HWSW Informatikai Kerekasztal: ELASTOMANIA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ELASTOMANIA

#1 Felhasználó inaktív   Binder 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 04:12

Van még itt rajtam kívül elma fan?Kép

#2 Felhasználó inaktív   riostomi0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 07:35

huh az elastomania egy motoros mobilos játék nem?

#3 Felhasználó inaktív   T0mesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 07:58

Az mi???????? Kép
Microsoft Windows XP Professional Szerizcsomag 3
VGA: Gainward ATi Radeon HD 4650 1024 MB Direct X 10
RAM: 4 GB Kingston 800MHz
Processor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor 4400+ 2.29GHz


Xfire: darknessboyy



#4 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 08:12

Úúúúúristen! Régebben (jópár éve!!!)nagyon imádtam! Mennyi is.... kb 6 éve!!! RENGETEGET játszottam vele. Szinte megunhatatlan! Az egyik legnagyobb arcade játék az biztos!
Kép
Kép
Kép

#5 Felhasználó inaktív   omlas91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.823
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 08:17

fuh nálunk a suliban az Elastomani kb. 1 hétig élt aztán meguntukKép

Evil is powerfull, but courage is solid.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o
Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

PSN ID: napPALI91


#6 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 08:38

Idézet

fuh nálunk a suliban az Elastomani kb. 1 hétig élt aztán meguntukKép
Ezt nem értem.... hogy nem jöhetett be nektek??? Nem ment? Annyi pálya van hozzá....többezer! Hogy lehetett megunni?
Kép
Kép
Kép

#7 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 08. 16. 08:40

Idézet

Idézet

fuh nálunk a suliban az Elastomani kb. 1 hétig élt aztán meguntukKép
Ezt nem értem.... hogy nem jöhetett be nektek??? Nem ment? Annyi pálya van hozzá....többezer! Hogy lehetett megunni?
hán nemtom én is csak addig játszottam vele amíg megmutatták miezKép, valahogy engem se fogott meg, és meg azt nem értem miért tetszik ez annyira?Kép

#8 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 08:45

Mert ügyességi játék, mert változatos (több mint ezer, de lehet hogy többezer pálya), időre lehet nyomni, aranyos grafika.... mittomén. Hozzáteszem mégegszer én 6 éve játszottam vele. LEhet hogy a mai fiatalságot ma már nem ragadja magával. De 6 éve még nagyon jó volt. Mára már rengeteg flesses hasonszőrű játék van akár a miniclip.com-on is.
Kép
Kép
Kép

#9 Felhasználó inaktív   Binder 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 16. 15:00

No örömmel látom hogy már reagáltatok is a témára.
Természetesen ez is mint minden, ízlés dóga. Van alkiek nem teccik, de alapvetően eléggé nagy és sokrétű az elmás társadalom. Több kontinensen játszák '97 óta Accross-t, 2000 óta pedig a továbbfejlesztett Elastomániát.

Először is nem árt letisztázni, hogy ez egy 2D-s MAGYAR fejlesztésű játék, ami a valós fizikai tulajdonságai miatt lett közkedvelt. Egyik flessutánzat sem tudja azt a fizikát leutánozni ami az eredeti játékban van.
Nagyon egyszerű, 4 mb a fullos játék (akár usb kulcsról is működik).
A lényege tömören: Eljutni egy adott pontból (start) egy másik pontba (virág) a lehető legrövidebb idő alatt, adott pontok (almák) érintésével. A játékos feje nem érhet a falhoz, plafonhoz vagy a talajhoz.
5 alapgombbal irányítjuk a motorosunkat: 4 kurzorbill. (gáz, fék, jobbra/balra "rántás") + 1 a forduláshoz (irányváltáshoz).
Szinte mindent meg lehet változtatni, személyre lehet szabni benne, a motort, a motorost és a pályákat is. Az alapjáték tartalmaz 54 alap pályát, amik egyre nehezednek, és egy pályaszerkesztőt, így bárki könnyedén alkohat pályát, kedve szerint.
Sok magyar és nemzetközi kupa és verseny is van, de a játék 54 alappályáján (internal) elért összidő (TT) a világon mindenhol egy elismert mérce.

Egyetértek tjames kolégával, ez a játék azért jó, mert nem lehet megunni. (Ehhez természetesen először meg kell szeretni...)Kép
Folyamatosna lehet benne fejlődni, és a többmillió pálya ami létezik hozzá, ezt egy végtelen folyamattá teszi.
A mérete elképesztő erénye, bárhova magammal vihetem, az a 4 mb szinte semmi. A pályák (lev) és a visszajátszások (rec) a számítógépen fájlokként kezelhetőek, ami megintcsak jó dolog, mert ha csinálsz valamit, azt elmentheted, és elküldheted a haverodnak, és ő is meglesheti. Sőtt...ma már létezik egy online változata is (bElma) ahol rengetegen multizhatunk együtt.Kép [videó ]
tjames: Az elma 1.2-es verziójától már állítható a felbontás és még sokminden. Többek közt a recekbe bele lehet tekerni, kilassitani, kimerevíteni stb. Ezeket jól láthatod a videóban. Ez neked és az olyanoknak érdekes lehet akik rég játszottak vele.

Akit érdekel a játék, az nézzen szét a csapatom oldalán, és az infóknál mindent megtudhat róla.

Nem mellékesen október 1.-én indul egy saját szervezésű, nemzetközi kupa, a DakarInternalCup.
Erről is találtok infókat az oldalamon. [> ]
Itt meg megleshettek egy videót a kupáról. [> ]


No elnézést hogy így elragadtattam magam, de Fan vagyok.Kép


#10 Felhasználó inaktív   Binder 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 23. 15:38

Már csak 1 hét és kezdődik a DakarInternalCup. [> ]

#11 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 23. 16:53

Uhhh, most néztem meg a videókat az online motorozásról! Nagyon király lehet!
Kép
Kép
Kép

#12 Felhasználó inaktív   peterpal7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.254
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 23. 18:52

Suliba nyomtuk mi is csak új gépeket kaptunk és azon nincs, pedig volt benne co-op.

#13 Felhasználó inaktív   Binder 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 23. 23:36

Ez teccett..."co-op"...ha ugy vesszük végülis... XD
Elvileg tartalmaz az alapjáték is egy multi funkciót...ez az "egy billentyűzeten 2 ember osztottképernyőn tolja" mód...lényege hogy egyikünk a pálya egyik részét tolja, eszi az almákat, a másik a virágért megy, vagy ahogy a pálya kivánja... XD
Ettől függetlenül volt belőle ugyanúgy elismert ponttáblázat is...
De a mostani bElma féle multi...az azért odarak rendesen...a videó magáért beszél... :Đ

#14 Felhasználó inaktív   balukamc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 21. 21:00

Ezzel mennyit játszottam régebben :Đ De ma már a trials 2 vel játszom :-D
69. hsz 2009. március.





#15 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 30. 19:31

Hamarosan jön az Elastománi autódja! (persze gazdasági értelemben nincs köze hozzá)

De a Trials HD nálam a régi ELMA mániámat juttatja eszembe.... de szép idők is voltak...
képek (jobbra-balra lapoz) http://www.gamersyde...tml?G=11027&N=1


Kép
Kép
Kép

#16 Felhasználó inaktív   Binder 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 02. 11:53

Hát...szép szép...de az Elma az valami más...azt nem lehet sem rekreálni, sem utánozni...a titka a fizikája.
Ez szép...de más...az Elma az egyszerűségével hódított. Nem igényel se durva gépet, se sok helyet.

Én is játszottam rendes Trial játékkal, sőtt, én életben is míveltem ezt, a bringás változatban, uh. tudom, az nem sok köze van a Trial-hoz...de az Elma örök annak, aki egyszer beleszeretett. :Đ
Most ért véget egy Magyar kupám. Lessetek rá:
SummerCup 2009
Nemrég készült egy program, amivel lehet az Elmás rec-eket (visszajátsásokat) nézegetni, az Elmán kívül, akár 3D-s térben is.Kép Már évek óta erre a progira vártunk:
RunReplayOffline
Ugyan nézni jó, de így nem lehetne játszani vele.Kép

#17 Felhasználó inaktív   Icedax 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 11. 15:53

Ha belegondolok hogy mennyien játszottak már az elasto-valKép

#18 Felhasználó inaktív   Binder 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 21. 00:11

No de rég jártam erre. El is felejtettem szólni nektek hogy idén február 3.-án lett 10 éves az ElastoMania!!!
Ezen alkalomból készítettünk egy ChainLev-et, azaz egy láncpályát, amit 30, kizárólag Magyar építővel rittyentettünk össze.
Itten megleshetitek a térképét: BigJubMap.gif
A pálya nem lett egyszerű, sem rövid. Tudástól függően 13-20perces lev lett belőle, de ez a térképen is látszik. xD
Ezt egy 2 hónapig tartó kupa keretében mutattuk be, játszottuk és örültünk hogy sikerült összeszedni ennyi embert még a mára már eléggé fogyatkozó magyar társaságból. Ha érdekel nézd meg a pályát és a győztes visszajátszást.
A kupa

#19 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 21. 04:26

Idézet

No de rég jártam erre. El is felejtettem szólni nektek hogy idén február 3.-án lett 10 éves az ElastoMania!!!
Ezen alkalomból készítettünk egy ChainLev-et, azaz egy láncpályát, amit 30, kizárólag Magyar építővel rittyentettünk össze.
Itten megleshetitek a térképét: BigJubMap.gif
A pálya nem lett egyszerű, sem rövid. Tudástól függően 13-20perces lev lett belőle, de ez a térképen is látszik. xD
Ezt egy 2 hónapig tartó kupa keretében mutattuk be, játszottuk és örültünk hogy sikerült összeszedni ennyi embert még a mára már eléggé fogyatkozó magyar társaságból. Ha érdekel nézd meg a pályát és a győztes visszajátszást.
A kupa
GRAT ! ! ! Nagy kedvencem volt a játék, örülök hogy így megemlékeztetek róla. Egyik legjobb árkád játék szerintem.
Kép
Kép
Kép

#20 Felhasználó inaktív   Bbogesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 21. 09:41

Idézet

Idézet

No de rég jártam erre. El is felejtettem szólni nektek hogy idén február 3.-án lett 10 éves az ElastoMania!!!
Ezen alkalomból készítettünk egy ChainLev-et, azaz egy láncpályát, amit 30, kizárólag Magyar építővel rittyentettünk össze.
Itten megleshetitek a térképét: BigJubMap.gif
A pálya nem lett egyszerű, sem rövid. Tudástól függően 13-20perces lev lett belőle, de ez a térképen is látszik. xD
Ezt egy 2 hónapig tartó kupa keretében mutattuk be, játszottuk és örültünk hogy sikerült összeszedni ennyi embert még a mára már eléggé fogyatkozó magyar társaságból. Ha érdekel nézd meg a pályát és a győztes visszajátszást.
A kupa
GRAT ! ! ! Nagy kedvencem volt a játék, örülök hogy így megemlékeztetek róla. Egyik legjobb árkád játék szerintem.
Ennek örömére elő is vakartam az elasto-t régi nagy kedvenc!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó