HWSW Informatikai Kerekasztal: Konzolhoz való Képmegjelenítő - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Konzolhoz való Képmegjelenítő

#41 Felhasználó inaktív   Sweet1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 22. 17:04

Nekem az lenne a kérdésem h milyen kábelt kéne vennem ahhoz h összekössem a monitort a Ps3-mal.FONTOS!!Thx a válaszokat előre is.Kép

#42 Felhasználó inaktív   girgosz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 11. 21:31

http://www.digitalpl...in&s=0&mit=4474

Régóta szemezek ezzel a tv-vel az ára az adataihoz képest hihetetlen jó, nem értem, mi a csapda. Ja egyébként PS3-hoz lenne. ha egyébként linkelne nekem valaki 120-140e-ig árban lévő hd ready lcd tv-t ami jó, azt megköszönném, de az is elég, ha megnyugtattok, hogy ez is jó Kép


#43 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 01. 11. 22:26

Idézet

http://www.digitalpl...in&s=0&mit=4474

Régóta szemezek ezzel a tv-vel az ára az adataihoz képest hihetetlen jó, nem értem, mi a csapda. Ja egyébként PS3-hoz lenne. ha egyébként linkelne nekem valaki 120-140e-ig árban lévő hd ready lcd tv-t ami jó, azt megköszönném, de az is elég, ha megnyugtattok, hogy ez is jó Kép
Mintha hallottam már volna, hogy LG nem jó konzolhoz... de lehet, hogy ez hülyeség.

#44 Felhasználó inaktív   girgosz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 12. 00:15

Idézet

Idézet

http://www.digitalpl...in&s=0&mit=4474

Régóta szemezek ezzel a tv-vel az ára az adataihoz képest hihetetlen jó, nem értem, mi a csapda. Ja egyébként PS3-hoz lenne. ha egyébként linkelne nekem valaki 120-140e-ig árban lévő hd ready lcd tv-t ami jó, azt megköszönném, de az is elég, ha megnyugtattok, hogy ez is jó Kép
Mintha hallottam már volna, hogy LG nem jó konzolhoz... de lehet, hogy ez hülyeség.
Ne ilyezgess! Kép Egyébként van egy pót samsung, de az csak 66 centis

#45 Felhasználó inaktív   Lothargia 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 07. 20:08

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék venni 1 FULL-HD LCDTV-t, a már meglévő Playstation3-am mellé:Đ.
Nagyon sok fajtat megnéztem már és úgy néz ki,h a Sony mellett döntök, de azok közüll sem túl egyszerű választani. A 3jelöltem: KDL-D3500 (SonyCentrumos ára:399000), KDL-V3000 (430000), KDL-W3000 (450000). Ismerem a termékek közötti technikai külömbségeket (DVB-C tuner, 10Bit, BraviaEngine-EX...), láttam is már őket,de mégsem tudom eldönteni,h pl 1 W-s készülék megér-e 50Ft-al többet mint 1 D-s (a jövőre nézve is)(egyébként már a 400is elég plafon és még fali konzol is kellene, de nagy nehezen -ha tényleg megérné- kiköhögném azt a plusz 50-et)?
Nézegettem a 100hz-es tévéket is,de nagyon-nagyon drágák (nemtom nem-e érné meg MÉG:( várni mert olvastam,h jönnek a 120&180hz-es TV-k).
A Sony mellett még a Sharp és a Samsung ami számításba jött nálam, de vevő vagyok mindenféle ötletre, tanácsra, véleményre (40" és 42"-os tévék érdekelnek, szertnék majd blu-ray-t nézni rajta, tvadások közül csak sportot nézek - a 100hz miatt írom)
Ja, és böngésztem a netes boltok között is; AV-Planet, Műszakishop, TV-Store ahol remek árak vannak (pl KDL-40D3500 305000-ért ami majd 100ezer forintos külömbség), de megnéztem mind a 3boltot 'élőben' is és nem volt vmi megygyőző. Ha vkinek van tapasztalata, véleménye erről is, azt szivesen olvasnám...

Előre is köszi az infókat,
Üdv,
G

#46 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 08. 02:22

Panasonic Viera Full HD plazmám van (107 cm). Ha nem vagy az LCD híve, akkor bátran merem ajánlani. KépKép Gyönyörű színek, reakcióidő, olcsóbb is talán még bár az nem 100, -beégés, bár az csak PC-nél veszélyes. :Đ

#47 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 08. 08:03

Ha tényleg konzolhoz kell főként akkor LCD, viszont ha TV-zni is akarsz rajta akkor plazma. Most nem regélem el újfent hogy miért, volt már erről szó korábban. (igaz jóóóóval korábban)

LCD-nek még mindig "folyós" a képe TV adásoknál. Nemtom hogy ha már HD adások lesznek, ez akkor is igaz lesz e, de a mai adásoknál ez van. Viszont ha elenyésző a TV-zésed, akkor LCD!

Márkák szerint: Sony, Samsung, Pana (ez ilyen sorrendben) A többi ratyi (bocs akit megsértek, de nagyjából ez igaz)

Ha a márka (és a rászánt lóvé) megvan, akkor innentől ne nekem higgy, higgy a saját szemednek. Nézegesd meg őket boltokban, TVadásnál, vigyél saját DVD-t, kérd meg rakják be (az áruházi reklám DVD-k direk szuperjók, kiemelt színek, dús, élénk látványvilág éles kontrasztok...) saját filmet nézz meg páron. Ha akkor sem tudsz dönteni, marad a TV hátulja: milyen csatik vannak rajta? Ha így sem megy, akkor azt is érdemes megtudni, hol szervizelik (1 év gari után jó tudni ha esetleg tönkremegy) van-e a közelben márkabolt stb... Ezekután marad a külső design....ozt nagyjából ekkorra már tudnod kell hogy melyik lesz....


Kép
Kép
Kép

#48 Felhasználó inaktív   pepsus 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 10. 21:04

Mien kabelt kel vegyek es honnan ha ra akarom dugni a x360 elitet a szamitogep monitoromra ? =)


#49 Felhasználó inaktív   Lothargia 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 12. 22:55

Hali!

Mi a véleményetek: Samsung LE-40F86 BDX vagy Sony KDL-40W3000 vagy Sharp 42X20E? Kb 1árban vannak -450e- helyel közzel majdnem ugyan azt is tudják. Ha +van rá a pénz, érdemes ezek alá adni? (azért másra is tudnám költeni a maradék 50-100kKép)

Valakinek van tapasztalata Philips 42PFL7662D-ról? 317e-ért találtam, de úgy látom technikailag nem vmi erős...

köszi



#50 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 13. 05:47

Idézet

Hali!

Mi a véleményetek: Samsung LE-40F86 BDX vagy Sony KDL-40W3000 vagy Sharp 42X20E? Kb 1árban vannak -450e- helyel közzel majdnem ugyan azt is tudják. Ha +van rá a pénz, érdemes ezek alá adni? (azért másra is tudnám költeni a maradék 50-100kKép)

Valakinek van tapasztalata Philips 42PFL7662D-ról? 317e-ért találtam, de úgy látom technikailag nem vmi erős...

köszi

Mostanában kiestem a TV-k teréről, nem követem a fejlődést, mivel pár évig nálam nem sanszos a csere. De én azt mondom hogy Sharp felejtős. Sorrendben (és ezt csak most márka alapján mondom) Sony, Samsung, Philips. Elektronikájuk ugyanaz! Nézd a csatlakozókat, a designt...
Kép
Kép
Kép

#51 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 03. 14. 13:37

1. tjames igaz az,h egyes Sony TV-n nem működik az Xbox?!Kép Ez azért gáz,mert sztem a Sony-nak van a legjobb képe. Legalábbis én amit eddig láttam,azok közül a Sony vitte a pálmát. Tök gáz,mert így nem azt érik el,h én vegyek PS3-mat,hanem azt h nem veszek Sony TV-t. Persze ha igaz ez a pletyka...

2. Ez a plazma TV dolgot eltudnád nekem magyarázni,h h van?! Mert ugye a plazma általában 1024×768-as felbontásra van kialakítva. Abból hogy fog neked rendesen menni a tényleges 720p?! Plazmánál tényleg lehet olyan,h beleég a képbe pl. az RTL Klub logó?! Orsi bnője így járt!Kép

3. Érdemes szted venni egy 94cm-es plazmát vagy LCD-t,vagy inkább várjak 1évet,és akkor Full HD plazma/LCD?!
Addig kihúznám monitorral...

Köszönöm a válaszokat előre is tjames.... Persze ettől függetlenül más is írhat!Kép

(De Daveout azt mondta,h tjames eléggé képben van,meg amúgy is adok a véleményére...)



#52 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 14. 15:30

Idézet

1. tjames igaz az,h egyes Sony TV-n nem m?ködik az Xbox?!Kép Ez azért gáz,mert sztem a Sony-nak van a legjobb képe. Legalábbis én amit eddig láttam,azok közül a Sony vitte a pálmát. Tök gáz,mert így nem azt érik el,h én vegyek PS3-mat,hanem azt h nem veszek Sony TV-t. Persze ha igaz ez a pletyka...

2. Ez a plazma TV dolgot eltudnád nekem magyarázni,h h van?! Mert ugye a plazma általában 1024×768-as felbontásra van kialakítva. Abból hogy fog neked rendesen menni a tényleges 720p?! Plazmánál tényleg lehet olyan,h beleég a képbe pl. az RTL Klub logó?! Orsi bn?je így járt!Kép

3. Érdemes szted venni egy 94cm-es plazmát vagy LCD-t,vagy inkább várjak 1évet,és akkor Full HD plazma/LCD?!
Addig kihúznám monitorral...

Köszönöm a válaszokat el?re is tjames.... Persze ett?l függetlenül más is írhat!Kép

(De Daveout azt mondta,h tjames eléggé képben van,meg amúgy is adok a véleményére...)

A vége elég csöpög?s lett Kép de köszi....

Haladjunk sorban:

1.- Baromság. Márkafüggetlenül kell fogadnia a jelet a TV-nek.

2.- Plazmánál ugyanúgy vannak a felbontások mint LCD-nél. Vannak a HD-readyk (1024x768; 1280x720; 1366x768; ... minden ami nem fullHD, de képes azon jelek konvertálására) és vannak a fullHD-k (1920x1080) Ezek a fizikai felbontások, azaz az effektíve pixelszám. 42" alatt LCD lehet jobb választás, afelett az árak miatt plazma. LCD hátránya hogy a TV adásoknak "elfolyik a képe" (ez lehe hogy HD adás esetén nem így van, de a mostani TVadások képe gyors mozgások esetén /pl focimeccs/ elfolyik. Viszont kevesebbe fogyasz, és nincs pixelbeégés. Plazma ennek a fordítottja. Jaaaa és nagy el?nye a plazmának a kontrasztaránya, és fényereje. Azonos árkatágóriánál a különbség többszörös is lehet. Én ma még plazma párti vagyok, mivel TV-t is nézek rajta. Lehet hogy 5 év múlva LCD-t veszek, de addig még had fejl?djön az az ipar. Pixelbeégés: létez? dolog, de nem kell beszarni. A TV-ken van beégés elleni védelem. Ez azt jelenti hogy statikus kép esetén X id? múlva leveszi a fényer?t, és/vagy adott id?ként eltologatja a képet 3-4 pixellel ide-oda. RTL logo beéghet. Nekem másfél éve még nem sikerült neki, de nem kizárt hogy el?fordul ilyen. Én 3-4 havonta lefuttatok egy "képerny?törl?t" ami a menüb?l választható el?, ez azt tudja hogy vagy fehér képet ad, vagy hullamoztatja a fehér-fekete színeket. Ezt egy órát futtatom, és a beégett (nem a tönkrement, csak a fényerejüket meg?rzött, enyhén halványabb) pixeleket megszünteti. Én olyant vettem már észre hogy egy film esetén az alul-felül lév? fekete sáv halványan megmarad, ha pl TV-re kapcsolok utána. De ez is elt?nik 10-15 perc után. És alig-alig látható :Đ Szal pixelbeégés abszolúte nem gáz!

3.- 94cm esetén én a LCD-re szavaznék, de én várnék egy évet és inkább fullHD. Most már érdemes várni. Már ma kapnék annyiért fullHD-t mint másfél éve 1024x768 HDready-t. Egy év múlva (addigra az itthoni HD adások tesztje is lezajlik, s?t már lesznek HD adások) még olcsóbban hozzájuk lehet majd jutni. De szerintem nem is kell egy évet várni. Karácsonyi szezonban úgyis vannak leárazások Kép

OFF: Este CoD4????


Kép
Kép
Kép

#53 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 14. 15:53

Szerintem inkább vegyél egy csúcs HD Ready-t, mint egy olcsóbb Full HD-t (persze csak ilyen kis méretekben). S?t szerintem ha csak a Full HD miatt várnál akkor szerintem ne tedd, 100 cm alatt fölösleges a 1080p... 107 cm az már korrektebb, de az is határeset. Úgyse 2 m-r?l nézed. :Đ
Beégést?l csak akkor kell félned, ha PC-t is rá szeretnél kötni. Nekem eddig csak az égett be, de pár óra után elt?nt. Mondjuk ez ellen is lehet védekezni, leveszed a kontrasztot, a fényer?t... az windows asztalon úgyse akarok gyönyörködni. :-D

#54 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 14. 16:00

Idézet

Szerintem inkább vegyél egy csúcs HD Ready-t, mint egy olcsóbb Full HD-t (persze csak ilyen kis méretekben). S?t szerintem ha csak a Full HD miatt várnál akkor szerintem ne tedd, 100 cm alatt fölösleges a 1080p... 107 cm az már korrektebb, de az is határeset. Úgyse 2 m-r?l nézed. :-D
Beégést?l csak akkor kell félned, ha PC-t is rá szeretnél kötni. Nekem eddig csak az égett be, de pár óra után elt?nt. Mondjuk ez ellen is lehet védekezni, leveszed a kontrasztot, a fényer?t... az windows asztalon úgyse akarok gyönyörködni. :)
Az mondjuk igaz, hogy 94 cm-nél felesleges a fullHD, az 1366x768 t?éles képet ad! Én láttam már 65"-os TV-t ami 1366x768 felbontású volt. (nem áruházban, úgyhogy nem vásárlóhülyít? reklámfilm ment rajta) Az már kívánta a fullHD felbontást. De igaz hogy 94cm-nél elég lehet a HDready :Đ
Kép
Kép
Kép

#55 Felhasználó inaktív   Dzsekk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 14. 16:06

Én 2 méterr?l nézem, bár ez egy 51centis Daewoo fos.. Kép Mikor PS2-zök átjön kísérteni a kábel-TV.. legszivesebben ilyenkor betörném a képerny?t..
[ZeneTárs] - A zene Mindenkié!

#56 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 03. 14. 18:19

Most kb. 150-200e Ft-om lenne erre a TV projektre! Úgyh sztem akkor inkább várok...

#57 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 03. 14. 18:23

Idézet

Este CoD4????
Még nem tom,mert lehet,h bulizni megyünk az asszonnyal!Kép

#58 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 03. 27. 21:11

Srácok sűrgősen kellene nekem egy kis segítség!!!! LCD vagy Plazma TV-t veszek a 7végén,de még nem tom,h pontosan milyet kéne. Amit kinéztem magamnak az egy Samsung LE32S81-es modell... Esetleg vmilyen vélemény tapasztalat?! A másik esetleg egy Panasonic TH-37PV7 plazma lenne. Max 200 000 Ft van rá!!! PLS HELP ME!!!!



#59 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 27. 22:37

Milyen méretű... hát én azt mondom plazma. Ilyen árért csak kicsiben kapsz jó LCD-t. De azért sztem nézd meg élőben... köttesd rá a boxot. :Đ

#60 Felhasználó inaktív   boldi89 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 28. 00:02

a monitoroknál vannak a ms-ek (minisekundumok) asziszem na ott az a jó ha minél kevesebb nem?


Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó