változnak, vannak feltörekvők és kihalók (fps - kaland). A játékosok kívánalmai is változnak; a jelenlegi játékokat olyanokra tervezeik, hogy az ember 10 perc szabadidejét lekösse vele, ehhez kevés sztori és kidolgozottság, viszont magas pixelszám jár.
A probléma pedig akkor szokott felmerűlni mikor hc gamerek teszteleik a játékot és egyszerre tolják végig a 6-8 órás játékidőt. Nekik az ég egy adta világon nem nyújt semmit, ami játékot meg felértékelnek (ez ált. RPG, vagy kaland, vagy Blizzard os :Đ) az pedig másnak nem nyújt (a jelenlegi játékos társadalomnak) szórakozást.
Természetesen vannak olyan játékok amik minden félt kielégítenek, de ezek a fejlesztőcégek ált. nem állnak nagy média mögött sokkal inkább 15-20 éves játék-kisiparosok (na még egy Blizzard említés).
A PC hajnalán azok készítették a játékokat akik játszani is akartak majd vele, nem szorongatták a tökeiket az EA főnökök, kicsit nyálas leírni de sokkal inkább szívből írták a gammákat.

A mostanai játékos felállás nagyon hasonlít egy torlódott társadalomra; mikor egy régi tendencia, életmód, stb. ütközik az újjal. Egy 14 éves gyerek sokkal jobbnak fogja a találni a NSF: MW-t mint egy "öreg" róka. A fiatalabb korosztájnak pedig semmi értelme odadni a régi játékokat amik a hc-k szerint jók voltak még, a grafikai színvonal miatt röhögnek egyet és eldobják.

Végezetül szerintem egy a lényeg; hogy senki sem hibás ilyen téren és szerencsére ott vannak a demók amiket mindenki maga szerint tesztelhet, tovább a net elég teret ad az emberek magánvéleményének megnyílvánítására.

ui.: nem vagyok Blizzard fan
Ezek szerint az lehetne a megoldás hogy egy játék tesztelésénél esetleg két két eltérő korosztály képviselője is cikket írna?

...szóval sok a probléma egy cikk írásakor.

-korosztálykülönbség
-személyes benyomás
-tapasztalat
-elfogultság
-idegállapot.......satöbbi.

Továbbá ott van az a dolog is hogy a mostani nfseket nem kell mindig a régi nfsekhez asonlítani, hiszen egy összehasonlítás alapját a mai autós játékok is képezhetik, és így viszont megint oda jutunk, hogy van az undergroundnál és a most wantednél jobb is, nem csak játékélményben hanem grafikában és fizikában is. Itt felmerül a kérdés hogy a többi kitűnő játékot a gamer orra alá dörgölve milyen véleményt alkot! Nem kell a régi nfs játékokkal játszani a ahhoz hogy belássa, hogy az underground frankó , de van jobb is.

És akkor még ott van az is hogy nem biztos hogy a PC biztosítja a legnagyobb autós játékélményt...

...a választék hatalmas

Igazad van, a Gran Turismo-t nehéz überelkni, de a PC sem veszett el ám. Oda koncentrálódtak a szimulátorok. GTL, GTR, Nascar, GP...stb, stb, stb...
Gaming is beliving...

#25 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 16:57

Félreértettetek. Tai folyton azt hajtogatjátok, hogy oda kell figyelni a trendekre, meg a fejlődésre. De ha csak visszalépés történik? És a trendek miért befolyásoljanak? Ennyi erővel a Fahrenheit egy 2 pontos játék, mert nem trendi...
Gaming is beliving...

#26 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 14:04

sztem nem minden 14 évesnél vanez....:Đ de modnjuk az igaz....h aki ebben a világban nő fel.....azt elsőre télleg jobban izgatja egby nfs mw....mint egy starcraft....pedig mindkettő jo játék...csak más situlus....de az nfsekre is ez igaz....most miben jobb az "régebbi nfsek" az "ujabbaknál"....teljesen más....attol h autos....teljesen más ez oan mint az x-box360 vs. ps3....mindegyiknek vannak előnyeio és hátrányai egymáshoz képest....de mind2 jo.....és én személy szerint azt hiszem....nem lehet a két nfs tipust egymáshoz hasonlitgatni....főleg h jön a másik sitlus a pro street.....ami teljesen más mint az eddigiek...anno a 3 is más volt.....az mw is más.....attol egy cim alatt futnak....nem leeht összehasonlithatni....

na most nem is értem h jutottad ide....eredetileg nem igy akartam kifejteni

további szép hóesős napot

#27 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 14:23

HÓÓESÉS??? KépKépKép Hol mikor miért??? Juhéjjj elő a snowboardal!!! Juhéj juhéj! KépKép

#28 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 11. 14:50

Idézet

HÓÓESÉS??? KépKépKép Hol mikor miért??? Juhéjjj elő a snowboardal!!! Juhéj juhéj! KépKép
Ezen azért még nem kell snóbordozni :Đ Ez most még csak demo-hóesés volt :-D
Kép
Kép
Kép

#29 Felhasználó inaktív   WWG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 169
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 05:39

Magyar Gamerek FIGYELEM!

www.wwg.hu

WORLD WIDE GAMERS

Szeretném figyelmetekbe ajánlani ezt az oldalt.

Jelenleg olyan mint az iwiw csak játékosoknak:
- Küldhetsz be híreket
- Értékelheted játékostársaidat
- Gyűjtheted az ismerősöket
- Megnézheted mások konfigját kedvenc játékait
- Gyarapíthatod kedvenc játékod játékos táborát.

Vajon melyik játékot játszák legtöbben az országban? (eddigi állás szerint a CoD-ot)

Légy te a legnépszerűbb magyar játékos! :Đ

Kép
WORLD WIDE GAMERS



#30 Felhasználó inaktív   L4z4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 24. 17:51

Képzeld el, nekem fent van az NFS legelső része és a HP2, amit tolok naponta! :cool2: Még mindig vannak a szervereken, és néha őrült nagy csapatások vannak. Miért? Mert szeretem, és mert gyenge gépem van, de ez tökéletesen megy rajta 1280-ban, pedig még mai szemmel sem gáz a grafika.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó