HWSW Informatikai Kerekasztal: Gran Turismo 5 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Gran Turismo 5

#1 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 01. 30. 10:04

Lényegében csak azért csináltam a toicot, hogy elérjem Unchartedet. Mivel meg akarom kérdezni, honnan rendelte a GT5P japán verzióját.



#2 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 30. 10:10

Idézet

Lényegében csak azért csináltam a toicot, hogy elérjem Unchartedet. Mivel meg akarom kérdezni, honnan rendelte a GT5P japán verzióját.

Miért? A japó verzió más min a többi?
Kép
Kép
Kép

#3 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 01. 30. 10:23

Nem. De még csak olyat lehet venni.

#4 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 30. 10:46

jaaaa :Đ így már vili
Kép
Kép
Kép

#5 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 30. 11:48

Hmmm nem látszódik amit írsz... Kép Legalábbis aszondja itt jobboldalt, hogy 11:42-kor írtál...

#6 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 01. 30. 12:26

A japán amazonon megtaláltam! Akcióban ha rendelek mellé dualshock3 kontrollert megkapom a kettőt 9500 yenért, ami olyan 1500HUF. Szerintem teljesen jó üzlet. Így elsőre legalábbis. hiszen itthon csak a kontroller 17000. Azt nem tudom, mennyi lehet a postaköltség.

#7 Felhasználó inaktív   Uncharted 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 30. 13:34

Idézet

Lényegében csak azért csináltam a toicot, hogy elérjem Unchartedet. Mivel meg akarom kérdezni, honnan rendelte a GT5P japán verzióját.

Az Überkonzol a Te helyed!Kép
PS3 id:andris21 (hogyha nem lenne hely, akkor) torreador21

#8 Felhasználó inaktív   Uncharted 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 30. 13:36

Gran Turismo 5: Prologue beszámoló!!!


A Polyphony Digital által fejlesztett, és a Sony által kiadott játék, amely sajnos egyelőre még csak a felkelő nap országában érhető el. Én azon szerencsés emberek egyike vagyok, akinek már a polcán pihen az autósjátékok gyöngye, a Gran Turismo 5: Prologue.
Nincs olyan ember a földön, aki ne hallott volna a híres Gran Turismo sorozat valamelyik darabjáról. A játék már tiszteletét tette az összes Sony konzolon, és több mint ötven millió darabot szórtak szét belőle világszerte. Most végre megérkezett PlayStation 3-ra is, hogy mindenkit magamögé utasítson!

Remegő kézzel tettem be a lemezt szeretett PlayStation hármamba, mert tudtam, hogy mivel állok szemben! Némi töltés után, ahogy azt már megszokhattuk, egy kellemes zene kíséretében befutott az intró. Abban a pillanatban gyorsan megkapaszkodtam a kanapé egyik karfájában, mert az a felbontás és az a gyönyörű grafika teljesen elvarázsolt. Az intró végére adtam magamnak pár pofont, megdörzsöltem a szememet, hogy végre felébredjek, hiszen ez a látvány nem minden napi, azt elhihetitek! Az intró után megkérdezi tőlünk a játék, hogy most akarjuk letölteni az online módot, avagy később? Azt hozzá kell tennem, hogy sajnos japánul kérdezi meg, de hát vessen magára az, aki ilyen türelmetlen, mint én, és japánból rendel játékot.
A letöltés igen lassan haladt, és még a negyedéhez sem ért, amikoris megállt a töltés, és valami hibát írt ki japán nyelven. Kissé mérges lettem, és gyorsan utána jártam, hogy mi lehet a hiba okozója. Azt a választ kaptam, hogy töröljek le a gépről mindent, ami Gran Turismo. Először kitöröltem a Gran Turismo HD-t a mentésekkel együtt, ezt a műveletet pedig végrehajtottam a Gran Turismo 5: Prologue demójával is. Na, újra elindítottam a játékot, elkezdtem tölteni az online módot, és láss csodát, sikerült! Nagy volt az öröm, de még mekkora! Pláne, hogy a játékot egy fehér színű Dual Shock 3-mal irányíthattam. Na de most inkább térjünk vissza a Gran Turismohoz, mert gondolom titeket az érdekel, és nem pedig az, hogy most rezeg a kontroller a kezemben, avagy sem? Szóval az online mód letöltése után, bejött a menü. A menü, már hála a jó égnek angol volt, így könnyen megtudhatjuk, hogy melyik menüpontra kell lépnünk, hogyha egy gyönyörű tűzpiros Ferrarit szeretnénk vásárolni. Igen, mert hogy a Gran Turismo során, végre ezzel a csodával is találkozhatunk. A verseny elkezdéséhez 3.500.000 Cr. áll a rendelkezésünkre. Ebből kell okosan gazdálkodnunk, és megvennünk az első autónkat. Összesen tizenkét menüpont közül választhatunk. Az autókat a Dealer menüpont alatt találjuk meg. Megtalálható köztük a már említett Ferrari, Lotus, Nissan, Dodge, Toyota és még sok más lélegzetelállító csodajárgány.
Hogyha versenyeket, illetve teszteket szeretnénk megcsinálni, akkor az Event menüpontra kell lépnünk. Három kategóriájú verseny van. A, B, illetve C. Minden kategóriához hét verseny és egy teszt tartozik. Hogyha sikeresen megcsináltunk egy sorozatot, aranyra, ezüstre, vagy bronzra, akkor egy autó lesz a jutalmunk. Először a C-kategóriájú versenyen indulhatunk, ahol aránylag még "gyengébbnek" mondható autókkal mérhetjük össze tudásunkat. A sorozat sikeres befejezése után jön a B-kategóriájú verseny. Itt már egy csöppet fel kell kötnünk a gatyánkat, mert már erősebb pilótákkal, és autókkal kell megküzdenünk. A végére marad az A-kategóriás verseny, ahol indulnak a gyönyörű Ferrarik, Dodge Viperek, és a hozzájuk hasonló sport autók. A Garage menüpontra lépve tudjuk kiválasztani a már meglévő autóink közül azt, amelyikkel versenyezni szeretnénk. Az említett három menüponton kívül még találkozhatunk a News menüponttal, ahol az aktuális híreket olvashatjuk el, a GT-TV-vel, melynek megnyitásával videókat és Top Gear epizódokat tölthetünk le, az Arcade menüponttal, ahol szabadon mehetünk a garázsban lévő autók egyikével, és ezen kívül megtalálható az Online, a Ranking, az Options és még egyébb menüpontok. A menü jobb, illetve bal felső része, meg van áldva egy pár extrával.A jobb oldali részen van egy óra, és van egy térkép is, ami a nagy városoknak az aktuális időjárását jelzi ki nekünk. A bal oldalon pedig egy naptár található, ami színtén megmutatja nekünk az aktuális dátumot. Egy szó, mint száz, a menü, nagyon el lett találva, akár csak az autók, vagy a grafika!
Az autókon és a menüpontokon kívül, nézzük meg a pályákat is. Még annak idelyén a Gran Turismo 4-ben, ötven pályával találkozhattunk. A Prologue esetében, mindössze 5-ről beszélhetünk. (Elviekben tíz pályát tartalmaz, hiszen a pályákon ellenkező irányban is futhatunk köröket.) Aki esetleg még nem tudná, ez azért van, mert a Prologue, az ötnek egy ízelítője, elődje.
A pályák remek grafikával rendelkeznek. Megtalálhatjuk a Daytona, a Suzuka Circuit, az Eiger Nordwand, a Fuji Speedway és a London pályákat. Összesen 16-an szálhatunk versenybe, egy 1080p-s, azaz FULL-HD-s felbontás mellett. A grafikára és az irányításra nem lehet panaszunk. Sajnos a demóból megismert v-sync még mindíg jelen van, igaz már nem olyan gyakran, és csak a sas szeműek szúrják ki, az aktuális képfrissítési gondot.

Versenyek alatt, be kell tartanunk a szabályokat. Hogyha szándékosan levágunk egy kanyart, vagy kilökjük valamelyik ellenfelünket, akkor egy 4 másodperces bűntetést kapunk, amit úgy kell elképzelni, hogy a sebességünk folyamatosan csökken, egésszen hatvan km/h-ig.
Hogyha már elsajátítottuk az autók irányítását, és nem "szabálytalankodunk", akkor célszerű fellépni a játék online részére. Ott a versenyek három fajta kategóriára vannak osztva, akárcsak az Event módban. Hogyha a garázsban egy A-kategóriás autót választunk ki és úgy lépünk fel az online módra, akkor abban a kategóriában indulhatunk. Hogyha egy B-kategóriást, akkor nyílvánvalóan a B-kategóriás versenyeket pályázhatjuk meg, és így tovább. A versenyen kívül van időmérő is, amire ha rálépünk, kiírja annak a játékosnak a nevét, aki a legjobb időt futotta. Az viszont nagy kár, hogy nem lehet külön szobát csinálni, így hogyha barátokkal akarunk játszani, akkor a szerencsére kell bíznunk azt, hogy egy versenybe rakjon be minket.

A Gran Turismo 5 megjelenése előtt, ami elvileg nyárra van datálva, csak ajánlani tudom mindenkinek a Prologue-ot! A vérbeli autósok kiélhetik vágyaikat, és hogyha pénzt áldozunk rá, akkor nem fogjátok megbánni. A játékban nagy hangsúlyt fektettek a grafikára, mint azt már megszokhattuk. A realisztikus vezetés és az autók intelligenciája fokozza mégjobban fokozza a hangulatot. Ezt még megtoldja egy gyönyörű belsőnézet is, mellyel most találkozunk először a Gran Turismók történetében. Még rejlik némi extra a Prologue-ban, amit nem írtam le nektek. Ahhoz, hogy átéljétek ti is ezt az élményt, és meggyőződjetek arról, amit itt leírtam, szerezzetek egy példányt mindenféle képp! A hozzám hasonló türelmetlenkedők letölthetik a játékot a japán PlayStation Store-ról, vagy japán importként, megrendelhetik Blu-ray lemezen. Akik tudnak várni még egy kicsit, azok készüljenek és tegyenek félre egy kis pénzt, ugyanis a Prologue március tájékán lesz kapható nálunk is. Ne hagyjátok ki ezt a példányt sem a játékgyűjteményetekből! Vezetésre fel!

PS3 id:andris21 (hogyha nem lenne hely, akkor) torreador21

#9 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 01. 30. 18:43

Nade az überkonzolban azt látom, hogy japán verzsön nem rendelhető, a másik fajta meg csak április közepétől esz elérhető. Úgyhogy mindenképp rendelni kéne kettőt(egyet nekem, egyet havernak).

#10 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 09. 08:47

Segítsetek nekem légyszíves!

Elkezdtem játszni a GT5P-vel. Az elején van néhány verseny, amit nem enged megcsinálni. Biztos valamilyen autót kell vennem, hogy azokon a vesrenyeken is futhassak, de milyet kell vennem? Erre válaszoljatok kérlek benneteket, meg arra, hogy az ARCADE menüpont alatt miért csak single race van? Ott miért nincsenek ellenfelek? Mire jó az? Várom a válaszokat. /images/smiles/105.gif
/images/smiles/070.gif/images/smiles/069.gif
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#11 Felhasználó inaktív   tOMiiiiK@ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 387
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 09. 09:24

Idézet

Segítsetek nekem légyszíves!

Elkezdtem játszni a GT5P-vel. Az elején van néhány verseny, amit nem enged megcsinálni. Biztos valamilyen autót kell vennem, hogy azokon a vesrenyeken is futhassak, de milyet kell vennem? Erre válaszoljatok kérlek benneteket, meg arra, hogy az ARCADE menüpont alatt miért csak single race van? Ott miért nincsenek ellenfelek? Mire jó az? Várom a válaszokat. /images/smiles/105.gif
/images/smiles/070.gif/images/smiles/069.gif
Mindegyik versenyél amikor belemész, kiirja a pénzösszeget, hogy a bizonyos helyezésekért mennyit kapsz, és itt irja ki azt is, hogy milyen kriétiumoknak kell megfelelnie az autónak, és hogy egyáltalán melyik fajtával mehetsz.

AMugy Arcade módban van single race, time trial, és drift trial is.
PSN ID: tOMiiiiKa

#12 Felhasználó inaktív   gogle 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 11. 10:23

hatalmas egy game ! nagyon jo lett a vezetési filing ! :Đ
a legjobban a class : s osztályu versenyek az igaziak, abba is a ferrari f40 el kell menni,kbmár 100küdtem,de még mindig csak a 2dik hely van meg,atom nehéz de nagyon királly.

kb mikor jön ki a teljes verzio?nincs véletlen cikk rola?mik lsznek még benne?tudni valamit?

#13 Felhasználó inaktív   shawn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 595
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 11. 13:59

Idézet

hatalmas egy game ! nagyon jo lett a vezetési filing ! :Đ
a legjobban a class : s osztályu versenyek az igaziak, abba is a ferrari f40 el kell menni,kbmár 100küdtem,de még mindig csak a 2dik hely van meg,atom nehéz de nagyon királly.

kb mikor jön ki a teljes verzio?nincs véletlen cikk rola?mik lsznek még benne?tudni valamit?
kb 2010-ben jön ki.

 


#14 Felhasználó inaktív   gogle 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 12. 16:06

Idézet

Idézet

hatalmas egy game ! nagyon jo lett a vezetési filing ! :Đ
a legjobban a class : s osztályu versenyek az igaziak, abba is a ferrari f40 el kell menni,kbmár 100küdtem,de még mindig csak a 2dik hely van meg,atom nehéz de nagyon királly.

kb mikor jön ki a teljes verzio?nincs véletlen cikk rola?mik lsznek még benne?tudni valamit?
kb 2010-ben jön ki.
2010,akkor megyek hibernálom magam XD

#15 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 10. 12. 16:13

Idézet

Idézet

Idézet

hatalmas egy game ! nagyon jo lett a vezetési filing ! :Đ
a legjobban a class : s osztályu versenyek az igaziak, abba is a ferrari f40 el kell menni,kbmár 100küdtem,de még mindig csak a 2dik hely van meg,atom nehéz de nagyon királly.

kb mikor jön ki a teljes verzio?nincs véletlen cikk rola?mik lsznek még benne?tudni valamit?
kb 2010-ben jön ki.
2010,akkor megyek hibernálom magam XD
Miért olyan öreg vagy hogy a 2010 et meg se éred?

#16 Felhasználó inaktív   gogle 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 12. 19:53

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

hatalmas egy game ! nagyon jo lett a vezetési filing ! :Đ
a legjobban a class : s osztályu versenyek az igaziak, abba is a ferrari f40 el kell menni,kbmár 100küdtem,de még mindig csak a 2dik hely van meg,atom nehéz de nagyon királly.

kb mikor jön ki a teljes verzio?nincs véletlen cikk rola?mik lsznek még benne?tudni valamit?
kb 2010-ben jön ki.
2010,akkor megyek hibernálom magam XD
Miért olyan öreg vagy hogy a 2010 et meg se éred?
hátannyira azért nem vagyok öreg,de nemtudom kibirom-e addig XD

#17 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 10. 12. 19:56

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

kb 2010-ben jön ki.
2010,akkor megyek hibernálom magam XD
Miért olyan öreg vagy hogy a 2010 et meg se éred?
hátannyira azért nem vagyok öreg,de nemtudom kibirom-e addig XD
Az én pészmékerem is elkezdett katogni!Kép

#18 Felhasználó inaktív   omlas91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.823
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 12. 19:59

2010-re remélem lesz PS3-amKép

Evil is powerfull, but courage is solid.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o
Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

PSN ID: napPALI91


#19 Felhasználó inaktív   Batri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 12. 20:03

Idézet

2010-re remélem lesz PS3-amKép
LOL 2010ben már vigan fogom nyomatni a Naruto Ultimate Ninja Storm 2-t a grillsütőnKép nah de elég az OFFbólKépKép

#20 Felhasználó inaktív   tOMiiiiK@ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 387
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 12. 20:09

Én most elhatároztam,hogy megveszem az F2007-est, eddig nem tudtam rávenni magam, de most ugye emelték a crediteket, és már van is egy millám.Kép
Tehát az lenne a kérdésem, hogy megvan valakinek már? Tudna róla mondani pár szót hogy milyen az irányitás stb?
PSN ID: tOMiiiiKa

Téma megosztása:


  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó