HWSW Informatikai Kerekasztal: Nem értem, mér játsza meg magát mindenki...? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nem értem, mér játsza meg magát mindenki...?

#1 Felhasználó inaktív   pappi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 31. 13:11

Egy csomóan arról beszélnek hogy a régi nfs-ek a jók és fikázzák az újakaz (ug1-2 és mw) hogy ez kéne bele meg az kéne bele. De én szinte fogadni mernék hogy nem-hogy nem játszanak az 123stb-vel még fenn sincs a gépükön!
Szerintem azok is akik fikázzák az újakat és istenitik a régit azok is csak az újjal játszanak!
És akkor irják hogy: hát persze hogy a régiek a jók amikor szerintem fel sincsenek neki telepítve!
Nem igy van??

ASUS P5K-C, Intel Core 2 Quad Q6600, EVGA GeForce 8800GTX 768MB, KingMax DDR2 3*1GB 1066MHz, Samsung SyncMaster 2032BW
Meg XBOX360

#2 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 31. 13:22

hm, kivanom ez legyen a legnagyobb problemad az eletben :Đ
Kép
Kép

#3 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 31. 13:33

Idézet

hm, kivanom ez legyen a legnagyobb problemad az eletben :Đ
Jahhh ... Kép Kép

Amúgy pappi, nem bántani akarlak tényleg, de nem igazán értem, minek hoztál létre ennek egy külön topikot (ráadásul 2 helyesírási hibával is) ... :-D Jó lett vna a számos NFS topikban hsz-ként is, nem?

Először azt hittem, általánosságban érted, amelyre csak azt tudtam vna írni, hogy jó is lenne, ha legalábbis én olykor meg tudnám játszani magam ... néhány főbenjáró problémám megoldódna!! Kép

"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#4 Felhasználó inaktív   pappi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 31. 13:34

Kösz de mondhattál volna többet is!
ASUS P5K-C, Intel Core 2 Quad Q6600, EVGA GeForce 8800GTX 768MB, KingMax DDR2 3*1GB 1066MHz, Samsung SyncMaster 2032BW
Meg XBOX360

#5 Felhasználó inaktív   pappi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 31. 13:35

Idézet

Idézet

hm, kivanom ez legyen a legnagyobb problemad az eletben :Đ
Jahhh ... Kép Kép

Amúgy pappi, nem bántani akarlak tényleg, de nem igazán értem, minek hoztál létre ennek egy külön topikot (ráadásul 2 helyesírási hibával is) ... :-D Jó lett vna a számos NFS topikban hsz-ként is, nem?

Először azt hittem, általánosságban érted, amelyre csak azt tudtam vna írni, hogy jó is lenne, ha legalábbis én olykor meg tudnám játszani magam ... néhány főbenjáró problémám megoldódna!! Kép
De ha topicot csinálok jobban felfigyeknek rá és úgyis törlik! :-D:)
ASUS P5K-C, Intel Core 2 Quad Q6600, EVGA GeForce 8800GTX 768MB, KingMax DDR2 3*1GB 1066MHz, Samsung SyncMaster 2032BW
Meg XBOX360

#6 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 12. 31. 16:40

Szerintem ez úgyvan,hogy aki a jóbb részével játszott elősször a need for speed sororzatnak(most wanted/ az azt szereti!pl.:én előbb a heroes 4-et láttam elősször.és nekem nem nagyon jön be a 3-rom.Ellentétben a barátommal aki előbb a 3. részt látta és neki az sokkal jobban bejön!!/szerintem/

#7 Felhasználó inaktív   pappi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 31. 16:44

Idézet

Szerintem ez úgyvan,hogy aki a jóbb részével játszott elősször a need for speed sororzatnak(most wanted/ az azt szereti!pl.:én előbb a heroes 4-et láttam elősször.és nekem nem nagyon jön be a 3-rom.Ellentétben a barátommal aki előbb a 3. részt látta és neki az sokkal jobban bejön!!/szerintem/
Van benn valami de mégsem mer a heroes jó példa a 3-mal játszottam először de a 4 jobban tetszik
de a z nfs is igy van me játszottam a 3,4,5-tel mégis jobbak az újak
ASUS P5K-C, Intel Core 2 Quad Q6600, EVGA GeForce 8800GTX 768MB, KingMax DDR2 3*1GB 1066MHz, Samsung SyncMaster 2032BW
Meg XBOX360

#8 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 10:10

Idézet

Egy csomóan arról beszélnek hogy a régi nfs-ek a jók és fikázzák az újakaz (ug1-2 és mw) hogy ez kéne bele meg az kéne bele. De én szinte fogadni mernék hogy nem-hogy nem játszanak az 123stb-vel még fenn sincs a gépükön!
Szerintem azok is akik fikázzák az újakat és istenitik a régit azok is csak az újjal játszanak!
És akkor irják hogy: hát persze hogy a régiek a jók amikor szerintem fel sincsenek neki telepítve!
Nem igy van??



lol bazmeg...most bizonyítgassak, vagy mi van?Kép
Gaming is beliving...

#9 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 01. 01. 10:18

Idézet

lol bazmeg...most bizonyítgassak, vagy mi van?Kép
Ha tudnék itt moderálni akkor megtenném, a jelen esetben viszont csak megkérhetlek hogy önmoderáld magadat!!!

#10 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 01. 01. 10:23

Idézet

Egy csomóan arról beszélnek hogy a régi nfs-ek a jók és fikázzák az újakaz (ug1-2 és mw) hogy ez kéne bele meg az kéne bele. De én szinte fogadni mernék hogy nem-hogy nem játszanak az 123stb-vel még fenn sincs a gépükön!
Szerintem azok is akik fikázzák az újakat és istenitik a régit azok is csak az újjal játszanak!
És akkor irják hogy: hát persze hogy a régiek a jók amikor szerintem fel sincsenek neki telepítve!
Nem igy van??


Azzal hogy valaki azt mondja hogy az 1.2.3. jobb volt nem biztos hogy megjátsza magát.

Én pölö ugy vagyok vele hogy a legujabb nfsek tetszenek legjobban, viszont az 1.2.3. sokkal mélyebb nyomot hagyott bennem, mert akkor ott abban az időben azok a játékok korszakalkotók voltak. Azokhoz képest az underground vagy a most wanted csak grafikai helyreigazítást jelent a mai kor követelményeinek megfelelően.

...persze nem játszok az 1.2.3.-mal már. Miért is tenném?

#11 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 10:36

Idézet

Idézet

Egy csomóan arról beszélnek hogy a régi nfs-ek a jók és fikázzák az újakaz (ug1-2 és mw) hogy ez kéne bele meg az kéne bele. De én szinte fogadni mernék hogy nem-hogy nem játszanak az 123stb-vel még fenn sincs a gépükön!
Szerintem azok is akik fikázzák az újakat és istenitik a régit azok is csak az újjal játszanak!
És akkor irják hogy: hát persze hogy a régiek a jók amikor szerintem fel sincsenek neki telepítve!
Nem igy van??


Azzal hogy valaki azt mondja hogy az 1.2.3. jobb volt nem biztos hogy megjátsza magát.

Én pölö ugy vagyok vele hogy a legujabb nfsek tetszenek legjobban, viszont az 1.2.3. sokkal mélyebb nyomot hagyott bennem, mert akkor ott abban az időben azok a játékok korszakalkotók voltak. Azokhoz képest az underground vagy a most wanted csak grafikai helyreigazítást jelent a mai kor követelményeinek megfelelően.

...persze nem játszok az 1.2.3.-mal már. Miért is tenném?
Nem tudom, ki beszélt eleve az 1.2.3. részekről. Én a 4-ről és 5-ről beszéltem. Ja és igen, játszom vele, mert a haverokkal igencsak poén tud lenni egy 8 körös vrseny, ahol mind a versenyzőket, mind a zsarukat mi alakítjuk. Bár már egy hete nem nyomtuk az ünnepek miatt...

önmoderácoó: Igen, tényleg remek dolog a másiknak megmondani, mit kéne tenni. Gyakorlohatnád azokon is, akik ilyen hülye témákat nyitnak. :Đ
Gaming is beliving...

#12 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 01. 01. 10:47

[quote]
Nem tudom, ki beszélt eleve az 1.2.3. részekről. Én a 4-ről és 5-ről beszéltem. Ja és igen, játszom vele, mert a haverokkal igencsak poén tud lenni egy 8 körös vrseny, ahol mind a versenyzőket, mind a zsarukat mi alakítjuk. Bár már egy hete nem nyomtuk az ünnepek miatt...

önmoderácoó: Igen, tényleg remek dolog a másiknak megmondani, mit kéne tenni. Gyakorlohatnád azokon is, akik ilyen hülye témákat nyitnak. :Đ
[/quote]Olvasd végig a legelső üzenetet és megtudod hogy ki beszélt az 1.2.3. részről. Nem is neked cimeztem a hozzászólásomat, így nem is értem hogy miért te magyarazkodsz!

Ha meg annyira nem tetszik a topic hát töröltesd, én nem tudom törölni, bár megtenném ha lenne jogom! A önmoderálásról meg annyit hogy ha neked jó ilyen trágárul akkor én is teszek rá magasról, tulajdonképpen nekem nem fáj.

#13 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 10:50

Idézet

Idézet

Nem tudom, ki beszélt eleve az 1.2.3. részekről. Én a 4-ről és 5-ről beszéltem. Ja és igen, játszom vele, mert a haverokkal igencsak poén tud lenni egy 8 körös vrseny, ahol mind a versenyzőket, mind a zsarukat mi alakítjuk. Bár már egy hete nem nyomtuk az ünnepek miatt...

önmoderácoó: Igen, tényleg remek dolog a másiknak megmondani, mit kéne tenni. Gyakorlohatnád azokon is, akik ilyen hülye témákat nyitnak. :Đ
Olvasd végig a legelső üzenetet és megtudod hogy ki beszélt az 1.2.3. részről. Nem is neked cimeztem a hozzászólásomat, így nem is értem hogy miért te magyarazkodsz! Kép

Ha meg annyira nem tetszik a topic hát töröltesd, én nem tudom törölni, bár megtenném ha lenne jogom! A önmoderálásról meg annyit hogy ha neked jó ilyen trágárul akkor én is teszek rá magasról, tulajdonképpen nekem nem fáj.


Mondjuk abban igazad van, hogy a bmeg túl erős volt, úgyhogy én kérek elnézést. De lehet, hogy te nem voltál itt a múltkor, és talán nem tudod, miért is nyílt ez a téma. Nagyban nekem és InGen-nek szól a Most Wanted cikk miatt, amiben a sárba tiportuk a játékot. Azóta még fenyegető e-mail-t is kaptam. Hiába, a játéktesztelés veszéllyes meló.Kép
Gaming is beliving...

#14 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 01. 01. 10:56

Idézet

Azóta még fenyegető e-mail-t is kaptam. Hiába, a játéktesztelés veszéllyes meló.Kép
Fenyegető e-mailt,egy nyavajás game miatt?Ez vicces...Kép

#15 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 01. 01. 11:19

Idézet

Mondjuk abban igazad van, hogy a bmeg túl erős volt, úgyhogy én kérek elnézést. De lehet, hogy te nem voltál itt a múltkor, és talán nem tudod, miért is nyílt ez a téma. Nagyban nekem és InGen-nek szól a Most Wanted cikk miatt, amiben a sárba tiportuk a játékot. Azóta még fenyegető e-mail-t is kaptam. Hiába, a játéktesztelés veszéllyes meló.Kép
Ajajj! Akkor most én is életveszélyben vagyok mert ha megnézed az üzenetemet akkor azt hiszem világosan látszik hogy az első részeket én is jobbnak tituláltam.

Az undergroundot meg a most wantedet meg "grafikai helyreigazítás"-nak neveztem.Kép

...Micsoda szentségtörés! KépKépKép

#16 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 11:25

Igen, vicces volt. A srác "nehezményezte" a tesztemet, és azt, hogy kifogásoltam az "újításokat". Sajnos a levelet már kitöröltem, pedig most szívesen tennék be belőle idézetképpen.Kép Mindenesetre kaptam sok másikat is, azok nagyrészt normálisak voltak...
Gaming is beliving...

#17 Felhasználó inaktív   pappi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 11:33

Idézet

Idézet

Egy csomóan arról beszélnek hogy a régi nfs-ek a jók és fikázzák az újakaz (ug1-2 és mw) hogy ez kéne bele meg az kéne bele. De én szinte fogadni mernék hogy nem-hogy nem játszanak az 123stb-vel még fenn sincs a gépükön!
Szerintem azok is akik fikázzák az újakat és istenitik a régit azok is csak az újjal játszanak!
És akkor irják hogy: hát persze hogy a régiek a jók amikor szerintem fel sincsenek neki telepítve!
Nem igy van??


Azzal hogy valaki azt mondja hogy az 1.2.3. jobb volt nem biztos hogy megjátsza magát.

Én pölö ugy vagyok vele hogy a legujabb nfsek tetszenek legjobban, viszont az 1.2.3. sokkal mélyebb nyomot hagyott bennem, mert akkor ott abban az időben azok a játékok korszakalkotók voltak. Azokhoz képest az underground vagy a most wanted csak grafikai helyreigazítást jelent a mai kor követelményeinek megfelelően.

...persze nem játszok az 1.2.3.-mal már. Miért is tenném?
Na ez egy korrekt válasz valahogy erre számitottam és én is igy gondolom.
ASUS P5K-C, Intel Core 2 Quad Q6600, EVGA GeForce 8800GTX 768MB, KingMax DDR2 3*1GB 1066MHz, Samsung SyncMaster 2032BW
Meg XBOX360

#18 Felhasználó inaktív   pappi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 11:38

Én nem az miatt nyitottam a topicot mer szar lett a most wanted a szavazáson hanem az amit reflexufó mondott: "Azzal hogy valaki azt mondja hogy az 1.2.3. jobb volt nem biztos hogy megjátsza magát.

Én pölö ugy vagyok vele hogy a legujabb nfsek tetszenek legjobban, viszont az 1.2.3. sokkal mélyebb nyomot hagyott bennem, mert akkor ott abban az időben azok a játékok korszakalkotók voltak. Azokhoz képest az underground vagy a most wanted csak grafikai helyreigazítást jelent a mai kor követelményeinek megfelelően.

...persze nem játszok az 1.2.3.-mal már. Miért is tenném?"
ezér nyitottam mer mindenki mondta hogy a régiek a jobbak hát és gondoltam lesz belőle ami lesz és eddig ez lett.
ASUS P5K-C, Intel Core 2 Quad Q6600, EVGA GeForce 8800GTX 768MB, KingMax DDR2 3*1GB 1066MHz, Samsung SyncMaster 2032BW
Meg XBOX360

#19 Felhasználó inaktív   Megmondom 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 14:20

A játék stílusok folyamatosan változnak, vannak feltörekvők és kihalók (fps - kaland). A játékosok kívánalmai is változnak; a jelenlegi játékokat olyanokra tervezeik, hogy az ember 10 perc szabadidejét lekösse vele, ehhez kevés sztori és kidolgozottság, viszont magas pixelszám jár.
A probléma pedig akkor szokott felmerűlni mikor hc gamerek teszteleik a játékot és egyszerre tolják végig a 6-8 órás játékidőt. Nekik az ég egy adta világon nem nyújt semmit, ami játékot meg felértékelnek (ez ált. RPG, vagy kaland, vagy Blizzard os :Đ) az pedig másnak nem nyújt (a jelenlegi játékos társadalomnak) szórakozást.
Természetesen vannak olyan játékok amik minden félt kielégítenek, de ezek a fejlesztőcégek ált. nem állnak nagy média mögött sokkal inkább 15-20 éves játék-kisiparosok (na még egy Blizzard említés).
A PC hajnalán azok készítették a játékokat akik játszani is akartak majd vele, nem szorongatták a tökeiket az EA főnökök, kicsit nyálas leírni de sokkal inkább szívből írták a gammákat.

A mostanai játékos felállás nagyon hasonlít egy torlódott társadalomra; mikor egy régi tendencia, életmód, stb. ütközik az újjal. Egy 14 éves gyerek sokkal jobbnak fogja a találni a NSF: MW-t mint egy "öreg" róka. A fiatalabb korosztájnak pedig semmi értelme odadni a régi játékokat amik a hc-k szerint jók voltak még, a grafikai színvonal miatt röhögnek egyet és eldobják.

Végezetül szerintem egy a lényeg; hogy senki sem hibás ilyen téren és szerencsére ott vannak a demók amiket mindenki maga szerint tesztelhet, tovább a net elég teret ad az emberek magánvéleményének megnyílvánítására.

ui.: nem vagyok Blizzard fan.
.

#20 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 01. 01. 14:42

Idézet

A játék stílusok folyamatosan változnak, vannak feltörekvők és kihalók (fps - kaland). A játékosok kívánalmai is változnak; a jelenlegi játékokat olyanokra tervezeik, hogy az ember 10 perc szabadidejét lekösse vele, ehhez kevés sztori és kidolgozottság, viszont magas pixelszám jár.
A probléma pedig akkor szokott felmerűlni mikor hc gamerek teszteleik a játékot és egyszerre tolják végig a 6-8 órás játékidőt. Nekik az ég egy adta világon nem nyújt semmit, ami játékot meg felértékelnek (ez ált. RPG, vagy kaland, vagy Blizzard os :Đ) az pedig másnak nem nyújt (a jelenlegi játékos társadalomnak) szórakozást.
Természetesen vannak olyan játékok amik minden félt kielégítenek, de ezek a fejlesztőcégek ált. nem állnak nagy média mögött sokkal inkább 15-20 éves játék-kisiparosok (na még egy Blizzard említés).
A PC hajnalán azok készítették a játékokat akik játszani is akartak majd vele, nem szorongatták a tökeiket az EA főnökök, kicsit nyálas leírni de sokkal inkább szívből írták a gammákat.

A mostanai játékos felállás nagyon hasonlít egy torlódott társadalomra; mikor egy régi tendencia, életmód, stb. ütközik az újjal. Egy 14 éves gyerek sokkal jobbnak fogja a találni a NSF: MW-t mint egy "öreg" róka. A fiatalabb korosztájnak pedig semmi értelme odadni a régi játékokat amik a hc-k szerint jók voltak még, a grafikai színvonal miatt röhögnek egyet és eldobják.

Végezetül szerintem egy a lényeg; hogy senki sem hibás ilyen téren és szerencsére ott vannak a demók amiket mindenki maga szerint tesztelhet, tovább a net elég teret ad az emberek magánvéleményének megnyílvánítására.

ui.: nem vagyok Blizzard fan
Ezek szerint az lehetne a megoldás hogy egy játék tesztelésénél esetleg két két eltérő korosztály képviselője is cikket írna?

...szóval sok a probléma egy cikk írásakor.

-korosztálykülönbség
-személyes benyomás
-tapasztalat
-elfogultság
-idegállapot.......satöbbi.

Továbbá ott van az a dolog is hogy a mostani nfseket nem kell mindig a régi nfsekhez asonlítani, hiszen egy összehasonlítás alapját a mai autós játékok is képezhetik, és így viszont megint oda jutunk, hogy van az undergroundnál és a most wantednél jobb is, nem csak játékélményben hanem grafikában és fizikában is. Itt felmerül a kérdés hogy a többi kitűnő játékot a gamer orra alá dörgölve milyen véleményt alkot! Nem kell a régi nfs játékokkal játszani a ahhoz hogy belássa, hogy az underground frankó , de van jobb is.

És akkor még ott van az is hogy nem biztos hogy a PC biztosítja a legnagyobb autós játékélményt...

...a választék hatalmas

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó