HWSW Informatikai Kerekasztal: Konzolhoz való Képmegjelenítő - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Konzolhoz való Képmegjelenítő

#1 Felhasználó inaktív   sony8482 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 11. 17:00

LCD, Plazma vagy Projektor a jobb az új generációs Konzol-okhoz??

#2 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 11. 17:40

Plazma
Hogy miért?
LCD még nem tart ott hogy egy gyors mozgású FPS-el megbírkózzon. Hiába a 6-8ms. 107cm-en azért fos. És a színátmenetekről ne is beszéljek.
Projektor fényereje gyönge! Csak sötétben jó (tudom, mert világítástechnikával foglalkozom :Đ)
Aki nem hiszi, menjen be egy sszakboltba, és nézze meg. De nem a demo videokat, amivel a népet etetik, hanem, TV adást, Műholdas adást (egyes helyeken mint pl Budaőrsi MediaMarkt fogják valamelyi HD műholdat), vitt DVDfilmet (beteszik ha komoly érdeklődő vagy!) Ne a reklámokra adj! See it for yourself (by Morpheus)
Kép
Kép
Kép

#3 Felhasználó inaktív   sony8482 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 11. 19:30

Köszi a választ, ezzel most tényleg sokat segítettél, mert már a Projektoron gondolkodtam méghozzá elég komolyan, de most leszálltam a fellegekből és megmaradok a Plazma Tv-nél. Kép Most már csak 2 kérdésem maradt. Az első: a 2006-os Plazma Tv-knél van még gond a beégéssel vagy ez már megoldodott? A második: melyik Plazma-t érdemes megvenni? Ami fontos szempont, hogy HD ready legyen, vagyis 1280x720p-s valós felbontással rendelkezzen.

#4 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 06:01

Naszóval röviden:
Beégés nem akkora probléma mint LCD-nél! Plazmánál inkább "szellemkép" jelenhet meg, ami annyit jelent hogy hosszú ideig nézett statikus kép, később is látható lesz. De általában a plazmákon van "képernyőtörtlő" program, ami egy hullámzó fehér-fekete sáv, vagy egy statikus fehér kép. Ha ezt a funkciót működteted (min egy óra hosszat) elvileg eltüntethető a szellemkép. De én néztem már 3 órát 21:9 arányú képet, mégsem lett semmi baj. De jobb vigyázni...mert ilyen problémákra nincs gari! Betojni azért nem kell, nem égető a probléma. Nameg azért védekezik is ellene a TV. Ma már minden plazmán van pixeleltérítés. Gyárilag általában 4 percenként 4 pixel vertikálisan és horizontálisan. De állítható manuálisan is. Viszont ettől még nem ajánlatos statikus képet órákig rajta hagyni.
Ajánlom a Samsung PS-42E7HX-et, azon van "játék" üzemmód, dirket konzolokhoz. (asszem a "C" és "Q" modelleken is) Ha olcsóddra gondoltál, akkor fontos hogy mindenképp min 1024x768 felbontása legyen. HD ready feltétlenül (bár sztem ez ma már alap) és fontos hogy tudja min a 60Hz-t! (amiket írtam, tudja) ÁLtalában a plazmák 60Hz-esek.
HD 1920x1080. De 42"-ban 1024x768 felett megfizethetetlen az ár. Leglábbis nem éri meg. 1366x768 inkább 50"-ra jellemző felbontás. Itt már a pénztárcád szab határt.
Jó válogatást Kép
Kép
Kép
Kép

#5 Felhasználó inaktív   sony8482 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 09:17

Köszi szépen, sokat segítettél!!! Kép

#6 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 09:28

szívesen Kép
Kép
Kép
Kép

#7 Felhasználó inaktív   Drago 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 09:39

Érdekes, amit írsz. Az tény, hogy konkrét tapasztalatom (otthoni) nincsen, de mostanában nézegetem az áruházakban a tv-ket és a plazma bődületesen gyenge képet ad az lcd-hez képest. Az még hagyján, hogy pár év múlva jelentősen kevesebb plazma lesz a piacon, mert az lcd gyártását kiterjesztik a nagyobb képátlójú tv-kre is, ahol eddig a plazma jobb volt.

Egyébként ez az 1024*768 még nem HD-felbontás, ugye? Wikipediáról gyorsan kikopiztam:
HD capable inputs accept the following HD video formats:
  • 1280x720 @ 50 and 60Hz progressive scan (“720p”), and
  • 1920x1080 @ 50 and 60Hz interlaced (“1080i”)

"Let's take our sanity, let's take compassion, and be responsible for every action!"

#8 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 10:06

Naszóval:
42"-ban inkább 1024x768 fizikai! felbontás a jellemző (valós pixelszám) van 1280x720 és 13666x720 felbontású 42" plazma is, de alig pár, és Q drága! Lehet hogy te tudsz millió és afeletti árban gondolkodni, én nem. sajnos.
Az hogy jobb a LCD képe áruházakban igaz. De olvasd vissza hogy miért. Direkt olyan bemutatófilmeket vetítenek rajta hogy beszarj. De nézz csak rajta TV adást, vagy vigyél be saját (eredeti) DVD-t. Nem fogsz iylen hülyeségeket mondani. Szabályszerűen fos a képük. Q sokat kell még fejlődni LCD téren.
Az meg hogy mi a full HD az igaz. 1920x1080. 16:9-ben.
1280x720 is ennek a megfelelője. DE! Ez akkor igaz ha a pixelek négyzet alakúak.
Viszont nem minden TV-n vagy ez így. :Đ
Más ha magáról a HD formátumról beszélsz, mert szabványosan tényleg igaz amit írsz. DE! Valós fizikai pixelszámnak nem kell annyinak lennie.
Az én TV-m 1024x768 as FIZIKAI felbontású, mégis 1920x1080i-n játszom rajta X-el. Merthogy támogatja azt a szabványt :-D Mint ahogy a mai TV-k szinte mind. :D

Kíváncsi leszek ha SAJÁT szemddel tapasztalod ugyanazon adások (esetleg játékok) képét plazmán és LCD-n akkor is ugyanez lesz e a véleményed...
Kép
Kép
Kép

#9 Felhasználó inaktív   Drago 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 13:28

Lehet kulturáltan is írni, nem kell egyből hülyének nézni és leharapni a fejét valakinek, akinek más véleménye van.
De egyébként tv adásokat néztem rajta, nem ilyen bemutató videókat, továbbra is tartom a véleményemet, egyébként nem csak én, hanem komolyabb szakemberek is hasonló véleményen vannak. És ha figyeled épp ezt írtam, hogy nagyobb képátlónál MÉG a plazma olcsóbb, de már nem sokáig.
"Let's take our sanity, let's take compassion, and be responsible for every action!"

#10 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 13:57

Idézet

Lehet kulturáltan is írni, nem kell egyből hülyének nézni és leharapni a fejét valakinek, akinek más véleménye van.
De egyébként tv adásokat néztem rajta, nem ilyen bemutató videókat, továbbra is tartom a véleményemet, egyébként nem csak én, hanem komolyabb szakemberek is hasonló véleményen vannak. És ha figyeled épp ezt írtam, hogy nagyobb képátlónál MÉG a plazma olcsóbb, de már nem sokáig.
????????????????????????????????????????????
Mi nem volt kultúrált az írásomban???????????????????????????????????????????????
Ezer bocs ha megbántottam őméltóságát! :Đ Röhögnöm kell :-D Vicces ha e hozzászólásomat kultúrálatlan letolásnak érted! De ha más is így értette, akkor lehet hogy túllőtem a célon, bocs ezért, és akkor megkövetlek.
Ha te TV adásokat és általad odavitt filmeket is megnéztél a LCD-n (40"-ról beszélek) és jobbnak látod, akkor jó. Nem értem hogyan, de mindenki más. Az biztos hogy a 19"-os LCD nagyon penge, biztos jobb mint a 42"TV-m. De 37" felett már VÉLEMÉNYEM SZERINT (remélem nem sértek meg senkit) SOKKAL SOKKKAL jobb a plazma.

Innentől ebből a topicból kiszálltam. Elmondtam mindent, amit tudok, amit és ahogy látok, gondolok, és tapasztaltam. Vitatkozni nem akarok senkivel, megbántani nem akartam senkit.
Mindenki döntse el maga. Ha meg nem tetszik a mások véleménye akkor ne kérje.
Kép
Kép
Kép

#11 Felhasználó inaktív   Drago 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 15:03

Példának okáért a sok "Q" betű (most azt ne mondd, hogy elrejtettem, meg fedőnevet használtam, úgyis tudja mindenki mit jelent). Nem azért de most is elég "érdekes" módon válaszolsz, de mind1 ("Őméltóságát" meg igazán nem kellett volna már...)

De akkor mostantól megtartom a véleményemet magamnak, nyugodtabb lesz nekem is meg a fórumnak is....
"Let's take our sanity, let's take compassion, and be responsible for every action!"

#12 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 15:26

Ne szivd fel magad Drago! Minek a vita? Inkább meséld el légyszi hogy te mit láttál, miért mondod hogy jobb a LCD? Bár én máshogy láttam, azért érdekelne hogy mit láttál (milyen jellegű, gondolok itt színdússágra, színátmenetekre, gyorsasgára, dinamikára stb...) ami szebb LCD-n? Én Discoveryt néztem, Mátrixot, Öld meg rómeót, National Geographicot. (TV adásokat HD-n) És egyértelműen Plazma jobb nagyobb átmérő esetén. Hiába volt 8ms-os a LCD (ami ugye ~125Hz) mégis folyt a kép. Te mit néztél hogy ezt nem láttad?

hopp mégiscsak írtam ide :Đ
Kép
Kép
Kép

#13 Felhasználó inaktív   Ded73 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 21. 10:20

Na akit érdrekel a tapasztalataim itt vannak.

A TV egy MATSUI LCD HDready . 37" 1366x768 tudom nem egy nagy márka

de LG panel van ebben is , német összeszerelés.

TV adás elég fos ,kábel tv, digitv tök mindegy próbáltam mindkettőt.

DVD FILMEK komponens bemeneten progresszív jellel gyári lemezzel ÁLLAT.

másolt dvd filmek esetében látni a tömörítést pikszelesedik a kép.

PC VGA bemeneten döbbenet.Netről letöltött hd tartalmak szintén döbbenet brutál részletesség

/BBC HD természet filmek/

XBOX 360 LETÉRDELŐS SÍRVAFAKADÓS ÁLLAT KÉPMINŐSÉG.

Tehát szerintem aki a barátok közt és a mónika show ... műsorokra gerjed

felejtse el egyenlőre a hd tv-t.

De aki ráköti a pc-t xbox 360-at DVD-t az brutál élményben részesül.

A HD-DVD SZINTÉN letérdelős lesz szerintem ,a sima DVD is elég brutál.

Kíváncsian várom mások véleményét is.

Ded73

#14 Felhasználó inaktív   CooLevi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 04. 20:55

Sajnos én még nem járok ott, hogy azon gondolkodjak; LCD vagy plazma. Elég nagy sokk volt egyelőre a Xbox 360 ára. Később lehet hogy veszek, de addig megteszi a sima TV( bár kicsit fűrészfogasak a szélek, de még így is jó). Ráadásul a játékok is drágák, úgyhogy még várok vele.

#15 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 04. 22:19

Hát én azért annyira nem vagyok elméllyülve ebbena tv témában (mondjuk érdekel meg minden szal hülye nemvokKép)... túl sok a részlet nekem Kép, de faterom az nagyon betanulta a dolgokat, mert majd most akar venni és ha valaki maximalista ilyen téren hát akkor ő az és 100 hogy a legpengébbet veszi (már ami a pénztárcánknak megfelelő):Đ És amiket mondott abból levonva egyértelműen LCD (majd kérdezek példát tőle hogy miért... fejből nemtokKép) meg az is egy jó pont ,hogy most a legtutibb a piacon a Sony, azok meg kijelentették hogy nem csinálnak több plazmát mer annak nincs jövője... nemtudják hova tovább fejleszteni. És gonolom ami a legkirálabb tv az való nextgen konzolhoz... Kép

#16 Felhasználó inaktív   Utys 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 755
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 04. 23:10

A 19'' CRT-m nem lenne jó? Képes kiköpni 2048x1536 pixelt. Annyi csak elég Kép. Vagy ezeket az új stuffokat nem lehet rákötni rendesen? PS1-emet meg Super Nintendómat csak TV Tunerrel lehet. De az van, szóval öröm és bódottá Kép

#17 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 06:25

Legegyszerűbb (legolcsóbb) ha tényleg egy LCD monitort veszel hozzá. 19" már igencsak megfizethető áron van hozzá.
40" vagy afölötti LCD TV-ről nincs jó véleményem, de nem írom le újra, foly már erről itt vita, olvasd vissza. 5 éves távlatban, 40" vagy fölötte, árbeli olcsóbbságot figyelembevéve egyenlőre a plazmaTV a jobb. És fontos hogy kipróbáld azt a fajtát mielőtt megveszed. A műszaki leírásban szerepeltetett adatok nem minden esetbben fedik a valóságot...sajnos.
A lényeg a személyes tapasztalat. Saját filmmel, tv adásokkal való tesztelés az üzletben. Ha komoly vevő vagy, komolyan is vesznek. Én így láttam...
Szép napot
Kép
Kép
Kép

#18 Felhasználó inaktív   Utys 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 755
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 10:18

Egyántalán nem akarok LCD-t. Nem szeretem, nem szép, szerintem. Jópáron játszottam. Laptopom is van (bár az nem mérvadó az asztalihoz képest, ahogy elnéztem). Haver azt mondja, csak hozzá kell szokni, de hosszú idő (napok) után még mindig simán láttam, hogy nem tűéles és folyik (laptopon még ráadásul olyan mintha alapból lenne egy kicsi fullscreen bloom, Carmageddonba nagyon menő Kép). LG CRT-m ellenben meglehetősen szép képet ad, szóval nem értem miért kell mindenképpen LCD?

A másik meg, hogy ha már tényleg van egy jó CRT-m, miért vegyek egy ugyanekkora LCD-t, amikor szerintem a CRT simán jobb (jó tudom, sugároz, mostmár 1x éve ülök gép elött, szóval lassan már teljesen mindegy). Mondjuk így nem tudok egyszerre konzolozni és GK-t olvasni, de ez belefér Kép

De nekem az lenne fontos, hogy: rálehet kötni direktbe a CRT-re átalakítóval?

#19 Felhasználó inaktív   Borgi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 13:16

Idézet

Egyántalán nem akarok LCD-t. Nem szeretem, nem szép, szerintem. Jópáron játszottam. Laptopom is van (bár az nem mérvadó az asztalihoz képest, ahogy elnéztem). Haver azt mondja, csak hozzá kell szokni, de hosszú idő (napok) után még mindig simán láttam, hogy nem tűéles és folyik (laptopon még ráadásul olyan mintha alapból lenne egy kicsi fullscreen bloom, Carmageddonba nagyon menő Kép). LG CRT-m ellenben meglehetősen szép képet ad, szóval nem értem miért kell mindenképpen LCD?

A másik meg, hogy ha már tényleg van egy jó CRT-m, miért vegyek egy ugyanekkora LCD-t, amikor szerintem a CRT simán jobb (jó tudom, sugároz, mostmár 1x éve ülök gép elött, szóval lassan már teljesen mindegy). Mondjuk így nem tudok egyszerre konzolozni és GK-t olvasni, de ez belefér Kép

De nekem az lenne fontos, hogy: rálehet kötni direktbe a CRT-re átalakítóval?
szevasz májköl,
én most kaptam ijen monitort, és nagyonprima
mit értesz " nem tűéles és folyik", ez alatt?
mer valüban, ha vga-ról megy bele a monitorba a cucc, akkor valoban egy fokkal macerásabb beálitani mintha dvi-ből menne, lehet ezér láttál csunyuskát.

amugymeg + lcd mellett, hogy eddig zavart a monitor villogása, tv-jét észre sem vettem, most hogy lcm-m van a tv villogása zavar ^^
"Kimegyek a ógatőre"

#20 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 14:42

Idézet

Egyántalán nem akarok LCD-t. Nem szeretem, nem szép, szerintem. Jópáron játszottam. Laptopom is van (bár az nem mérvadó az asztalihoz képest, ahogy elnéztem). Haver azt mondja, csak hozzá kell szokni, de hosszú idő (napok) után még mindig simán láttam, hogy nem tűéles és folyik (laptopon még ráadásul olyan mintha alapból lenne egy kicsi fullscreen bloom, Carmageddonba nagyon menő Kép). LG CRT-m ellenben meglehetősen szép képet ad, szóval nem értem miért kell mindenképpen LCD?

A másik meg, hogy ha már tényleg van egy jó CRT-m, miért vegyek egy ugyanekkora LCD-t, amikor szerintem a CRT simán jobb (jó tudom, sugároz, mostmár 1x éve ülök gép elött, szóval lassan már teljesen mindegy). Mondjuk így nem tudok egyszerre konzolozni és GK-t olvasni, de ez belefér Kép

De nekem az lenne fontos, hogy: rálehet kötni direktbe a CRT-re átalakítóval?
Milyen konzolod van? Xbox 360-t rá lehet kötni, kell egy VGA-s kábel. Ez oylan 5-10 ezer forint. De gondolom minden nextgen konzolt rá lehet.

Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó