HWSW Informatikai Kerekasztal: magyar undeground hiphop - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

magyar undeground hiphop

#41 Felhasználó inaktív   bete32 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.780
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 21:54

Idézet

Idézet

Ha páran nem tudnák akkor felvilágosítást tartok.

A mai magyar underground meghatározó alakjai:
Siska, MC Gőz, Deego aka Diggieman, Fankadeli, TM, Children of Distance, Tibbah,A kezdet phiai, kb ennyi.

Meg a két meghatározó banda:
bloose broavaz
night child

Nos, én (még a stílusváltásom előtt), mondhatom, otthon volt a magyar underground témában. Akiket felsoroltál, azok közül és Fankadelit (nagyon ott van az új Magyar földre című albuma), CoD-ot és A kezdet phiai-t. Akik kihagytál:

AnonimMC (legnagyobb, ma komolyan a legnagyobb), nameg Horus & Őzi (ők is nagyon zseniális számokkal rukkoltak most elő, érdemes utánanézni).

AnonimMC-nek tényleg zseniális számai vannak, és olyan hihetetlen gyorsan tudja mondani... Nálam most ebben a műfajban ő kedvenc. Children of Distance meg pfújjj! Emós sz*rság.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o  Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

 

 


#42 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 08. 16. 21:59

A magyar underground legmeghatározóbb alakjai a giliszták. Meg a metrók...

//Bocs... Megláttam a címet, és egyszerűen nem bírtam ki, na.//

#43 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:07

Idézet

Idézet

Idézet

Ha páran nem tudnák akkor felvilágosítást tartok.

A mai magyar underground meghatározó alakjai:
Siska, MC Gőz, Deego aka Diggieman, Fankadeli, TM, Children of Distance, Tibbah,A kezdet phiai, kb ennyi.

Meg a két meghatározó banda:
bloose broavaz
night child

Nos, én (még a stílusváltásom előtt), mondhatom, otthon volt a magyar underground témában. Akiket felsoroltál, azok közül és Fankadelit (nagyon ott van az új Magyar földre című albuma), CoD-ot és A kezdet phiai-t. Akik kihagytál:

AnonimMC (legnagyobb, ma komolyan a legnagyobb), nameg Horus & Őzi (ők is nagyon zseniális számokkal rukkoltak most elő, érdemes utánanézni).

AnonimMC-nek tényleg zseniális számai vannak, és olyan hihetetlen gyorsan tudja mondani... Nálam most ebben a műfajban ő kedvenc. Children of Distance meg pfújjj! Emós sz*rság.
Nem emós! A hip-hop nem is lehet emós, mivel a emo, mint műfaj, az alternatív rockhoz kötődik erősen. Legfeljebb depis. Sőt, nagyon depis. A Csapó kettő albumról tudom az összes számot kívülről, ha kell most is elhadarom neked (ahogy bármelyik anonimet), egy időben (kb egy éve) rengeteget hallgattam. Az igaz, hogy nem sokon múlott, ne legyek öngyilkos. Viszont jó zene, respect nekik! Kép

#44 Felhasználó inaktív   Bins 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:22

Hát emberek nem tudom mi van veletek. Én ezekközül egyet hallgatok Akkezdet Phiait, de ilyen anonim mc meg cod hát pfúj.. már bocsi.. Inkább hallgatok NKS-t, The Steve-et, Bobakrome-ot, Killakikitt-et, jo talán még siskát is de azt már nem kedvelem annyira.. Sőt még a beatmarketes srácokat is szívesbben hallgatom.. sokkal mögöttesebb tartalommal rendelkeznek a szövegeik mint codnak meg anonimnak meg az ilyeneknek..
Mindíg van két lehetőség.........Vagy nincs.

#45 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:25

Idézet

Hát emberek nem tudom mi van veletek. Én ezekközül egyet hallgatok Akkezdet Phiait, de ilyen anonim mc meg cod hát pfúj.. már bocsi.. Inkább hallgatok NKS-t, The Steve-et, Bobakrome-ot, Killakikitt-et, jo talán még siskát is de azt már nem kedvelem annyira.. Sőt még a beatmarketes srácokat is szívesbben hallgatom.. sokkal mögöttesebb tartalommal rendelkeznek a szövegeik mint codnak meg anonimnak meg az ilyeneknek..
Hát, amit a mögöttes tartalomról mondtál, abban kételkedem Kép

#46 Felhasználó inaktív   Bins 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:27

Idézet

Idézet

Hát emberek nem tudom mi van veletek. Én ezekközül egyet hallgatok Akkezdet Phiait, de ilyen anonim mc meg cod hát pfúj.. már bocsi.. Inkább hallgatok NKS-t, The Steve-et, Bobakrome-ot, Killakikitt-et, jo talán még siskát is de azt már nem kedvelem annyira.. Sőt még a beatmarketes srácokat is szívesbben hallgatom.. sokkal mögöttesebb tartalommal rendelkeznek a szövegeik mint codnak meg anonimnak meg az ilyeneknek..
Hát, amit a mögöttes tartalomról mondtál, abban kételkedem Kép
Merthogy? nemtudom mire gondolsz de ha a drogokra akkor nagyon eltévedtél... Hallgatsz kezdetet pl? mert tudnék ajánlani egy két számot....
Mindíg van két lehetőség.........Vagy nincs.

#47 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:29

Idézet

Idézet

Idézet

Hát emberek nem tudom mi van veletek. Én ezekközül egyet hallgatok Akkezdet Phiait, de ilyen anonim mc meg cod hát pfúj.. már bocsi.. Inkább hallgatok NKS-t, The Steve-et, Bobakrome-ot, Killakikitt-et, jo talán még siskát is de azt már nem kedvelem annyira.. Sőt még a beatmarketes srácokat is szívesbben hallgatom.. sokkal mögöttesebb tartalommal rendelkeznek a szövegeik mint codnak meg anonimnak meg az ilyeneknek..
Hát, amit a mögöttes tartalomról mondtál, abban kételkedem Kép
Merthogy? nemtudom mire gondolsz de ha a drogokra akkor nagyon eltévedtél... Hallgatsz kezdetet pl? mert tudnék ajánlani egy két számot....
Hallgasd meg Anonim néhány számát. FIGYELMESEN! Több tartalom lesz benne, mint amit egyszerre rendezni tudsz Kép

#48 Felhasználó inaktív   Bins 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:34

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

Hát emberek nem tudom mi van veletek. Én ezekközül egyet hallgatok Akkezdet Phiait, de ilyen anonim mc meg cod hát pfúj.. már bocsi.. Inkább hallgatok NKS-t, The Steve-et, Bobakrome-ot, Killakikitt-et, jo talán még siskát is de azt már nem kedvelem annyira.. Sőt még a beatmarketes srácokat is szívesbben hallgatom.. sokkal mögöttesebb tartalommal rendelkeznek a szövegeik mint codnak meg anonimnak meg az ilyeneknek..
Hát, amit a mögöttes tartalomról mondtál, abban kételkedem Kép
Merthogy? nemtudom mire gondolsz de ha a drogokra akkor nagyon eltévedtél... Hallgatsz kezdetet pl? mert tudnék ajánlani egy két számot....
Hallgasd meg Anonim néhány számát. FIGYELMESEN! Több tartalom lesz benne, mint amit egyszerre rendezni tudsz Kép
ne értsd félre hallgattam én ezeket, de régen.. éshát sztem odaveri a többi amit felsoroltam.. jo lehet a killakikitt az ma már ilyen divat fos lett az új albumuk pölö nem tetszik mert ugyanarról szól mindegyik szám.. de egy steve szám vagy egy AKPH biztos vagyok benne h sokkal többet mond el mint egy anonim emszí.. dehát ízlések és pofonok... zenebuddhizmus!!!!
Mindíg van két lehetőség.........Vagy nincs.

#49 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:35

Egyébként régebben nagyon oda voltam a jó öreg Sub Bass Mosterért, ha valakinek köszönhet valamit is a magyar hip-hop ipar, akkor az a nagy Szabi! Kép

#50 Felhasználó inaktív   Bins 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:37

de itt az underground hiphopról van szó :Đ
Mindíg van két lehetőség.........Vagy nincs.

#51 Felhasználó inaktív   Bins 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:50

minden lángokban áll a kriminálnál...
Mindíg van két lehetőség.........Vagy nincs.

#52 Felhasználó inaktív   omlas91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.823
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:51

Földalati hiphop? A színvonalra utal?KépKépKép

Evil is powerfull, but courage is solid.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o
Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

PSN ID: napPALI91


#53 Felhasználó inaktív   First Aye 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.676
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:53

Idézet

Földalati hiphop? A színvonalra utal?KépKépKép
CoD-ot meg az anomin mc-t még meg lehet hallgatni, de van néhány olyan szar, h az nem igaz, a magyar nyelv szerintem nem ilyenkre van kitalálva.
"Ha az élet egy játék, akkor gyűjtsünk achievementeket!"

#54 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:54

Idézet

Idézet

Földalati hiphop? A színvonalra utal?KépKépKép
CoD-ot meg az anomin mc-t még meg lehet hallgatni, de van néhány olyan szar, h az nem igaz, a magyar nyelv szerintem nem ilyenkre van kitalálva.
Hülyéskedsz? Magyar nyelven lehet a legjobb rímeket írni. Tapasztalatból mondom Kép

#55 Felhasználó inaktív   omlas91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.823
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:55

Idézet

Idézet

Földalati hiphop? A színvonalra utal?KépKépKép
CoD-ot meg az anomin mc-t még meg lehet hallgatni, de van néhány olyan szar, h az nem igaz, a magyar nyelv szerintem nem ilyenkre van kitalálva.
Szerintem sem, inkább hallgatok angol hiphopot, de azt se nagyon. A jó múltkor elmentem haverokkal egy hiphop koncertre, hát azt valami kínszenvdés volt végighallgatni.Kép

Evil is powerfull, but courage is solid.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o
Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

PSN ID: napPALI91


#56 Felhasználó inaktív   First Aye 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.676
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 16. 22:56

Idézet

Idézet

Idézet

Földalati hiphop? A színvonalra utal?KépKépKép
CoD-ot meg az anomin mc-t még meg lehet hallgatni, de van néhány olyan szar, h az nem igaz, a magyar nyelv szerintem nem ilyenkre van kitalálva.
Hülyéskedsz? Magyar nyelven lehet a legjobb rímeket írni. Tapasztalatból mondom Kép
igen, de nem ilyen montóm szarba való, mint ez az ug hiphap, jó még az anonim ms elfogadható, de amiket pl régebben néhány oszt társam hallgatott, na attól agybajt kaptam, főleg, h méh ők is elkezdték mondani (mert ezek nem énekelnek)

basszus minden topicba bele flamelekKép

omlas: teljesen igazad van, régebben hallgattam én is ilyen amerikai feltörekvőket, de egy 20 perc elég is volt.
"Ha az élet egy játék, akkor gyűjtsünk achievementeket!"

#57 Felhasználó inaktív   Bins 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 24. 19:39

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

Földalati hiphop? A színvonalra utal?KépKépKép
CoD-ot meg az anomin mc-t még meg lehet hallgatni, de van néhány olyan szar, h az nem igaz, a magyar nyelv szerintem nem ilyenkre van kitalálva.
Hülyéskedsz? Magyar nyelven lehet a legjobb rímeket írni. Tapasztalatból mondom Kép
igen, de nem ilyen montóm szarba való, mint ez az ug hiphap, jó még az anonim ms elfogadható, de amiket pl régebben néhány oszt társam hallgatott, na attól agybajt kaptam, főleg, h méh ők is elkezdték mondani (mert ezek nem énekelnek)

basszus minden topicba bele flamelekKép

omlas: teljesen igazad van, régebben hallgattam én is ilyen amerikai feltörekvőket, de egy 20 perc elég is volt.
... ... ezt hallgassátok meg szkeptikusok:D nem bántásból, de ha ebbe nem elég a mondanivaló, és nem éneklés akkor veletek van a baj...:Đ és anonim mc meg az ilyenek max próbálják magukra erőszakolni azt hogy ők ug repperek meg ilyenek.. és tényleg a magyar az egyik legalkalmasabb nyelv rímek írásához bármilyen zenéről legyen szó... magam is szoktam írni szövegeket.. egyébként ne csodálkozzatok hogy nem tetszik hogy ha 25 mp-et meghallgattok belőle..mert a lényege a számnak a legtöbb esetben olyan féltucatnyi hallgatásra esik le... a peace all..
Mindíg van két lehetőség.........Vagy nincs.

#58 Felhasználó inaktív   rubber 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 08. 01:23

Egy kis magyar underground hiphop hallgassátok nyár körül várható az album is :

www.myspace.com/effective33

További szép napot.
PS3 ID : Brashrubber
PS3 Slim 120gb.
Modern Warfare 2!
Killzone 2!
Medal of honor!

#59 Felhasználó inaktív   Circa001 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 445
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 08. 10:15

Idézet

Idézet

Idézet

Ki a legjobb magyar Rapar szerintetek?KépKép
Magyar rap nem ér semmit. Nem állok le vitázni senkivel, mert mindent utálok aminek köze van a rap-hez, de az a négereknek való, felesleges fehéreknek majmolni őket. Ha egy néger csinálja ezt a "zenét" akkor az oké, elismerem, mert a vérében van (de nem hallgatnám soha azt sem) *pirulós arc* Kép
Az én véleményem ugyanaz.A zenetáram negyede Metál negyede magyar rap és a többi négerrap.A magyarba csak azt birom ,hohy értem a szöveget de ha jobban megfigyeljük csak a dallamnak van értelme mert olyan rimeket mint egy néger akkor se fognak írni a fehérek ha géniuszok lesznek.Eminem kivétel.Az nagyon közel jár a négerzenéhez de igazán ő sincs ott.A négerek erreszületnek meg a breakre.A négerrapnak a dallama eleve oan zúzós, hogy néha nem is érdekel, hogy mit énekel.Kép
Az én véleményem meg az, hogy Te egy IQ bajnok lehetsz, hogy ilyeneket mondasz. A négerek csak "madafakázni" tudnak mást nem. Az egész amerikai rap egy vicc. Ajánlom figyelmedbe kis hazánk tehetségeit köztük elsősorban FankaDelit. Hallgasd meg a számait és utána mondjál ilyeneket, hogy " olyan rimeket mint egy néger akkor se fognak írni a fehérek ha géniuszok lesznek" Akkor a feketék biztos mind géniuszok, hogy ekkora szókinccsel rendelkeznek, na ne nevettessél már légyszives...
puruttya

#60 Felhasználó inaktív   Bbogesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 08. 10:52

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

Az én véleményem ugyanaz.A zenetáram negyede Metál negyede magyar rap és a többi négerrap.A magyarba csak azt birom ,hohy értem a szöveget de ha jobban megfigyeljük csak a dallamnak van értelme mert olyan rimeket mint egy néger akkor se fognak írni a fehérek ha géniuszok lesznek.Eminem kivétel.Az nagyon közel jár a négerzenéhez de igazán ő sincs ott.A négerek erreszületnek meg a breakre.A négerrapnak a dallama eleve oan zúzós, hogy néha nem is érdekel, hogy mit énekel.Kép
Az én véleményem meg az, hogy Te egy IQ bajnok lehetsz, hogy ilyeneket mondasz. A négerek csak "madafakázni" tudnak mást nem. Az egész amerikai rap egy vicc. Ajánlom figyelmedbe kis hazánk tehetségeit köztük elsősorban FankaDelit. Hallgasd meg a számait és utána mondjál ilyeneket, hogy " olyan rimeket mint egy néger akkor se fognak írni a fehérek ha géniuszok lesznek" Akkor a feketék biztos mind géniuszok, hogy ekkora szókinccsel rendelkeznek, na ne nevettessél már légyszives...
Szerintem, meg hülyeség rról beszélgetni hogy a fehérek vagy feketék mit tudnak jobban. Valakinek ez jön be jobban valakinek meg az. Ha valakinek a Subb Bass Monster tetszik hallgassa azt ha vanaki csak a Dr Dre-t szereti legyen boldog. Miért kell általánosítani bőrszín szerint? Vannak szinesbőrű klasszikus zenészek akik lepipálnak sok fehérbőrű zenészt de általánosítani tök felesleges sztem. Van sok fekete rapper aki tényleg csak azt mondogatja hogy madafaka killer madafaka money de van ugyanez fehérben is. És a rappet sztem nem feltétlenül a mondanivaló miatt szeretik sokan. Van akinek a madafaka és a monoton zene jön be. Én meghallgatom ugyanúgy a fehér és a fekete rappet is de nem különböztetem meg szín szerint őket mert hülyeség. Van jó zene és van "szerintem" rossz zene de nem lehet általánosítani.

Ps.: Amúgy magyar underground rap vagy hip hop számomra a DSP na az nekem nagyon bejön. A zene is és a szöveg is. Érdemes az egész albumot figyelmesen meghallgatni.


Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó