HWSW Informatikai Kerekasztal: The Longest Journey: Dreamfall - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

The Longest Journey: Dreamfall

#1 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 10. 23:56

nyitok ennek is egy topicot mivel kalandjáték és abból is a híresebb,jobb fajta ezért gondolom lesznek majd egy páran akik elakadtak benne.


"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#2 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 10. 23:59

elsőnek jönnék is énKép
amikro April-el vagy, és követed a Prophetet, le mész egy labirintusba ahol trollok vagy mik vannak, és ha észrevesznek rádküldenek egy nagy darab valamit (kidobolényKép)
vannak itt oszlopok is amiken váltani tudsz 4 ikon közül és van lent egy kapu amin ott vannak az ikonok.
azonban hogy melyik oszlop, melyik helyen van, vayg hogy az ikonok milyen helyen vannak azt nem tudom.
HELP!Kép
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#3 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 12. 21:59

kivittem.

HÁT ILYEN NINCS! AZT HISZEM BEMEGYEK A FEJELSZTŐHÖZ EGY LAPÁTTAL (Funcom) ÉS JOBB BELÁTÁSRA BÍROM ŐKET HOGY AZ ILYEN KURVÁRA BEFEJEZTLEN VÉGEK AZ EMBERT AZ ŐRÜLETBE TUFJÁK KERGETNI!!!
SPOILER!! de azért leírom.
mi történ April-al amikor a vízbe esett? és mi lett a csapatával? vagy a faluval? és Kain-el akit lekpanak? Damien-el? vagy Reza? h oyg kerül oda mégis a végén és miért mondja rá azt Zoe hogy vigyázz apa ez nem reza? és mi lett a java-val? és a WATI-val? miután kiadták a Dreamert?
ORDÍTANI TUDOK ILYENKOR HA EZT CSINÁLJA EGY FEJLESZTŐ ÉS A TÖRTÉNET TELJESNE FÉLBE LETT VÁGVA, A SZTORINAK CSAK A 40%-A VAN LEZÁRVA........GRRRRRRRR



(sorry a sok nagybetűért de ezt tényleg dühös vagyok most)KépKépKépKép
azért jó játék volt, tettszett csak a vége let nagyon elcsszeveKép

"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#4 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 09. 16:52

Én is most játszottam végig a játékot tesztelés céljából, így megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.

  • April-t megölték és mivel hasbaszúrták, így beesett a vízbe.
  • A csapatát valószínűleg elkapta, bezárta a birodalom: bár ezt nem mutatja semmilyen videó vagy valami, de gondolom ha rá támad arra a kis bandára egy sereg, akkor alulmaradnak. :Đ
  • Kiannal is valami hasonló történhetet árulás vádja alatt.
  • Damien elmenekülhetett, mivel a WATI megtalálta a vírust, amit Zoë rakott bele a Dreamcore-ba - így jobbnak látta menekülőre fogni a dolgot.

  • Reza állítólag meghalt, bár ezt senki nem hitte el - így erre én se jöttem rá, hogy valójában mi lett vele és miért szólt az apjának, hogy vigyázzon vele. Lehet itt valami szimpla művészi utalásra gondolni, hogy pl. ez már nem Reza akit ő szeretett, mivel cserbenhagyta, stb. Én se tudom igazán. :-D
  • A Jivaval és a WATIval annyi történt, hogy kifejlesztették az új technológiát, mely képes arra, hogy az ember azt álmodjon amit akar.
Körülbelül erről lehetett szó, bár bevallom, hogy sok helyen én is összezavarodtam. :D

#5 Felhasználó inaktív   Bloody 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 128
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 19. 18:51

Akármit nyomogatok sehogy sem tudom kiválasztani a mobiltelefont Reza ajtajánál, hogy kinyissam. Rákattintok a kézikonnal és csak az ajtót ráncigálja nem a telót veszi elő.Kép
Először a jó hír: betegséget fogunk elnevezni magáról!

#6 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 19. 19:53

nyisd emg az inventoryt, majd válaszd ki a mobilt, és a felső ikonra menj (fogaskerék)
természetesen ezt az ajtó előtt csináldKép
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#7 Felhasználó inaktív   bugger 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 15. 00:01

Idézet

Én is most játszottam végig a játékot tesztelés céljából, így megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.

  • April-t megölték és mivel hasbaszúrták, így beesett a vízbe.
  • A csapatát valószínűleg elkapta, bezárta a birodalom: bár ezt nem mutatja semmilyen videó vagy valami, de gondolom ha rá támad arra a kis bandára egy sereg, akkor alulmaradnak. :Đ
  • Kiannal is valami hasonló történhetet árulás vádja alatt.
  • Damien elmenekülhetett, mivel a WATI megtalálta a vírust, amit Zoë rakott bele a Dreamcore-ba - így jobbnak látta menekülőre fogni a dolgot.

  • Reza állítólag meghalt, bár ezt senki nem hitte el - így erre én se jöttem rá, hogy valójában mi lett vele és miért szólt az apjának, hogy vigyázzon vele. Lehet itt valami szimpla művészi utalásra gondolni, hogy pl. ez már nem Reza akit ő szeretett, mivel cserbenhagyta, stb. Én se tudom igazán. :-D
  • A Jivaval és a WATIval annyi történt, hogy kifejlesztették az új technológiát, mely képes arra, hogy az ember azt álmodjon amit akar.
Körülbelül erről lehetett szó, bár bevallom, hogy sok helyen én is összezavarodtam. :D

Nos... akkor spoilerezzünk tovább
1: Nem megölték, "csak" hasbaszúrták, és vízbe esett. A kettő nem ugyanaz :D
2: Valószíínűbb az, hogy nagyrészüket helyben kivégezték.
5: Az "új" Reza minden valószínűség szerint agymosott, cégember.
6: Igen, és közben akárkinek a gondolatait, emlékeit, érzéseit akárhogy módosíthatják.

Érdemes felmenni a játék hivatalos fórumjára, ott naaaaagyon sok elmélkedés is van arról, hogy ki-miért-hogy-mit-mikor...
ASUS M6700 WXGA 1.7 Dothan, 512MB@333, 60GB@5400, 60@4200, 40@3600 Ati Mobility 9700(64), 802.11bg, 8*DVD+-DL
Antec P180B, ASUS A8V-E SE, AMD A64 3000+, 2x512 Corsair, 650GB HDD, HIS Excalibur X1900GT PCIe/256, Logitech diNovo Media 2.0 Keyboard, Logitech Cordless Laser G7 Mouse

#8 Felhasználó inaktív   bacilus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 11. 23:03

Idézet

kivittem.

HÁT ILYEN NINCS! AZT HISZEM BEMEGYEK A FEJELSZTŐHÖZ EGY LAPÁTTAL (Funcom) ÉS JOBB BELÁTÁSRA BÍROM ŐKET HOGY AZ ILYEN KURVÁRA BEFEJEZTLEN VÉGEK AZ EMBERT AZ ŐRÜLETBE TUFJÁK KERGETNI!!!
SPOILER!! de azért leírom.
mi történ April-al amikor a vízbe esett? és mi lett a csapatával? vagy a faluval? és Kain-el akit lekpanak? Damien-el? vagy Reza? h oyg kerül oda mégis a végén és miért mondja rá azt Zoe hogy vigyázz apa ez nem reza? és mi lett a java-val? és a WATI-val? miután kiadták a Dreamert?
ORDÍTANI TUDOK ILYENKOR HA EZT CSINÁLJA EGY FEJLESZTŐ ÉS A TÖRTÉNET TELJESNE FÉLBE LETT VÁGVA, A SZTORINAK CSAK A 40%-A VAN LEZÁRVA........GRRRRRRRR



(sorry a sok nagybetűért de ezt tényleg dühös vagyok most)KépKépKépKép
azért jó játék volt, tettszett csak a vége let nagyon elcsszeveKép
Varj! Asszem van nekem is 1 lapatom! Veled tartok Kép!Ez 1szeruen kiborito! Nagyon ajanlom hogy hamar keszuljenek el a kovetkezo resszel kulonben felgyujtom a Funcom szekhazat!KépKép

#9 Felhasználó inaktív   The FreeMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 454
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 12:50

Tegnap értem a végére az eredeti 1999-es The Longest Journey játéknak - de gondoltam felesleges lenne új topic egy ilyen retro játéknak. Nos, mit ne mondjak talán az eddg legjobb játék amivel valaha játszottam, bár ez túlzó kijelentésnek hangozhat olyantól, aki még 100 játékkal sem játszott (ha a demók nem számítanak). A grafika persze old skool, ám a point-and-click megoldás engem egyáltalán nem zavart, se a 2D-s helyszínek. Sőt! rendkívül hangulatos és szépen rajzolt helyszínek voltak, a cinematic videók pedig egyáltalán nem ütöttek el eme 2D-s világtól. A történettől eleinte féltem, hogy túl fantasy, túl szimpla lesz. Ám mikor megláttam April naplójának bejegyézést 2209. július 30. tudtam már nem lehet unamas számomra. Körülnézve az alsó szinten engem hirtelen a Project Eden-re emlékeztetett. Lepukkant alsóbb szintek, rozsdás épületek, hajléktalanok szóval kész gettó. Míg fentebb a csili-vili negyedben minden modern, high-tech.

A történet: magával ragadó, olyan, ami tényleg érdekli az embert. És arra készteti, hogy végig menjen a játékon. A főszereplő, April Ryan karaktere is jól megírt. Kedves, jóra való lány, de mégse túl naív és sablonos. De a játék minden egyes szerelője remekül megírt karakter. A kedvenceim Captain Nebaway, Crow, Wsthouse, az öreg hajós kapitány, a kövér szerelő. Persze mintsem ért volna az író fantáziája, ha nincsennek jó hango, akik megelevenítsék eme karaktereket. Egytől-egyig dícséretes minden szinkronszínész munkája, mesterien alakít mindenki. Plusz pont még a hanglatos zene.

Egy szó, mint száz remek játék, olyan, ami példának szolgálhat minden mai játékfejlesztőnek. Hisz manapság már nem tudnak ilyen művészi játékot alkotni. Vagy nem is akarnak, talán kicsi rá az igény. Az igazat megvalva a játékot végig vinnem nekem is kis segítséggel sikerült, egy full walkthrough és pár tipp a hivatalos oldalról. A játék 80%-a párbeszédekből áll, a maradék 20 pedig MacGyver-kedésből - aki egyébként említve is va a játékban.


A háború: béke
A szabadság: szolgaság
A tudatlanság: erő

#10 Felhasználó inaktív   Trishtan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 16:33

Idézet

Tegnap értem a végére az eredeti 1999-es The Longest Journey játéknak - de gondoltam felesleges lenne új topic egy ilyen retro játéknak. Nos, mit ne mondjak talán az eddg legjobb játék amivel valaha játszottam, bár ez túlzó kijelentésnek hangozhat olyantól, aki még 100 játékkal sem játszott (ha a demók nem számítanak). A grafika persze old skool, ám a point-and-click megoldás engem egyáltalán nem zavart, se a 2D-s helyszínek. Sőt! rendkívül hangulatos és szépen rajzolt helyszínek voltak, a cinematic videók pedig egyáltalán nem ütöttek el eme 2D-s világtól. A történettől eleinte féltem, hogy túl fantasy, túl szimpla lesz. Ám mikor megláttam April naplójának bejegyézést 2209. július 30. tudtam már nem lehet unamas számomra. Körülnézve az alsó szinten engem hirtelen a Project Eden-re emlékeztetett. Lepukkant alsóbb szintek, rozsdás épületek, hajléktalanok szóval kész gettó. Míg fentebb a csili-vili negyedben minden modern, high-tech.

A történet: magával ragadó, olyan, ami tényleg érdekli az embert. És arra készteti, hogy végig menjen a játékon. A főszereplő, April Ryan karaktere is jól megírt. Kedves, jóra való lány, de mégse túl naív és sablonos. De a játék minden egyes szerelője remekül megírt karakter. A kedvenceim Captain Nebaway, Crow, Wsthouse, az öreg hajós kapitány, a kövér szerelő. Persze mintsem ért volna az író fantáziája, ha nincsennek jó hango, akik megelevenítsék eme karaktereket. Egytől-egyig dícséretes minden szinkronszínész munkája, mesterien alakít mindenki. Plusz pont még a hanglatos zene.

Egy szó, mint száz remek játék, olyan, ami példának szolgálhat minden mai játékfejlesztőnek. Hisz manapság már nem tudnak ilyen művészi játékot alkotni. Vagy nem is akarnak, talán kicsi rá az igény. Az igazat megvalva a játékot végig vinnem nekem is kis segítséggel sikerült, egy full walkthrough és pár tipp a hivatalos oldalról. A játék 80%-a párbeszédekből áll, a maradék 20 pedig MacGyver-kedésből - aki egyébként említve is va a játékban.

Ha már kalad vélemény (méghozzá ilyen klasszikusról), én a helyedben ide írtam volna, ott talán még választ is kapnál ráKép
http://forum.adventu...topic.php?t=273

#11 Felhasználó inaktív   Scal 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 15. 15:39

Retro??? Tök alap. ismertető itt: www.fatumteam.com

#12 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 15. 15:40

Idézet

Retro??? Tök alap. ismertető itt: www.fatumteam.com
a reklámozást be lehet fejezni!
"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó